Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

ined77
20. dub 2012

@beruska24.9. ...u nás je to stejné, ale to asi téměř všude s takhle malými dětmi 😅 .
nejvíc asi pomáhá vysvětlování, i když je to jako kafemlýnek, pořád pořád dokola.a taky si často "šplhnu" u staršího, když katunce říkám, třeba...tohle teď nechej matýnkovi, on si chce teď sám v klidu hrát a ji vezmu stranou a stavíme třeba věže z kostek, ale je teda u toho potřeba mé přítomnosti a ne vždy se katunka chce nechat tak lehce převelet jinam 😝 , protože to co dělá bráška je vždy to nejzajímavější 😅 😉 .ale matýnek je evidentně rád, onehdá mi dokonce řekl...děkuju mami, že jsi mi to zařídila 😀 .
no ale je to boj...navíc kačka má novou zálibu, plácne a řekne au a přijde jí to velice zábavné.o mě nejde že, ale matýnek jí to jaksi vysvětlovat nebude a samozřejmě se brání 😝 .
asi bude dobré a moudré připravit se na to, že nějaké souboje a strkanice už prostě budou pořád 😅 .....nebo spíše hodně dlouho 😝 😀 .

carmonka
20. dub 2012

Ahoj, tak se taky hlásím jako novopečená "dvojmatka". Máme chlapečka 22 a půl měsíce a teď týdenní holčičku. Přiznám se, že tuhle diskusi spíš čtu, než píšu a musím říct, že zdejší rady a názory jsou pro mě k nezaplacení.
Momentálně u nás doma probíhá řízený chaos a to tu ještě mám na pár dní na výpomoc babičku. Takže pořádný mazec nás teprve čeká... Nejzajímavější část dne je pro mě večer, když mám sama vykoupat a uložit obě děti a to pravděpodobně bude potřeba dost často. Holčička je hrozně hodná, ale zrovna večer si vybírá svůj čas, kdy pláče. No a syn - ten neumí usnout sám a musím u něj být i hodinu, než usne. Dohromady dost výbušná kombinace. Teď si nadávám, že jsem to neřešila včas a tvrději, ale zase když srovnám naše děti, tak syn byl od počátku nespavec a dcera zatím spí krásně a v klidu (začátek byl úúplně jiný...). Jeho jsme teprve před pár měsíci vystrnadili z naší postele. Tak se utěšuji, že prostě s některýma dětma se to prostě zvládá hůř.
Co se týče zavinování dělohy u druhorozeného dítěte, tak jsem o tom taky slyšela, ale u mě to bylo jen slabé - jakoby slaboučký odvar bolestivé menstruace. A bolest prsou při kojení - to je dokonce lepší, než u prvního. Ale je pravda, že mám jiné priority - aby mimi nevzbudilo bráchu, abych všechno stihla atd. Takže to prostě nevnímám, nemažu bepanthenem jako u prvního a prostě se s tím celkově nemažu.
Jo a dneska jsem plně ocenila dvojkočár - když mi starší několikrát venku utekl a já za nim nemohla běžet. Prostě jsem ho tam přikurtovala a bylo. Ušetřila jsem si jedno propocené tričko a taky jsem ho díky tomu nepřizabila 🙂 UF!
Zdravím všechny maminky a přeji co nejhladší sourozenecké vztahy!

beruska24.9.
21. dub 2012

@carmonka - gratuluji k miminku! ať všechno zvládneš co nejlépe v rámci daných možností 😉

ined77
21. dub 2012

@carmonka ..také posílám velkou gratulaci k miminku 🙂 .ten večerní chaos si sedne 😉 , jen to chce chvilku času.u nás to bylo naprosto stejné a v 90% jsem na děti byla sama.a přežila jsem 😀 .

