Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

zlilly
5. zář 2012

@irenka a paradoxne jsou nejhorsí nízkopodlažní autobusy. do vysokýho ti sem tam nekdo pomůže, ale v nízkým nikdy. a když ridič zastaví metr od chodníku, tak to máš vysoko, zavazí ti chodník a nikdo ti nepoůze, protože je to přece nízkej autobus.

xmarg04
5. zář 2012

Ahoj hoky, je mi to lito, ale u nas to bude se srazama v utery ted uz na pikacu, pristi tyden zaciname plavat a je to utery odpoledne. Tak treba to nekdy vyjde jindy nez v utery... 😉

carmonka
5. zář 2012

Ahoj, právě jsem měla málem infarkt. Malou jsem držela v náručí a starší si hrál. Po mé levé ruce je na stěně polička a na ní klipsem přidělaná lampička ze které v ede dolů kabílek do skryté zásuvky. Aby kabílek držel při zdil, leží na něm na poličce těžká solná lampa. Klasická nedodělávka, která u jednoho dítěte nevadila. No, ale jak tu malej poletuje, zachytil kabílek a strhnul tu solnou lampu dolů. Asi z metru a půl. Zrovna na hrací deku malé. Kdyby tam byla, asi by ji to zabilo... Jak jsme blbí, fakt, nejradši bych si namlátila... Ještě, že tam neležela - jen varuju před podobnejma kravinama... ☹

ameliejulliette
5. zář 2012

@irenka @zlilly No na to jsem taky zvědavá, cestování se dvěma.. Já už měla debatu s tolika řidičema na to věčné téma K čemu máte nízkopodlažní autobus, když mi ani nezvládnete zastavit tak, abych byla schopná sama vystoupit 😝 A je fakt, že na té naší lince se dost zlepšili 😀 (My to máme ještě o to vychytanější, že přesně v místě, kam vyjdou ty kočárkový dveře, je vjezd do jednoho dvora, čili místo obrubníku jen nájezd - a o kousek dál po chodníku uprostřed chodníku lampa. Trvalo to, než jsem se to naučila 😀 )

Jak je to prosím vás ve vysokým autobuse - na zastávce na znamení musím zmáčknout kočárek a ještě i stopku? Tuhle mi nezastavil, až na slovní upozornění, že jsem zvonila, a na to mi řekl, že "no jo, ale to jste zmáčkla jenom kočárek!", na což jsem se ho zeptala, jestli myslel, že se mu jenom chlubím, že nějaký mám 😝

@carmonka Tak to bylo štěstí, ale chápu úplně, jak Tě to muselo vylekat... Asi se taky budeme muset porozhlídnout, díky!

dana3262
5. zář 2012

Ty jo..Luka..no nejak se dopravime. Kdyby to bylo tady u @irenka bylo by to lepsejsi 🙂 ale rada vas poznam kdekoli 🙂

xuxie
5. zář 2012

Ahoj dámy, já jen tak stručně a rychle, mám na návštěvě brášku s rodinou, tak lítám jak hadr - ale zítra večer už jedou.
Nicméně na sraz se těším, bábovka bude 😉 a pokud vyloženě nepotřebujeme prozkoumávat nový terén, tak bych to klidně spáchala zas na Hanspaulce, jak bydlí irenka a dana, tam to bylo fakt hezké hřiště 😉

a @ameliejulliette tam taky bala, takže v klídku dorazí, viď 😀

papa a dobrou noc všem

xuxie
5. zář 2012

@xmarg04 chjo, to plavání nám trošinku interferuje plány - tak pokud alternativa, tak u nás by šly ještě středy 😉
Tak snad se povede - díky za recept 🙂

irenka
6. zář 2012

Dobré ráno dámy,
musím se přimluvit, že mě by se také více hodila středa... 🙂
A kdyby to bylo tady u nás tak neprotestuju!!!
Nebo někde kam se dostanu MHD, ale Luka, Stodůlky a podobné končiny mám dost z ruky, i když se zdá že je to autem jen 10minut, tak jet na přestupy busem nic moc. 😉
😉 TAk se rozmýšlejte, hlavně vy těhulky, zda se vám chce cestovat. 🙂

irenka
6. zář 2012

@carmonka
Hustý, taky májm podobný příhody, není den ,kdy se něco nestane. Ale u nás je to i tím prostorem.
Mě ted malá jak už leze a stojí a snaží se chodit, tak je jako nezastavitelný tank a občas se prostě stane že jí neuhlídám.
A taky si říkám, že tohle při jednom dítku nevadilo a ted vše dávám z jejího dostahu.
Hlavně že tam nebyla, to jsou ty varovné signály že je něco špatně a člověk pak chodí po bytě a hledá jak co přstavět vid?

