Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

helulela
13. črc 2012

@tital s dvojkočárem za tisícovku jsi neudělala chybu 😉 My teď buggypod využíváme jen minimálně - na připoutání v obchodě, abych měla Víťu pod kontrolou. Už bychom to bez něj přežili, ale s ním je to jednodušší.
S Irenkou je to hezká zpráva a vlastně i pozitivní pro všechny ostatní čekatelky 🙂 Taky měli divočejší začátky a teď jsou hvězdy. Jasně, že to není pořád idylka, jak se může zdát venku na vycházce, ale zvládnout se to dá.

andelka
13. črc 2012

@tital
@aemmi já mám taky tři kočárky - kombinaci, sporťák a dvojkočár 🙂 používáme je momentálně všechny. Na jaře půjde kombinace ke tchánovcům jako erární kočár u nich, ve sporťáku bude Domča a dvojkočár uvidíme jak dlouho si necháme. Všechny tři kočárky dohromady nás stály necelých 10tisíc, takže to jde 🙂

baarca
13. črc 2012

@tital Gratuluju k tomu oddudlení. U nás to bylo taky podobně. Mates začal večer místo spaní dudlík plivat z postýlky a tím si vynucoval, abychom tam pořád chodili mu ho vracet, takže jsme dudlíka sebrali a bylo. Nakonec to bylo úplně bez problémů. Taky to bylo asi 2 měsíce před narozením Karu a už ho vůbec nenapadlo, že by si od ní dudlík bral (a to ona ho zpočátku vůbec nechtěla).
Teda obdivuju všechny, kdo vláčíte děti po schodech. To si já naopak užívám luxusu, že vyjedu výtahem až nahoru. Navíc mi dost často Karu v kočáře spí, teď většinou usne kolem 12, jak se vracíme z venku na oběd.
Jinak ale taky musím přidat trochu optimismu. Karu se už dostává do věku, kdy si opravdu chvilkama společně vyhrajou, koleje už neboří hnedka, ale pár minut si už jezdí s mašinkama 😀 a tak... Vůbec si nedovedu představit, že bychom měli doma dítě jen jedno.

carmonka
13. črc 2012

@helulela Babička nastoupila zase do práce, takže u nás to prozatím vypadá skoro jako happy end 😀 Akorát se bojím nějaké další jobovky. Ale snad máme na nějakou dobu vybráno...

carmonka
13. črc 2012

@tital ad kočárky. Já si zrovna dneska říkala, že v klidu uživíme 3 kočárky, které mimochodem skladujme v našem dvoupokojovém minibytě. Dvojkočár máme do města nebo na delší výlety se spaním staršího. Houpací Inglesinu po starším teď používám, když jezdíme po okolí, aby si moc nezvykal na ježdění a taky to tam malá má lepší na kyčličky. A golfky jsme užili, když jsme byli v nemocnici a vozil se jen syn. A už čekají na malou. Máme holt doma slušný vozový park a to nepočítám strkací tříkolku, motorku a chystáme koloodrážedlo. No, aspoňk sobě máme blíž 🙂
A taky moc ráda slyším dobré zprávy o Irence, trochu mě to znervózňovalo 😉 Jo a za chůze kojím taky, vždycky mě pak překvapí některé udivené pohledy . Kolikrát mi ani nedochází, jak jsem odhalená. No, holt ženská na mateřský 😀

tital
autor
14. črc 2012

@baarca Je to lepsi a lepsi. dnes v noci se o DUDU zminil jen jednu. Ale zato zase ponocujeme, Nechapu, proc vstava tak brzy 😝 , jsme opet od peti vzhuru.

tital
autor
14. črc 2012

@carmonka Ano, motorky mame tri (nastesti dve pujcene), pak jednou autoodstrkovadlo a ted jsme dostali od svagrove prvni kolo s kolecky... ale to je jeste ve sklepe 😉

imzadi
14. črc 2012

@tital tak kdyz spi pekne, tak uz ma asi vyspano 😀 my vstavame v 5.30 nejdyl 😝 jinak tu motorku zavidim, kubicek nechce jezdit, jak ho to naucit?

