Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

ameliejulliette
28. srp 2012

Jinak po včerejším srazu sice pořád už chci rodit, ale celkem se děsím, jak to teda po tom porodu bude 😅 Očí a rukou chvílema zoufaý nedostatek... tak snad to všichni ve zdraví přežijeme.

xmarg04
28. srp 2012

Ahoj všem, díky za včerejší sraz, bylo to super, určo se zase rádi zúčastníme a tentokrát doneseme i něco dobrýho...😉 Jinak marodům rychlé uzdravení (mě ty nemoce strašně děsí, Max měl zatím jen jednou "rýmičku a kašlíček", ale jako správnej chlap to důsledně prožíval. Až přijde něco horšího, nevím, co budu dělat.). A @ameliejulliette rychlej porod přejem...😉

xuxie
28. srp 2012

@helulela
@tital
jak mamky, lepší? Mají alespoň pod 38? Pevně věřím, že ano 🙂

xuxie
28. srp 2012

Si trošku postěžuji, omlouvám se, ale už nějak nemůžu.
V noci spaní nanic, nějak mi nebylo dobře, tak jsem dala tak 4 hodiny ve dvou fázích, tudíž ráno jsem se tady plazila jak stín a těšila, až bude poledne, dám Martínka spát a lehnu si taky. Mno a v deset najednou rány jak blázen a u nás už zase bourací práce. Tak jsem si ze zoufalství pobrečela, pak zvedla telefon seřvala muže, ať seřve správce, ale ať je tady od jedné do tří klid, jinak že už za sebe neručím. Tak pak v jednu přestali s tím, že do konce týdne budou dělat celé dny. takže já musím zítra zas odstěhovat dítě i sebe i půl domácnosti ke tchyni a kočovat takhle až do víkendu. Nějak to musíme přežít, než se odstěhujeme - zatím intenzivně hledáme. Do konce týdne musíme najít a do konce měsíce přestěhovat a zabydlet - a to můj drahý choť bude v září dva víkendy v čudu...radši nemyslet :-/

tital
autor
28. srp 2012

@xuxie Ty se stehujes ? Jako na trvalo z bytu ? Nebo docasne reseni, kvuli tomu spani ? To je masakr par tydnu pred porodem...

My jsme na 37.1, ale to muze byt Nurofenem, zatim nejasam. Bolesti uz jsou zase fuc. Jen mi hrabe, jsme uz druhy den doma....

xuxie
28. srp 2012

@tital To bude snad lepší, nám to nespadlo ani po Nurofene pod 38 - moc držím palce 🙂

Jo, budeme se muset přestěhovat, komplet...tady se bohužel s dítětem/dětmi, které potřebují přes den spát, nedá žít. O masakru mi povídej, si zkusím pocity šestinedělí ještě před porodem - pak si půjdu ráda na ten týden do Motola odpočinout :-/
Ale určitě zůstaneme P5/6, takže se v rámci možností (jak děti dovolí) budeme vídat dále 😉

Fotky jsem už poslala 😉

irenka
28. srp 2012

@xuxie
Oje, to je nemilé. Není nic horšího než nemít kam zalézt vid? :(
Kdybych o něčem věděla tak hodím info. Tvůj mail už mám a děkuji za odkaz na fotky.

Jen tak mmch holky, můžu se kousnout...
vůbec neumím fotit... GRRR tedy nastavit foták, z těch všech fotek je dobrá tak max. 1,nebo 2.
ale aby jste si fotky mohly stáhnout, tak jsem si kvůli vám zařídila účet na rajče.net, tak kdo bude chtít tak at mi napíše
a já mu dám hesla.... 🙂

xuxie
28. srp 2012

@irenka je to na prd, no co už, musíme pryč, když se to nezlepšilo za rok a půl, tak se to asi za měsíc nespraví a to tady ještě tak 5 bytů nemá majitele, takže další úpravy ve výhledu ☹

Pošleš mi ten link, prosím 🙂
Děkuju.

