Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

helulela
9. říj 2012

@svatule prosím, prosím odkaz na fotky 🙂 a ať stonání skončí jen Elišky rýmou, ten kolotoč nemocí je hrozný
@tital to se jen tak říká 😉

helulela
9. říj 2012

@irenka to jsem právě nechtěla, provokovat tu s hlídačema 😉 A s hormonama mám stejný pocit. Na začátku je člověk strašně nabuzený. Teď když někdy v noci dvakrát vstávám, nemůžu se ráno vyhrabat.

ameliejulliette
9. říj 2012

@irenka Přeju, aby nemoci opravud ustoupily a už se k vám dlouho nevracely! Nestraš, že po šestinedělí budu nedostatek spánku snášet hůř, je to teď mé největší a nejmilejší hobby, ale mám na něj zoufale málo času 😅 Asi Tě to nepotěší, no ale aspoň budeš vědět, že je na tom někdo podobně, s hlídáním to máme zcela na levačku, s manželem jsme zatím, odkdy máme nějaké děti, byli venku jednou bez Bena a jednou bez obou... Anička je borka 😀 Stoupnout si v kolíbce, no toto! 😉

handm
9. říj 2012

@irenka gratuluju a držím palce, at si to nezakřikneš!!! At už se vám ty choroby vyhnou!!
U nás snad taky lepší. Včera večer měl 39, ráno 38 po nurofenu a ted než šel spát, tak pod 37, tak doufám, že mě jen nezlobí teploměr, protože už ani nevim, čím měřit, každý měří jinak .. 😲 😠 😠 😠 Ráno jsme pravda vstávali v 4,30 😲 a malá pak v pět na jídlo, ale jinak docela už lepší. Jen chce furt čučet na krtka, jak nemůžeme ven a malá spí na procházkách nejlépe, takže to je trošku divočejší, ale hlavně, aby už byl zdravej...😝

ameliejulliette
9. říj 2012

@xmarg04 @xuxie No jooo, já nestihla dřív kontrolovat stav - a už jsou holky tady! Gratuluju vám všem a přeju hodně zdraví celým rozrostlým rodinkám 😉

handm
9. říj 2012

@irenka, @ameliejulliette jsem v tom podobně, obě babičky cca 100 km.. je ale pravda, že když je zle, naši jsou už v důchodu a malý je miluje, tak většinou dojedou 🙂 ještě že se k nám vejdou pohodlně, máme zatím prázdné patro baráku a oni tam mají svůj klid případně😉🙂 Ale jinak furt fungujeme sami s manželem. Bez malého jsem byla prvně až v porodnici 😲

irenka
9. říj 2012

@helulela
Já to beru... 🙂 😉 každý to má jinak.

@ameliejulliette
@handm
A víte, co je na tom nejvtipnější? že bydlím v Praze - zatím a obě babičky mám taky v Praze 😠 😠 😠 😠 Na to není co dodat.
@handm
Dáváš čípky? Já ted už jo. Dr. mi poradila sirup Panadol, no na horčkyu zabral jen z půlky, ale co se mi stalo a říkala to i kamarádka, že jí dítě po Panadolu sirupu najednou tak pookřálo, jako by si šňuplo fermetrazinu... a já mám ty samý pocity. Dítě sice je živější ale na teplotu nám to nezabralo.. takže sirupy odkládám a budeme načípkách.

irenka
9. říj 2012

@baarca
Jsem na tom stejně,nedokážu se nikomu s dětma vnucovat. To spíš mi chodí hlídat kamarádky, pro které nejsou moje děti přítěž a neříkají mi, že pro ně jsem dokonalá antikoncepce.. :D

handm
9. říj 2012

@irenka Když byl menší, tak jedině Panadol sirup mu zabíral - i na horečku. Paralenový čípky vůbec a pak až ty silnější 125 Nurofenový, jenže ty nesměl hned, že. Ty slabší taky vůbec nezabraly ☹ Ted už má ale kilama i věkem dost na ty 125 a ty zabírají. Večer jsem dávala Nurofen, ráno sirup. Tak jsem zvědavá, jak na tom bude, až vyleze z pelechu..šel spát bez čípku i bez sirupu.
ad babičky.. to je tedy masakr..😲