gucci
21. dub 2012

Ahoj holky,
prosím o radu, kdy jste dávali děti do společného pokoje na spaní?
Já mám zatím postýlku s mladším Maxem v ložnici a dcera spí sama ve svém pokojíku, ale v noci k nám chodí a pak spíme všichni 4 na letišti 😅 (Max je hrozně velký a kolikrát se mi ho v noci po kojení nechce dávat zpátky do postýlky) a nevíme jak z toho ven? Tak doufáme, že až bude mít Max postýlku s Leou v pokoji, tak k nám Lea v noci chodit už nebude. Zase se mi ale nechce lítat pořad z ložnice do pokoje na kojení, takže bych asi ze začátku spala v pokoji s něma, no je to prekérka fakt.
Díky za rady

beruska24.9.
21. dub 2012

@gucci - koukni na str. 20 úplně dole (ted jsem to hledala 😉 ), dávala jsem tam stejný dotaz a nějaké reakce tam jsou. naše také v noci chodí, tak ji vracím zpět a vysvětluji a vysvětluji...... jen když přijde k ránu a vím, že za chvíli stejně budeme vstávat, tak ji nechám v ložnici. pokojík je na druhém konci bytu (přes chodbu a obývák), takže zatím se na stěhování malinké necítím. pokud starší přijmou do školky, tak budu řešit, zda malou nepřestěhovat začátkem prázdnin (to bude mít 10m.) aby měly holky dostatek času naučit se spát spolu.

gucci
21. dub 2012

@beruska24.9. aha díky, mrknu...mě je právě blbý jí vracet zpátky, když ona ví, že tam s náma spí syn, aby se necítila odstrčená

beruska24.9.
21. dub 2012

@gucci - také se necítím zrovna nejlépe, ale v jedné posteli bychom se nevyspali (já bych nespala určitě). sama v pokojíčku spí od nějakých 15-16m., jak jsem zjistila, že jsem těhotná. takže měla dost dlouhou dobu si tam zvyknout. s tím nočním chozením to dělá nějakou dobu, pak je chvilku ´´klid´´ a nanovo. při vracení zpět vysvětluji, že už je větší (záměrně né velká) holčička, že má svou velkou postel jak pro princezny, že až miminko povyroste, tak budou spinkat v pokojíčku spolu atd. atd. mám pocit, že by tam chtěla sestřičku už teď, ale já se zatím bojím je nechat spát společně. přes den jsou chvílemi sami, ale to pořád běhám a kontroluji je. v noci tohle praktikovat nejde.
jo a poslední 2-3 noci, kdy zase chtěla do ložnice, já se ji snažila přesvědčit, aby si vlezla do postele a ona protestovala, jsem řekla ´´tak si tam běž, já si lehnu tady, jinak se nevyspíme ani jedna´´ a najednou zalezla do postele, řekla ´´mami, di pa´´ a spala až do rána 😀 takže nejspíš zkouší co vydržím, věk už na to má 😉

beruska24.9.
22. dub 2012

tak jsem zavrhla animáčka na barandově i ty paskvily, co si říkají večerníček 😠 ta naše cácora poslední dobou začala každého něčím bouchat nebo do nás kopat, jako by předváděla kung-fu či co 🙄 a nikde jinde, než z těch rádoby pohádek to okoukat nemohla 😠
včera křápla něčím sestřičku po hlavě, ta začala plakat, tak jsem vysvětlila, že ji to bolí a že proto pláče (snažila jsem se klidným hlasem, jak tu psala @reruna když jsme nedávno řešili sourozenecké boje). starší z toho byla taková nějaká vykolejená, dokonce dala sestřičce pusinku na hlavičku a maličká se hned pak uklidnila...jsem si říkala, snad to bude lepší.....a za chvíli ji něčím křápla po hlavě znovu 😠 🙄
včera jsem řekla max. kouzelnou školku. pak mi docvaklo, že je sobota 😀 a to k. školku nedávají. takže jsem pustila na cd bob a bobka. ráno malá, že chce televizi (kouká chvíli ráno a chvíli večer než obstarám maličkou), tak říkám, že televizi ne, že ji pustím pohádku a dávala jsem návrhy, co chce vidět. tak prý ´´bo´´. takže zase běží bob a bobek 😀

