Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

beruska24.9.
19. bře 2012

@zdeniii
@irenka
zítra jedu k dr. a při cestě chci malé koupit boty, tak když si vzpomenu 😎 tak se na ty essiny zeptám

zdeniii
19. bře 2012

@beruska24.9. Jen se zeptej, mně to paní říkala že o tom ještě nesmí mluvit,a le asi z toho byla sama dost hotová. Doufám že přineseš kladné info!!

dana3262
19. bře 2012

@tital @zdeniii v jakym pripade uz jdete s detmi k doktorce?

irenka
19. bře 2012

@zdeniii
já ti na tebe stále myslím, zda už nejedeš nebo nemáš kontrakce.... ty jo, ještě si to živě vše pamatuju....
Fakt úmorný to čekání a už jsem se modlila aby to přišlo. A pak ty dotazy ode všech.... " Ty jsi ještě celá?" Ty byly snad nejhorší. : 😉
No ale neboj, ono to miminko na sebe nenechá dlouho čekat. Já to vidím že do pátku porodíš... bereš? 🙂
Jinak já obě děti rodila po 41tt. a taky byly veliký. tak si říkám, že ještli budu mít ještě někdy jedno dítko, tak už od 39tt budu dělat vše abych porodila 😀
bolí tě bříško? Já trpěla na záda, ale mám je nemocný, tak to jsem měla kolikrát problémy vůbec chodit, nebo vstát z postele. Taky jsem mazala a mažu ještě dnes, když kouknu na to svoje vyfouknutý bříško, jehož obsah se mi válí v postýlce... 😀
Tak se moc moc drž... at to máš už brzy za sebou. 🙂

irenka
19. bře 2012

@beruska24.9.
Jen se zeptej, taky by mě to zajímalo.
Díky

tital
autor
19. bře 2012

@dana3262 Zalezi. Ted uz mam uplne novou zkusenost. Driv bych to tak nikdy neudelala, ale ted jsem uznala, ze to tak je. Ze je nutne dite vzit k doktorovi az v okamziku, kdy ma nekolik dni vysoke teploty a nereaguje na nurofen ani paralen - tj. ze se mu ani kratkodobe ta teplota nedari srazit. Kdyz ma dite horecku a vezmes ho hned k doktorovi, tak on dost casto nemuze poznat o co se jedna, protoze nejsou venku vsechny priznaky. Takze ja prave minule vzala Bertik druhy den teplot hned k MUDr a ta dala antibiotika. Podle me zbytecne (coz jsem zjistila az pozdeji). Treti den tu Bertas behal, mel sice zvysenou teplotu, ale nic zasadniho mu nebylo. Vyskytla se u nej asi nemoc zvana pusa ruce nohy - takove aftiky, puchyrky. A to je virove a antibiotika jsou naprosto bezpredmetna. Napsala jsem to srozumitelne ? Jsem nejaka KO...

tital
autor
19. bře 2012

@irenka
@zdeniii
Holky, musite skytat. Myslela jsem na to same. Ze uz ma Zdenii na case, ale ze nechci provokovat 😉

My mame dnes dobrou zpravicku. Velmi rychle a bezproblemu probehla registrace ve FN Motol, takze v zari, muzeme dorazit 🙂 Uz aby to bylo. Uz ted citim, jak nechutne kynu (ma rust zadku kladny vliv na vyvoj a rust meho druheho ditete ?!) a jak je to ted vsechno o malicko horsi nez v prvnim tehu...
Navic jsem silene nedisciplinovana tehotna, dnes jedu jen ve sladkostech, a k veceri uzene maso, no je to normalni ? 🙄

zdeniii
19. bře 2012

@irenka moc děkujju, mám toho fakt dost! Helenka šla ve 42 tak doufám že Vítulka bude moudřejší!! snad to do pátku dám, jinak už nevím 🙂 to půjdu snad i dobrovolně na vyvolání 😀
Záda taky bolí šíleně, nejhorší je, že musáím fungovat a jít na nákup s Helí na hřiště jinak by byla chudinka asi furt doma... ale dnes jsem faj´kt nemohla a tak jsem zavolala na pomoc babičku tak s ní šla ven a já mohla odpočinout...

