Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

andelka
27. led 2012

@irenka hele, mně se zas všichni ptají, jestli budeme zkoušet holku dotřetice 😅 ale to pochybuju, máme dvě neteře, takže princezen jsem si už užila dost a dost. 😀 Věřili jsme do 20tt že to bude holčička, ale tentokrát mě moje intuice zklamala. Ale už jsem fakt ráda, že to bude druhý kluk, nemusíme skoro nic kupovat, kluci budou oba na jaře, takže oblečky se unosí, no a máme 2+1, takže kluci spolu budou v pokoji a to je též lepší než smíšenci 🙂

@evlyn já též jak kdy, ale poslední dobou se spíš bojim. No uvidíme. Taky bych nejradši malého někam šoupla, ale asi nebude kam, jedině k babičce, to je jasný. On je školkový typ, ale musíme pořešit plínky, samoobsluhu, mluvení...takže dřív jak příští rok v září asi nikde nepůjde.
Jj, ony pak miminka už zůstávají hlavou dolů a jen se vrtí a protahují, ale i tak to stojí zato. Můj tam měl včera večer spartakiádu nebo co 😀 kdyby se aspoň uráčil otočit o kousek. Jinak co do velikosti jsou s Danym tak nastejno. Ale já taky přibírám víc a chuť na sladké je taky hrozná.Ven chodíme, ještě s kočárkem, takže toho i dost nachodím, a 1x týdně chodím plavat a cvičit.

yellowbanna
27. led 2012

@andelka
@evlyn tak jak to ctu, vraci se detem tohle "budici" obdobi kolem tohoto veku asi vsem...nebo myslite, ze to treba muze podvedome souviset s dalsim tehotenstvim? I kdyz se treba jinak deti na miminko tesi? Teda v ramci svych vekovych moznosti 🙂

@irenka My uz taky vime jako @andelka, ze druhe bude kluk, ale krome par kamaradu jsme to jeste nikomu nerekli - hlavne ne rodine manzela, kteri na nas hlavne na zacatku hrozne tlacili, kdy uz budeme vedet, co to je a kdy jim to reknem, tak jsme se zarekli, ze je jeste chvili napneme 🙂 Ale je fakt, ze vetsina reakci na to, ze cekam druhe, je taky ve smyslu - tak ted by to chtelo tu holcicku, ze... ja si sice holcicku trochu prala, ale zas o to vic mi tyhle reakce pomohly se naladit prave na kluka - jsem Byk a reverzni psychologie u me funguje ukazkove 😀 "A just chci kluka" 😀 Akorat mame vetsi problem se jmenem...pro holcicku jsem mela spoustu variant..

Porod zatim moc neresim, mam ted v planu nakouknout do dvou porodnic, nechci uz rodit tam, co posledne...tenkrat jsem si ji nevybrala, maly se narodil o pet tydnu driv, takze z vybrane kliniky nas posilali do vetsi nemocnice, protoze nemeli novorozeneckou JIPku. Takze ted se spis modlim, aby druhe mimco vydrzelo do terminu...

A jeste co se prochazek tyce- my mame golfky, ale uz dobre tri, ctyri mesice je prakticky nepouzivame, co se Tonik poradne rozchodil (zacal pozde), nechce v nich byt, takze vsude chodime pesky, berem je fakt jen jako zalohu na delsi vylety. Jsem zvedava, jak to bude, az budu tlacit kocarek...asi taky vsadim spis na to noseni, bude to praktictejsi, uz jen proto, ze tady se s kocarem blbe manipuluje - nejsou tu poradny chodniky...

yellowbanna
27. led 2012

@andelka 😀 ja jsem nakonec vzdycky chtela dva kluky a holku, tak ted z legrace rikam, ze ted fakt musime do toho tretiho jit, abych mela tu holcicku 🙂

andelka
27. led 2012

@yellowbanna no mojemu muži někdo kdysi předpověděl že bude mít tři děti, dva kluky a holku a zatím teda se to plní 😅 ale já zatím netuším jestli do dalšího někdy půjdeme, to je ještě ve hvězdách 🙂
Já nevím čím to tehdy bylo, myslela jsem že nemocí, zvykl si, že mu dávám v noci pití, takže se pak budil na to, ale on se budí i když ví že mu pít nedám - nad ránem mu dávám vodičku, ale v noci ne, pak hodně čurá a plínka nestíhá, je mokrej...a přes den pije až až.
No, taky jsme bojovali se jménem pro kluka,pro holku to bylo vždycky jasné, pro kluka vždycky dilema.

