Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

xuxie
27. srp 2012

@imzadi mámo nezlob, dyť mi dítě kryje pupek, tak jak můžu vypadat těhotně 😀

helulela
27. srp 2012

@xuxie umíš si dítě posadit🙂

xuxie
27. srp 2012

@helulela chjo ☹
Taky mi nechtěl ty sirupy, jsem střídala čípek-sirup po 4h...musel chudák schytat něco festovního .-/

xuxie
27. srp 2012

@helulela héérečka 😀

tital
autor
27. srp 2012

@xuxie Hezky se Vam to zorganizovala 😎
Nerodim, uklidila jsem a kontrakce/spis poslicci odesly.
Bertik mel 38,8, uz davam nurofen ☹ , zatim bez jinych priznaku.
@helulela Taky dobry ☹, jsem zvedava co ceka nas. Muze mam sice doma, nemocnici v dosahu, ale cisti ulice, tak jsme auto museli preparkovat daaaaleko. U nas ted snad zabral nurofen. Myslela jsem na Tebe odpol, jak to probiha, kdyz mas doma dve deti, a jedno stune, jak je udrzet, oddelit, ulozit a tak...
@handm Jasne ze ano 🙂, az bude pristi sraz muze se stat, ze uz budu taky s kocarkem a behajicim dvouletakem, tak to dame zase na nejakem ohranicenem hristi, ano ?
@imzadi Dejte datum na pristi tyden a muzeme to opakovat 🙂

PS: Jaky byli Irenciny palacinky a Xuxie babovka 😵 😵 😵 ?

xuxie
27. srp 2012

@tital palačinky byly super mňam 🙂

handm
27. srp 2012

@tital to už bude mega sraz😉🙂

xuxie
27. srp 2012

@tital a ty laskavě ještě neroď, hezky vykurýruj Broučka a koukejte příště dorazit - třetí bábovku už nepeču! 😉

veronnica
27. srp 2012

Ahoj holky, prosim o radu, jak odnaucit plinkam na spani? Pres den uz je bez, ale spani bez pliny nedava :( Nejaka metoda? Dva roky a 5 mesicu. Dekuju.

helulela
27. srp 2012

@xuxie skoukla jsem i ostatní fotky, díky 🙂 Musela to být opravdu vydařená akce, i hřiště vypadalo ideálně - plot a obří písek 🙂
Já taky dávala na střídačku Nurofen sirup a paralenový čípky. Jenže teď nám řekli, ať radši čípky nedávám kvůli tomu průjmu, tak jedeme po třech hodinách Nurofen a Panadol. Teď vymlasknul bez problémů jednu dávku ve spaní, jsem ráda.
@tital právě že to mám dost ulehčené tím, že Víťa měl dneska naplánovaný ten den u babičky, takové štěstí v neštěstí. Jinak na oddělování jsem rezignovala, to se nedá a další problém by byl bavit celý den Víťu doma. Doufám, že se teď za ty dva dny Adík dostane z nejhoršího a že to pak neskočí na Víťu 😒
Taky na vás myslím, ať se to nijak nezdramatizuje a je brzo líp.

xuxie
27. srp 2012

@helulela Taky dávej pozor, ať neonemocníš ty...si dej zinek s Cečkem (ale, dyť ty víš 😉 )
držte se!

tital
autor
27. srp 2012

@xuxie jaaaaak treti ? 🙂)) ty uz jsi dve nekde udala ?
Pristi tyden jsme na hristi jako na koni... doufam 😵

Prosim posli mi prolink do IP nebo na meil, pokocham se ostatnima fotkama a jdu na kute.

xuxie
27. srp 2012

@tital 😀 První dnes, druhou příští týden, takže šup šup - a né, že ne 😉
jdu spát, jsem hotová a muž mi někde popíjí "jedno" pivko...radši usnu, než bych ho potkala a řekla něco nemístného 😝

papa

imzadi
27. srp 2012

@xuxie muj muz takhle posledne z jednoho pivka nedorazil dom 😝

Holky me je dnes tak soufl..bolest v krizi a podbrisku, snad to prejde....

xuxie
27. srp 2012

@imzadi tak ten můj právě dorazil - a fakt vypadá na jedno - tak na něj ty svoje těhotenské nálady radši nevypustím.

Že ty jsi zas něco tahala, nebo uklízela nebo něco podobně ohavného prováděla! Se napolohuj na pohodlí a pokud máš magnezium, tak si šoupni - ještě by tam ty naše holky měly zůstat, tak jí domluv, ať nespěchá 😉

helulela
27. srp 2012

@xuxie na sebe jsem ani nepomyslela, jen jsem vyndala svou oblíbenou dezinfekci na ruce... a Zn, kde by se u nás vzal? Máme úplně vykradenou lékárničku, pravá doktorská rodina 😀 Jsem asi s Adámkem a pohotovostí předčasně zpanikařila, ale to už tak je. U blízkých a zvlášť dětí člověk nemá potřebný odstup, proto se nemá kurýrovat vlastní rodina, nejlépe předat je do péče schopného kolegy 😉

beruska24.9.
28. srp 2012

@veronnica - prý když má dítko delší dobu v noci plínku suchou, tak zkusit vzít.
naše bude mít téměř 3 roky a v noci plínka stále mokrá. nechávám být, jednou k tomu dojde.
a jestli myslíš na spaní přes den, tak tam jsem postupovala stejně. když byla plínka nějakou dobu suchá, tak jsem to riskla bez ní (po dohodě s dcerkou) a při nehodě převlékala postel.

