Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

zdeniii
16. bře 2012

@dana3262 téda to jsi fakt statečná že takhle bojuješ za kojení. Ale hlavní je taky tvoje zdravíčko viď. Já si pamatuju z jiné diskuze, žes chtěla výhraděn rok jen kojit, povedlo se?
Týjo tak caro mi taky nenapadlo, ale je fakt že když ho mám já tak mi Helí upíjí statečně 🙂)

veronnica
16. bře 2012

@irenka Kristynka taky zkousi, ze by uz jako nechodila spat po obede, ale ja jsem nekompromisni, protoze jak rikas, v sest je vyrizena a pak by sla spat o pulnoci, navic, ja chodim po obede spat s ni, protoze jsem jako tehotna k.o. a taky bych do vecera nevydrzela. Takze ji do postylky proste dovlecu, je scena, ale za chvili je ticho a i kdyz treba nespi, tak si tam povida, ale driv nez za hodinu ji nevytahnu a malokdy se stane, ze by neusnula. Ted to bude treba uz lepsi, deti se budou dat lip utahat dopoledne venku 🙂

irenka
16. bře 2012

To Karo je dobrej nápad, taky zkusím.....

@veronnica
NO když jsem byla těhu tak jsem taky ráda zalezla s ním. To bylo ale jednodužší. TEd mi tu pláče ANi v době kdy má Maty jít spát po obědě. NO a po hodině a půl to prostě už jsem vzdala. Jsem taky nekompromisní ale ted už fakt nevím jak na to? Něco dělám špatně ale co? :(
Jo snad až budem dopolko chodit ven tak to bude lepší. Ale ted bojuju s kojením tak to ani moc nejde.
To víš že bych nejradši zalezla s nima po obědě do postele. Nebo jen řešila nespící jedno dítě, místo dvou.
😉

dana3262
16. bře 2012

@irenka kravik ani granko neni moc vhodny pro deti ☹ Smi max 500ml? Sunaru? Kvuli vitaminum? To jsem vubec nevedela. A co mu k sunaru pridat jeste jedno kravsky? Me je jich uplne lito, jak prahnou po tom mlicku 😀 ja mozna naopak Edovi pridam jeden sunar. Protoze fakt vubec nechce mlecny vyrobky.
Dost me prekvapilo, ze vypada uplne zdravej..uvidime.. Mozna se pretahl? Nevim..

dana3262
16. bře 2012

Nevim, jestli to caro muzou deti dlouhodobe, ale nenapada me, proc by nemohly..
@irenka proto ja chodim na spani ven. Jinak to taky nedavam a Eda pak taky zkousel, ze nebude spat, ale to nejde. To je na ne hrozna zatez. Fakt potrebujes poradnej kocar! A mozna by se ti hodil i ten Easy Walker, aby se Maty poradne vychrnel. Ale nevim, jak to mas s nakupama (kvuli mistu). Ja nakupuju jen v masne a ve zdr.vyzive a nechavam je pred kramem (ostatni itesco). Odtamtut na ne vidim a jsem pripravena pokazdy kdyz jde nekdo okolo 😀 Neboj, Maty bude jeste spat.

tital
autor
16. bře 2012

@irenka Co je kravik v krabicce ?

@dana3262 Caro zkusit muzu. Ale Bertik pije jen vodu. Sem tam dzus, ode mne treba ochutna, ale pak zase bezi pro svuj hrnecek s vodou. Na jednu stranu jsem rada na druhou proste do nej zadne mlicko nedostanu - ani pres pitko, brcko, hrnecek. Lahvicku nikdy nemel. Zkouseli jsme sunar, bebu, nutrilon i humanu. Proste ho to UM nakopava, tak to nema cenu.

irenka
16. bře 2012

@dana3262
Tak proč všude píšou že to můžou děti od dvou let?

@tital
Kravík je mlíko pro děti v krabičce. Dělá to více firem. Jedna je myslím Tatra....
to nezávidím. Maty naopak ted chce mlíko pořád, když vidí že se Anička krmí! 🙂

zdeniii
16. bře 2012

U nás taky frčí míčko teda Sunar ale ochucenej - má ho ráno k snídani a pak na spinkání večer z flašky, nebo mi ráda upíjí mlíko co mám pro sebe, kupuju plnotučný, alr dávat jí ho samotné moc nechchi.

beruska24.9.
16. bře 2012

u nás je to se spaním také na houby ☹ starší nespí už od vánoc, mrňavá hodí chvilku dopoledne v kočárku a pak chvilku odpoledne v postýlce. včera usnula až v 16h., vzbudila se v 18h. a pak tu strašila do 23h. 🙄 starší usnula po 20h. a to jsem si plánovala, jak budu do 22h. v posteli a spát 😵

dana3262
16. bře 2012

@irenka V Kravikovi je konzervant a v granku dost cukru a z kakaa muze mit ekzem, tak proto. Ale koukala jsem na ochuceny mlika Muller, ty nejsou spatny.