aemmi
14. črc 2012

@martinka.pida
@tital
@helulela
@andelka
@imzadi holky, všem díky za komentáře, je to pro mě fakt důležitý, když vím, že se to dá zvládat a že v tom nejsem sama 🙂 protože popravdě ted z toho trochu depkuju 😒 navíc se mi už vyvalilo břicho a nevejdu se ani do jedněch kalhot 😅 což mě teda vůbec netěší... tak kočárky snad využijeme taky všechny, jen jsem si připadala trošku rozcapeně, že budeme mít 3 kočárky 😀 navíc golfky mají stupátko, tak vlastně až bude mimi větší, tak starší bude moc jezdit na tom. Odrážedlo určitě taky nějaký přibude. dneska jsem to říkala manželovi, že budeme muset koupit dvojkočár, tak trochu čuměl, co že to jako má bejt, ale ani se moc nezdráhal.

andelka
14. črc 2012

@imzadi my vstáváme též tak 😉 a motorka...zkoušet, on se to naučí. Náš taky neuměl, a teď drandí. Ale ještě neumí střídat nohy.
Motorky máme dvě. 😀

@aemmi taky si připadám jak pako, naštěstí malé děti mám v baráku jen já, zbytek místa v kočárkárně jsou kola 😅 ale fakt ti řeknu že všechny tři potřebujem. Sporťák by být nemusel, ale když jdu s někým, tak je pohodlnější mít pro každého svůj kočár.

tital
autor
14. črc 2012

@imzadi Ti nepovim. Bertik zacal v srpnu chodit, a uz v zari na ni jezdil. Zima byla mirna, takze jsme ji meli kazdou chvilku venku, ted uz bez ni Bertik v podstate ven nechce. Zkus jiny typ. My jsme max spokojeni s Endurem, meli jsme male, ted uz je Bertik na vetsim.

tital
autor
14. črc 2012

@aemmi Nech to chvilku ulezet. Jsi na zacatku tehu mas spoustucasu 🙂. Ja na zacatku taky rikala ze je to zbytecny... ze mit doma dalsi kocarek. Manzel mi zjara rikal, proc resim dvojkocarek !? Ale ted uz neprotestuje, uz planuji i presuny v byte... komoda prebalovaci musi ted z pokojicku do obyvaku, rusili bychom s miminkem starsiho, v loznici pujdou soupnot zase postele, aby se vesla postylka, ono se toho pohleda.

hest
14. črc 2012

My jsme koupili motorku Enduro, dostla ho k Ježíšku a jelikož moc sněhunebylo jezdil od zimy, dřív ne, ale kamarádky děti jezdily dřív tak od roka a půl, noa teď před létem to zahodil, už nechtěl..byli jsme na dva týdny na dovolené a šup, najendou s zase na motorku vzpoměl. Ráda bych mu k třetím koupila takovéto aodrážedlo alá kolo bez šlapek.

Jinak kočárky mám celkem 4, Starou Inglesinu, ta byla jak hluboká tak šla alá sporťák, vydržela zapřežené dva psy za nápravu, a už byla po dvou dětech, ta je u našich na chalupě, bo se to dá dát jak naležato tak i na sezení, Pak mám Xlander Xrun který jsem si kupovala na bruslení, bezvadně lehký sporťák, s velkýma sešikmenýma kolama, projedu dveřma i si vytáhnu po těch kolech kočárek do tramvaje a nepotřebuju pomoc. Ted je teď u tchýně, když tam je občas někdo z dětí na hlídání, aby bylo v čem ho uspat. Pak jsem výměnou za dva kapry dostala Quinny Freestyle, taky pod vou dětech, sporťák byl už vyšislej a jetej, ale korbičku jsem vyprala ve vanishi a zářila, tak tam jsem vozila Karol na střídačku s Phil a Teds dvojkočárem. Tyhle poslední dva kočárky mi stojí a překáží v předsíni. Neb z kočárkárny se průběžně něco ztácí. No mazec no.-) Už se těším, až nebudeme mít nic-) a bude zase trochu prostoru k žití.

jancule79
14. črc 2012

@imzadi Ahoj, kdyžtak přidám zkušenost ohledně motorky. Mám 2 kluky, staršího motorka skoro vůbec nebrala. Vždycky na tom vydržel chvilku a pak radši běhal po svých. Teď má normální špací kolo a to ho opravdu baví. Naopak mladší syn, toho motorka vcelku baví (i když nejradši by jezdil na bráchově kole). 🙂) Takže co dítě to originál. Já bych to nijak nehrotila, až bude chtít drandit na motorce, tak bude. Jinak co se týče přepravy dětí, tak já si (tedy kromě auta) nemohu vynachválit dvoukočár Easywalker. Měla jsem ho prní rok a naprosto super pomocník.