reruna
22. dub 2012

@beruska24.9. taky cenzuruju tv, animáček pouštím jen něco, jak je tam bakugan a podobné blbosti, tak to ne... ale třeba v sobotu chodí angelina balerina, bořek, mašinka Tomášek, Tip a Tap, tak to jo, to jsou pěkné pohádky, Šmoulíky si kluci oblíbili až poslední dobou, nejdřív se jim nelíbili, ale teda podle mě taky nic moc - pořád se tam jenom honí s tím Gargamelem....
Večerníček taky jak který, některé moderní jsou hrozné blbosti... Kouzelná školka je moc dobrá. Jinak pouštíme hlavně DVD s pohádkama.

beruska24.9.
22. dub 2012

¨@reruna - je pravda, že některé pohádky jsou pěkné, např. angelína balerína se nalé líbí, jak začne, tak hlásí ´´adí´´ 😀 u šmoulíků hlavně ta znělka, jinak ostatní sleduje a odbíhá a dělá kraviny, jak vypnu - řev, takže asi při těch lumpárnách stíhá sledovat 😀 večerníčky ji baví hlavně se zvířátky, teď je nějaká kravina, ta ji vůbec nebere. v kouzelné školce milovala malou princeznu, teď beránka timiho, ostatní pohádka nic moc a povídání mezi tím ji také zatím nezajímá. a přitom se tam může něco naučit 🙂 😀 takže jak situace dovolí, jdu si sednout k ní a vysvětluji některé věci, situace.

gucci
22. dub 2012

@beruska24.9. já nevím jak máš starou dceru...Lea spí ve svém pokojíku od narození, do půl roku jsem tam s ní spala já, pak už spala sama, ale je to hrozný cíta na rodinu, takže od doby, co je ve větší posteli (to je tak cca 3/4 roku), tak k nám prostě v noci chodí, je to naše vina, měli jsme to zarazit hned, ale já už byla těhu a byla jsem ráda, že se aspon trochu vyspím a nechtělo se mí s ní chodit zpátky, ona by řvala jak viktorka u splavu, za 5 min by přišla zase, atd. atd., takže přemýšlíme s manželem, že jí tam přestěhujem Maxe a uvidíme no...dcera navíc neumí spát celou noc, spí vkuse tak do půlnoci a pak se pořád budí

carmonka
22. dub 2012

Ahoj, díky za gratulace. Jsem děsně pyšná matka a celá vedle, že máme holčičku 🙂. Noční spaní my máme "vyřešené" už teď. Spíme všichni 4 v ložnici, jelikož kromě ní už máme jen obývák. Takže jen děkuju Bohu, že malá spí zatím dobře a nebudí se každou chvíli a nebrečí jako to dělal velkej brácha. Ale uspávání včera probíhalo tak, že jsem seděla hodinu vedle postele s velkým a kojila malou. A když jsem dokojila, tak jsem jí houpala, aby neplakala. A jak jsem jí houpala, tak jsem usínala... myslím, že jsem spala jako jediná z nich. Se divím, že mi nevypadla z ruky. Takže taky řeším, že ho asi časem nechám usínat samotnýho a budu ho vracet do postýlky. Jinak je to životu nebezpečný... Ale už vidím, jak mi tu všichni brečí a já nakonec taky ... Spaní je holt věda a člověk si ani neuvědomuje, jakej poklad má, když se může normálně vyspat.