Vis, co me jeste napadlo s tim kocarkem? Ze P&T dela taky uplne stejnej kocar jako je EW. Vedle sebe. Ten jsem videla asi za 5tis. Asi se vyspi i Jane , ale v sede. To zalezi, jak je zvykly.

tital
autor
16. bře 2012

Ja bych musela zkusit nejake mlicko v krabicce, co neni videt. Ze bych nalakala na brcko, jinak do toho vubec nepujde ☹
Pritom parkrat uz na snidani ochutnal kravske, ale vzdycky tak v mnozstvi velkeho panaku... trochu me to trapi, syry dlabe - ale ty jsou zbytecne plne tuku a soli, jogurt ma moc rad, ale davame ho jen jednou denne. Kdyz udelam tvarohovou pomazanku, odmita. Jedine tvaroh treba v zemblbabe, smetanu trosilinku v omacce. Prospiva, roste, vypada dobre, presto me "narizeni", ze by do 3 let melo byt 500 ml denne mlecne davky trochu stresuje 😉

A se spanim mame zase vsechno naruby. Bud v noci beham do pokojicku. A nebo je scena pri usinani - a to je zvlastni, kdyz je vecer scena, v noci je pak klid. Tak si skoro rikam, ze za to mi to stoji, vecer nekolikrat chlacholit, pak uz nemam trpelivost, tak "zahartusim", usne a v noci je pak klid az do sesti do rana. To me vede k tomu, ze jsou to pokusy, jak si mamku pripoutat a udrzet i v noci u sebe 😒

imzadi
16. bře 2012

@tital tak ja mam stesti, ze kuba vypije um rano i vecer...ale to spani je taky problem, musime u neho byt aby zaspal, jinak dokaze vydrzet i hodinu plakat a na to ja nemam...vecer to jde, to na to budem 2...ale s tim dennim spankem si to neumim predstavit 😝 v kocaru usne nastesti bez potizi...

zlilly
16. bře 2012

@tital asi sem spatna matka, ale ja na 500ml mlika denne kaslu. pripada mi to jako lobby ze strany vyrobcu sunaru. nehlede teda na to, ze pul litru cehokoliv mi pripada jako silene obrovska porce.

tital
autor
16. bře 2012

@imzadi Trenujeme uz od rijna, v poledne spinkame doma. Docela se tak stabilizoval rezim a ja vim, ze mam doma pro sebe (rozumej uklid, vareni a tak 🙂) treba hodinu, nekdy dve. Nekdy zbyde cas i na me. A usinani s asistenci jsem musela drsne odbourat, protoze pak se budil nekolikrat za noc a vyzadoval mou pritomnost, coz bylo jeste horsi.

tital
autor
16. bře 2012

@zlilly Ano, prijde mi to taky hodne - nehlede na to, ze to fakt neni chutny, me to i smrdi. Na druhou stranu je tam dost vitaminu, mineralnich latek... cert vi, kde je zlaty stred. MUDra nam potvrdila, ze kdyz nechce, nechce, nutit ho nemam a hlavne nedonutim. Obcas udelam kasi s UM a nekdy z ryzoveho mleka nebo vetsinou kravskeho na svacinku pudink. A ten mu rezu napul s jogurtem, aby to zase nebyla najednou takova davka.

tital
autor
16. bře 2012

Holky, nemate nektera zkusenost s chranicema na boticky, kdyz deti jezdi na motorce? My ji dnes zase po vsech nemocech a konecne do dobreho pocasi vytahli a nove boticky jen hori. Prvni mi to prislo usmevne (strasne mi vadilo, jak me nasi buzerovali kvuli obleceni a botam, ale tehdy to bylo nedostatkem zbozi...), ale kdyz jsem videla, jak brzdi spickama z kopce. A dlouho a usilovne 😖 , zacalo mi to trhat penezenku v kapse. Boty jsou novy, ani ne tyden... a staly opravdu raketu 😢

Kde koupim ? Jake jsou nejlepsi na zapinani, bezpecnost ? A ma to smysl nebo mam koupit levnejsi boty a ditko na motorku prezouvat ?

