Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

tital
autor
1. únor 2012

@zdeniii No to je mazec !!! Precetla jsem se zatajenym dechem a mam uplne husinu 😨 Tomu rikam pokora a trpelivost. Chudak Huong.

zdeniii
1. únor 2012

@tital nu já bych raději rodila doma 😉

tital
autor
1. únor 2012

@zdeniii Znas nejak blize toho cloveka ? Nedalo mi to a prolitla jsem vic clanku, fotek... to je odvaha, jit do tak vzdalene zeme, uplne jine kultury. Zvlastni.

zdeniii
1. únor 2012

@tital nene neznám, narazila jsem na to náhodou. Odvaha to určitě je, já bych tam žít nrechtěla. Ale podívat na dobrodružnou dovolenou to jo. Manžel tam byl už dvakrát a byl nadšený.

irenka
1. únor 2012

@zdeniii
Jůůů, díky za radu. Zítra jdu do toho.
Jen se tu ted dohaduju s manžou, že mi na nějaký humus koktejl nedá drahocenou irskou.... 😀 😀 😀 😀
Prej at si koupím svou a levnejší, ta prej bude stačit. - ten je ale hodnej co? 😀 😀 😀 😀
No sranda musí bejt.

@tital
Na hory bych jela hned, ale ta síla už mi chybí.
Já jsem taky dost velká zmrzlina, ale na horách mi to nějak nikdy nepřišlo. Asi je to i tím sněhem.
Tak si přibal dvoje teplejší prádlo navíc at máš jistotu.
A užijte si to tam.

HOlky, tak až ted mi usnulo dítě... to byla zase estráda. Po hodině jsme se s manželem vystřídali a ten uspával další hodinu. Asi taky už Maty cítí, že se něco děje...
Já mezitím upekla sekanou se sýrem a hrozně to tu voní. To pro případ, že by sex nebo koktejl zabral a já jela.... tak sekačka se dá hodit do mrazáku a vydrží dýl. 🙂

irenka
1. únor 2012

@zdeniii
Ty bláho, tak to je hustej článek.
Asi si budu vážit kohokoliv na sále i protivných sester.... 😀 🙂

jinjin
1. únor 2012

Ahoj, docitam uz dva dny a jsem porad pozadu. Jen jsem tez chtela podekovat za rady a zkusenosti z praxe!

zdeniii
1. únor 2012

@irenka hodný to manžel 🙂) já tam dala nějakou slivovici nebo co to bylo 🙂 každopádně když to nezabere tak se max hezky vyprázdníš, což je pro porod taky super :_))

Po přečtení článku jsem si tak yříkala že ty porodnice fakt moc řešíme 😀

irenka
2. únor 2012

@zdeniii
Jo to jsem si taky říkala, že se max. tak po.... :D
Jo, manžel je zlatíčko, zvláště když jde o jeho drahocenou Whisku! 😀 😀 😀 😀
On moc nepije a celou lahev má tak na celý rok a říká tomu "MŇAMKA" - proto se děsí že to dám do nějakýho koktejlu. 😅 😵

Řekla bych, že ty porodnice řešíma páč chceme maximum pro nás i naše dětičky, ale tohle je fakt síla.
Po přečtení si vážím všeho co mám.... i kdybych měla rodit v sanitce, tak vím,že naše zdravotnictví sice není dokonalý, ale nikdo tě tam samotnou nenechá, to si nerisknou. 😉

zdeniii
2. únor 2012

@irenka tak držím palce ať všechno dobře dopadne, zatím jsi vcelku takže sex nepomohl 🙂
Večer si udělej koktejlík, určitě se to rozjede. Už ti hrozí vyvoláním?