@dana3262 já jdu k dr až když už nevím co. Většinou vždycky vše po 3 dnech odeznělo horečky, průjem atd, takže jsme u dr vlastně ani nebyli ještě. ťuk ťuk, jen na povinných kontrolách...

@tital to je hezký jak na mne myslíte, a já furt nic 🙂) já mám nahoře 21 kilo 🙂 tak si moji disciplinovanost dokážeš jistě představit 😀

tital
autor
19. bře 2012

@zdeniii Vis, ze nedokazu 😀 Ted jsem nad tim uvazovala, jak se vlastne nezname, tak profilove fotky toho neco malo napovi, ale zas tak moc nereknou. Takze ja u Tebe vidim pohodarku, ktera nema "problem" s jidlem 😉 a navic, jak jsi psala, ze jsi i poprve hodne nabrala a pak rychle shodila... tak si predstavuji, ze je to pro Tebe strasne snadne a vlastne se nic nedeje 😉
Kdezto kdyz si vzpomenu na ty me rozbredle mesice po porodu, a to jsem se vlastne nikdy nevybicovala k nejak vetsimu vykonu, abych to bricho zpevnila. Na svou vahu jsem se vlastne dostala az cca ve 14 mesicich Bertika. Jenze uz zhruba v jeho 16. mesici jsem byla znovu tehotna 😝
Koupila jsem si super hubene dziny a nosila je presne mesic 😔 Tak si rikam, zase mozna za rok...

zdeniii
19. bře 2012

@tital tak tos mne docela hezky odhadla, děkuji 🙂)) ale jsem i plašan 🙂

Jéé tak takový nákup driflí jsem taky udělala .-))) jsme zvědavá kdy se do nich vlezu. Ted jsem si zkoušela svoje kalhoty o číslo větší než nosívám co jsem nosila po porodu a natáhnu je ke kolenům 😀 tak jsem na to zvědavá 😎

tital
autor
19. bře 2012

@zdeniii Nenennee, to ne, ja Te nechci nijak odhadovat 😉 , chtela jsem jen vyjadrit, jak to zvlastne pusobi - ze si tu povidame, o pocitech, prozitcich, nasich detech, i intimnich strankach naseho tehotenstvi a k tomu je takovy prtavy obrazek... ktery dokresluje takovy ten "prvni dojem". Asi bychom se mely vsechny potkat
😀
Jen tak mimochodem, mam Babi kousek od CB, urco tam v cervenci, cervnu s Bertikem minimalne na tyden zavitame, tak treba nam to vyjde
🙂
PS: Ja vypadam ve skutecnosti uz taky davno jinak, fotka je stara tak 4 roky...

zdeniii
19. bře 2012

@tital Jee tak to by bylo moc fajn! To budes jeste v celku nebo na dva kusy? 😉
Tohle je fotka z naší svatby takze rok 2009 😉 takze mi přibylo pár vrásek a momentalne jeste 21 kilo a skoro dvě děti 😀

irenka
20. bře 2012

@zdeniii
Neboooj, to bude dobrý! 🙂 Vydrž holka, vydrž! 🙂
Ale naprosto tě chápu. Maty byl vyvolávanej a narodil se po 4 dnech vyvolávání ve 41 +3 a Ani se dala přemluvit a vylezla sama ve 41 +5.
To máš dobrý, že můžeš zavolat SOS babičku, já to znám. Taky jsem chtěla by nebyl Maty na tom bitej, že mi je zle.
Bylo mi blbě celý druhý těhu. Nejdříve nevolnosti až do 5 měs. pak jsem začala venku omdlívat a ke konci jsem nemohla bolestmi chodit...
TAK SE DRŽŽŽŽŽ

Jinak dobré ráno všem,
dneska jsme za noc vstávali 3x, snad se to zlepší..

Ale holky
@zdeniii
@tital
Taky už mě napadlo, že bychom mohli uspořádat srazík.... Přijde mi, že jsme tady docela dobrá parta a byla by to sranda.. tolik maminek s malými dětmi na jednom místě! 🙂

zdeniii
20. bře 2012

@irenka děkujuu, nojo tvoje dětičky taky šly až po termínu, tos men moc neuklidnila 🙂)) se budu muset ještě s malým chvilku tahat :D holt to bude beránek jako jeho sestřička, dva beránci pod jednou střechou to mě šmejkne a k to mu jeden tygr a druhý drak podle čínského kombinace úžasná 😀

3x za noc k malé nebo k Matyáškovi?