yellowbanna
27. led 2012

@andelka vidis, jak vam to vychazi 😉 ja si odmalicka planovala tri deti, asi proto, ze jsem sama jedinacek 😅 Nicmene po prvnim porodu jsem prohlasovala, ze si rozmyslim i to druhe 😀 A pak jsem do toho zahucela jeste o neco driv, nez bylo v planu...ale tak asi to tak ma byt 🙂
Daniel a Dominik jsou pekna jmena...u nas je to slozitejsi o to, ze hledame jmeno, jehoz podoba by se nam libila ve dvou jazycich a u kluku je to holt v italstine slozitejsi 😖 Tak nam drzte pesti 😀

andelka
27. led 2012

@yellowbanna držím, ať najdete 🙂
My jako vyloženě strop na děti nemáme, že by třeba jeden z nás chtěl zásadně jen jedno, nebo dvě...říkáme si že tak do těch 4, záleží na situaci, zdraví, financích...ale netvrdím že třetí nikdy 🙂 Původně jsme plánovali zkusit to až bude malému rok a půl, ale nakonec jsme si řekli že to nebudem řešit už od jeho 1roku a další měsíc jsem byla už v tom 😅 asi to tak mělo být 🙂

evlyn
27. led 2012

@yellowbanna nerekla bych, ze to souvisi s dalsim tehotenstvim - aspon mi teda rozhodne nepripada, ze by malej pobiral, ze bude mit sourozence. Desne se hihna, kdyz vidi ze mam velke bricho, ale to je asi tak vsechno.
Co se malej rozchodil, tak prave taky v kocare byt nechce, to uz radeji na ramena -takze se bud placatime kolem domu na zahrade a po loukach nebo halt rezignuju a kousek si ho na ty zada hodim. Kocar pouzivam bez diskuzi jenom ve vetsim meste a vetsim provozu - tam nediskutuju a halt se proste vzteka.
Ja si prala holcicku, ale pro jistotu jsem se pripravovala na kluka 🙂 abych pak nebyla zklamana a podarilo se mi to tak dokonale, ze kdyz nam rekli, ze to bude holcicka ,tak jsem zklamana stejne byla 😀 Priroda se halt nezavdeci....

helulela
27. led 2012

Holky, já vám dám spíš tip na tu knížku, kdybyste některá chtěla. Jennifer Waldburgerová, Jill Spivacková - Dětský spánek. Mám ji půjčenou z knihovny. Je tam všechno prakticky a pečlivě popisované, ale čte se hezky svižně, žádná zbytečná teorie. Řeší se tam i situace typu vystěhování dítěte z postele rodičů, přesun do velké postele, do vlastního pokojíčku, narození sourozence, noční můry, rušení nočního kojení, atd.

Já jsem taky hodně slýchala řeči typu "děti takhle brzo po sobě, to bude náročný, je to plánovaně?" I třeba od cizích lidí na ulici a to mi hodně vadilo. Na dva kluky mají taky narážky jako, kdy budeme mít třetí - holčičku... Úplně plánované to nebylo, ale teď jsem ráda, že je to právě takhle. Jinak bych na tom byla jako moje kamarádky, které mají jedno dítě, dvě by rády, ale ještě se jim do toho nechce, odkládají, odkládají a chce se jim pořád míň a míň. Dítě už je odrostlejší, je to s ním vcelku pohoda a znova ten kolotoč s novorozencem je děsí. V téhle fázi jsem hrozně ráda, že už mám "splněno" a bude už jen líp. Po bříšku se mi nestýská ani trochu, i když třetí dítě někdy v budoucnu nevylučujeme, nejdřív ale tak za pět let.

tital
autor
27. led 2012

@evlyn Drzime palce 🙂, tvuj prispevek mi taky mluvi z duse. Muzeme se tady utesovat tim, za az my ten "zahul" prvnich mesicu budeme mit za sebou, holky okolo nas, co druhe ditko odlozily (at planovane nebo ne) si temi prvnimi mesici budou taky muset projit 🙂. Pripada mi, ze se da zvladnout ledascos, jen to nocni buzeni je opravdu teror. Jakmile je mama nevyspala, je cely den spatny... No, a porod, taky se netesim, ale presne, mam to nastaveno, ze do 24 hodin je nejhorsi za mnou, za tri mesice budu zahojena a do pul roka beham zase jako srnka 🙂. Prekvapive ted tehotenstvi vnimam jako vetsi omezeni a unavu sebe sama, nez dalsi peci o dve deti, a kojeni k tomu. Ale to muze byt pouze muj mylny a velmi naivni nazor 😉

tital
autor
27. led 2012

@irenka Vitej. Presne ! To mi vadilo nejvic, kdyz jsme oznamovali, ze jsem tehu. Mela jsem si to jeste nechat par tydnu pro sebe 🙂, vsichni predikuji, jaky to bude mazec. A rad, jak nemam nosit toho starsiho a mam hodne jist, tech je bezpocet...

