Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

llllucka
3. únor 2012

To šampíčko se samozřejmě pije,jen se vypije v té vaně🙂

zdeniii
3. únor 2012

@irenka Mimi si určitě poradí, to je pravda 🙂

Joo holky ten článek. Já taky nejdřív jen koukala na fotky a pak četla. Opravdu si můžeme vážit toho co máme tady a myslím si, že se není opravdu čeho bát v jakékoli naší porodnici ve srovnání s tímto. To je vážně lepší rodit doma, ale oni ani doma nemají zrovna uklizeno a čisto.
Jinak Vietnam je nádherná země ale opravdu jen na to tam jet a zase se vrátit do ČR 🙂
Ale všimli jste si v té nemocnici té velké plocé televize v čekárně? To mne docela pobavilo 😀 s ohledem na ten zbytek 🙂)

carmonka
3. únor 2012

@zdeniii Ahoj, tak my máme chlapečka - teď je mu 20 měsíců. A pohlaví ani u jednoho dítěte jsme si předem říct nenechali. I když já tedy na tom UTZ vždycky koukám, co by to tak mohlo být a odhaduju to na chlapečka.
Jinak, dneska jsem si u kamarádky prohlížela sourozenecký kočárek Britax b-dual a zdá se mi fajn. Uklidnila jsem se, že ani po porodu druhého dítěte nebudu muset zůstávat jen na okruhu domov - hřiště. Bydlíme v Praze a s malým bych asi nikam moc nedošla - asi ani na nákup, máme všechno daleko. A navíc se s ním dá běhat i s dvěma dětmi, což je taky fajn. Sedačka pro staršího sourozence jde dát do úplného lehu a hlavně i úplně sundat. No a taky, na rozdíl od kočárku Phill a Teds, o kterém jsem taky přemýšlela, člověk při chůzi nekope do sedačky s dítětem. To mi hodně vadilo. Je to docela malý a skladný kočárek (no - na sourozenecký...), i když je teda třeba říct, že to starší dítě je tam trochu utopené a nemá tam extra prostor ani výhled. Ale nic není ideální, aspoň ho to bude motivovat k chůzi 🙂. Kdyby to třeba někoho zajímalo... Článek o Vietnamu radši nečtu, nemám na to dva měsíce před porodem nějak odvahu. Zdravím!

zdeniii
4. únor 2012

@carmonka kočárek vypadá dost zajímavě, ale já bych do něj asi nešla... To budeš miminko vozit furt v autosedačce?

irenka
4. únor 2012

@carmonka
Tak ten vypadá zajímavě, ale ta cena... uf!
Ale oni všechny sourozenecký jsou drahý. ☹

carmonka
4. únor 2012

No, já ho budu kupovat použitý za poloviční cenu, takže už se to dá. A doufám, že ho prodám. Miminko by mělo jezdit nahoře v položené sportovní sedačce otočené k rodiči a vevnitř bude vložná taška. To starší sedí dole a místa tam moc nemá, ale mělo by to být jen kvůli delším výletům třeba do ZOO nebo do města. A super je, že se dá i starší dítko úplně položit a pohodlně se vyspí. To se mi líbí a u jiných tandemů jsem to neviděla. Jinak, nový za tu cenu bych ho taky nekoupila, už takhle to stačí 🙂 Bude se mi stýskat po houpací Inglesině co jsme měli pro syna, ale co se dá dělat...

ined77
4. únor 2012

@carmonka ...já přesně tenhle kočárek viděla u jedné maminky, akorát ona to miminko měla dole a staršího nahoře, to jsem celkem zůstala s otevřenou pusou 😕 😅 .bylo to sice v létě...no ale i tak, miminko takhle blízko země, ve městě 😢 ...nic moc no ☹ .
i když zase na 100% že kdybych se snažila "narvat" našeho malého dolů, že by to muselo být leda násilím 😀 .
já jsem to řešila skeatem, když jsme potřebovali někam narychlo, jinak jezdil a jezdí na odrážedle 🙂 .ale zase je pravda, že náš prcek byl o chlup starší už 😉 .

zdeniii
4. únor 2012

@carmonka aha tak jsem to asi nepochopila jak to má být udělané 🙂) já taky koupila bazarový kočár, nový mi přijde zbytečný i na první dítko 😉

zdeniii
6. únor 2012

@irenka Ahojky, tak jsem myslela že už tu nebudeš a ty pořád držíš viď... teda to miminko chce být ale krásné!! 😉

irenka
6. únor 2012

@zdeniii
No jo, je to držák.... jsem se těšila že po víkendu přijde ta slibovaná obleva a třeba se změní tlak a pojedeme a ono nic....
No tak ve čt mám zátěžový test a kdyžtak si mě tam prý rovnou nechají.
Tak uvidíme.

