Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

tital
autor
10. říj 2012

@martinka.pida Maminka ma osypky,jen si vzpomene. Ale, vis co si myslim, bohuzel, ze by ho v tomto pripade helma nezachranila. Preletel pres riditka a zakousl se do chodniku, proste pred sebe nestihl dat rucicky 😔
Na jare pujdeme asi do to firstbike (nejakou levnejsi variantu) a samozrejme tam mit helmu bude muset !

tital
autor
10. říj 2012

@imzadi Obrrrrr gratulace 🙂 Jsme zvedave, cekame na fotecky Emy ! Holky brzicko domu a stastnou nohou.

tital
autor
10. říj 2012

@martinka.pida Taky desiva prihoda.
I kdyz ja si posledni dobou myslim, ze jen co pomyslim na nejakou hruzu, tak se nam do par dnu stane 😝
Fakt je to 14 dni, co jsem si rikala, kde je tak nejblizsi chirurgie na siti....

Ale holky, u nas serie havarii pokracuje 🙄 Nebudete tomu verit, vcera si Bertik jen dost odrel prstik o strechu plastoveho traktoru a v podvecer spadl do potoka !? Vraceli jsme se z vychazky, chodime tam hazet kameny. Bertik to tam zna, je zvykly. Stojim u nej, rikam posledni kaminek a jdeme, ano ? Sup, Bertik se naprahne, hodi, ztrati rovnovahu a sup na ctyri do potoka. Poslusne hlasim, boty superfitky udrzely nozicku suchou, ale na co nam to bylo, kdyz mel Bertik mokry kalhoty pro kolena a rucicky po lokty, ze ? Uz jsem se jen smala, bafla Bertika utikali jsme domu na horkou vanu... nastesti bydlime 5 min. Rikala jsem si, ze toto byl zcela vychovny pad. Priste si da pozor, urcite to studilo 😉

reruna
10. říj 2012

@martinka.pida wau, tak to by mě teda taky nenapadlo! my máme zapínání varné desky nahoře a máme tam ten kovový chránič z ikey, aby tam děti nedosáhly, ale teď už jsou velcí a klidně by si mohli přitáhnout židli a zapnout, no doufám, že je to nenapadne, to nejsou knoflíky, ale zapíná se to dotykem, takže to ani nijak jinak zabezpečit nejde....knoflíky na troubu máme ty zamačkávací, ale pro větší dítě taky asi žádný problém zapnout, no jedině se modlit, že je to nenapadne....

reruna
10. říj 2012

@tital ještě že ten potok nebyl hluboký

eveluska
10. říj 2012

@martinka.pida no teda uf 😒 a co mate, varnou desku? my mame plyn a malyho to silene zajima, furt mi s tema cudlikama krouti 😒 nastesti to neumi tak zmacknout, aby to zajiskrilo a zapalilo se a naprazdno plyn nejde, ale stejne furt vysvetluju, ze to je nebezpecny a docela ve me trne, abysme jednou nebouchli 😝

irenka
10. říj 2012

@tital
Holka, holka, ty si to normálně začni sepisovat... 😀
Promin, ale tomuhle už se musím smát. :D
Maty si min. týden zadřel prst do auta a nešel ven, tak jsme doma taky operovali. Tyhle scénáře si prostě nevymyslíš.. 🙂

Já mám pocit, že i kdyby jsme měli sporáky zabezpečený, zásuvky uzavřený a na rozích stolů nalepený chrániče, tak stejně dětská hlavinka si vybere něco co je strašně aktuálně zajímavého.. a oči všude opravdu mít nemůžeme. ANi oči na zadku by nám nepomohly 😉

tital
autor
11. říj 2012

@irenka Co sepis, spis podepis, detskou urazovou pojistku 😎
U potoka jsem se taky smala. Bertik ricel, lidi se otaceli, ale me to vzhledem k patecnimu presunu prislo fakt vtipny.
Potucek je totiz okrasou parku tady te administrativni ctvrti, takze je malinky, lidi se tam maji asi kochat pohledem z kancelare do zelene a na zurcici vodicku 😉 A my tam chodime hazet kaminky 🙂

helulela
11. říj 2012

@tital no teda, vás ještě čekají s Bertíkem věci 😀

Já včera vymyslela úžasnou, téměr montessori, aktivitu 😉 Dala jsem Víťovi do velké skleněné mísy trochu jaru a vody, brčko a už foukal bubliny. Radost veliká!
Jo a nečtěte tenhle článek https://www.modrykonik.cz/fotoblog/andrisek07/c... 😉

svatule
11. říj 2012

@irenka tak opravdu máme jadýrka! Vše v pořádku a už nemusíme na ortopedii chodit, jsem ráda 🙂

@tital mi přijde, že se vždy vše stane naráz, aby to nebylo tak jednoduché 😉 hlavně, když je v pořádku!