helulela
27. led 2012

@tital měla jsem stejný pocit - jedno dítě a pupík je horší než dvě malé děti 😉

tital
autor
27. led 2012

@yellowbanna A co jako nas Albert ? 😉 Ja hrozne nechtela, byl to manzeluv navrh, branila jsem se 3/4 tehu, ale pak podlehla a jsem rada. Bertikovi to jmeno fakt sedlo. Hrozne mu slusi. A dokonce uvazujeme, kdybychom meli druheho kluka, tak ze Antonin 😀

tital
autor
27. led 2012

Holky, jen se nam ta diskuze zase zvrtla do teoreticke roviny 😉 Je tu vic prispevku od nas "cekatelek" 🙂 🙂 🙂

Jinak myslim, ze nocni buzeni s dalsim tehu opravdu nesouvisi. Nas Bertik nemuze ani tusit, ze se neco deje. Ale hlasim prvni uspech. Ted po obede sel zase spinkat bez place 🙂), mam radost. V noci jsem u nej byla jen dvakrat, vzdycky stacil dudlicek a spinkal dal. A dokonce do pul osme ! Takze ja jsem dnes svezi.

dagina
27. led 2012

@tital u nás bohužel do roka mladší dcery nemůže být o praktických zkušenostech řeč. Nebyl to moc dobrý rok....., spíš smutný, plný řevu, emocí.... . Mladší dcera byla dost uřvánek, jakoby snad cítila, že jen takhle na sebe upozorní. No upozorňovaly na sebe obě dcery dostatečně a většinou obě na jednou. Jasně, byly i hezké chvíle, ale těch bylo pár.... . Přišla jsem o krásný druhý až třetí rok dcery, zrovna doba, kdy dělá dítě tolik pokroků a já jakobych u toho ani nebyla a přitom byla.... . A miminka jsem se též neužila, proklouzla mi mezi prsty a dnes to je roční rošťanda. TAkže začátek nic moc. Ale teď po roce můžu říct, že si holek začínám trochu užívat, někdy si spolu pohrají, někdy poperou - starší nedala mladší nic zadarmo.

Ale s největší pravděpodobností to tak nemuselo být, KDYBY jsme na vše nebyli s manžou sami, teda víc je toho na matce. Byla jsem s holkama skoro pořád sama, samozř. že manžel pomáhá jak může, ale jeho přítomnost doma je taková, jako ve většině rodin. Hodně by pomohlo, kdyby třeba bábi vzala kočárek ven a já mohla být jen se starší dcerou...a to, aby někdo vzal obě a já si na pár minut dáchla nemohlo být ani řeč. Byla a jsem hrozně vyčerpaná. Párkrát se mě podařilo sehnat brigádu na vození mladší a to bylo moc fajn, že jsem se mohla věnovat jen starší, ona to hodně potřebovala. Dle mě je dvouleté dítě příliš malé na to, aby pochopilo, že nyní ho nemůžu obejmout, teď musí počkat.....protože kojím miminko, protože miminko musím vysléknout první,jinak se v kočáře uřve (když jsme třeba přišly z venku)..... .
TAkže tak asi.... 😲

tital
autor
27. led 2012

@dagina To je mrzute, tak hlavne, ze uz se to i u Vas obraci k lepsimu. Drzime palce, at uz mate doma vetsi pohodu.

