Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

medvik
1. bře 2012

@irenka ten Lodger Shelter byl super, jen když je mimi těžší, bolí záda, protože je jen přes jedno rameno. Krásně nám v tom ale usnul i doma, když nemohl jinak zabrat. A zvládli jsme dlouhou procházku, nákup i dětské hřiště.
Beco je v tomhle mnohem lepší, váha se rozloží. Ty peníze za to stojí. Jen jsem teď čekala, až začne Ríša trochu líp držet hlavičku.

helulela
1. bře 2012

@irenka babyvak jsem měla klasický od Pecha, v tomhle případě si myslím, že se vyplatí jetý z MMB, jsou tam kupy minim. použitých za poloviční cenu. Používala jsem jen nouzově, dokud kluci nedrželi hlavičku. Jak už jsem psala, moc jsem to s ním neuměla. Pak jsme přesedlali na nosítko, máme Liliputi. Některá nosítka mají novorozeneckou vložku, takže můžeš používat od začátku, ale mně se u novoška vertikální poloha příčí, proto jsem měla i babyvak. Nosítko taky doporučuju vyzkoušet i s dítkem v obchodě, v kterém se budeš cítit nejlíp.
A jak proběhlo usínání dneska večer? A u vás @ined77 ? Vzpomněla jsem si na vás, holky..

@saminka ahoj 🙂 s odplínkováním staršího mám čerstvou zkušenost, ale moc ti toho neporadím, protože to vůbec nebyla moje zásluha. Prostě mu to najednou seplo v hlavě, chtěl sundat plínu, že ho tlačí, a od té doby si říká na nočník. Ven dávám ještě radši plínu, na spaní taky, i když za dnešek byla mokrá jen ta noční. Akorát má teď nějaký zmatek v kakání, to nechce ani na nočník ani do plíny, jsem z toho trochu bezradná 😒

saminka
1. bře 2012

@helulela no to urcite prijde taky casem ze zacne kadit do nocniku, je to celkem caste ze se toho jak kdyby deti boji , jen ta nase princezna se mi zda byt az moc pohodlna, do nocniku se vykadi vycura ale jen kdyz ji prikazem at tam sedi, je tak zvykla uz delsi dobu tak si ted myslim ze ji v tom jen pletem vic a vic... cetla jsem par brozurek jak na to a vsude se pise kdyz jednou plinku vezmu tak naporad, to jako jen pres den, ja si uz nakoupila i ty trenovaci stahovaci plinky 😅 taky se mi zda byt vice zavisla na nasi pomoci hlavne co se narodila Lilly, no s tim se ale dalo pocitat, proste kdyz ji reknu at se svlikne, nebo jen puncochy nebo ponozky tak proste to je hrozny problem 😕 pritom to jednu dobu delala bez problemu...no uvidime zkusim se tomu venovat ted cely vikend a uvidim jestli bude nejaky pokrok 😀

helulela
1. bře 2012

@saminka vyčkávám a doufám, že se to samo brzo srovná... Když se na to přes víkend vrhneš, myslím, že poznáš, jestli na to ještě nemá nebo má a nechce se jí. Víťa nechtěl na nočník většinou ani sednout, natož tam něco udělat a teď takový zvrat 😉

saminka
1. bře 2012

@helulela drzim palce at uz je to brzy, stejne je maly sikulka Ze to zvlada tak pekne!!!! A umi si maly sundat kalhoty? promin ze se tak blbe ptam, jen jsem nekde cetla ze to je taky dulezite aby to dite umelo nez zacne s odplenkovanim,nema asi cenu aby to vse delal rodic za nej...ale tvuj si aspon rika, mia jen nekdy ,chce to cas a trpelivost!!!