carmonka
28. srp 2012

Ahoj holky, koukala jsem na fotky a moc vám to tam všem sluší a vypadáte spokojeně - tak se budem těšit příště taky. Akorát by pro nás bylo fajn domluvit už teď nějaký den - budem s fyzioterapeuktou domlouvat rehabilitace na příští týden a chodíme 3x do týdne, tak je docela šance, že bysme se pak netrefili. Když to budu vědět předem, tak to rovnou zablokuju.
Jinak všem marodům přejeme brzké a hladké uzdravení! A těm co chtějí rodit vzkazuju, že dnešní noc vypadá dobře, tak ať to hladce zvládnete 😉
Ty jo a Xuxie - to stěhování je teda pěkná pruda. Ale za klid to pak určitě stojí, tak zatněte zuby, pak to bude paráda. Akorát vás tlačí čas i v tom hledání, což je blbý. A těžko poznat, jak se chovají okolní partaje - to by se tam člověk musel cvičně nastěhovat. Vím o tom své - když jsem šla na MD se starším, tak se v bytě nad námi vyměnili nájemníci. Začla tam bydlet ruská rodina s asi dvouletým chlapečkem. Mají 2kk jako my a vůbec s ním nechodili ven - nevím proč. Ale dovedete si představit, jak vyváděl. A neustále přebíhal sem tam. A já měla asi měsíc do porodu, konečně skončila s prací a těšila se jak si odpočinu... A po porodu si zase začali neuvěřitelně nahlas pouštět domácí kino - pustili si film třeba v jednu ráno - okna otevřený dokořán. Takže my celý léto spali se zabedněnýma oknama a děsili se, co zas bude. A ve dne zase pouštěli kurs češtiny a zas ty otevřený okna, takže pobyt na zahrádce najednou ztratil své kouzlo 😒 No, zkrátím to - párkrát jsme si s nimi promluvili a lepší to je. Ale naštěstí taky maminka s tím malým tráví hodně čsasu doma v Rusku a sem jezdí jen občas. Vždycky to poznáme -žijou v noci a ve dne spí. Vždycky mě dostalo, když jsem šla třeba ve dvě v noci na WC a slyšela jsem, jak to dítě koupaj - normálně spolu blbli ve vaně 😠 Holt jinej kraj, jinej mrav 😒 Taky jsme přemýšleli o stěhování v té době, akorát, že nám se tu jinak líbí a hlavně byt máme koupenej a to se mění blbě... Tak ať to dopadne dobře a k vaší spokojenosti!
Jo a koukala jsem, že na Albatrosmedia mají zase na poslední dny prázdnin poštovné zdarma, tak kdybyste někdo chtěl koupit Sourozence bez rivality , tak je to zase výhodný.
Zdravíme!

tital
autor
29. srp 2012

@carmonka Holky klidne, dejte nejaky den pristi tyden. Pro nas nejlepe PO nebo UT, co ostatni ?

Jinak jsem zmatena. Uz bych mela byt "rafinovanejsi", ale nejak to nejde. Predstavte si, ze vcera v poledne Bertasovi vyletela teplota na 39,3 tak do me zase hned panika a dala jsem nurofen. Cele odpol kolem 37,4 a uz radil zase jako cerna ruka. Vecer sel spinkat (do sveho, coz protestoval), ale usnul, neklidne a tak do hodiny mel zase 38,4, rozhodla jsem se, ze jeste pockam a do dalsi hodiny mel zase 37,9... Ted uz jsem nepolevila, nurofen nedala a nase dite je dnes cely den bez teplot !?!!??? Musela jsem ho vzit s sebou na gyndu, ma vybornou naladu, vyklada, beha, pohoda se s nim i domluvit, kde je jindy protivny - monitor, poradna a jeste vysetreni MUDr. Tak co to zase bylo ? Juknu mu odpol do pusinky, treba fakt stolicky...

A na GYN nic noveho, cipek zavreny, kontrakce nijak nekomentovali, a mimi odpovida 37. tydnu, nikoliv 38, pry bude drobet mensi. Streptokoka nemame. Donutili me domluvit si na nasledujici dva tydny poradnu tam a pak pry "mazej" do Motola 😒 Tak mi frcime do finale. Alespon jsem se dnes dopol uklidnila, posledni dva dny s tou teplotou me nijak netesili. Dnes dame odpol nakup a maminka povinne moc moc dobre kaficko ve Starbucks 😀 😀 😀

helulela
29. srp 2012

Ahoj holky, nejnovější zprávy od nás... Adámek nic moc, horečky ještě má, ale už se ji daří srazit pod 38 st. Celkově je dost mrzutý, snad už bude zítra líp. Víťa doma řádí, klasika. Teď to vypadá, že i oba usnuli, což jsem nečekala. Už jen aby se vrátil manžel z práce a půjdu se s Víťou vyvětrat ven 🙂
@xuxie teda takhle narychlo stěhování 😨 To musí být u vás fakt špatný, když do toho jdete. Ať máte štěstí a rychle na něco fajného natrefíte! Mě děsí stěhování i normálně, natož takhle před porodem.

tital
autor
29. srp 2012

@helulela A zatim zadne jine priznaky ? Muze to byt ona 5. nebo 6. detska, ne ?
My jsme snad ok. Stale bez teplot. Ted po probuzeni jen silene "ucpany" nosik, ale na to jsme bohuzel zvykli, to uz resim 3 mesic, s rymou ani teplotou to nema nic spolecneho...