majatob
27. led 2012

Ahoj holky, taky mam starsi deti o necely dva roky a musim rict, ze je to super, ale jeste mnohem lepsi je mit deti o rok, ale na to uz je u vas pozde 😀
U nas byla nejvetsi problem zarlivost strasiho, to byl jednu dobu fakt mazec, ale cas a dalsi sourozenec vsechno spravili a ted jsou uplne uzasni partaci, krasne si spolu pohraji a drzi pri sobe 😵 😵 😵

helulela
27. led 2012

@dagina určitě hodně záleží na povaze dětí. Já měla štěstí, že uřvaný byl náš první. S narozením mladšího jsem byla připravená na horor, ale nic takového se nestalo. První měsíc prospal, teď je to klidný, usměvavý, pohodový kluk. Nebýt problémů se spaním, byla by to téměř idylka. Jako miminka si ho užívám víc než prvního. Na staršího mám sice času míň, než kdyby byl sám, ale není to nijak hrozné. Super je, že mám po ruce mamku, která je v důchodu a bydlí 8 km od nás. Když potřebuju, přijede, nemusím řešit všechny pochůzky a doktory s oběma dětma najednou, to je taky velká pomoc.
To je fajn, že se to u vás obrací k lepšímu. Období od 3 let bude určitě taky super a teď už si ho budeš moct vychutnat 🙂

yellowbanna
27. led 2012

@tital 🙂 Albert je v Top 5 😉 Ja totiz navic "potrebuju", abych si s tim jmenem mohla i hodne vyhrat, aby proste melo spoustu zdrobnelin a variant, takze mne se jen tak nejake nezavdeci 😀 Ale Bertik je na pomyslnem seznamu 🙂
Ad prispevky od cekatelek - to je tim, ze to ted proste hodne resime...maminky, co uz dve deti maji, maji zase jine starosti a hledaji podporu a rady jinde 🙂 Proto diky tem par, co tu s nami jsou 😵

@dagina toho ja se treba dost bojim - ze to druhe mimi bude urvane...Tonik nebrecel nijak moc, ale i to, co predvedl, mi bohate stacilo. Mam asi nejaky snizeny prah citlivosti na detsky plac 🙄 O mem muzi ani nemluve...takze kdyby druhy syn mel byt z tech deti, co probreci noci a dny, asi skoncime oba v blazinci 😕 (Ajaja, odrikaneho chleba nejvetsi krajic? 🤐 )
I s tim, ze jsi na holky sama, ti moc dobre rozumim...my mame babicky a dedu tisic km daleko, takze pres tyden jsem na vsechno sama. Musim ale rict, ze kdyz prijde muj muz z prace, pomuze mi naprosto se vsim - klidne i vari, sam Tondu vykoupe, v uspavani se stridame...verim tomu, ze az se narodi male, jeho pomoc jeste zesili a bude byvat se starsim jeste vic...na oba najednou ho asi budu muset dlouho "cvicit" 😀

ined77
27. led 2012

@tital 🙂 ...ahojky,
u nás to bylo/ je podobné jako u @dagina a souhlasím hlavně v tom, že když nejsou babičky nebo schopné hlídání, je to těžké 😔 .hlavně ten čas na synka mi moc chybí...čím dál víc ☹.ale děláme si spolu takové minivýletíky...včera jsme třeba jeli jen sami dva odpoledne se ostříhat, pak koupit autíčko a na poštu.před 3 týdny jsem ho vzala do aqua parku 😵...je na něm vidět, jak si to chvilkové "prvenství" užívá 😔.bývá v těch chvílích neskutečně hodný...ale je těch příležitostí málo ☹.
synek ze začátku snad ani moc nežárlil nebo to alespoń nebylo takové to "klasické" žárlení.sestřičku bral jako že je tady s námi a řekla bych, že se i těšil na její příchod.těšil samozřejmě v uvozovkách, protože ač jsem mu často povídala o tom, že mám v bříšku sestřičku, tak ji chtěl mít doma už už, ale ve skutečnosti samozřejmě nemohl tušit co to bude obnášet a hlavně, jaké změny to přinese pro něj.
dnes je to tak, že si spolu už i pohrajou, ale přijde mi, že malý dělá dost naschvály (to bude ta převtělená žárlivost), poslední dny jsem ho i přistihla, že malou plácne, nebo ji drží aby nemohla lézt...atd.atd.pro mě je hlavně těžké najít v sobě vždy tu empatii, protože přiznám se, hlavně v poslední době, co jsou děti často nemocné, já nevyspalá ještě víc než předtím, je-li to ještě možné, tak jsou mé reakce kolikrát prudké a ač nechci a snažím se s tím bojovat je u nás často křik ☹ .ono je to hlavně o té mamince....když je v pohodě maminka, jsou v pohodě i děti a naopak.MM je živnostník, odchází ráno v 7.30 a vrací se po půlnoci.samozřejmě ne každý den takhle, ale doma celý den je 4 dny v měsíci.když má "volno"...tzn. že přijde cca v 15.30 domů 😅 .babičku máme jen jednu -tchýni, ale ta sama pracuje a ještě se stará o nemocného tchána 😝 .v nouzi pohlídá, ale nikdy třeba tak, že by si vzala např. v sobotu dopo kočárek. a tím naše hlídání končí 😅 .( a to bydlí naproti ☹).
ale zase musím říct, že je a bylo dost pěkných chvil, kdy jsem fakt ráda, že jsou dva...jsou to sice takové idylky minutovky 😀 , ale zpátky bych to nevzala.
já se těším tak za ten rok, že už to bude fajn.starosti s dětma budou vždycky, ať je jim 5 měsíců nebo 15 let.hlavní je, ať jsou zdraví a zbytek už nějak holt musíme vybojovat 😉 .
jako dárek při příchodu z porodnice dostal matýnek od sestřičky odrážedlo 😉 .