handm
9. říj 2012

Ještě jsem se chtěla zeptat, trošku tápu, přece jen jedničku oblékám tak nějak podle sebe a je furt v pohybu,když je zdravej a jsme venku... Ale teď malá mi spí třeba 3-4 hodiny venku v kočárku a já furt řeším, co na ní navlíct, aby mi nezmrzla 😲 Nebo když jdeme na procházku. Co dáváte těmhle prťatům? Kolik vrstev? Tady je poránu kosa do deseti stupnů, vic ne a odpo ted máme například 14 😝 😖

baarca
9. říj 2012

@irenka Asi ani nemusím říkat, že já mám taky obě babičky v Praze... A přesně, taky mě štvou ty věčné řeči...
S těma sirupama, každé dítě to má jinak - na Matese funguje výborně Nurofen sirup, zatímco Karulda po sirupu blinká, takže té jedině paralen čípky. Na mě osobně taky Nurofen nefunguje, vždycky jsem musela mít něco s paracetamolem. Ale u dětí srážím teploty jen, když se opravdu už nedá, třeba když měli v zimě šíleně silnou chřipku, horečky až ke 40 a Mates se ani neudržel na nohou a pořád se kácel k zemi. Jinak se snažím spíš využít toho, že jsou z té teploty unavení a alespoň neřádí. To bylo strašné, když jsme byli jednou s Matesem na pohovosti, kde byla fronta na 2-3 hodiny a sestra vždycky první, co udělala, když přišlo dítě s horečkou, že mu dala Nurofen, takže tam ty děcka řádily místo toho, aby se v klidu vyležely doma 😖

helulela
9. říj 2012

@irenka tak to je smutný ☹ Stojící Anička v postýlce musela být skvělá, to ostatní koukali, co? 😀

irenka
9. říj 2012

@handm
Já jsem dala do kočárku fusak na zimu. Jelikož mi Ani v kočárku stojí a když usne, tak jí přikryju až po bradu.
A dávám jí ponožky/punčocháče, na to tepláky/kalhoty, na bodýčku svetr a když je velká zima tak ještě jednu mikinku a čepičku..... A přes ní pak deku. Ale my ted ven moc nechodíme.. snad jsem ti poradila.
Svléknout můžeš vždycky... 🙂

irenka
9. říj 2012

@baarca
Já dávám na srážení teploty když to leze nad 38, jinak taky ne. Někde někdo psal, že ta teplota je důsledek zánětu a že tělo si s ní umí poradit, ale nad 38 se bojím fibrilních křečí.
NO tak to je hustý, dát dětem v čekárně Nurofen aby byl pokoj a čekat tam 3 hodiny... :( Uááá na vraždu.

@helulela
No ona stojí od 5měsíce v kočárku a ted začíná chodit. je to drak!!! 🙂 JO a koukali dost, halvně my jediný jsme tam byli s 2 dětma. Ostatní jen po jednom... 😀

ameliejulliette
9. říj 2012

@irenka Tak to je teda dost hustý s těma babičkama - my máme jen jednu přes půl republiky, takže aspoň to je pochopitelný... Ale můj otec je nyní relativně čerstvě důchodcem a vdovcem, tak až si vyléčí tu zlomeninu 😀 , doufám, že bude jezdit, ne, že by moc někoho pohlídal, ale navaří a ulidí 😀
@handm Teď jsme přišli z procházky, Eli ve vyvatelínované vložné tašce, v tom podzimní fusak Emitex, lehoučká flísová deka a on v tepláčkách, bodyčku, mikině, čepici, rukavicích. Studený nebyl. Od zítřka v zimním fusaku, páč vidím i větší děti v zimním, tak ať nejsem za krkavce 😀

irenka
10. říj 2012

Na vědomí se dává:
@imzadi dnes porodila krásnou zdarvou holčičku Emu v 10:42hod.- míry: 3,78kg, 49cm.
Obě holky jsou v pořádku a já za všechny tady poslala zpět obrovskou gratulaci!!!!!