Srazík by byl fajn ale asi by to chtělo někde venku, pač dovnitř by nás asi nikam navzali 😀

irenka
20. bře 2012

@zdeniii
Jééé to jsem nechtěla! 🙂 Promin...
Zase to ber tak, že když už se s tím taháš 9 měsíců, tak těch pár dní ještě zvládneš! 😉 😉 😉
To my máme Ani vodnáře a Maty je ryba, já jsem rak a manžel je střelec. Podle čínského nevím
2x k Ani a 1x k Matymu...

JO to mě taky napadlo, ale proč ne? Alespon bychom někomu udělali kšeft ne? 🙂

irenka
20. bře 2012

Holky potřebovala bych poradit.
Anička se mi totálně osypala... já si myslím, že jsou to potničky, má to na hlavičce a v obličeji.
Co s tím? Dr. mi říkala minulý týden že to vypadá na novoroz. akné a chtěla mi na to dát ATB to jsem odmítla.
TEd se to zhoršilo a vypadá to na ty potničky. K Dr. se mi nechce tak nevím co s tím. Já to přikládám tomu počasí a oblečení. Nemáte s tím někdo zkušenosti? A zmizí to samo? Já jí namazala modrou Indulonou a ty červený fleky trochu slezly.....

dana3262
20. bře 2012

Ted nemuzu docitat, strasne toho nakecate 😀
@zdeniii @tital tak to delam stejne. Prave taky mam blbou zkusenost. V lete viroza. Asi 2x za sebou protoze horecky s 1dnem pauzy skoro 10dni! Ale srazet se daly. CRP nizoucky a doktorka taky dala ATB. Ja mu je ale nedala a kdyz pak prisla ta druha vlna tech horecek, tak jste to meli videt. Ja posrana strachy, v 8.mes tehotenstvi, utahana, blbe mi bylo jak prase a doktorka me sjela jak malou holku. Pritom CRP mel furt nizoucky. Malem jsem se podelala a dala mu je, ale pak jsem to ustala a z hloubkovejch vysledku z krve to bylo dobre. ATB nepotreboval. Ted uz jen volam, ze ma to a to a jestli mam udelat to a to, ale uz nekolik let (i u sebe) chodim k doktorum a reknu, co mi je a co chci napsat..po letech zkusenosti, ze mi pomuzou jen zdridka jsou pro me z velky casti jen urednici ☹

ined77
20. bře 2012

@irenka ...ahoj 🙂 , my tohle měli u matýnka, ale ten to měl jako alergickou reakci na prací prášek....používala jsem lovelu a pak přešla na persil sensitiv a zmizelo to 😉 .mazali jsme to něčím od dr. z lékárny, plus myslím feinistilové kapky.pokud jsou to potničky, tak to zmizí samo 😉 .pokud ne, tak raději ukázat dr. 😒 .

tital
autor
20. bře 2012

@zdeniii To ty uz budes stihla a ja jako koule ! 😀

tital
autor
20. bře 2012

@irenka My jsme ho meli. Vypadalo to silene. Myslim, ze fotky jsou nahrane v albu, podivej se. Co pomaha, je odvar z repiku. A nebo cerneho caje. Jen otrit, jinak na to nic nedavat. Jestli je to novorozenecke akne, tak jsem tenkrat nasla a opravdu to tak bylo, ze odejde, jako se objevila, z niceho nic kolem 7. tydne zivota miminka. Takl drzime palce.

tital
autor
20. bře 2012

@dana3262 Taky jsem silene bojovala jestli mu je mam dat. No ale aby nebyla nuda - dnes jsme byli na 18 mesicni prohlidce. A kdyz jsem MUDr rikala, ze Bertikovi se po te nemoci, tech po tech ATB sloupaly rucicky a nozicky, hlavne na prstickach, rekla mi, ze je to projev spalove infekce !!! Takze jsme mazali na krev a zitra budou vysledky. Uklidnovala me, ze jsme to pokryli prave temi ATB, ale jinak nevim, jaka by to pro nas melo omezeni nebo co by bylo jinak. Uvidime, co nam reknou zitra.