helulela
27. led 2012

@majatob když ty nejspíš nebudeš úplně reprezentativní vzorek, vždycky mám úplně mindrák, co všechno stíháš a zároveň mě to povzbuzuje, abych taky něco dělala 🙂

irenka
27. led 2012

@andelka
🙂 To je na pěst co? Ale už taky padly tyhle otázky, A co budeš dělat když to bude zase kluk? A budete pak zkoušet ještě holčičku? 😠 😠 😠 😠
Takže naprosto chápu.
Jinak my jsme v garsonce, tak to bude fakt mazec. 😀 toho se snad bojím nejvíc.
Ale taky nám to vyšlo krásně, na jaro. Takže oblečky po Matýskovi se unosí i tak, páč jsem stejně kupovala samý neutrál a pak už modrou když se narodil kluk.
Na jaro se fakt těším. 🙂

@tital
Bertík je hezký jméno. My zase vybíráme aby se to hodilo k příjmení.
Jo a neboj, za chvíli ze mě čekatelka nebude - doufám, že už to bude brzy,už fakt funím.
Tak pak napíšu jak zvládáme režimy obou děcek v tak malém prostoru. 🙂

@yellowbanna
U mě to bylo podobné. Asi bych taky brala páreček ale ted se těším na kluka a když to bude holčička, tak to bude milé překvápko no ne?

HOlky u nás taky žádná babička není, bohužel ani jedna nefunguje. Jedna se stará jen o sebe a ta druhá zase neustále remcá že tam nejezdím. A přitom ona nebyla schopná za námi přijet ani na Matýskovi první narozeniny, to ji fakt nezapomenu. Hlavně že to má tááák daleko. 😠 😠 😠 Kdyby jela přes celou Prahu tak neřeknu, ale má to metrem a pak by jí manžel vyzvedl autem. NO ale to asi nemá cenu řešit.

andelka
27. led 2012

@irenka no je to napalici 😅
My naštěstí babičku máme, v důchodu, bydlí kousek od nás, tak teď je u nás každý den, na plden, nebo pár hodin, nebo si malého bere na odpoledne k sobě, nebo s ním jede ven...k tchánovcům jezdíme co 14dní, malej se vyblbne a já nemusím vařit...v létě tam budem na zahradě...takže aspoň tohle bude príma. Kdybych měla jen manžela, tak bych si to asi rozmyslela. Teď odchází po 6h a vrací se kolem 16h, takže si ještě s malým pohraje, jsme všichni spolu, později budeme i víc chodit odpo ven, malého koupe..

irenka
27. led 2012

@andelka
To máš dobrý, ale všude je něco.
Já jsem takový akční člověk, takže se na ty dva prcky těším.
Manžela mám ted bud v práci nebo na stavbě (stavíme dřevěný pidi domek). Takže už mi hrabe na maják z toho všeho. Každý den tu uklízím a peču a vařím abych byla přichystaná nechat je tu a jet rodit. 😀
Kolikrát se tomu už musím smát.
No a až bude mimčo na světě, tak mi slíbil že týden s námi bude doma, ale pak zase bude jezdit stavět a do práce a to nevím co budu dělat. Budu doufat, že budeme mít hodné miminko.
Kdybych měla čekat ažř budou nějaký babičky tak máme jedináčka a to jsem nechtěla. 🙂
Takže musím ted držet pusu a krok 😉 😉 😉
Ael taky mám dost koníčků a kamarádek kolem sebe s dětmi tak se už domlouváme, že budeme na jaře jezdit ven a děti si budou hrát. TEdy ty starší. 🙂