beruska24.9.
22. dub 2012

@gucci - pokud z toho dobře chápu, tak po přestěhování doufáš, že se zlepší spaní dcerky. no, nevím, i to je možné. tedy pokud se takto nebudila od malička. u starší dcerky (téměř 2r.+7m.) mám v pokojíku chůvičku, druhou v ložnici. pokojík je totiž na druhém konci bytu, přes chodbu a obývák. tak 1-2x za noc se budila už před narozením sestřičky (rozdíl mezi dětmi 23m.), spala snad jen 3 noci jako 3m.miminko, jinak se každou noc budila a budí do teď. po narození sestřičky se budila každou 1,5-2h. a chtěla mlíčko. po měsíci se to začalo zlepšovat, hodně jsem s ní mluvila ve dne v noci, nakonec se to ustálilo na stejném buzení jako před narozením sestřičky.
já spíš hodně přemýšlím o tom, že nemáme nějaký monitor dechu a podobné vymoženosti, jen zvukovou chůvičku a jestli bych ji slyšela, když bych ji neměla vedle sebe. víš, aby nemusela začít hodně řvát a neproblala se tím. takhle stačí, že zakňourá a už jsem vzhůru. a pokud kňourá dál, tak ji dám dudáka, jinak to neřeším, čekám zda usne sama.
jinak si plánuji, že až mladší přestěhuji ke starší do pokojíku, tak tam spát nebudu, ale budu docházet. sice se asi zase nějakou dobu nevyspím (při osamostatnění starší jsem nespala a většinu nocí proseděla u postýlky celý týden, naž si zvykla na samostatné spaní). prostě bych je chtěla naučit, že tam budou spinkat spolu, ale maminka bude spát jinde.

andelka
22. dub 2012

Tak u nás to chodí zatím takhle: kolem 19h, po Kouzelné školce jde manžel koupat staršího - já obvykle kojím nebo zabavuju malého. Pak je s ním muž v pokoji, dokud neusne. Včera ale dlouho bantoval, vykládal si a ne a ne usnout, tak pak muž odešel a Dany usnul sám. On ví, že prostě hodinu u něj nebudeme, děláme to tak i po obědě, prostě mám jinou práci, tak s ním jsem chvíli a jdu. S mimčem které buď spí, nebo taky ne, pak jsme v obýváku a když usne, tak si ho beru s sebou do pokoje ke staršímu, tak po 21h, spíme tam my tři. Malého 3-4x za noc kojím, staršímu 1-2x za noc podávám vodu.Vzájemně se myslím nebudí. Muž spí v obýváku.
Ráno (vstáváme kolem 5.30) většinou malej spí a staršímu dělám snídani, i sobě a u Animáčku posnídáme. V 7h přepínám na zprávy, protože na Pokémony se koukat rozhodně nebude. 🙂 Jedem Ferdu a Šmouly 🙂 Starší chvíli otravuje tatínka a jde ho vyprovodit do práce. Pak už se většinou budí miminko, takže kojím a starší si buď hraje, nebo mu pustím Teletubbies. Pak jde mimi zase spát, nebo si hrajem všichni tři. Kolem 10h přichází babička a jdeme ven něco vyřizovat, nakupovat a vaříme. Po obědě jde malej spát, mimi většinou nespí, takže kojím, nosím a uklidňuju...pak obědváme my s mamkou a pracujem. Jak se starší vzbudí tak jdem ven. Večer pak má kolem 18h večeři, Kouzelnou školku (tam má rád Timmyho, i ty Nelly a César a předtím se mu líbila Manon, malá princezna šla bokem), koupání...a tak dokolečka dokola.

beruska24.9.
22. dub 2012

@andelka - co já bych dala za babičku, které bych mohla jednou za čas na chvíli půjčit děti 😀 přítel má teď noční, takže ho opět moc nevidíme. když měl denní, tak ho holky také moc neviděly, ale přeci jen alespoň o maličko víc než teď. poslední dva dny to je u nás sado-maso 😀 ráno po páté budíček, já v polospánku obstarám děti, mezi 6,30-7h. přijede tatínek, řekne ahoj a jde spát (normálně mu závidím 😀 ). pak funguji sama s dětmi. když se přítel vzbudí, tak je tak hoďka, hoďka a půl, kdy se nají, dá kafe, připraví sváču a chvíli se věnuje holkám. odjede do práce. já se snažím starší ´´donutit´´, aby se zapojila do uklízení hraček, že mi půjde pomáhat připravit koupání (stejně většinu hraček musím uklidit já). vykoupu děti, dám mlíčko (většinou jen starší, maličká pije před spaním, usíná u flašky), pak malá řádí v ohrádce a se starší (v rámci možností) kouknu na kouzelnou školku, příp. ještě kousek pohádky. jdu se snažit uspat mladší, pak potichu vyčistit zuby starší, nahnat ji do postele, přečíst pohádku. jak obě spí, kouknu sem kvůli relaxu a jdu mýt nádobí a udělat nutné kolem domácnosti. pak vykoupat, padnu, snažím se urvat nějaký spánek a mezitím pendluji mezi dětmi, protože se obě budí.....
jo, manon se líbila také, protože tam bylo hodně zvířátek 😵 😀