baarca
1. bře 2012

@saminka Jak píše Helulela, u nás to taky byl najedou zlom ze dne na den a najednou si začal říkat. Ještě mi příjde, že funguje vhodná motivace. Hodně maminek dává nějakou sladkost, ale to se mi příčí. Mates je blázen do vlaků, tak jsem na zeď pověsila velký papír a za úspěšné nahlášené čůrání jsem přikreslovala po jednom vagónky k vlaku a to to najednou krásně šlo 😀 Takhle jsme jeli pár dní a bylo odpleněno.

helulela
1. bře 2012

@saminka neumí, takže na tom to nevisí😉 Já jsem z toho momentálně tak nadšená, že stáhnout mu tepláky, když zahlásí, mi vůbec nedělá problém.

helulela
1. bře 2012

@baarca já jsem asi před dvěma měsíci rozdávala nálepky Medvídka Pú, ale efekt to nemělo. Asi jsem nezvolila to pravé 😉 Vagónky jsou super nápad.

samson
1. bře 2012

@medvik prosím a Beco jaký typ?

irenka
1. bře 2012

Ahojky,

tak jsem obě děti uspala.....
Naštěstí Maty dneska nedělal drahoty, ale i tak usnul až v půl 10 a to šel do postýlky v osm večer.
Asi jeho hodina no co nadělám.
Zato Anička chudinka má bolení bříška, ani nevím co jsem jedla. Tak se mi tu kroutila a plakala... bohužel jsem s ní nemohla jít nikam jinam a i tak Maty usnul....

Já bych jinak do dvojkočárku šla, ale ten co jsem si vybrala je docela drahej i z druhé ruky... a to si fakt nemůžu dovolit.
No uvidíme, snad bude líp. Dneska jsem poprvé vyzkoušela toho skejtíka a moc se neujal.
Takže moje cestování po Praze bude asi docela náročný.
Slibuju si, že se to na jaře srovná...

JO a plíny, to je katastrofa. Dneska dostal slipečky a hned to počural.... a histerák kdykoliv má jít čůrat nebo kadit na záchod. Nočník odmítá už dlouho a na záchod už mi i chodil ale ted vidí, jak se přebaluje Anička a jak pije mlíčko a chce to taky.

Ergo nosítko si koupím, ale až budou Aničce cca tak 3 měsíce. Dříve jí nechci ničit páteř, přeci jen je to poloha která není zdravá ani v ergo nosítku. 😉

Tak já jdu se psem a pak chrnět. Dobrou holky a všechny se držte!!! 🙂

saminka
1. bře 2012

@baarca jee diky tu motivaci taky vyzkousim, zrovna jsem koupila hodne samolepek tak taky vyzkousime 😉

@helulela tak fajn,on to neni problem mu ty kalhoty stahnout to ne,ale proste je dite vic zavisle,ale to nevadi....

saminka
1. bře 2012

@irenka ahojky vidim ze mas cerstve mimi, gratuluji!!! nechci zbytecne radit ale myslim si ze ty prvni tydny mesice jsou tak uz dost slozite a narocne jak pro rodice tak pro dite ze je mozna lepsi se nenervovat s odplinkovavanim a radeji ho jeste chvili nechat, jakmile se trochu zabehnete tak to zase zacit. ja vim mluvi se mi dobre kdyz sama se taky nemuzu dockat az to bude za nami ale je to fakt velka zmena pro vsechny....moje starsi se ze zacatku porad chtela opicit po miminku, dudlik nema od osmi mesicu a kdyz videla ze ho mimi ma tak ho chtela....tak jsem ji dala nahradni a sledovala co s nim bude delat.....zalezla si do pelisku a dala si ho do pusy a hned ho vyplivla, vubec nevedela na co je 😀 😀 😀

medvik
1. bře 2012

@saminka o dudlíku mi vůbec nemluv, naše malá vůbec nikdy dudlík neměla´, ale její stejně stará kamarádka ho má a teď ho má naše mimi, takže je po dudlících úplně divoká, musím je střežit.
@samson my máme Beco Butterfly II, typ Panthers, který už se nedělá (je kupované v r.2009). Butterfly II se dělá v jiných vzorech, super vypadá i Beco Gemini, líbí se mi, jak je řešená ta část kryjící hlavičku, ta je podle mě lepší než u Butterfly.