ined77
16. bře 2012

@tital ....to fakt existuje?? 😅 😀 ...já už to beru tak, že prostě botky drahé jsou..a když náhodou vydrží hezké a nesedřené, prodám je dál 😀 .jinak se netrápím...co už 😉 .
i když uznávám...ta cena je prostě mega ☹ ...a teď nás to čeká na 2x 😝 😅 .
a to nechci vidět v zimě 😀 .
jenže je fakt, že ušetřím kdekoliv jinde, ale na botičkách ne...chci aby měli oba nožičky zdravé 😉 .
i když by mě mohli pokaždé pomalu omývat z té ceny 😀 .

dana3262
16. bře 2012

Nebudete nechávat děti boty dědit? Ja jsem myslela, ze ne, ale ted mi to přijde přehnané.. 😅 přehnaně úzkostné.

dana3262
16. bře 2012

@tital smrdi ti UM? presne, me taky. Je to ekl hnus. Kdyz si predstavim to sladoucky matersky z vonavyho mamincina prsicka a to hořký smradlavy UM z gumovyho obrovskýho dudliku..blééé!! Ale zase v nekterych pripadech díky Bohu, že to existuje.

zlilly
16. bře 2012

@tital videla sem ty chranice prave v prodejne s detskou obuvi..... musime se tam zas vypravit a koupit boty na jaro, nebo možná i dvoje. jakmile se definitivne otepli, davam tomu tak max. 3 tydny.

já si říkám, že mlíko má v kaši - normální kravský, ale vařený. a jogurty miluje, sní nejmín 1 denně, dva denně se mu snažím nedávat. a lučinový pomaznánky jí zásadně bez pečiva, rovnou lžičkou. fakt mám pocit, že kdybych ho do toho měla nalívat ještě tekutým mlíkem, že už by to bylo moc. jednu dobu pil ovesný mlíka, s tím už přestal. mléčný bílkoviny mu určitě chybět nemůžou, vápník je i leckde jinde, tak snad mu nic důležitýho nechybí. masa taky moc nesní.....
tak přemýšlím, co to dítě vlastně jí. obilnou kaši, jogurt, banány a jabka. a kradený piškoty. i když tento týden jedl něco, co mu hrozně chutnalo. co to asi tak bylo???

ined77
16. bře 2012

@dana3262 ...já asi tak jakože jak které..např. náhradní zimní proč ne 😉 .vždycky jsem byla proti obnošeným botkám, ale do školky měl/má matýnek zimní botky po kamarádčině malém....jako takovou nouzovku, kdyby se náhodou promočil...což teda tuhle zimu u nás jaksi nehrozilo ale... 😅 😉 .
teď určitě schovám bačkůrky...protože jsou nošené minimálně, malý je doma nosit nechce a ač jsou s autama, na doma postačí i pro malou 😉 .ale přiznám se...hodně věcí po malém prodám a raději nakoupím vyloženě holčičí....samozřejmě takové ty unisex nechávám...mikinky, zimní kalhoty...
u nás teda hlavně je hodně botek fakt zničených z těch odrážedel...takže tam fakt není o čem...ty zimní ale se unosit ještě krásně dají 😉

tital
autor
16. bře 2012

@ined77
Existuje, uz jsem to nasla: http://www.mimipark.cz/cz-detail-578838-ochrana...

@dana3262
Mela jsem v planu kupovat detem vlastni botky. Ale vim, ze mineni je jedna strana mince a pak pece o druhe dite a fin. zatez to prevalcuje. Zatim jsem si schovala prvni botky (to spis na pamatku), prvni celorocky nosil asi 2 mesice a zimni mel vsehovsudy parkrat, tak ty urcite druhe dite podedi.

Ale jak vidim, tyto druhe celorocky proste shori na nozicce driv nez z nich vyroste. A navic si presne doufam, budeme mit holku 🙂, tak budu kupovat nemodre varianty.

Mame skvelou dohodu s babickama, vsechny chteji porad neco kupovat, ale protoze se do detskych obchodu nedostanou, protoze neznaji aktualni velikosti a protoze nevedi co mame doma, dohodli jsme se, ze na stridacku proplaci boticky. Je to docela spravedlive. Kdyz vyrosteme z backorek, zaplati babi s manzelovi strany, kdyz vyrosteme z dalsich botek, zase koupime a zaplati babi z me strany. Do toho ma Bertik jeste jednu prababicku, takze ta obcas taky prispeje na nejake boty (to nemluvim, co mi soupnou bokem na zeleninu a ovoce pro Bertika ted pro me s miminem).