majatob
27. led 2012

@helulela ale prosim te, posledni dny su takova lemra lina az to pekny neni 😝
@irenka @andelka holky, ja bych se asi zblaznila mit tu nekoho kazdej den 😅 ted nam hlidala babicka dva dny po sobe a ja jsem myslela, ze se zblaznim asi po dvou hodinach 😀 ale je fakt, ze nejakou kamaradku bych tu mela rada, prece jen je rozdil vyrazit obcas na prochazku ve dvou nebo chodit denne sama... ☹

irenka
27. led 2012

@majatob
Mě to hlídání nejvíc chybí když musím k doktorům a na různá vyšetření. Tak to různě pytlíkuju...
A taky když jezdím trénovat holky.
Škoda že jsi tak daleko..... bychom tě vzaly do party. 🙂

majatob
27. led 2012

@irenka to je fakt, to jsme taky vzdycky sahodlouze domlouvali kazdou poradnu aby mohl hlidat muz... nastesti doktorka mi naprosto vychazela vstric, protoze vedela, jakou jezdim dalku a ze s hlidanim to nemam jednoduchy.. 🙂
co trenujes? nedocitala jsem diskuzi, tak se omlouvam jestli jsi to uz psala 🙂
ja su tady s hledanim zatim neuspesna, cviceni pro batolata me nenadchlo, nic jinyho tu pro deti neni a nejsu clovek, kterej by jen tak nekoho oslovil treba na hristi 😝

ined77
27. led 2012

@tital 🙂 ..jenom ještě za sebe...to těhotenství jako větší omezení ti odsouhlasím.já byla na konci těhu k.o.a po porodu jsme byla ráda, že už mám ten batůžek v náručí a ne na břiše 😀 .člověk pak víc zvládá, není až tak unavený, navíc nadopovaný hormonama...já jsem byla porodem jako znovuzrozená 😀 .

andelka
27. led 2012

@irenka jj, všude je něco. U mě hraje roli i fakt, že jsem měla prcka hned po škole, takže mít děti blíž k sobě je pro mě lepší, než být doma 3roky, pak si hledat práci, zapracovávat, určitě bych nechtěla hned zas na mateřskou, no a to už by byly děti od sebe dost daleko a věk už taky nějaký mám, že...takže jsme to sfoukli radši takhle, že si ty miminkovské období odbudem po sobě.
@majatob no však s tím někdy bojuju, halvně když jsem byla ještě v poho, tak jsem byla ráda pár dní sama jen s malým. Ale teď už držím pusu a cením si toho. A po porodu vím že budu taky.

yellowbanna
27. led 2012

@majatob taky bych uvitala kamaradku v podobne situaci....je to nekdy na palici krouzit po okoli porad jen sama...jednu jsem si tu nasla, ale neni primo v nasem mestecku a hlavne jezdi hodne do CR, ted tu zase dva mesice neni, tak se dost mijime ☹ To mi asi vadi jeste vic, nez ze nemame blizko hlidaci babicky... mam to presne jako ty - nic moc tu pro deti neni (o ceskych materskych centrech si tady muzu nechat jen zdat!) a na hristi se taky moc do reci nedavam...ono taky navic - deti v Tonikove veku tu uz vozi jenom babicky a dedove, maminy jsou zpatky v praci 😒

@irenka taky mi to nejvic chybi, kdyz potrebuju neco vyridit...zrovna dneska musim jit k doktorce pro zadanku na odbery a Tonika budu muset vzit s sebou...schvalne jsem to domlouvala az na vecer, aby uz byl muz doma, ale prestoze ma dneska doktorka ordinacni hodiny do pul osme, dala mi to uz na sestou, takze to stejne nestihne a maly musi se mnou... ☹ A navic ji podezrivam, ze to neni proto, ze by mela tak plno, ale proste chce jit driv domu...
Na tehu kontroly a UTZ ted jezdime zasadne ve trech, nekdy je to docela sranda - nicmene si muj muz musi vzit vzdycky volno, coz teda rozhodne neni idealni ☹

majatob
27. led 2012

@yellowbanna jj, taky mam kamaradky ve meste, je to jen jedna zastavka vlakem, ani ne 5 minut jizdy...jenze proste pro me je dost narocny jen je vsechny naskladat nejak do toho vlaku a zase vylozit, tam chvilu nekde pocourat a zase ta cesta zpatky...pri te predstave si radsi necham zajit chut 😝