dana3262
1. bře 2012

@irenka ahoooj! Gratuluju k ty nadhere nadherny! 😀 Muzem nekdy pokecat, ty jsi z hanspaulky, ne? Jaky jsi vybrala dvojkocar? My mame dva a jsem za ne moc rada. Uspavani je u nas katastrofa. Sama to nedokazu, musime byt na to 2 dospeli ☹
Jo, a do slipecku obcas taky curame, ale vetsinou si je nejprve sundame, nocnicek obejdeme obloukem a vycurame se na zem (ironii a nastvani zduraznuji mnozn.cislem 😀 ).

saminka
1. bře 2012

@medvik fakt si ho zacala cumlat??? Mia to udelala nekolikrat, taky to vida v jeslich ze nektere deti ho maji ale teda ji uz pak nezaujal a male ho nekrade nastesti, tak si jednou i lokla odstrikaneho mlika, protoze to melo miminko, no bude to jeste zajimave 😅 jsem si vsimla ze mame skoro stejne stare deti!! kdy se narodil Risa? Lilly je 8.11. 😵

denisa_svatba
1. bře 2012

Tak ja vyuzila dvojkocarek (do obchodu a tak),potom taky mandrucu a kdyz mladsi sedela,tak ve vane sedatko. A starsiho jsem odnaucila od pliny behem jednoho dne. Rekla jsem synkovi,ze nam dosly velke pliny a v obchode se daji koupit jen maly na mimi, sla jsem s nim dokonce do obchodu a ukazovala,ze velky pliny maji vyprodany. On si pak doma zkousel pul dne nasazovat plinku miminka a kdyz pochopil,ze je mala,zacal nocnikovat. Ve skrini jsme vzdy meli jen 1 plinu (na noc) a prvnich par dni jsme doma hrali komedii,ze tata jednu na spani nastesti sehnal.

helulela
1. bře 2012

@irenka máte to, koukám, se vším všudy... a jak se má Maty k Aničce? Dobrou noc s co nejmíň vstáváním...

@saminka chápu. To je podle mě už vyšší level, že si dítě uvědomí "chce se mi čůrat" a provede ten sled akcí, aby to mohlo pustit do nočníku. Víťa zahlásí třeba uprostřed hraní a nevzrušeně pokračuje dál a nebo kouká na mě a čeká, až to vyřeším. I kdyby si kalhoty uměl sundat sám, myslím, že by to k ničemu nebylo. Stejně bych musela minimálně říct: "Tak utíkej na nočník, sundej si kalhoty a čůrej."

saminka
1. bře 2012

@helulela no to urcite je, jen tak premyslim jestli si na to pak jako nezvykne kdyz to delame za ni?? takze na venek ale porad plinku radeji davate?

jinak holky s uspavanim doporucuji ze u nas nejvic pomahal pravidelny rezim, snazit se ho dodrzovat aby deticky vedely co se deje a zatim to u nas funguje krasne, jak u starsi tak i mladsi,

helulela
1. bře 2012

@saminka toho se nebojím, už u nás začíná období "sám, sám" 😀 Na ven zatím jo, dokud bude zima. Pak vezmu náhradní oblečení a kdyžtak převleču.

