Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

ameliejulliette
27. zář 2012

@tital Já vím přesně, jak bych v takovém případě postupovala - hned venku bych se rozbrečela 😀 A tu agresi taky chápu 😀 😉 Ale je to prostě bojovka, my jsme to prošvihli úplně, takže doháníme, co se dá, a budeme si se státem navzájem posílat peníze sem a tam... Ale mohlo by být i hůř - že bychom posílali jen my 😅 Držím pěsti, ať to při dalším pokusu klapne!
@xuxie Já od roka přes den nespala a tak trochu se děsím momentu, kdy do toho stádia dospěje i můj prvorozený... Ale jinak poradím jenom zkusit dát spát třeba o hodinu dřív, než je zvyklý, tos zkoušela?

ameliejulliette
27. zář 2012

@xuxie 😀 Ha, tak vidím, žes dospěla k naprosto opačnému závěru 😀 U nás se zatím osvědčilo vždy jen posunout spaní na dřív, na později byla většinou katastrofa, no každý je jiný případ 😉

xuxie
27. zář 2012

@carmonka zapomenutý prs mi vehnal slzy smíchu do očí 🙂

Držím palce, ať se ti alespoň trošínku víc povede vyspat. Ale teď už bys tak nevyběhla, ta kosa nepustí, tak alespoň nějaká jistota 😉

ameliejulliette
27. zář 2012

@misa_1 @carmonka Koukám, taky veselo... No bojujete statečně 😉

xuxie
27. zář 2012

@ameliejulliette ono to dnes zafungovalo, zítra nemusí...s tím naším loupežníkem si člověk není jistý ničím.
Dnes jsme ho dali v osm, což je o cca půlhodinku později, než usíná normálně. Uvidíme, jak ráno vstane - obávám se, že brzy (tipuji po šesté), protože pokud šel spát později, tak paradoxně vstával dříve...ale snad pak odpoledne pospí. S utaháním bude zítra trošku potíž, jednak má pršet a být kosa a jednak muž se vrátil ze služebky a je nemocný brutálně, já jsem se tiše spoléhala, že zítra ho vyvenčí on, ale bohužel...a já to nedávám, sotva dýchám :-/
Uvidíme 😉

ameliejulliette
27. zář 2012

U nás vesměs veselo, jako že třeba dnes dal koumák Ben dohromady větu (ve svém jazyce samozřejmě) Lopatkou se miminko nebouchá... Škoda, že to řekl dvě hodiny poté, co Elimu pěkně naložil, naštěstí lopatkou pouze plastovou 😅 Jinak má to naše druhé dítko všecky možný novorozenecký neduhy, takže všechny procedury před a po kojení nás zabaví skoro do dalšího kolečka 😀 (Já jsem na nervy z refluxu, lítá to z něj, že se bojím s ním hýbat, bojím se i nehýbat, už nevím, zítra jedeme pro polohovací klín a basta fidli...) Benovi se to moc nelíbí, co vám budu povídat... Ale zadaří se občas a když mimi spinká, vynahrazuju jak o dušu 😉 A možná, možná už začíná chápat, že se nevyplatí miminko budit 😉 Na Bena zkoušíme homeopatika na lepší noční spaní, výsledek zatím nejasný, jen mu moc chutnají a chce vždycky ještě 😀
Dobrou noc vám všem, ať děti co nejvíc spinkají a co nejmíň mňoukají.

xuxie
27. zář 2012

@ameliejulliette a jak se vede vám, mamko? doufám, že pohoda, ne? 😉

xuxie
27. zář 2012

@ameliejulliette tak už čtu, že taky dobrý 😉
Jaká homeopatika zkoušíte?

helulela
27. zář 2012

@noone já to znám jen teoreticky, v praxi jsem se s tím nesetkala. Myslím, že to chce jen zkušené oko a bude jasno. Podle mě to křivice spíš nebude.
@xuxie my teď s poledním a vlastně trochu i večerním usínáním taky bojujeme. Spát každopádně ještě potřebuje. Když usne, spí dvě hodiny a když nespí, je celé odpoledne na houby. Teď tak měsíc se strašně brání jít si lehnout, pak pořád z postele otvírá dveře, něco na mě volá, chce čůrat, došlo mu pití, volá na Adu a má strašnou legraci, když za ním Ada leze do pokojíčku... Usnul tak v 50% případů. Podobné scény dělá i večer, to naštěstí nevydrží dlouho. Poslední týden je to lepší, nechci to zakřiknout, usnul zatím pokaždé. Nejdřív z principu zaprotestuje, že nechce spinkat, ale nechá se uložit a usne. O hodně jednodušší to je, když zrovna spí i Ada. Moc doufám, že to bylo jen takové přechodné období a zase se vrátíme ke starému. Já prý chodila po obědě spát do pěti let, až měli naši starost, co pak až budu ve škole 😀
@tital děsný zážitek, fakt bezmoc ☹
@misa_1
@carmonka soucítím s váma, holky, jak se člověk v noci aspoň trochu slušně nevyspí, je všechno na houby 😖

