Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

carmonka
26. čer 2012

Jo a u nás jde do tuhýho. Zítra ráno má malá vyšetření v narkóze a ukáže se, jestli trakce dopadly dobře nebo jestli bude muset na operaci. Tak jsem pěkně nervózní. Včera mi jí odvezli na operační sál kvůli odběrům krve a když se za ní zavřely ty dveře a já za ní nemohla, tak to byl hroznej pocit... Tak držte palečky, ať za ty dveře jde zítra naposled!!!

tital
autor
26. čer 2012

@carmonka Myslim si to same, ze proste jsou nase deti jeste ve veku, kdy nejsou schopny pochopit uplne dusledky sveho chovani - ze je to nebezpecne, kdyz utikaji, ze to neni jen "matcinazlovule" zabranit jim v tom bajecnem objevovani sveta.

Takze trpelivost s nami.
A Tobe s Malou drzime zitra moc moc palce. Bude dobre, uz to vsechno brzy budete mit za sebou a pujdete domu.

baarca
26. čer 2012

@carmonka Držím na zítra všechny palce.

Jojo, chce to čas. Jen ale Mates se pomalu uklidňuje a začíná se mi vztekat Karu 😅

xuxie
26. čer 2012

@carmonka Myslím na vás, držím moc palce a až to půjde, dejte prosím vědět.

xuxie
26. čer 2012

Já jsem si pobrečela včera. Od začátku května furt něco, od průjmu přes zuby až po horečky a všechno proloženo tím strašným vztekem a nespokojeností - no a včera došel muž zas s rýmou a bolením v krku, rovnou zalehl a celou noc jsem nespala, jak tam bojoval s kapesníky a chrápal, takže čekám, kdo padne dřív, jestli Martin nebo já. taky mě to všechno vyčerpává a věřím, že až trošku začne mluvit, tak se nám to soužití zas o něco vylepší. Začal žvatlat a pokouší se opakovat, tak snad mež přijde Linda, tak už mi vynadá srozumitelně a nebude na mě jenom ječet 😉

helulela
26. čer 2012

@carmonka budu na vás moc myslet a taky držím palce, ať je to v pořádku!

sova33
26. čer 2012

@reruna Já vím, já tu teorii znám, tu knížku jsem četla, ale prostě jsem to zatím neměla odvahu praktikovat. Třeba na to ještě přijdeme 😅 Je pravda, že to není tak často a netrvá to nikdy víc než pár vteřin, takže třeba to postupně bude zvládat lépe a lépe.

carmonka
27. čer 2012

Holky, je to dobrý – PŘIJELA ZE SÁLU VE KŠÍRKÁCH!!! V papírech je podle sester prý napsáno, že je to zakloubené, ale nestabilní. Ale další léčba je napsaná konzervativní 😅
Doktor se staví odpoledne a předpokládám že nás tu ještě nechá ležet. Ale to vůbec nevadí 😀
Teď usnula, kapačku prý už ani nedostane a najíst může dostat trochu dřív než za ty obvyklé 2 hodiny.
Pomalu povoluju, byla jsem pěkně ztuhlá ... Ježíš, já mám takovou radost!!!
Tak pa pa a krásný den! 😉

evlyn
27. čer 2012

@carmonka tak to jsou krásné zprávy! Gratuluju a držím palce, aby to šlo pořád dobře.

helulela
27. čer 2012

@carmonka skvělá zpráva, ať už se to jen lepší! 🙂 ... jak je najednou člověk rád za třmínky, viď? 😉

xuxie
27. čer 2012

@carmonka Skvělé, mám velkou radost, držte se 🙂

carmonka
27. čer 2012

@helulela Je to přesně tak 🙂

tital
autor
27. čer 2012

@carmonka Jsme dojatí ! Super. Dalsi dobra zprava. Jaky je pak tedy vyhled ? Nechaji si vas tam jeste ? Pujdete domu ? Co presne obnasi trminky, v tech by se mala mohla lecit s Tebou v klidu doma ?

carmonka
27. čer 2012

Ahoj, tak zítra jdeme domů!!! ještě to ořád nechápu... Má prý teda to zakloubení nestabilní a tak každý měsíc budem muset na kontrolu na sono. A když by se to zhoršilo, tak dostane sádru. Ale operace zatím nehrozí, takže jsem taaaakhle oddechla. Akorát kloubní stříšky jí budou muset vyrůst a zlepšit tvar, jinak by to museli modelovat operativně - ale to se uvidí až tak mezi prvním a druhým rokem. Ale pro tuto chvíli jsme dopadli krásně!!! 🙂 Děkujeme všem za podporu !!!

tital
autor
27. čer 2012

@carmonka SUUUUUUUUPER. Opravdu mi skoro vyhrkly slzy... Uzijte si ten zitrek, hura !

reruna
27. čer 2012

@carmonka super!