@zlilly A nemas s tim chranicem zkusenost ? Budes ho kupovat ? Ja to videla na jednom diteti v dobe, kdy me to nezajimalo, ale ted je to u nas asi aktualni.

Holky, asi by mi to tak nevadilo, ze prodre jedny boty. Jak rikam, je to dite, venku si ma hrat, behat a brzdit na motorce. Jenze ja mu ted vybrala opravdu luxusni boty, protoze se mu porad potila nozicka, tak jsem chtela zkusit tu TOP TOP kvalitku a vzala botky od ECCO - co budu tajit, boty staly 1200,- Kc 😕 A zrovna tyto jsme platili my, to jsem nemela odvahu rict babickam, kolik staly. Je fakt, ze nozicku tak zaparenou nema, ale nesmi mit silnou ponozku, jen slabounkou bavlnenou. Takze to me na te motojizde vadi. Tak uvazuju, jestli nekoupit nejake obycejnejsi a tyto ECCO nechat jen na lepsi casy. Ale zase, kdy budu vedet, presne, jestli jdeme na navstevu, do obchodu, k doktorce.... proste bez motorky !? Ty cesty se takhle striktne s motorkou nebo bez planovat nedaji.
Kdyz by byly chranice, tak je proste treba pred ordinaci sundam, ze?

zlilly
16. bře 2012

@tital zatim zkusenost nemam. nejdriv byl malej, pak byla zima. ale brzo to zacne byt aktualni. ale jeslti se daji koupit za 200 kc, tak bych nevahala. ve srovnani s tim co stoji boty.....

tital
autor
16. bře 2012

@zlilly Uvazuju podobne.

tital
autor
16. bře 2012

Holky, asi to sem nepatri, ale ted jsme se nasmala, az mi tecou slzy. To je napad teenageru 😀 😀 😀

http://www.novinky.cz/koktejl/262140-mezi-mlady...

hest
16. bře 2012

@tital jsi mnepobavila tin odkazem, v michiganu jsem rok zila;) jinak s botama je to mazec, na jaro leto uz nas cekaji dvoje...zimni jsem koupila superfit za,1400, mazec, ale ten goretex se fakt vyplatil, vojta beha louzema a je v suchu. Jinak jsme meli i podedene sandaly, prvni a zimní jsme koupili

tital
autor
17. bře 2012

@hest Me to prislo hrozne komicke, asi jsem skodoliba, ale jak plivali tu skorici... 😀

My ted vzali i sandalky na doma, od Richter. A musim rict, skvela zkusenost. Konecne nemame zaparenou nozicku. Superfit jsou taky skvele, doted jsem brala boty od nich, ale ted jsme zkusili prave ty ECCO, vrchni material je jen hladka kuze a proto ty boticky odejdou mnohem driv, superfit jsou clenitejsi a maji ty spicky takove jine, ty by na motorce asi vydrzeli vetsi zatez.

reruna
17. bře 2012

@tital tak ty chrániče jsem ještě nikde neviděla, co lidi všechno nevymyslí, ale dala bych za to tak 50,- Kč 😅 kluci mají na motorku obyč tenisky atestované s gumuvou špičkou a když jdeme jen na procházku nebo nakupovat, tak si berou drahé botky, ale ono to je jedno, protože někdy procházka stejně skončí na hřišti a na písku...ale ta motorka ničí botky fakt nejvíc...

reruna
17. bře 2012

@dana3262 některé boty, které jsou ještě nesešlapané, tak mladší dědí, nebo je nechávám vyloženě na písek, na motorku na rozedření, nebo jako náhradní zimní při promočení atd. ale papučky kupuju nové, v tom je nejvíc a ty jsou vždycky úplně zničené a každému jedny pořádné boty taky nové na sezonu... někdy ta noha vyroste tak rychle, že nestačí boty ani ochodit...

beruska24.9.
17. bře 2012

tak jsem jen v rychlosti nakoukla a vidím, že řešíte botky. no, u nás kapitola sama o sobě. podzimní botky nosila dcerka ani ne měsíc a přes zimu ji vyrostla nožka, takže musím koupit nové. zrovna tak sandálky na doma - také už téměř malé. jinak mám v plánu kupovat každé holce nové boty. i za cenu, že bych měla fungovat o suchých rohlíkách. sama jsem jako dítě nosila děděné boty nebo nekvalitní a má to následky 😠