jancule79
14. črc 2012

@aemmi Ahoj, k tomu výtahu. Já jsem měla na kluky EasyWalker Duo (má sedačky vedle sebe). Byl široký 76 cm, takže v pohodě prošel klasickýma 80 cm dveřma. Takže pokud tam jsou klasický dveře, teoreticky by se tam měl vejít. Ale je fakt, že do malýho výtahu a do paneláku bych asi možná volila Phil&Teds, ten je prakticky velikostně jako normální monokočár.

hest
14. črc 2012

@jancule79 @aemmi mám ten PaT a když ho dám na diagonálu, vleze se do nomrálního výtahu-)

helulela
14. črc 2012

@aemmi bude to dobrý, uvidíš. S dvěma miminama je to sice záhul, ale vyvážený spoustou radosti. Samozřejmě jsou chvíle, kdy bych byla nejradši sama a hodně daleko, ale celkově mě to baví víc, než když jsem měla jen Vítka. A když všechno klape, cítím se strašně schopně 😀 Užívej si starší a rostoucí pupík, připrav se technicky a zbytek se vyřeší za běhu.
Manžel mě od buggypodu taky zrazoval, že uvidíme, až jak to po porodu půjde. Nedala jsem se a sám pak uznal, že by to bez něj nešlo.

andelka
14. črc 2012

@aemmi víš co mě dneska napadlo? že kdyby byl Dany mladší, bylo by to lepší 😀 loni touhle dobou mu bylo 14měsíců, nechodil, jakž takž vydržel na místě, ještě dost spal, venku mu stačilo jezdit v kočárku a obcházet navičky...kdežto dneska je to divoch sebevrah. 😅

helulela
14. črc 2012

@andelka @aemmi já to tu nechtěla před holkama moc říkat, ale taky jsem ráda, že Víťovi byl teprve rok a půl, když se narodil Adámek 😉 Byl ještě mimino, neměl z toho rozum, teď už se určitě ani nepamatuje, že byl někdy jedináček.

baarca
14. črc 2012

@andelka Zas na druhou stranu, sice Mates ve 2 letech neustále někam zdrhal a tak, ale to byla Karu spící mimino v kočárku. Teď je ta neřízená střela venku ona a Mates naštěstí už pobral trochu rozumu a je už hodně samostatný, takže se můžu v klidu věnovat jí.
Jinak ale souhlasím s @helulela , že pro děti, pro přijetí druhého miminka je lepší, když jsou ti starší ještě hodně mladší. Mates taky bere od začátku Karolínu za naprostou samozřejmost, když začal brát rozum, tak už jsem měla břicho.

sova33
14. črc 2012

@imzadi Ahoj, s tou motorkou mám taky zkušenost. Na konci dubna prcek pochopil, co musí na motorce dělat, ale to bylo všechno. Vždycky si na ni nadšeně sedl, ujel tři metry, slezl a to bylo všechno. Minulou středu (tedy po více než dvou měsících) tu byla kamarádka s klukem něco přes dva roky a ten na motorce řádil jako ďábel (máme schůdek z nájezdem, takže vyjel-sjel-vyjel .... ) Vytáhla jsem prckovi motorku, protože se na toho chlapečka pořád díval. Sedl si na ni, ujel tři metry, slezl a nezájem. A když odcházeli, najednou si na motorku sedl, jel je kousek doprovodit a potom už řádil na tom schodku taky. Takže u nás zabralo "příklady táhnou"

imzadi
14. črc 2012

@sova33 my mame kolem sebe porad nekoho na motirce ale on to nechce ani zkusit...sam na ni nevleze, natoz tak neco ujet...no uvidime 😀

sova33
14. črc 2012

@imzadi Tak to je něco jiného, to ten náš na ni lezl rád, ale myslím si, že mu přesun na ní přišel moc pomalý, pěšky byl mnohem rychlejší 😀 Ale nevím, jestli nebylo lepší, když ho to nebavilo, teď je to takový malý kaskadér (kdejaký schodek, díra, kopec, to musí na motorce zkusit 😝 )

andelka
15. črc 2012

@helulela Dany taky neví že byl někdy se mnou sám 🙂 teď jsem akorát zaznamenala, že je nějak víc mazlivý, sám přijde achce se objímat 🙂 to dřív vůbec nebylo, nechtěl, takže si to užívám 🙂

