Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

imzadi
6. zář 2012

@tital my uterky nemuzem ☹ tak snad jindy...a ja po porodu zalezu a vylezu na jare 😀

misa_1
6. zář 2012

Souhlas, my taky muzem. Holky nebojte, i s 2 se da vyrazit! Hlavne ze zacatku, ja se spis bojim toho, co teprve prijde.

xuxie
7. zář 2012

Milé a drahé spolumaminky, mám velkou radost, že mohu přinést horkou novinku. Dnes po páté ráno se @ameliejulliette narodil Eliot, je to prý krásný zdravý drobeček, maminka je také v pořádku a máme to prý pořádně zapít 😀
Tak chladit rychlý špunty, ať to večer lítá 😉

xuxie
7. zář 2012

@imzadi aale, podívej na Míšu, jak ji krásně Davídek hezky spinká 🙂 Já to vidím optimisticky, malou do kočárku a juniora uštvat na odrážedle - v pozdějších stádiích na sněhu (optimálně ve společnosti několika jeho vrstevníků) 😉

tital
autor
7. zář 2012

@misa_1
@xuxie
Jasne ze ano ! Vyrazit se 2 bude hracka. Horsi to preci bude az se 3, preci jen jsem na pisku trirukou maminku nevidela 😀 😀 😀

@ameliejulliette Super ! Tak ji to vyslo 😉 a taky to znamena, ze jsem na rade 😕 😵 😕

xuxie
7. zář 2012

@tital 😀 přesně tak - můj pan doktor vesele říká, že nejtěžších je prvních pět, pak že už to jede "samo" 😀

carmonka
7. zář 2012

No hurá, zdravíme Eliota a těšíme se na něj, tentokrát už se nebude schovávat v mamince! Je to kluk šikovnej, věděl, kdy to má spustit!
Jinak, za nás úterý dobrý, jen mi někdo napište do IP adresu toho hřiště, prosím. Díky.

irenka
7. zář 2012

@ameliejulliette
OBROVSKÁ GRATULACE!!!!!!!
No vida, ani na sebe nenechal dlouho čekat a nemusela jsi na vyvollání.
Tak krásně kojte, kakejte, spinkejte a za 6-týdnů vás chceme vidět! 🙂

@xuxie
Jestil máš na Ameliijulii spojení,tak jí vyřid naše gratulace. Je to holka šikovná!!!

irenka
7. zář 2012

@imzadi
Ale nezalezeš, neboj! ven s dětmi budeš muset tak jako tak. Mě cestování s dvouma MHD nevadilo do doby, než si Anička sedla a přstala mi spinkat v kočárku. Ted už jí tam nikdo neudrží ani násilím. 🙂 😉

@xuxie
@tital
To už jako plánujete 3tí dítko jo?
Jojo, Peti jsi na řadě... tak co zítra? takový hezký datum. NEbo v neděli, to je ještě hezčí.
Ale, ne já vás chci ještě vidět.
Na úterý už se moc těším. Co vám mám těhulky a maminky připravit?

Jinak dnešní natáčení videoklipu dopadlo docela dobře. Do noci jsem vymýšlela a dumala nad tím, jak to bude a jak to naučitl ale dobrý. Tak snad tam taky budu vidět... když už jsem se podílela na spolupráci... :D

imzadi
7. zář 2012

@ameliejulliette velka gratukace a tezka zavist!!! Tesim se na zpravy, jak to zvladate 😀 @irenka dnes jsem vylezla s druhosem jeste v brise a malem to neprezila...tak nevim nevim 😝

Zeny sraz si uzijte!!!

tital
autor
7. zář 2012

@carmonka Nekde na predchozich strankach je mapka, ja uz ji v PC nemam ☹

xuxie
7. zář 2012

Poslala jsem za nás blahopřejnou sms a určo si naše nová dvojmamina ráda přečte všechna přání, až se trošku oklepou - snad je i uvidíme, alespoň na nějaké fotce 🙂

xuxie
7. zář 2012

@irenka nic nechystej, my se tam dovalíme rády a těšíme se na vás - a blahopřeji k tomu, že vám to s tím klipem klaplo 🙂

irenka
7. zář 2012

Holky,
mapku pošlu.... 😉

xuxie
7. zář 2012

Holky, jinak mapičku na hřiště na úterý máme na str. 92.
Těšíme se a krásný víkend 🙂

helulela
7. zář 2012

Jééé, to je krásná zpráva, i že se zadařilo bez vyvolávání.
@ameliejulliette přidávám se ke gratulantům, ať se s Eliotem brzo hezky sladíte 🙂

Já se hlásím z práce. Kluci jsou s tatínkem u babičky, prý všechno v pohodě včetně večerního ukládání 😵 V práci zatím dobré, šetří mě, takže si připadám, že jsem tu naposledy byla tak před měsícem a ne před třemi lety 😉

tital
autor
7. zář 2012

@helulela Ty joooooo. Poprve v praci. No tak to taky drzime palce ! 😉

helulela
7. zář 2012

@tital díky moc 🙂

misa_1
7. zář 2012

@ameliejulliette Juuu, super zprava. VELIKA GRATULACE!!! Eliot je sikulka, ze na sebe nenechal cekat.