tital
autor
20. bře 2012

@ined77 Na fenistilove kapky pry pozor. Nam je take predepsali, ale mam kamaradku co ma holcicku s osklivym atopickym exemem. Takze ma nastudovano kde co a ta mi rikala, at prave tyto kapky davam pokud mozno omezene, ze nejsou uplne nej pro nejmensi deti, ze ovlivnuji centralni nervovou soustavu. Nevim, co si pred tim mam predstavit, nebo nakolik je to vazne, predavam info jen jak mi bylo receno.

ined77
20. bře 2012

@tital ..no to ano, ale naše dr. je hodně opatrná a pečlivá, tak si nemyslím, že by nám dala něco co by ublížilo 😨 .fenistil kapky jsou antihistaminikum..pomáhají např.i při rýmě, při zduření sliznic....ale jo, děti jsou zkraje spavější...určitě to není dobré s nima přehánět, to se týká ale všech léků 😉 .

zdeniii
20. bře 2012

@irenka jo to je fakt těch pár dní ještě dám, ale fakt mi vadí jak už jsem nepoužitelná a muž není furt doma... grrr....
3x za noc vstávat to je nádhera ne?
Helí taky měla potničky, nemohla jsem ji ani kojit na ruce jinak se mi hned osypala jak se spotila. Takže málo oblékat a nechat co nejvíce větrat. Taky jsem to občas mázka Sudocremem - používám ho na prdíznu a to pomohlo. Jinak fakt větrat a neoblíkat no...
A nesnědla jsi něco? Třebas jakhody, pomeranč atd? 6e by se osypala z jídla?

@tital no teda, to pak určitě napiš výsledky... ale snad se mudr spletla...

tital
autor
20. bře 2012

@ined77 Nevim, nejsem MUDr a nemam to nastudovano, ale ta kamaradka se tim zacala hodne zabyvat a rikala, ze kapky radeji davat co nejmene. Jasne, ze vseho s mirou. Nam je taky nase pediatricka napsala pri ryme a lehkem osypani, aby ho to nesvedilo...

@zdeniii dam vedet, taky by me to zajimalo
Shodou okolnosti, manzel ma jednou za rok to same. Proste se mu zacatkem jara oloupou ruce. Uz je na to zvykly, asi jak prijde teple pocasi, vypada to dost osklive, ale za tyden je po vsem a zadnou chorobou netrpi ani nic jineho nema, tak treba to ma Bertik po nem.

zdeniii
20. bře 2012

@tital manžel má tohle taky, vždycky se směju že má lepru 🙂) má to tak yvětšinou na jaře 🙂

beruska24.9.
20. bře 2012

@irenka - pokud by to byly ´´miminkovské pupínky´´ 😀 jak se miminkům čistí pleť, tak uvař řepíkový čaj a přikládej jako obklad (klidně vymačkaný vyluhovaný sáček čaje). řepík má protizánětlivé účinky, většinou je dobře snášen, nepůsobí tolik alergické reakce jako heřmánek.

tital
autor
20. bře 2012

@zdeniii Je, tak to je dobry, to hned doma reknu, ze v tom neni "sam", ze je jeste nekdo s podobnym postizenim. Co by to mohlo byt ? Jarni vymena kuze ? 🙂

beruska24.9.
20. bře 2012

nestíhám dočítat, takže ještě botičky essi

@zdeniii
@irenka
a ostatní, koho to zajímá 😉

dnes jsem se ptala - skleróza naštěstí nezapracovala 😀 - takže ke konci roku prý měli nějaké problémy, ale botičky teď dodali a snad se z nejhoršího vyhrabali, takže by měli fungovat dál. takže můžeme jen doufat, že se výroba znovu pořádně rozjede a botičky budou i nadále v nabídce.

zdeniii
20. bře 2012

@tital lepra vždyt ti to říkám 🙂))

@beruska24.9. uf tprávy to jsou dobré zprávy to by mi bylo fakt líto kdyby skončili...