zlilly
28. čer 2012

Ahoj holky! tak už se narodil 🙂
v neděli sem celej den nadávala že ještě nic, odjeli sme k babičce, abych přišla na jiný myšlenky. večer v deset sem si dala 2dcl červeného a otráveně prohlásila, že jdu teda spát. o 2min později mi praskla voda 🙂 tak jsme odjeli do porodnice. konstatovali 2 prsty, manžela poslali domu a mě spát. to byla půlnoc. o pul jedné už mě bylo jasný, že spát se nebude. o třičtvrtě jsem volala sestru, že začínám mít stahy. ta si šáhla, prý 7cm, tak volat manžela a jdeme na to. ještě jednou mě zkontrolovala, řekla, že už cítí hlavičku, dala mi taky šáhnout a fakt tam byla 😀 přemluvila mě, že zkusíme na boku, zatlačila sem, narodila se hlavička, zatlačila sem podruhé- ramínka a byl na světě 😵 bylo 1.05. tatínek to nestihl🙂
fakt až budete chtít nějakou uklidnující historku z porodu, tak se obraťte na mě. mimino mělo 4440g, 54cm, obvod hlavy 37 a já sem se ani nenatrhla, porodila sem za 5min, slovy pět minut a ani sem se nezapotila 😀 měli sme děsnou kliku a bezvadnou PA, moc mi pomohla.
teď už sme doma a sžíváme se. malej solidně papá a zatím spí. měl by se probudit, bolí mě prsa 😀
co novýho tady?

imzadi
28. čer 2012

@zlilly tak tomu rikam porod 😀 moc gratuluji k mimcu a preju mu hodne zdravi a vam pohodove szivani a zvykani si! tesim se na historky cerstve dvojmaminky 😵

saminka
28. čer 2012

@zlilly moc gratuluji k druhemu syneckovi!!! teda tomu se opravdu rika super rychly porod!!!! to u me to bylo snad delsi nez u prvni dcerky 😉 ale taky jsem se nenatrhla jak u prvni 😅 uzivejte se navzajem !!!

zlilly
28. čer 2012

@carmonka Tak od vás dobrý zprávy, super. teď už jste asi doma.

xuxie
28. čer 2012

@zlilly No paráda, moc blahopřejeme 🙂

reruna
28. čer 2012

@zlilly gratuluju k super porodu🙂 a samozřejmě k dě´tátku taky:_)

baarca
28. čer 2012

@zlilly Moc gratuluju a přeju Jiříkovi všechno nejlepší do života. A tobě pevné nervy 🙂

tital
autor
28. čer 2012

@zlilly Keeeeecaaaaaas ? 😉 To neni mozny, takovy krasny porod a bez poraneni (ma nocni mura). Zavidim 🙂
Synkovi prejeme do vinku jen to nejlepsi, pohodove rodice a brachu a hlavne vsem zdravicko.

helulela
28. čer 2012

@zlilly co to čtu? Nejen BKM talent ale ještě toto? 😀 Krásný, velká gratulace ještě jednou 😵

carmonka
28. čer 2012

@zlilly Tak my taky moc gratulujeme k takovému krásnému kousku a přejeme, ať vám to spaní a papání krásně vydrží a jen se zlepšuje 🙂
My už zdravíme z domova, oba andílci už spinkaj a je to pohoda, žádný sestry ani doktoři 😀
Jo a tvůj porod mi dost připomíná můj, včetně toho vína. Akorát ten tvůj byl teda mnohem kratší. Moje malá měla 4180 a taky bez poranění. Nedám dopustit na Epi-no, tital 🙂
Krásný večer!

saminka
28. čer 2012

holky ja si myslim ze to poraneni hrozi hlavne u prvnich porodu, ne? teda aspon tak to bylo u me, starsi dcerka se narodila o tri tydny driv a mela sotva 3kg a stehu jsem mela pekne dost a druha se narodila o den driv nez jsem mela termin a mela 3.60kg a zadne siti nic tak se nebojte druhych porodu 😉 😝

andelka
29. čer 2012

@zlilly velká gratulace 😵 a porod opravdu úžasný, super 😵 a první porod byl taky docela krátký nebo jaký? Miminka byl teda kus.

@carmonka taky blahopřeju k přírůstku 😵

Já se přiznám, že jsem doufala, že druhý porod bude rychlejší a snazší. A taky byl. Sice na míry posledních miminek ten můj prcek neměl (pouhá 3,2kg a hlavička 35), ale samotný porod byl perfektní, okamžik. Možná by to bylo bez poranění i tak, ale díky epinu jsem si byla jistá dopředu. 🙂 takže já doporučuju přípravu i u druhého porodu, člověk je pak klidnější.

ined77
29. čer 2012

@zlilly ..také posíláme velké gratulace! 😵

tital
autor
29. čer 2012

@carmonka Uvazovala jsem o nem, jenze ted mam varixy blizko "vchodu" a celou pravou stranu s otokem. Trochu se do toho bojim zkouset epino, nehlede na tu silenou cenu.