Jinak já taky nemám nový kočárek. Ani jsem na Matyho neměla.
Jen sportáček jsme koupili nový. Ale za ty peníze to stálo.

tital
autor
6. únor 2012

Hoj holky,
jsem zpet. Rakousko krasny, hory, slunce, mraz, ale tam to tak neprijde. Bertik uzil snehu, i plavani. Muj muz lyzi, a ja jsem se jen tak "poflakovala" 🙂)

@irenka Ty jsi ale drzak ??? Ja myslela, ze uz to budes mit za sebou.

Holky, zaujala me diskuze o sourozeneckem kocarku. Ja myslim, ze uz ho nebudu potrebovat. Doufam. Mimi bude v hlubokem a pak sportaku pripadne golfkach po Bertikovi. Nechce se mi kupovat dalsi.... ☹ Bertik chodi od 10 mesicu, vse tu mame v dochazkove vzdalenosti. Jen si trochu neumim predstavit, jak pojedu do mesta. Dite za ruku a mimi v kocarku treba na eskalatorech.... Ale jinak si porad myslim, ze se bez sourozeneckeho obejdu, nebo ne ? 😨

zdeniii
6. únor 2012

@irenka miminko to jistě udělá tak jak je to potřeba. Aspoň budete mít kdyžtak naplánované hlídání 😉

@tital já sourozenecký nepořizuju, přijde mi to zbytečné. Tak uvidíme, stejěn mi dcerka v kočárku moc nechche být teď natož za několik měsíců...

beruska24.9.
6. únor 2012

po dlouhé době jsem sem nahlédla....
@tital - když jsem byla těho, tak jsem také řešila kočárek (mám děti 23m. od sebe), nakonec jsem řekla, že když malá chodí od 11m. venku (od 10,5m. doma), tak si vystačíme s jedním kočárkem na mimi a starší bude chodit. takže se nekupoval. jen když jedeme do města, tak sebou máme stupínek ke kočárku. i když poslední dobou ho už kolikrát nebereme a malá chodí.

irenka
6. únor 2012

@tital
Je, tak hory jste si užili to je super, myslela jsem na tebe jak se máte. A nevěděla jsem že jste byli v RAkousku. Tam muselo být fakt krásně! 🙂

@zdeniii
No kdyby se mimčo rozhodlo přijít na svět 8.února tak by to bylo fajn.... to mi dnes nahlásil manžel.
Že by si alespon pamatoval, že obě děti jsou osmého 😀 😀 😀
Tak mě pobavil.
Jo a dneska jsem zkusila zase jiný koktejl, nesehnala jsem totiž ricinový olej, a zatím fakt nic. 🙂

Holky, já jsem si myslela, jak všeč zvládneme bez sourozenec. kočárku. Ale dneska a ted jak mrzne, tak Maty vůbec nechce chodit.
Dneska jsem absolvovala nákup s Matym a jsem ráda že jsem vzala kočár. Vůbec nechtěl chodit.
Já jsem sázela na to, že bude jaro a budeme jezdit ven s kočárkem a Maty na motorce. Tak stále mám naději. Ale i tak. Nevím co ted. Na těch pár měsíců se mi velký kočárek pro dvě děti fakt pořizovat nechce. 😖
A i kočárky z druhé ruky tohoto typu jsou dosti drahé 😔 na to fakt nemám.
NO tak máme koupený ten skejtík a uvidíme.
Pak vám napíšu. První měsíc stejně budeme doma nebo jen malé procházky kvůli počasí.

jinjin
6. únor 2012

Ahojky. Prakticke zkusenosti nemam, tak mlcim 🙂 Ale docetla jsem Vas. Minuly tyden jsem zjistila, ze asi budeme mit deticky 25mesicu, tak pokud se vse podari, bude to hodne aktualni tema. Mam kloucka 17mes, tak bych na tom byla podobne jako @tital. Nad kocarkem jsem tez uvazovala, malej taky chodi od 10mes. Ale asi uvidim aktualne, myslim spis uz potreba nebude a kdyz jo, koupime pak neco z druhe ruky.
@irenka preju hodne stesticka!!!

zdeniii
6. únor 2012

@irenka já si taky myyslím že ten skejtík bude stačit, začne jaro uvidíš... taky to tak mám vymyšlené 🙂 a spoléhám na to, že bude hezky... a pořizovat něco na dva tři měsíce mi přijde fakt na prd...