irenka
29. srp 2012

Ahojky holky,

tak aby jste si nemysleli, že v tom lítáte s prckama sami.
Maty mi včera po spinkání poblil celý byt... probudil se s histreákem. za chvíli hodil takovou šavli u nás na posteli, že jsem musela prát peřiny, kobereček a ještě vytírala lino a plovoučku.
Začal bulet, že ho to asi pálilo, do toho se mi tu lezla ANička, ta šla do postýlky a začala řvát, že tam nechce být. Maty byl v kuchyni a poblil se znovu na kobereček. Musel do sprchy, bylo to všude a mě se málem taky zvednul kýbl....
Tak jsem ne vás myslela. Jak marodíte.
Dneska už je v pohodě, asi to bylo sluníčkem, tím že moc nepil a pak k obědu snědl jen řízek a přílohu nechal...
🙂

reruna
29. srp 2012

co to čtu, samé nemoci, přeju brzké uzdravení.
Já se tento týden rozkoukávám v práci a je to docela chaos, Míša je už ve školce, Luki až od příštího týdne, je to divoké

reruna
29. srp 2012

@veronnica metoda - chce to čas. Když je ráno plenka týden suchá, tak se má vzít. První syn se zbavil noční plenky až ve 3,5 letech a druhý bude mít 3 a ráno stále plenka plná

romcovaklarka
29. srp 2012

@helulela Ahoj, koukám jak píšeš horečky - Sam to měl teďka - od pátka večera horečky přes 38, v neděli odpoledne už přes 40 to jsme jeli i na pohotovost, ale nic jiného mu nebylo, od pondělí dopoledne už bez teplot a dneska ráno byl osypanej. Takže asi ta šestá. Nějak to teď koukám hodně řádí 😒 tak se držte.

tital
autor
29. srp 2012

@irenka Taky dobry. Mozna zlaty lezici dite, nez "savle" 🙂
Bertik dopol mel milionovou naladu, krasne jsem s nim zvladla tu gyndu. Ale ted odpol zase jako kdyz ho nadloube.

@reruna A jaky to je ? 🙂 Po nekolika letech ? Ja uz se toho skoro ted bojim...

reruna
29. srp 2012

@tital přesně po 5,5 letech. Je to divný, sama nevím, někdy jsem se těšila, že už z toho blázince a kolotoče a stereotypu doma vypadnu a někdy jsem se zase bála, jak to zvládnu, sebevědomí na bodu nula. Zatím se rozkoukávám, práce je dost, je to fofr, ale prozatím si užívám to, že nemusím každý den vařit, a že jsem najednou konečně mezi dospělými lidmi a taky to, že nemusím neustále řešit, kde jsou děti, co právě dělají, že na chvíli má tu šílenou zodpovědnost někdo jiný, ale zase je tam ten strach, aby se něco nestalo, aby byli zdraví ...no je to řádnej chaos

ameliejulliette
29. srp 2012

Koukám, že marůdci jsou na tom o něco líp, tak snad už se zítra bleskne na lepší časy... 😉

xuxie
29. srp 2012

@helulela Musí mu být špatně, chudáčkovi ☹ Tak snad zítra... Nám to přešlo po 4 dnech, fakt jakoby uťal...a nic, opravdu nic jiného jsem na něm (ani doktorka) nenašla.

Jo, je to hrůza, já už jsem to obrečela, ale fakt se přestěhovat musíme. Tady to nebere konce. Když jsme sem přišli, tak jsme byly ve vchodě obsazené tři byty a ve vedlejším 6 (z celkových 30ti), no a pak se to začalo prodávat a každý, opravdu každý to hned předělává od podlah přes elektriku až po zasklívání lodžií...kdyby mi to někdo řekl, neuvěřím ☹

mno nic, my jsme pokročili, zdá se, že už jsme našli, dneska...teď už zbývá "jenom" počkat, až paní domácí vystěhuje nábytek a vymění lino v chodbě...a pak už "jenom" zabalit, přestěhovat a vybalit 🙂 Ale já už jsem vyškolená, poslední stěhování probíhalo s 5ti měsíčním miminem. Jenom u toho nesmím porodit :-/

xuxie
29. srp 2012

Pro nás by bylo příští týden lepší úterý nebo středa, v pondělí nemůžeme a od čtvrtka přijedou na návštěvu brácha, až do víkendu.

xuxie
29. srp 2012

@ameliejulliette Holka moje, já už myslela, že jste v porodnici 🙂
Tak co příští týden, dorazíte doufám 😉

handm
29. srp 2012

Ahoj, tedy koukám, že to je jedna nemoc za druhou! No snad se vám všem a hlavně marodům uleví brzy!!!
@xuxie tedy to je masakr takhle před porodem se stěhovat 😝 😨 My se stěhovali, když jsem nastoupila na MD s jedničkou, a to relativně šlo. Navíc to bylo do nového, ještě v devátém měsíci jsem s ním lezla po štaflích a bílila, ale už by se mi do toho nechtělo.. držím palce, at to hladce zvládnete!!!!