tital
autor
6. zář 2012

@irenka
@xuxie

Holky, my normalne taky stredy muzeme, jen ne tu pristi, a pak mam bohuzel uz po terminu... 😒

Tak co pondeli ? Nebo ctvrtek ?

imzadi
6. zář 2012

@tital @xuxie @irenka pro nas jsou utery taky blby, zaciname znovu chodit na yamahu...pondeli by zatim slo 😀

ameliejulliette
6. zář 2012

Ahojte, tak @xuxie , v úterý se k vám nepřidám, protože ten den ráno nastupuju na indukci (pokud neporodím sama od sebe, co, zázraky se dějí 😉 ). Užijte si sraz(y) a já se těším někdy po porodu 🙂

imzadi
6. zář 2012

@ameliejulliette jeee...tak v utery, drzim palce 😀 za me uz indukce nikdy vic 😝 zavidim ze uz to budes mit za sebou!

ameliejulliette
6. zář 2012

@imzadi Za mě indukce taky už nikdy víc, ale dítě je jiného názoru a je tady momentálně šéfem 😅 Děkuju za palce 😉

carmonka
6. zář 2012

Holky, nám jsou dny jedno, rehábky máme nepravidelně a kroužek dopoledne. Klidne pondělí. Ale skočila na mě ňáká choroba, tak se snad z toho vyhrabu.

carmonka
6. zář 2012

@ameliejulliette Mimčo, polez, polez, polez, samostatně to máš lepší!

helulela
6. zář 2012

Ahoj holky, chystám se prodávat buggypod. Kdybyste měla některá zájem, ozvěte se, asi mi bude ještě chvíli trvat, než se dokopu nafotit ho na bazar. Ježděný rok, znát je to hlavně na kolečku, do června 2013 v záruce, cena kolem 1000 Kč.

Tady se za chvíli rozjede úplná porodní smršť 🙂

xuxie
6. zář 2012

@ameliejulliette moc držíme palce a těšíme se na nějaký ten obrázek 😉

xuxie
6. zář 2012

@helulela jojo, tady to za chvilku pojede ve velkým 🙂

Já už jsem tu myšlenku na tandem zavrhla, nejspíš budeme sedět celou zimu na zadku doma :-/

xuxie
6. zář 2012

@carmonka na mě taky něco vlezlo, brzy se uzdrav - snad ten příští týden budeme fit a uvidíme se.

xuxie
6. zář 2012

holky, my pondělky nemůžeme. Jenom úterý, středa a čtvrtek 😉

imzadi
6. zář 2012

@helulela jak si s tim byla spokojena?? Uvazuju nad nim...da se na tom sedet i v zime?😀

helulela
6. zář 2012

@imzadi splnil, co jsem od něj potřebovala, ale svoje limity má - v zimě se na něm sedět dá, ale chce to dítě pořádně navlíknout, protože tam nedáš fusak. Pak taky určitě není pro děti, které jsou zvyklé v kočáře spát.

imzadi
6. zář 2012

@helulela a nesel by tam ten fusak nejak pridelat??? Nemas fotku s vasim kocarem...bych ho mozna koupila 😅

helulela
6. zář 2012

@imzadi nějaký míň robustní možná jo. To sedátko je malé, ale pětibodové pásy má, tak by snad nesjížděl dolů. Popravdě jsem to nezkoušela, protože fusak mám jeden a v tom jezdilo mimi. Po nějakých fotkách se kouknu, myslíš, aby tam byl vyfocený samotný? Většinu budu mít s naloženým Víťou. Kdyžtak ti ho nafotím přes víkend v aktuálním stavu, aby ses mohla rozmyslet. Stejně to musím udělat, i kdybych ho pak dávala na bazar.

helulela
6. zář 2012

Jedna podzimní........ @imzadi

irenka
6. zář 2012

Ahojky děvčata,
tak po poradě s kalendářem jsem zjistila, že můžu kromě pondělka všechny dny- zatím... 🙂))))
Jsem si spletala data, myslela jsem, že 10.září je v úterý a ono v pondělí.

@helulela
Pěkný... 🙂 Starší už je úplně bez kočárku? to už to všechno ujde sám?
Já se teda bez kočárku neobejdu... 🙂 Jenom když jedu na nákup tak to mám pěšky tak 3kiláky, natož na poštu nebo pro maso. :D

helulela
6. zář 2012

@irenka bydlíme na malém městě, dojde všude, kam potřebujeme. Buggypod jsme používali už jen na přivázání v obchodě 😉 a to jsme už odbourali, takže na něm už možná dva měsíce nejel.

tital
autor
6. zář 2012

A tak navrhuji naposledy UTERY, u Irenky, hriste vetsina Vas zna, ja si to dam do navigace 🙂
A pak se dohodnete, jak chcete, my budeme s 2 detma "zaprdeny" doma 😀

xuxie
6. zář 2012

podporuji návrh výše 😀