beruska24.9.
22. dub 2012

@andelka - i když teď mě tak napadlo, že už se i stalo, že přítel přijel večer z práce (z denní, dělal nákup) a holky už spaly, takže ho neviděly vůbec, až další den večer. jinak většinou nechtějí spát, protože se těší na tatínka 😵 jak oznámím, že táta je tu, tak jsou obě auf 😀

gucci
22. dub 2012

@beruska24.9. tak já tak nějak vím, proč se starší Lea budí, protože my jí musíme uspávat, neusne nikdy sama, takže jí řeknem 2 pohádky a pak u ní sedíme dokud neusne, naštěstí to netrvá dlouho...pak má ten nejtvrdší spánek do té půlnoci, pak se třeba při otočení v posteli jemně probudí, koukne, nikdo u ní, takže vstávačka a jde k nám (kdybysme jí neuspávali, tak usne sama a při nějakém tom otočení by jí to, že je sama, nerozhodilo a spala by dál), uspávám jí už od mimina, nikdy to neuměla a nikdy se nám nepodařilo jí to naučit...mladší Max naštěstí usíná i přes den i večer a v noci sám, v tomhle je oproti Lee fakt zlatý...a proto si s manželem myslíme, že kdyby věděla, že tam není sama, že tam s ní spí Max, tak by možná i spala v noci lépe, ale spíš jsme asi padlí na hlavu co 😀 , jinak Lea v noci nejí ani nepije už od roka, kdy jsem jí přestala kojit, nemá ani dudlík nic...ze začátku jsme mysleli, že je sestěhujem dohromady až tak nějak v roce, kdy už Maxe nebudu v noci kojit, ale ted o tom fakt vážně uvažujeme, ale zase si chci být aspon trochu jistá, nechci je pak, v případě neúspěchu, zase oddělovat, to už bysme museli vydržet

@andelka nechci radit, ale bacha na to, dávat mladšího spát později než staršího...my to taky tak dělali, koupali jsme je vždy spolu, pak já brala mladšího, manžel starší, pak já šla uspat starší a až usla, tak jsem kojila mladšího a uspávali ho a on si pak na to zvykl a chodil nám tak do 4m spát až kolem 22-23h, to bylo peklo, ani chvilka večer pro sebe, ráno zase starší vzhůru od 7h a mladší chrápal do 9h, než jsem ho obstarala, tak bylo celé dopo v pytli 🙂 , takže ted to děláme tak, že po koupání jdu hned s mladším do ložnice, do klidu, tam ho nakojím a on do 20h spí 😉 a manžel jde pak uspat starší a máme od osmi klid 😉 a ráno vstávaj stejně 🙂

andelka
22. dub 2012

@beruska24.9. máte to náročné, hlavně tím že partner pracuje asi na směny, že? nebo jen noční? a jsi sama. Můj naštěstí dělá normálně, po 6h jde do práce a obvykle kolem 16h je doma. A malý je taky nadšený, jen slyší klíče v zámku, tak volá tatatata 🙂
Já jsem za babičku strašně vděčná, ona je v důchodu, moji kluci jsou jediná vnoučata a bydlí kousek od nás a jinak je sama, takže jsme rádi že můžem být spolu a užít si děti dokud jsou malé..jinak samozřejmě má taky svoje plány a aktivity, to je vždycky na domluvě, jestli může přijít nebo ne a na jak dlouho a co budeme dělat. Pomáhala mi hodně i se starším, musela jsem dodělávat školu a třeba i do obchoďáku jsem byla radši že ho pohlídala doma nebo u sebe a nemusela jsem ho tam tahat, nebo na úřady, k doktorům apod.