zlilly
2. únor 2012

Ahoj. Bezva téma. Já budu mít děti 21m od sebe, tak se těším🙂 no jsem zvědavá jak to dáme. Hodně spolíhám na to, že bude léto, tak že budeme venku a že vypravit děti bude hračka - prostě vyjedeme. dneska starší předvedl šílenou scénu při oblíkání - 30min opravdu aktivní přípravy na odchod (= pokusy dát ho vyčurat, přeprat a oblíct) tohle absolvovat se dvěma, tak by mě šlehlo. uf. tak si říkám, že příští zimu už budu zvyklá že mám dvě děti a budu je jakž takž zvládat 😀 😎

irenka
2. únor 2012

@zdeniii
Ahojky, jojo tak mám po kontrole v Motole a když se to nerozjede, tak mě čeká vyvolání.
A ten ricinový olej jsem denska nesehnala.... nikde v lékárnách není a prý je stejně na předpis... tak co ted s tím? Nechápu..... :(

zdeniii
2. únor 2012

@irenka na předpis? to je pěkná blbost. a nějaká zdravá výživa? Je třeba od Salusu

irenka
2. únor 2012

@zdeniii
To zítra zkusím, ale mám všechno daleko. Budu muset pěšky a busem s kočárkem, no tak třeba to rozhýbu když se budu tahat v tom mrazu s Matýskem.
🙂

zdeniii
2. únor 2012

@irenka jejej mají být ještě ty hnusný mrazy a nemáš nějkou kamarádku co by ti donesla? A co zkusit ještě aspoň kořeněný nápoj udělat si svařáček a dát tam hodně skořice a hřebíčku? 🙂

carmonka
2. únor 2012

Ahoj dámy - díky za tohle téma, je to fakt úleva vidět, že to má tolik rodin stejně 🙂 Už mě nebaví být těhotná sama - kamarádky, co mají stejně staré děti, si dávají na čas. A taky připojují ty úžasné reakce, že mi nezávidí atd. Většina z nich to nemyslí zle, ale je to už únavný. Jinak, rozdíl mezi dětmi budu mít 22 měsíců a mladší se narodí asi v půlce dubna. Hrůza z toho, jak to zvládnu, mě jímala hlavně během prvního trimestru, pak už jsem si na tu myšlenku zvykla - prostě to nějak musíme zvládnout. Jinak, staršího syna jsem rodila přesně ve 42tt, v den kdy jsem měla jít na vyvolání. Zkoušela jsem ten koktejl - ricinový olej jsem taky nějak nesehnala, tak jsem ho nahradila normálním... Bylo to hnusný a bylo mi po tom dost zvláštně od žaludku, ale to je tak všechno. Večer před porodem jsme si s partnerem zašli do restaurace a tam jsem si dala decku červeného - do tří hodin mi praskla voda. Tak si říkám, jestli irenka nesežene ten olej, tak tohle je příjemná varianta která stojí za pokus 🙂 Klidnou noc všem!

llllucka
3. únor 2012

Koukám,že řešíte přenášení.Já toho prvního taky dlouho přenášela.Kamarádka mi říkala,že jí a všem v okolí vždycky zabralo dát si hoorkou vanu a do ní šampaňský.Mě to nezabralo,ale zkusit můžeš.Naštětsí ten druhej se narodil týden před termínem.

zdeniii
3. únor 2012

@carmonka aojky 🙂 mně právě ten koktejl zabral, nebo možná taky dobrá večeře :_) a druhý den kdy jsme měla jet na příjem do porodnice tak se malá taky narodila 🙂))
A máš kluka nebo holku? Víte co budete mít teď? 😉

Nás taky všicni zrazují, že je to brzy a tak. bla bla bla... Jsem za to moc ráda a chci ještě třetí 🙂 tak uvidíme jestli nezměním názor 🙂))