@helulela s tím prvním rokem mě taky všichni strašili, resp. mé optimistické kamarádky říkají půl roku, realistické rok a ty pesimistky tak do 15 😀 Klepu, ale od těch cca 3.měsíců je to týden od týdne lepší, však asi sama znáš. Teď ještě aby postupně bylo méně a méně kontrol u lékařů a děti byly zdravé!
Na poradně vše ok, Vašík má 7,19kg, 67cm, příkrmy zatím nedávat, očkování kvůli rýmě o týden odloženo. Kyčle ok.
Tak teď aby dopadlo dobře kardio!!!

irenka
11. říj 2012

@tital
No tak tu bych měla sepsat asi taky. Ale nevím kdo by to platil. Asi si pozjištuju a uvidím.

@helulela
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Tak proč to sem dáváš, ted si to určo přečtu !:D
😉 😉 😉 😉 😉 😉
Já mám pocit, že je jedno kolik mimču/dítku je měsíců/let. Stále je něco k řešení. Prdíky, kojení, vývoj dle tabulek/netabulek...a pak už to jede a zastavíme se až s vnoučatama a to začneme nanovo 😀 😀 😀

@svatule
Super, jsi ráda vid? Já byla taky, že už nikam nemusím. Skvělý zvláště když máš zkušenosti s kšírkama/třmínkama nebo co jsi to psala.

Anička má dneska 8 měsíců - nechápu... kde je to moje malinkaté miminko????? 🙂
Za chvíli razíme k Dr. do poradny, bohužel se jí vrátil kašel a mám strach co mi řekne.
Další ATB už fakt nechciiiiiiii 😒

carmonka
11. říj 2012

@imzadi Taky se přidáváme ke gratulacím! Musíš teď cítit velikou úlevu, když už mimčo nenosíš na sobě. Já měla taky takové větší bříško, tak vím o čem mluvím 😉 Tak se krásně sžívejte!

helulela
11. říj 2012

@svatule super, že ortopedii si můžete odškrtnout 🙂 U nás bylo nejhůř asi 4.-6. měsíc, ale i to bylo lepší, než jsem před porodem čekala.
@irenka přesně, jak děti jednou máš, tak prostě jedeš, každý den nanovo. Nad dobré/špatné není ani čas přemýšlet, to spíš až později, a nakonec si stejně řekneme, že mateřská byla nejlepší a strašně rychle utekla.
Jak jste pořídily s Aničkou?

irenka
11. říj 2012

@helulela
JJ, je to tak... ale škoda že to tak letí.... 🙂
No jdeme za hodinu, Ted mi Anička už hodinu spí. Ale kucká chuderka moje. Je slyšet že vykašlává ale strašně jí to zmáhá... tak napíšu až se vrátíme. 🙂

imzadi
11. říj 2012

Ahoj holky!Tak se hlasime z normos pokoje, bohuzel sla se mnou na pokoj i chrapajici pani z jipky 😝 ema dela pekny fory pri prikladani, nasaje bradavku a po chvili ji vyplivne a cuca si ruku...snad se to zlepsi, tohle od kuby neznam, toho jsem musela slozite odtrhavat...

Jinak bolest trochu polevila pri chuzi a tak, ale zavinovani husty teda...a jsem porad nejaka mrtva...ruda snad posle nejake fotky at se muzete pokochat 😵 papa a dily za gratulace😀

irenka
11. říj 2012

@imzadi
Nebooj, to se srovná. To bude dobrý. Mě Maty taky nechtěl, Anička byla jiný formát. 🙂
Snaž se odpočívat, doma už to tolik nepůjde i když jak píšeš tak nevím já bych s chrápající paní na pokoji taky asi nespala :( NO drž se... bude líp... 🙂

irenka
11. říj 2012

Ahojky, tak dneska 8měs. poradna.
Ani má kašel na pruduškách, tak máme nový sirup.. ☹ Přestala mi jíst příkrmy, je už znechucená všemě těma sirupama, takže cokoliv jí dát na lžičku odmítá ☹ Až se uzdraví, tak musíme začít nanovo. Ještě že kojím, jinak nevím nevím. 🙂