@gucci no my ho nedáváme spát, on ještě nemá režim, usíná večer různě a stejně je po 2-3h hore zase. Koupeme ho obvykle dřív než staršího, už pozdě odpoledne. V obýváku ho máme proto, že většinou na dlouho neusne, než jdu spát tak ještě kojím, a nejsem si jistá jestli bych ho přes zeď slyšela a vzala ho dost včas, aby neprobudil staršího sotva usnul. Ale budu se snažit je sesynchronizovat. Aby v 2h byl už taky klid.

veronnica
22. dub 2012

Holky, tak uz mi to taky zacne, bojim, bojim - Viktorie - 2,88 kg, 21.4. v 7:45, mnohem horsi porod nez ten prvni, ale co uz, obe jsme snad v poradku, Vikinka obcas dokonce spi, jen to zavinovani delohy po druhem ditku je opravdu utrpeni..

beruska24.9.
22. dub 2012

@gucci - tak to bylo u nás podobné, uspávala jsem jako miminko, pak nechala jednou vyřvat 🙄 (už nikdy!!!!), kolem 8.m. přišla separačka a já nemohla odejít z ložnice. takže jsem uspávala a zůstávala dokud neusnula. někdy před druhými narozeninami jsem občas udělala, že jsem po přečtení pohádky popřála dobrou noc, vysvětlila, co půjdu dělat a odešla. v případě potřeby se vracela. takhle jsem to zkoušela častěji a častěji. teď už bych odejít mohla, ale kolikrát mě chce mít dcerka u sebe, takže zase praktikuji vysvětlení a odejdu, příp. se vrátím a trvám si na svém, že je tma a má spát.
mrňavá usíná u flašky, v noci většinou musím dát dudáka.
proč byste měli být padlí na hlavu?? 😕 😀 snažíte se udělat pro svou dcerku to nejlepší, jen netušíte, jaký bude výsledek a stejně jako každý se obáváte, že to může být chyba. to je naprosto přirozené.
alespoň to máš dobré, že v noci nevyžaduje jídlo/pití. starší pila mlíčko ještě než jsem šla do porodnice, po návratu z porodnice se budila každou 1,5-2h. a vyžadovala mlíčko, po měsíci jsem toho už měla dost a nutila jsem ji na pití vodu nebo tvrdila, že mlíčko už není 😔 postupně se podařilo noční pití mlíčka odbourat. dudlík jsem zrušila, když měla 2r.+3m. ale tak ten měla jen na usnutí a když ho náhodou chtěla v noci, tak si ho většinou našla.
tak pokud je sestěhuješ, už bych je znovu neoddělovala. to by mohla dcerka cítit jako zradu. a pak by to mohlo být možná ještě horší (můj názor 😉 )

k tomu, že miminko usíná později než starší sourozenec ( @andelka ) jsem na více místech četla, že je to ´´normální´´, právě proto, že maličká miminka ještě nemají režim, ten si musí teprve vytvořit. u nás to bylo také tak s tím rozdílem, že ráno tu mezi 5-6h. řádily obě. tak do necelých 6m. usínala mladší později. asi týden před 6tým měsícem se to zlomilo, začala usínat dříve, ale spala tak hoďku, hoďku a půl, byla vyspalá a řádila tu do 22-23h. za pár dní bude mít 8m. a tento týden si (snad) stabilizovala denní spaní na 2x denně (jednou dopoledne, jednou odpoledne) a usíná dříve. a ráno po 5té hodině, max. do 6h. už řádí. starší vstává také tak brzy, většinou o chviličku dříve. jen doufám, že to maličké takhle nějak vydrží. v 8m. chci přidat další příkrm (jogurt asi na odpolední sváču) a ze zkušenosti se starší vím, že po každém přidání dalšího příkrmu se režim rozhodil. no, nezbývá, než doufat 😉