@llllucka Šampaňský bych raději vypila 🙂 Mám fakt šílenou chuť na alkohol 🙂)

kozlenka
3. únor 2012

@zlilly Ahojte ve spolek 🙂 Já mám dva kluky s rozdílem dvou let a musím se upřímě přiznat, že jsem si to představovala jednodušší 😀 Myslela jsem si, že jako zasloužilou matku mě už nic nepřekvapí, ale vzhledem k tomu, že je Davídek pravý opak Adámka, tak všechno prožívám jinak a docela z toho padám na hubu 😀 Ale když se pak na ty dva rarášky podívám, jak se mají rádi, tak si říkám, že to rozhodně stálo za to a nechtěla bych to jinak 🙂

irenka
3. únor 2012

@zdeniii
Mě okolní reakce taky dost prudila... to nějak brzo čekáte druhý ne?
NO ted už je to jedno a at si každej říká co chce.... že jo 🙂

Ty chceš tři dětičky? J8 mám strach jak zvládnu ty dvě..

JO horkou vanu se šampusem bych si dala líbit, ale máme jen sprcháč. 😉
Odpoledne razím pro ten ricinák... a ještě musím do DM pro plíny. Ale naštěstí nás manžel cestou vyzvedne a domů se svezeme autíkem. Tak to půjde. dolu z kopce to s kočárkem zvládnu. 🙂

irenka
3. únor 2012

@kozlenka
Tohle já si taky říkám,že to budde mazec, zvláště sladit jejich denní potřeby.
Ale pak si prý dost vyhrajou. Tak na to se těším. 🙂

zdeniii
3. únor 2012

@irenka jjo tři 🙂 ale jak říkám uvidíme 🙂 to třetí bych chtěla trochu s odstupem, ale uvidíme jak se mu bude chctít 🙂 a jak se budu cítít, přeci jen není na světě ještě ani to druhé 😀
Přesně ať si říká každý co chce 🙂¨Budu držet palce ať vše sezeneš!!!

zdeniii
3. únor 2012

@irenka a hlavně ať je brzzy miminko venku!! ale komu by se chtělo do takovýhle zimi viď, prostě má rozum a čeká až se oteplí 😉

irenka
3. únor 2012

@zdeniii
Zdeni, tím se uklidňuju taky, že je venku na mimčo veliká zima.... tak třeba v pondělí, úterý.
To jsou taky hezký data.... nebo 8.února. Maty je 8.března, tak bychom to asi pak slavili společně. 🙂
Když neseženu, tak to nechám na mimču a nebudu to asi hrotit.
😉

zlilly
3. únor 2012

@irenka jasne. miminko vi co dela 🙂

ined77
3. únor 2012

@zdeniii ...uffff, teď jsem dočetla ten článek😅.haleluja ČR😀.

reruna
3. únor 2012

@zdeniii článek o vietnamských porodnicích mě teda taky dostal, proti tomu byla moje porodnice úplný hotel a luxus a péče fantastická... tam bych nepřežila nejspíš ani já ani můj prvorozený 😲

ined77
3. únor 2012

@reruna 🙂...děs že?😲....to bych fakt nezvládla tohle, mně se ježily chlupy hrůzou jen z těch fotek.

reruna
3. únor 2012

@ined77 on vzhledem k mému prvnímu porodu bych tohle taky nezvládla (skončila jsem císařem), pak se ani nedivím, že jich tady tolik zůstává, musíme jim připadat jako úžasně bohatý stát s dokonalou lékařskou péčí, ale na druhou stranu příroda tam je nádherná a jak jsem koukala i na ostatní články - ty mandarinky atd. no každá země má svoje pro a proti asi...ale já jsem fakt ráda, že žiju tady 🙂

ined77
3. únor 2012

@reruna ...země je to bezesporu nádherná, pro mě ale max. tak na dovolenou a pak pěkně zpátky domů😀.
někde jsem četla, že ČR je myslím 13. nej země pro život😉.
.mnohdy se mi to pravda nezdá, hlavně když se mi vyjímečně podaří shlédnout zprávy😝, ale když to člověk vezme z více stran, tak ano, zle se u nás určitě nemáme😉.