misa_1
7. zář 2012

@xuxie jojo, presne tak, mimo v kocare a mladej musi povinne bud nekam na turu nebo na odrazedlo, aby byl aspon vecer mrtvej, kdyz uz pres den odmita chrnet. Jen se mi zacina nejak rozjizdet na tom kolo/odrzedle, vcera jsem se docela probehla z luzin na butovice - jeste to mel z kopce 😎 - zpatky jsme jeli za odmenu metrem 😀

tital
autor
8. zář 2012

Holky, ach jo. 8 dni do terminu a ja zacinam byt taaaak nervozni. Od posledniho vyletu do Motola jsem se rozhodla, ze se nebudu stresovat, ze az Mala bude chtit opravdu ven, ze se ozve. Ale ted uz mi to prijde tak dlouhy, bricho mi neroste, krecaky uz se snad nezhorsuji, vaha se nemeni. Nalez na gyn stale stejny. Ale noci jsou horsi, poslicci castejsi, bricho tuhe snad neustale. Uz jsem z toho nejak uondana 😒, nervy pracuji. Mozna to bude tim, ze porodila "posledni prede mnou" - bratrankova zena, dnes v noci... a ja uz chci taky miminko ! 🙂

A jeste jedna divocina. Nasi si naplanovali na utery rodinnou oslavu, nevedela jsem to... takze mi se srazu MK pravdepodobne opet nezucastnime 🙄 🙄 ☹

zlilly
8. zář 2012

Hurá, miminko!!! 😵 gratuluju mamince a hodně štěstí mrňouskovi! a další miminka už brzo🙂

handm
8. zář 2012

@ameliejulliette mooc gratuluju k miminku s krásným jménem!!🙂🙂 at vám dělá jen radost!!!!

JInak ahoj holky! Tak jsem si včerejší noc luxusně užila.. večer říkám M. že mě bolí prso, jak kdybych ho měla zhmožděný.. no a do půlnoci zimnice jak svi.a, 38,5, malá mi vůbec nepomáhala - nepila to, no já uplně vyřízená. řekla jsem si, že budu jen kojit v noci, abych to ze sebe dostala i za cenu, že ji budu mít v posteli a nemohla jsem skoro ležet, jak mě to bolelo, do toho se Mareček vzbudil v 2,30 že čurat, tak k němu šel M., malou jsem myslela, že chytly prdy, z toho mého mlíka, tak jsme tu já v horečce a ona řvoucí chodily po obýváku asi půl hodky, pak konečně došel manžel od Marečka, vystřídal mě, já jí šupla UM a byl klid. ale prso furt tvrdý a já celá rozhicovaná, dala jsem si paralen a zpotila se jak prase. ráno vstali v 6,15 oba, pak jsem ještě usnula, malá taky, ale prostě mi to neupije. řešila jsem to se švagrovou, co to měla minulý týden a byla v MOtole, tak leduju, snažím se pak naopak nahřát ve sprše a odstříkat, protože při horečce nad 38 jim to mlíko nechutná.. Tak mi to ale vysvětlete - musím dokrmovat, protože je hlady a nepřibírá, ale mlíko evidentně mám, když mi tam "zamrzlo" Tak se asi neumí správně přisát nebo nechápu Celej den jsem jak praštěná, pak už tedy bez teploty, až navečer pod 38, kojila jsem, co to šlo, ale prostě vypije z toho 30-40 a víc nic.. a spíš to žužlá. Jsem zvědavá na noc a půjdu asi dooost brzy spát. Manžel taky vyřízenej, navíc Mareček spal přes den jen 1h, což je peklo... Fakt vydařená sobota...😝

xuxie
8. zář 2012

@handm achjo, jako u nás s prvním - co odsávačka, nedá se? Musíš to dostat ven, jinak bude mastitída a možná i s kojením šlus ☹
Doteď nevím, proč a čím to bylo, ale taky nedal víc než 30-50ml a jak jsem odsávala, tak jsem vylévala litry do záchoda. Ale to už jsem "normálně" jedla, tak jsem se mu to bála dávat, aby neměl prdy...no psycho 🙂
Držím palce, ať je brzy líp.

xuxie
8. zář 2012

@tital sakryš ☹ a co pondělí nebo středa, nepůjde ten sraz přesunout?

Jinak nervozitu zcela chápu 😉

tital
autor
8. zář 2012

@handm Ja nejsem az tak zkusena. Ale v tuto chvili bych hlavne nahrivala a odsavala. Pravdepodobne najela plna laktace a prso se "hlti". Mala to neusaje. Zkus nahrat a odsat odsavackou co to pujde. Mala to neutahne nehlede na to, ze ji to nechutna. A pak, taky zkus zmenit polohu miminka - muze se stat, ze to saje jakoby ze stejnych zlazek - tak nam to alespon rikali na kurzu - nejvetsi sani je pry tam kde je bradicka (jestli si dobre pamatuju). Hlavne at nemas teploty a neuzenes si zanet !
A hlavne, zkus si to tolik do hlavy nebrat (vim, ze se to lheko rika, tezko dela ☹. Laktace prave nastupuje kolem 2. nebo 3 tydne a pak se stav teprve stabilizuje. Uplne kojeni je az zase o par dnu pozdeji. Drzime palce.

tital
autor
8. zář 2012

@xuxie Pondeli muzu. Streda uz mame rezervovanou skolku... Ja to nechci prehazovat holkam ☹

eveluska
8. zář 2012

@handm pred kojenim vzdycky trochu odstrikej primo jakoby z bradavky do pliny, aby se to mliko dobre spustilo a zaroven nebyl ten nejvetsi proud, to se detem blbe prisava a saje ... drzim palce, at se z toho dostanes! 🙂

helulela
8. zář 2012

@tital úplně to chápu, za pár dní už se dočkáš, všechno půjde určitě dobře a pak budeš povzbuzovat ostatní holky tady 🙂
@handm a laktační poradkyni nechceš zkusit?