@baarca těžko říct, no. Ale kdyby Domča teď u byl starší, tak bych ho venku zabavila určitě líp jak teď. 😅

tital
autor
15. črc 2012

Hojda vsem. Myslim, ze uz muzeme skoro kricet HOP 😉 Bertik je sestou noc bez dudliku. Dnes uz vubec neplakal a ted me napada, ze se na nej ani neptal. Jen u nej musim sedet nez usne, a to musim rict, byva dost rychle, hlidam si, aby byl dostatecne unaveny a byla "jeho" hodina. V noci to jeste tak ruzove neni, to tam musim i nekolikrat chodit, ale zase prvni vlastovka, dnes vstaval az v sedm hodin 🙂

Jinak tez doufam, ze je jeste maly, ze prichod sourozence nebude tak dramaticky prozivat. Ted se s briskem obcas mazli, rika ze mimi haji a vubec je takovy tulivy, uvidime, jak mu to vydrzi.

carmonka
15. črc 2012

@tital To je super! Tak to gratulujeme! A klidně si hop šeptej pro sebe, teď už určitě neustoupíš i kdyby se to na chvilku zhoršilo. Určitě máte to nejhorší za sebou!
Já se taky musím pochlubit výchovným úspěchem 😉 Malý mi postupně přestal jíst veškerou zeleninu i ovoce. Několik posledních měsíců pořád ubíral druhy, které jí, až nakonec skončil bez čehokoli zeleného. Já ho nikdy nenutila a jen nabízela (ono násilím to stejně nejde, co si budem povídat). Nakonec jsem se uchýlila alespoň k mixování polévek a zeleniny k masu, takže to alespoň měl v téhle formě. No, a světe div se, včera mi začal lézt do talíře, že chce papriku, rajčátko, fazolku... Pak chtěl jablíčko po obědě a už druhý den se drží! Mám velkou radost, už jsem začínala mít pocit, že bude žít jen ze suchého chleba a těstovin.
Teď ještě nočník, který mi vytrvale bojkotuje a máme doma úplného vzorňáka! 😀

aemmi
16. črc 2012

@jancule79 díky, tak ještě ty kočárky musím pořádně nastudovat, je fakt, že prioritní bylo, aby se vešel do výtahu, ale jestli se domluvíme, že by mohl být dole, tak vezmeme to, co bude na bazaru, jinak taky bych ráda, aby byl co nejlehčí 😅
@andelka ono tady ofiko kočárkárna není, kola mají lidi bud v bytě, nebo ve sklepě, no co, proč ten prostor nevyužít, když už je k dispozici 😉
@helulela @andelka, holky, já se teda těším, až budou obě už trochu starší 😅 že bych to ted klidně přeskočila a brala bych, kdyby to menší bylo hned starý, jako je ted kája 😅

aemmi
16. črc 2012

@hest jo tak další kočár máme u našich, takže ted máme vlastně 3, z něho když tak použiju vložnou tašku do sourozenáku

tital
autor
16. črc 2012

@carmonka 🙂) Vidis, jak jsou nektere dny svetle a materstvi ma takove uspechy, vid ?
Se zeleninou to delam podobne. Osvedcily se mi mixovane polevky k veceri. Zalezi co mam doma, takze kolikrat nedavam ani smetanu, jen kousek maslicka a nekdy ani nehustim moukou. Delam je opravdu poctive, treba jeden obr porek na cely hrnec. Natur zeleninovy bujon nebo jen pulku, trosku olivoveho oleje a hodne rozmixovat. A protoze vim, ze Bertik by ji samotnou nejedl, osvedcilo se mi, na sucho oprazene kosticky housky. Sam si je tam dava, a sam je vyjida 😉, hrozne ho to bavi. Jen mu musim oddelit do jine misticky housky pro nej, protoze jinak by si tam nasypal uplne vsechny co zrovna mame.

tital
autor
16. črc 2012

Holky, zase odjinud.
Nesbirate nektera bodiky z globusu ? 🙂 Ja vzdycky s necim zacnu a nedotahnu... v tom globusu konci akce 20. 8. a uz ted vidim, ze si na tasku nenasbiram. Nejen ze tam nerada jezdim nakupovat, zelenina a pecivo tam za moc nestoji, ale davaji jednu znamku za 300 utracenych penez...

Tak me napadlo, jestli nekdo sbira a taky mu to nevychazi, ze bych je vymenila treba za neco jineho... i kdyz me ted zrovinka nenapada za co 😒