JInak my byli dneska s malou u Dr na poradně. Jak sjem si myslela, jak krásně kojím, tak se scénář asi bude opakovat jako s jedničkou. KOjím, ale málo. Malá za týden přibrala jen 40, přes den nechce spát a furt pláče - ted už vím, zas a tušila jsem to po zkušenostech s jedničkou, že hlady. Tak mi dr půjčila váhu a zítra budu volat, co a jak dál, podle toho, kolik nakojím - na dokrm jsem ale připravena, bo hlady jí týrat nechci. To jsem si zažila s malým. Navíc, mám ji na prsu třeba 20 minut na každým a ona furt pak pláče, neusne, nic. Jen je neštastná... Tak jí dám znovu na prso a takhle jedeme třeba hodinu. A jak se přitom mám věnovat malýmu tedy netuším.. takže v případě žádné změny v rámci zachování zdravého rozumu radši přikrmím UM (malého jsem kojila a dokrmovala do 7. měsíce, pak už měl jen UM), než aby kleplo mě, malý se cítil odstrčený s tím, že malá je furt u mě na prsu a ta řvala hlady...
tot novinky od nás 😝

ameliejulliette
29. srp 2012

@xuxie No, já doufám, že nedorazíme 😀 Ale kdyby byl Eli pořád v bříšku, tak rádi 😉 Za mě teda nejlíp pondělí a středa, ale klidně i jindy... Stěhování nic moc, v tomhle týdnu (my se stěhovali, když jsem čekala, Bena, tak nějak kolem 34.tt) , snad vám má kdo pomoct!

tital
autor
29. srp 2012

@xuxie To byl fofr. A kde jste nasli ? Nekde na P5 ? a zase 3+1 ?

imzadi
29. srp 2012

Tak koukam co tady vsude radi za nemoce 😝 tak vsem drzim palce at je brzo lip...u nas pokracuje "jen " bojkot obedu...jinak co se tyce srazu, jsem pro pondeli nebo stredu, idealne butovice...

@handm uvidis, ze ten dokrm pomuze vam vsem! Bude dobre....
@xuxie no mate muj obdiv s tim stehovanim, ale naprosto chapu...my bydlime v radovem domku, kde sousedi furt neco kutaj, idealne pres poledne nebo v 8 vecer...

tital
autor
29. srp 2012

Fajn, tak co holky zase sraz v UTERY ? Misto nekdo vyberte 🙂

xuxie
29. srp 2012

@handm Vůbec se netrapte ahezky přikrm - možná mě z laktační ligy ukamenují, ale nám to prostě zaboha nešlo, trápili jsme se, brečeli oba - malý hlady, já zoufalstvím, kojila jsem imrvére furt, masírovala, nahřívala, prolévala se všemi možnými čaji a mléky, sypala homeopatika a nic...pak jsem v pátém měsíci začala večer přidávat UM a konečně si začala uvědomovat mateřstvím protože jsem se poprvé vyspala tři hodiny vkuse 😉

Já mám v plánu stěhování prostřednictvím pasivního přihlížení a verbální organizaci. Maximálně dělám řidiče. Hlavně musíme přežít všichni a co nejvíc ve zdraví 😉

xuxie
29. srp 2012

@ameliejulliette Uvidíte 😉
Mně to stěhování vychází nejdříve na 36tt, spíš 37tt - doktorovi to nesmím říct, jinak mě zavře do nemocnice 🙂

handm
29. srp 2012

@xuxie Přesně tak to bylo s Marečkem.. děs běs. Já na nervy, oplakala jsem to, snažila se několik dní, dělala cokoliv a stejně prd. Nejvíc jsem nakojila 50 v době, kdy ostatní kojili 150 😲 😝 Naštěstí mám hrozně rozumnou dr i manžela, takže jsem se pak hodila do pohody, a byli sjme štastný všichni.. Manžel, že může taky krmit, malej najedenej, krásně spal, já taky a vůbec dobry...takže ted jsem už v klidu a nějak to neřeším. Hlavně, at malá nestrádá a laktační liga mi může trhnout ploutví...😝