A vůbec komu by se do téhle zimy chtělo, mně teda ne 🙂 😎

@jinjin tak krásně těhotensví!!!

tital
autor
7. únor 2012

@beruska24.9. Myslim si to same, ze to snad nebude potreba. Uz ted me jima hruza z toho jak vybiram golfky ☹

tital
autor
7. únor 2012

@irenka Presne, nez se zberchas z porodu, tak utece sestinedeli, a pak uz bude krasne ! Holky, ja v to verim ! Bertik ted vyrostl dokonce ze dvou boticek, celorocek i zimnich, vsechny body s dlouhym mu zacinaji pnout... kalhoty zimni se zkracuji, kombinezka je mu tesne pres brisko.... ☹ Ja si jen doufam na jaro. Nechce se mi na jeden mesic kupovat dalsi boty, a komplet zimni vybavu. Ja uz pomalu stracham sortky.... 🙂))

tital
autor
7. únor 2012

@jinjin Tak to gratulujeme k cerstve novince 🙂) Je to sok, vid ? My uz jsme si doma na to zvykli 🙂, uz mam tehu knihu a snad bude vse ok. Bertik jeste netusi co prijde....

tital
autor
7. únor 2012

Holky, a ted jeste na ty, co uz deti mate 😉
Prosim, napiste nam (to mne napadlo v noci), sklouzavate, treba i nechtene, k tomu, ze jste najednou starsi ditko postavily do role zkusenejsiho, toho zodpovednejsiho, ktery to "musi chapat" ?
Vite co mam na mysli ? Takove to, pockej, ty jsi starsi, pockej on je mladsi, pockej, tady je ted miminko, to ma prednost... nemuzu se ted rozepsat, utoci tu na me Bertas.... uf, utekl s mobilem.

andelka
7. únor 2012

@tital u nás je to podobné, budem muset koupit nové papučky, zimní snad ještě vydrží, stály 1200, by mě kleplo kupovat na měsíc nové. Čekám na jaro jak na smilování. I to oblíkání půlhodinové nás obou je mazec.
Já myslím, že se to tak zdá skoro každému, když přijde s mimčem z porodky, že to starší za těch pár dní nějak vyrostlo. 😅 ale pořád je to drobek bambulatej.

beruska24.9.
7. únor 2012

@tital - tak nějak podvědomně asi ano. spíš formou.....dávej pozor, ať neublížíš, miminko je malé, ještě před tebou neuteče 😀 .....vydrž chvilinku, teď krmím, vem si ke mě knížku/kostky.......tak si to zkus obléknout/svléknout, vždyť už jsi větší holčička a vím, že to umíš, když chceš apod. nejhorší to bylo zpočátku, po příchodu z porodky. když jsem je viděla vedle sebe ležet na posteli, tak mi těch 23m. přišel hrozně velký rozdíl 😀 později už jsem se srovnala, snažila si připomínat, že starší je pořád malé dítě, které potřebuje maminku. takže se snažím pozornost dělit mezi obě, když je možnost, tak maličkou na deku, se starší vedle stavět kostky, prohlížet knížku....... prostě, abych se součastně věnovala oběma, když to jde. jinak starší poslední dobou chce dělat všecno sama, tak se nevnucuji a jak zjistí, že to sama nezvládne, tak hned ´´mamíííí´´ 😀

beruska24.9.
7. únor 2012

@andelka - přesně 😉 než jdeš do porodky, je to tvé maličké děťátko. když se vrátíš s miminkem, tak ti najednou připadá, že máš doma už velké dítě. ale není to tak, je jen starší než miminko, ale pořád potřebuje maminku 😉

jinjin
7. únor 2012

@tital @zdeniii děkuju 😉

tital
autor
7. únor 2012

@beruska24.9. Prosim napis mi, deti jsou od sebe 23 mesicu a stare jsou tedy ted jak ?

beruska24.9.
7. únor 2012

@tital - 2r.+4m. a 5m.