ameliejulliette
27. zář 2012

@xuxie Zkoušíme Lycopodium clavatum, neb chlapeček tvrdí, že má pořád hlad (vyžahne za noc dvakrát po 180 ml mlíka)... Jestli nezaberou, tak kecá 😀 a bude dostávat jen vodu a zkusíme jiný homeo 😀

xuxie
27. zář 2012

@helulela Hezký, snad to byl jen přechodný jev a spací disciplína se již vrátila. Moc bych ti to přála, protože nejhorší na tom je to, že fakt vidíš, jak se pak celé odpoledne klátí a cyklí a vzteká a přitom by stačilo, aby nebyl paličatý a nebránil se tomu spaní. Na Martinovi vyloženě vidím, že to má v hlavě, že prostě nechce spát a hotovo...a musí být úplně odrovnaný, aby ho to přemohlo a usnul - pak spí taky 2 hodiny a všechno funguje jak má...

xuxie
27. zář 2012

@ameliejulliette Teda, apetít slušný - a přes den pak papá normálně?
U nás nějak homeo moc nezafungovalo, ani u mě ani u Martina - ale já to mám v hlavě nějak postavené, že když nechápu, jak něco funguje, tak tomu míň věřím a pak není divu, že nefunguje 😉

ameliejulliette
27. zář 2012

@xuxie U mě funguje, neřeším, jak, jen věřím 🙂 Nevím, jak to bude u Bena, na zuby mu nepomohlo... ale k tomuhle jsem se upnula... Přes den pokračuje, je jak kyselina a umí si dobře říct, co chce jíst (většinou maso 😅 )

xuxie
27. zář 2012

@ameliejulliette tak ti roste, kyselinka 🙂 Jen kdyby nebudil, viď ☹
jdu se pokusit spát - brou a klidnou noc 🙂

tital
autor
27. zář 2012

@svatule Proboha jakouuuuuuu Skartu ??? To ne, ja uz nechci zadnou komplikaci ☹

tital
autor
27. zář 2012

Holky k homeopatikam:
http://www.azrodina.cz/1413-homeopatie-v-obdobi...

Arnica montana, Staphysagria jsem brala na doporuceni ja hned po porodu. Nevim jestli diky nim, ale beham jako srnka, fakt se citim fyzicky skvele, nebyt jeste toho nevyspani... ale to je vec jina.

Jinak vidim, ze je to vsude stejne. Spani v poledne, jidlo, nase unava, i ty davky ... to me uklidnuje. Jsme vlastne normalni prumerna rodina 😀

noone
28. zář 2012

@helulela diky. v utery budu volat mudre jestli neco nastudovala a reknu si ji o tu zadanku... dam pak vedet. ale co jsem elu zkoumala tak ma krive i ty holenni kosti 😒

martinka.pida
28. zář 2012

Ahoj holky, můžu se k vám aktivně zapojit 🙂? Občas jsem vás tady šmírovala, abych se uklidnila/ (vyplašila), že se to s dvěma zvířátkama blízko od sebe dá zvládnout. My to docela zvládáme, v rámci možností samozřejmě, zatím bez mého zhroucení 😀. Hroutí se mi zatím jen domácnost 😀. Občas mám nějaké šestinedělní deprese, kdy si řikám, že tohle nedám, ale to snad přejde 🙂?

tital
autor
28. zář 2012

@martinka.pida Pridej se a aktivne prispivej 🙂, budeme rady.

eveluska
28. zář 2012

@noone krivy kosti maji vsecky miminka, vilik ma taky i samotny holene vylozene do oblouku a pry je to normalni 😉

svatule
29. zář 2012

@tital k rodičáku ji pak potřebuješ, prý bez ní dávky nechodí, no je to zase nějaký výmysl naprd...
@martinka.pida taky vždy nakouknu a jsem ráda, že to je všude podobné 😉 u nás, klepu, je fajn, že už i malý má jakžtakž režim a dcera je pořád šikovnější, tak už to není taková hrůza a manžel oba v klidu zvládne pohlídat... 🙂
@noone určitě to bude v pořádku, záleží na více faktorech, naše malá nosila řemínky a tak zase měla nohy jak žabka, už se jí to hezky srovnalo! držím pěsti

martinka.pida
29. zář 2012

@svatule Koukám, že máme dětičky hodně podobně od sebe, tak jsem ráda, že píšeš tak pozitivně 😀. Těšim se, až bude Verča zas o maličko šikovnější, jako další bod bych ráda, aby byla bez plen a aby sama jedla 😀. To mi prozatím ušetří dost času 🙂. Nepřibyde pak zase ale práce s mladším? Malýmu jsou čtyři měsíce, tak už určitě vyžaduje nějakou pozornost a začíná se víc zajímat, co se děje kolem. Nebo ho Eliška zabaví 🙂?