imzadi
11. říj 2012

Nejake foto 😀

martinka.pida
11. říj 2012

@tital Tak historka s potůčkem už je opravdu vtipná 😀.
@reruna
@eveluska Jojo, máme sklokeramickou varnou desku, elektriku. Plyn naštěstí doma nemáme vůbec nikde. A jsou to samostatně stojící kamna s troubou s takovými těmi klasickými knoflíky, takže se to krásně otáčí a bohužel na ně i krásně dosáhne i bez stoličky. No už čekám na ty zabezpečovátka, budu je asi muset popohnat s objednávkou, protože jsem si od té doby ještě v klidu nedošla na záchod a hrozně mě bolí hlava, jak pořád myslim na to, na co je ještě potřeba dát pozor a se může stát 😀

reruna
11. říj 2012

@imzadi gratuluju!

reruna
11. říj 2012

@helulela super aktivita, až na to, že náš Luki by mi všechnu tu jarovou vodu vypil, on je takový ťulda

irenka
11. říj 2012

@imzadi
Jejku, ta je nádherná.... se tu nad ní rozplývám. Moc ti to sluší, ani není vidět že máš po porodu.
🙂

martinka.pida
11. říj 2012

@imzadi Krásný holky 🙂.
@helulela Aktivitu si vymyslela skvělou 🙂. Verunka by z ní měla obrovskou radost. A já z vytírání taky 😀. Já bych jí hrozně ráda podobné aktivity s vodou dopřála, ale ona je takový šílený vodomil, že je voda pak všude. Kam ona dokáže "roztahat" vodu z hrníčku na čaj, nad tím mi zůstává rozum stát 😀.

helulela
11. říj 2012

@reruna @martinka.pida Víťa taky ze začátku trochu ochutnal, dál už dobrý. Vody tam bylo naštěstí málo, tak neroztahal nikde nic. Jen jsem mu musela dát pokyn, že až bude mít plnou mísu, musí bubliny zas rozehnat, aby mu nepřetekly 😉
@irenka to je smůla, že se to Aničce takhle vleče, snad bude brzo líp
@imzadi krásné fotky, vypadáš moc dobře a Ema je sladká, podle fotek pěkný kus ženské 😵

reruna
11. říj 2012

@martinka.pida my jsme to vyřešili tak, že si Luki dá židličku ke dřezu, napustí si tam vodu a pak tam hodinu koupe plastový zvířátka nebo autíčka, ze začátku byla taky voda všude, ale už je to lepší @helulela některý děti prostě jso nepoučitelný, našemu bych to mohla opakovat pořád dokola a stejně by to vypil, takže čistá voda ve dřezu to jistí, jenže zase nejdou žádné bublinky no.....on nemůže dělat i jiný aktivity, co jsou jakože "montessori" zkoušeli jsme přesýpávání neuvařených těstovin - jedl to, cokoli co jde, strká do pusy, přitom jsou mu už 3, neustále mám strach, aby něco nesnědl, nevdechl, nevypil, takže tak u nás.....

helulela
11. říj 2012

@reruna hlavní je, že si najdete to pravé pro vás, koupání ve dřezu je super 🙂

tital
autor
11. říj 2012

@helulela Muj raketak by urcite tahal z brcka obracene 😨
Pro pripadne zajemkyne mam cislo i na toxikologii, tam uz jsme taky jednou volali....

tital
autor
11. říj 2012

@irenka Sakra, co to u vas je ? Co nejakou jinou podporu ? Cibule, babske recepty, homeopatika ? Neco.... Vim, je to tezke, ale uz aby jste byli fit !!!!

tital
autor
11. říj 2012

@imzadi
Vyborna. Fakt Ti to slusi, vypadas spokojene a Ema je vyborna. Strasne rychle to utece, a budes mi doma obri miminko, tak si to uzij.

tital
autor
11. říj 2012

Holky, dnes jsem se mihla pres Motol.

1. Bertik ma odlepenou bradicku, vypada to docela ok, stehy vyndany. Ale jeste mame trochu davat pozor.
2. Navstivila jsem rovnou XUXIE, je ji lepe, tesi se domu (mozna sobota) a Linda je opravdu slecinka, moc hezka, miminecko.
3. A pri te prilezitosti jsme se dohodli, ze uzavreme asi soukromou skupinu.
4. A ucinili jsme jeste jednu dohodu, ze tak za 2,3 roky odevzdame i nase druhorozene deti a samy matky pojedeme nekam "zakalit" 😀 Takze kdo planujete treti ditko, tak sup sup, at v tu dobu mate alespon odkojeno 😵