martinka.pida
10. říj 2012

Ahoj 🙂, včera jsem měla rozepsanou zprávu, jak krásně zvládáme, že mi to nepřijde tak hrozný atd. Do toho se mi Verča vzbudila, tak jsem to ani nedopsala. No a odpoledne jsem málem udusila obě děti. JSem fakt kráááva!!!!Myla jsem nádobí a musela jsem nutně na záchod, tak jsem Kubíčka položila do bezpečné výšky a vzdálenosti od Verunky a Verče řikám, že jdu na záchod, že jsem hned zpátky. Hrála si u stolečku, tak dobrý. Dveře do koupelny otevřený, abych slyšela, kdyby něco. Jdu dolu a cítím, že se něco pálí, tak jsem brala schody po čtyřech a letim do kuchyně. Už v obýváku kouř, v kuchyni nebylo skoro vidět. Verča zapla všechny hořáky na kamnech. A já jak jsem myla nádobí, tak jsem si na desku položila plech (ten je už nepoužitelnej) od buchty a manžel tam nechal pánev od večeře. Čapla jsem Kubíčka z postýlky (byl v kuchyni!), vypla hořáky, vzala jsem Verču a obě děti jsem odnesla ven na vzduch.
Verča tohle jinak nedělá, nevim, co jí to napadlo, běžet do kuchyně zapnout kamna. Včera jsem hned objednala ty chrániče na knoflíky a manžel volal kamarádovi elektrikáři, aby nám udělal i nějakou pojistku na přívod, že to budeme pro jistotu vypínat úplně, když nebudu vařit. Já nevim, co všechno doma ještě zabezpečit, aby se nemohlo nic stát. Uf!

martinka.pida
10. říj 2012

@imzadi @xmarg04 @xuxie Maminkám posíláme velikánskou gratulaci a rychlou rekonvalescenci a miminkům hodně zdravíčka 😵!

ameliejulliette
10. říj 2012

@martinka.pida Uf! No stane se, já taky nevím, co ještě zabezpečit, knoflíky máme nahoře vedle varné desky... To máte ale výkonný kamna, že se to tak rychle rozehřálo...Ale rozhodně to všechno krásně zvládáš! 😉

martinka.pida
10. říj 2012

@tital Z tvého příspěvku o Bertíkovi a motorce mi jde úplně husí kůže. Naše dračice na motorce lítá jak ďas, nejradši z kopce. Chtěla jsem ještě počkat s helmou, ale vidím, že už včera bylo pozdě, když čtu, co se může stát. Bertík na to určitě už zapomněl, o mamince se to asi říct nedá, viď 😝.

ameliejulliette
10. říj 2012

@imzadi Gratuluju, přeju hodně zdraví a pevné nervy a těším se na další zprávy 🙂

ameliejulliette
10. říj 2012

@martinka.pida Verča spí? 😀

martinka.pida
10. říj 2012

@ameliejulliette No stát by se to nemělo 😀. Nechápu, jak se to mohlo tak rychle rozehřát. Pánev byla v pohodě, ale ten plech - byl suchej a na něm zbytky drobečků od buchty, takže se to hned začalo pálit. Od toho tolik toho kouře. Nijak extra výkonný jinak asi nebudou, za normálních okolností 🙂

martinka.pida
10. říj 2012

@ameliejulliette Spí 😀

svatule
10. říj 2012

@martinka.pida teda fakt mazec, naštěstí vše dobře dopadlo, s dětma fakt aby člověk byl pořád ve střehu!
@imzadi gratulace k Emě, přeji hlavně hodně zdraví!
Holky u nás se rýmuje ve velkém, klepu, zatím je to jen ta rýma a snad to tak zůstane. Zítra poradna, doufám, že bude vše v pořádku. Jsem zvědavá, zda už budeme dávat příkrmy, malý si žádá mlíko pořád 🙂

svatule
10. říj 2012

ještě mě holky napadá, myslíte, že je šance, aby měl Vašík už jadýrka? Jdeme zítra na kyčle, s Eli jsme lítali pořád, měla řemínky, malý nemá omezení žádné, ale ráda bych, abycom tam už nemuseli 🙂

irenka
10. říj 2012

@svatule
My měli jadýrka už ve 4měsících 🙂

irenka
10. říj 2012

@martinka.pida
To je hustá příhoda. Maty naštěstí na sporák nedosáhne. Ale dám si taky pozor.
člověk se nemůže jít v klidu ani vyčůrat, to je šílený, to abys měla na záchodě kamerku odkud můžeš sledovat co právě děti dělaj.. Hlavně že jste všichni v pořádku. 🙂

helulela
10. říj 2012

@imzadi moc gratuluju, hlavně hodně zdraví a hladký rozjezd celé rodině 😵

Holky, už jsme kompletní nebo je tu ještě někdo s pupíkem? 🙂

@martinka.pida hrůzná historka. Takovéhle věci se snad ani předvídat nedají, kombinace tolika náhod... ještě že to dobře dopadlo, uf

svatule
10. říj 2012

@irenka tak to mě naplňuje nadějí, že snad zítra naposledy 🙂 uvidíme, hlavně ať je vše v pořádku 🙂