eveluska
29. zář 2012

U nas se nocnik porad nedari 😒 Uz nevim, jak to na nej zkouset, ale on proste nenahlasi, ani kdyz uz tam bobek ma... parkrat to driv udelal, ze zahlasil, ale pak ticho po pesine ....

tital
autor
29. zář 2012

@martinka.pida
@eveluska
U nas je to spis otazka matky. Nejak nemam silu nutit Bertika na nocnik, ptat se kazdych pet minut, kdyz mi odpovida, ze nechce 😒
Necetl jste nekdo "chytrou literaturu" ? Vim, ze na to tema vysla kniha, jak to zvladat, jak naucit...

xuxie
29. zář 2012

@tital hezký článek o těch homeo - zkusím 🙂
Koukala jsem, že plenky jsou do 18kg, tak máme ještě 6 kilo rezervu...neřeším, nemám sílu - týden jsem ho látkovala, řval jak tur, ale na nočník nešel - kapitulovala jsem :-/

eveluska
29. zář 2012

@tital no ja prave na to cetla nekolik clanku a ruzne na netu a tak, taky o tom pisou v "nejstastnejsim batoleti v okoli" ... no a proste vsude pisou, ze mezi zakladni predpoklady pro chozeni na nocnik patri: ze hlasi plnou plinku, ze si sam stahne kalhoty, ze ma potrebu v nejakou pravidelnou denni dobu.... apod. ... No a prave malej ac uz ma 2 roky, tak ani jeden tenhle predpoklad nesplnuje 😒 Takze to zkousim i tak, aspon aby nocnik znal, nebal se ho a umel na nem sedet a zvykal si, ze nocnik proste patri k zivotu.... ale zatim nic moc.... v lete jsme meli dvakrat uspech, ze naprosto sam od sebe si rekl a vycural se do nocniku, ale jen takhle dvakrat a pak uz nikdy nic.....
Tchyne a babicky radi davat na nocnik vzdycky po spani, ale to zkousim a nic .... posedi si, prectem pohadku a pak za pul hodiny bobek v pline... nebo uz se s bobkem vzbudi a je pozde.... takze i ony jsou bezradny, ze to asi chce jeste cas....

zlilly
29. zář 2012

Náš velkej má zítra druhý narozeniny. strašně to uteklo,ani se mě nechce věřit. Je to miláček. Většinou 🙂 Pusu celej den nezavře, zpívá si písničky, čte knížky, mazlí bráchu a plyšovýho krtka a naučil se párkrát šlápnout na tříkolce.
Jinak plínky přes den nemá tak pul roku, teď už je nemá ani na noc. Ale on byl odmala v látkovkách a dělali sme BKM, takže to zvládl v pohodě a hladce.

noone
29. zář 2012

@eveluska @svatule dik za podporu... 😉

@eveluska @tital nemam teda nastudovanou primo knizku o uceni na nocnik, ale v knizce od prof. Matejcka jsem cetla, ze kdyz dite zacne komentovat potrebu (po akci, nebo vidi nekoho jineho treba), tak je pripraveno na odplenkovani. no, jak to udelat, to uz tam nebylo. ale byla tam jedna veta, ktera mi utkvela v pameti a u nas to tak i bylo - ze dite si zacne uvedomovat potrebu, resp. vykonani potreby cca mezi 12-15m a pokud se v tomto obdobi nenauci na nocnik, tak to pak komentovat prestane a uci se o mnoho hur.
jakob mi oznamoval curani presne nejak kolem 15m, ja ho na nocnik nezkousela, pac jsem jeste nemela nastudovano 😔, pak ho to preslo a na nocnik zacal pak az ve 2 letech...
ela ted nedavno zacla komentovat, takze ja zrovna taky resim JAK to udelat. tak jestli mate nejake rady, tak sem s nima 😎
jooo a u nas se libila ta samolepka do nocniku, z ni mel jakob vzdycky ohromnou radost, mate, znate? zkuste 😉

martinka.pida
29. zář 2012

@tital U nás je to stejný 😀. Mám to jako nejbližší cíl (kromě toho, nezbláznit se 😀), začít intenzivněji nočník zkoušet a dávat do podvědomí. Veru ví, co to je, co se do něj dělá, ale sedne si na něj jen oblečená, jakmile ji svlíknu, tak zdrhá. Když chce kakat, tak mi řekne ee a okamžitě začne tlačit, jak jí řeknu, že jdem na nočník, tak je konec. To zas nechci, aby ji bolelo bříško. Na čůrání si neřekne vůbec. I kdyby byla v plíně celý den a courala ji po zemi, tak ani necekne! No, tak nevim. Literaturu jsem zrovna na tohle téma nečetla, ale už bych ráda, aby s tim Verča pohla 😀. Zatim to bylo s ní všechno tak nějak jednoduché, všechno jí šlo samo, do ničeho jsem ji nenutila, netlačila, tak bych ráda, aby i nočník byl stejně a začala nějak sama

noone
29. zář 2012

@zlilly tak to Honzikovi vse neeeeej 😵 😵 😵 krasnou oslavu a hodne darku 🙂