irenka
28. srp 2012

Dobré ráno holčinky,
včera jsem už nestihla nic... ani stáhnout fotky ani kouknout na maily atp. Ti dva si to zase dávali s usínáním a když už Ani usnula a Maty usínal, tak manželovi zazvonil telefon ... chápete to? ve 21:15 a telefon, že jeho kamarádce nefunguje televize... Měla jsem chut vraždit 😀 😀 😀 Maty se lekl a vstal z postele a začalo to nanovo.
Já pak padla taky. :D
Fotky snad stáhnu dneska, ted to nejde, Ani zase někam leze. Kam to mám dát pro případ, že by jste si je chtěli stáhnout?

tital
autor
28. srp 2012

@helulela 😀 U nas podobny (tedy nejsme doktorska rodina), ale ze si myslim, ze me bricho a plodove obaly miminko chrani uplne pred vsim... Takze Bertik mi dnes celou noc lezl na hlavu, funel primo na pusu a ja jsem se rozhodla, ze tento tyden rodit nejde 😝 Jedna babi rekla, ze nemuze hlidat a dite s horeckou se mi ani nikomu predavat nechce, a nejlepe kdybychom vedeli, co ho skolilo, nez porodim.

Rano jsme byli u detske MUDr. - moc, prudusky, plice i krk cisty. Mame vyckat.

irenka
28. srp 2012

@helulela
@tital
co marodi? Jak jim je?

helulela
28. srp 2012

@irenka jsi hodná, že na nás myslíš. Noc se celkem dala, pěkně spal, byl vzhůru asi dvakrát na chvilku. Ráno měl po odečtu 38,8 st., sirup jsem do něj nedostala, tak jsem se vrátila k čípkům. Po něm měl už jen zvýšenou, což je super, včera držel pořád kolem těch 39 st. Teď už skoro dvě hodiny spí.
...já bych nevraždila, mě už by dávno předtím vezli 😀 Organizace u vás musí být fakt strašlivě náročná.
@tital čtu, že u vás se to taky nezhoršuje, ty nerodíš, tak je to fajn 🙂

tital
autor
28. srp 2012

@irenka
@helulela

Holky nevim nevim. Rano docela dobry. Pak si Bertik rekl o spani, dal skoro dve hodiny, ale vystoupalo mu to na 39,3. Dala jsem nurofen, okamzite to spadlo na 36,6 a ted po probuzeni ma 37,1
Ted dosebe dostal normalne masiko s ryzi. Zadne priznaky krom te teploty a unavy z ni nema.
Mnoo a me se vratily predporodni/menstruacni bolesti. Tak jsem zvedava co bude 😕

misa_1
28. srp 2012

Ahoj holky, vcerejsi setkani se opravdu vydarilo! Palacinky i babovka luxusni! Tesime se na pristi!

irenka
28. srp 2012

@helulela
@tital
to bude dobrý, nebojte, budou brzy fit.

@tital Já ti furt říkám,že ted už do 10dnů rodíš a ty mi stále nevěříš... 😀 😀 😀 😀 🙂
Možná dřív.

je tu nějak podezřelej klid, tak kolik z vás po včerejšku rodíte??? Nárok má jen jedna co se včera zpčastnila srazíku. 🙂

irenka
28. srp 2012

@ameliejulliette
Jak jsi na tom? 🙂

ameliejulliette
28. srp 2012

@tital @helulela No to je s těma teplotama podle mě nejhorší, že prvních pár dní se ani nedá pořádně poznat, z čeho to je... ☹ My ani nemůžeme používat čípky, Ben je vykadí, ať děláme, co děláme, prostě svému svěrači vládne 😅 Tak střídáme jen sirupy 😝
@irenka Bohužel zatím nic 😅 Ale neber si to... 😀 Díky za optání 😉

helulela
28. srp 2012

@tital šestou nemoc a spol. už jste měli? A Barborce vyřiď, ať ještě chvíli počká 😉
@ameliejulliette i když mu podržíš chvíli půlky u sebe? On se čípek celkem rychle rozpustí.

ameliejulliette
28. srp 2012

@helulela Podržíme, počkáme, celkem se asi i rozpustí (nevykadí čípek v celku), ale jak ho zabalíme, tak zatlačí a nevíme, kolik si toho "vzal", takže je to dost nepraktické...

helulela
28. srp 2012

@ameliejulliette tak to je asi fakt nemá rád 😉

ameliejulliette
28. srp 2012

@helulela No já se mu až tak nedivím 🙂 😀 Naštěstí celkem spolupracuje při braní "meducínky" perorálně... Tuhle měl kvůli očkování homeopatika - hořký sirup a pak ty klasické kuličky. Při sirupu se mu až křivila pusa 😀 a vždycky se otřásl a řekl bliiii (asi to bylo tak zlé, že ani bleeee na to nestačilo), ale poslušně si ho každý večer ze lžičky slíznul 😅 a dokonce se o něj sám hlásil, že teď bude bliiiii 🙂