beruska24.9.
22. dub 2012

@andelka - pracuje na 12h. směny, denní a noční, jen nedávno nastoupil, je ve zkušebce, takže si ho přehazují jak horký brambor 😠 a navíc ženská, která to má na starosti, mu není schopná určit směny, takže si ani nemohu nic předem naplánovat, protože netuším, jak půjde do práce. dnes by měl mít poslední noční, tak už jsem mu oznámila, že zítra snad nebude spát ´´celý´´ den, abychom si ho také trochu užili 🙂 pak by měl mít snad nějaký den volno (počítám, že minimálně jeden jo).
jo, tak já mám obě holky pořád sebou (dr., úřady atd.). jak jsem tady zjistila, nejsem v tom sama 😉

tak jdu koukat se starší na ´´boba´´ 😀 (pustila jsem ji Boba a Bobka)

beruska24.9.
22. dub 2012

@veronnica - gratulace!!! hlavně ať jste obě v pořádku, zbytek zvládneš 😉 úniku už není 😀 neboj, až se zajedeš, vytvoříte si nějaký režim, tak budeš řešit jen běžné ´´radosti´´ každodenního života s dětmi 😀

irenka
22. dub 2012

@veronnica
Moc moc gratuluju k narození miminka!!!!
Nebooj, to bude dobrý. Jo bříško bolí víc než po prvním porodu,ale když se podíváš na ten uzlíček v zavinovačce, tak snad to bude bolet méně.
Ten porod mě mrzí,ale už to máš za sebou, tak bude jen a jen líp!
😉

irenka
22. dub 2012

@carmonka
Moc moc gratuluju.... at se brzy doma zajedete!!! 🙂

Holky, já vás vůbec nestíhám. ANička začíná být chovací a ted po středečním očkování stále pláče a pláče... už jsem z toho občas na nerva! ☹
Já sama bojuju se zánětem prudušek, takže u nás nic moc.
Maty mi sabotuje nočník ale totálně, jsou u toho histerický scény! :(
NO a já se těšila jak bude líp.

andelka
22. dub 2012

Tak budeme mít sourozenecký kočár..s tím mojím drakem se nedá nikde chodit a já chci být samostatnější 😅
@beruska24.9. tak to vám teda "vyšlo" že je zrovna ve zkušebce 😒 až se to utřepe, bude líp. Já se chystám zítra s oběma na dva úřady, mhd, sice budem dvě, ale i tak mám bobky.A příští týden jdu k Dr na kontrolu, tak to bude taky vtipné, doufám že nebudu moc čekat.

reruna
22. dub 2012

@veronnica gratuluju! 🙂

tital
autor
23. dub 2012

Krasny den vsem 🙂
Musim si Vam postezovat. Viz. obrazek ☹((, me to trha srdce a manzelovi penezenku... 4 tydny stare boticky....

helulela
23. dub 2012

@veronnica gratuluju moc, ať se dáte brzo do pořádku. A neboj, všechno půjde!
@andelka už máš kočár vybraný?
@tital dobrý, Bertík má motorku fakt rád, viď? 😒 U nás takhle dopadly zimní a to Víťa zas tolik nejezdí. Teď má na písek a na motorku tenisky, hned jsem klidnější.

Dřív se tu někdo ptal, jak dlouho kdo využil sourozenecký kočár. Mám nové poznatky 😉 Od dvou let se Víťa v chození hodně zlepšil, celkem drží směr i přiměřené tempo, ujde dost, takže buggypod už používáme jen v obchodě, kde ho chci mít přivázaného a někdy při návratech domů, když už spěcháme. V téhle fázi bychom to se skejtem už pravděpodobně přežili. Odhaduju, že tak do léta si buggypod ještě necháme.

andelka
23. dub 2012

@helulela no, asi ABC design, ale ještě nevím jistě. Chci nový, ale levný 😅 Jané jsem teď na netu z druhé ruky nenašla, a jinak se prodávají jen Phil a Ted, A BC a pak ještě jeden který se mi nelíbí.