saminka
1. bře 2012

@helulela tak to mate super, u nas mame zase obdobi vzdoru a na vsechno mi odpovida ne ne ne 😅 tak uz letim spat, dobrou nocku 😉 a diky za rady

helulela
1. bře 2012

@saminka já pořád čekám, že se Adík vzbudí na jídlo a pak půjdu taky a ono pořád nic 😕 Brou 🙂

ined77
2. bře 2012

@helulela 🙂 ...děkuji za optání..nejdříve to vypadalo "dobře", vlastně až do chvilky co se šlo spinkat..opět bylo vymýšlení atd., kňourání a buzení mladší 😒 ...takže to vyvrcholilo tím, že jsem milého chlapečka čapla a v obýváku byl důrazný rozhovor 😠 ...ovšem jestli naše domluva bude platit i pro dnešek si netroufám odhadnout, ale kéž by.... 😅 .nálada byla i po další večer na bodě mrazu 😒 .už nějak nevím co s ním dál...čtu RaBR, snažím se, ale občas mi rupnou nervy...moje chyba, ale v tu chvilku nějak vítězí vztek nad rozumem ☹ .bohužel 😔 .

hest
2. bře 2012

@baarca taky máme vlakové období, ale nočník bojkotuje-(

baarca
2. bře 2012

@hest Ono bohužel s tomu musí dítě dozrát samo a člověk mu může jen trochu pomoci, trochu po pošťouchnout. Ale sám to za něj nevyřeší. Přeju, ať to brzy příjde i u vás.

@dana3262 Když čtu Tvůj příspěvek, tak jsem štastná, že moje děti usínají samy. My máme tatínka dost často pryč, takže jinak by to u nás ani fungovat nemohlo.

hest
2. bře 2012

@baarca Netlačím na pilu..ono to příjde, sice se trochu bojím aby neuměl programovat dřív než chodit na záchod-))) ale jinak jsem v poho. Jinak nám se dneska vrátí tatínek z pracovní cesty, byl měsíc pryč..takže zase bude vše vzhůru nohama-) Já mám děti v posteli a chodím spát s nima v deset-) a spíme tak do půl osmé-) ale já tedy tak 3x za noc kojím..

zdeniii
2. bře 2012

@irenka a jaký jsi vybrala ten dvojkočár? Já mám vyhlídnutý jané a ten se dá sehnat cca za 4 - 5 tis,.

zdeniii
2. bře 2012

@dana3262 Janký jsi vybrala dvojkočár ty?

medvik
2. bře 2012

@saminka teď už říká: dáme ho mimi do pusinky 😉 a dá mu ho 😀 Máš krásné holčičky 😵 Ríša je 7.11. 😉

tital
autor
2. bře 2012

Hoj holky, jsme zpet. Bertik od uterka horecky. Nevim co se stalo, ale ve stredu jsem zaplasila, takze jsme u MUDr. hned dostali antibiotika. A dnes uz mu nic neni !?! Mel 39, tady se mi skladal, mel zvysene CRP. Ale asi to byla nejaka ta detska nemoc - pusa, ruka, noha. Nasla jsem si dnes na netu a sama "diagnostikovala". Jenze antibiotika uz bereme a musime dobrat ☹

Dve noci stravil Bertik u nas v loznici a hruza.Na dnesek uz zase v postylce a nastesti bez problemu, bala jsem se, ze se vrati ty nocni sceny.

Jinak k nositkum - mame ergo. Naprosta spokojenost, pouzivali jsme i s novorozeneckou vlozkou. Ted uz ne, nechce se mi kvuli pupiku a ze Bertik uz ma skoro 12 kg, ale pro mimi zase vytahnu. Mam pocit, ze to presne bude resit ty krizove situace doma - pri obstarani Bertika a drobnych domacich ukonu, kdy bude malo casu a mimi se bude chtit uspat. Do satku jsem taky nesla, asi bych nezvladla techniku vazani, i kdyz jsem ho mela pujceny a kamaradka se snazila nas to naucit.

dana3262
2. bře 2012

@zdeniii Ahoj! Ja vybrala easy Walker duo a jsem s nim strasne spokojena. Pak mam jeste Phil&Teds, to spis jako golfky, ne na prochazku. Ten Jane asi bude dobrej. Eda v kocarku spi, tak jsem chtela, aby mohl lezet, proto EW.