andysebesta
7. únor 2012

Ahoj, my mame kluky od sebe 23mesicu.cele tehotenstvi jsme matyskovi rikali, ze v brisku mame miminko a ze mu tam roste braska nebo segra-kdyz po me chtel skakat nebo se hodne nosit.no, a kdyz si me v porodnici nechali, bylo to jak blesk z cistyho nebe,musel najednou s tatkou pryc a protoze manzel s tim nepocital a musel do prace, byl v peci babicek.jeden tyden tam a druhy zase tam...nevidela jsem matulku 14dni a po te dobe jsem se docela bala, jak to bude vypadat.ale vzal brachu velice dobre.nosi nam ciste plinky kdyz je treba, pokakane odnasi a vyhazuje.chce si s nim hrat a krmit, jen o hracky se nechce delit.dostali jsme se do obdobi vzdoru a je na zabiti 😀 😀 😀 ,ale to snad brzo rychle prejde a bude to zase ten muj malej kluk.vy cekate prcky nejak bliz po sobe?

ined77
7. únor 2012

@tital 🙂 ...já také odjížděla do porodnice s tím, že mám doma maloška a když jsem ho po třech dnech viděla, přišel mi neskutečně veliký a těžký 😀 .(do porodnice nemohl, byla karanténa -chřipková epidemie ☹ )
i hlavičku měl nějak obrovskou, ve srovnání s novorozeňátkem 😀 .ale bylo to takové chvilkové.jo něco mi přišlo fakt už na hraně a to přebalování...jako pokakaná prcka novorozence o.k., ale taková prdela veliká a s hovišem...no fůůůůj 😀 .
ale co se týče toho dotazu...no ono se tomu člověk kolikrát moc nevyhne, alespoń zkraje..kojení, kojení, kojení...atd.ale já se snažila být "spravedlivá", dělit čas mezi oba...neříkám že stejným dílem, to nejde...a musím říct, že starší snad dodnes potřebuje a vyžaduje víc času než mladší.takže to vypadalo tak, že jakmile malá usnula, šli jsme si hrát nebo číst, prostě věnovala jse se jemu...i na úkor domácnosti....ono hlavně ze začátku je to hodně důležité, aby dítko vědělo, že i přes to, že do rodiny přibyl kdosi nový má stále svoje pevné místo jako před tím.to že se bude muset učit dělit se o vše...myslím tím čas, pozornost atd., to se naučí pozvolna samo, ale je potřeba se mu věnovat a třeba ho i zapojit...donese plenečku, podá něco...dítko je pak rádo, že může mamince pomáhat a cítí se dobře 😉 .
u nás se zkraje moc nežárlilo, myslím, že to teprve přijde.to už bych spíš řekla, že žárlí malá...když si vezmu matýnka na klín , tak na mě katunka začne okamžitě pokřikovat, dožadovat se pozornosti a škrábat se mi na nohu 😀 .

irenka
7. únor 2012

Ahojky holky,

tak kočárek asi nakonec fakt kupovat nebudeme.
Ted je sníh. Než bude jaro tak stejně asi nikam moc daleko jezdit nebudeme a v nejhorším případě hodím Matýska do hluboké korby k miminku....
A pak bude jaro a budeme jezdit na procházky.... na to už se fáááákt těším.

No taky bojujeme s plínama. Na nočních nechce už hoodně dlouho, prostě chodí na záchod ale hrozně se u toho vzteká. Ale když ho tam posadím tak se vyždy bud vyčůrá nebo udělá i bobek. Ale sám si zatím neřekne.

Tak jsem sehnala ten ricinový olej, tak dneska si dělám večer koktejl.

Taky se bojím jak Maty přijme sourozence.
Když vidím jak mučí našeho psa, tak mám fakt obavy. On jí sice miluje, ale váží už jednou tolik co ona a může jí dost ublížit.
NO vše je ve hvězdách, tak to budu mít asi oči na stopkách... 😀

zdeniii
7. únor 2012

@irenka budu držet palce ať koktejlek pomůže!!

Plenky vůbec neřeším, Helenka na nočník nechce skoro vůbec ani moc na záchod, jediná jistota je po koupání, to se vyčůrá vždycky. Ale neřeším to, stejně by zase k plenkám určitě přešla až bude doma miminko jako prostest 😎
Takže spoléhám na léto, to budeme hodně na zahradě a tak 🙂 tak snad odplenkuji 😉

Helí taky pěkně mučí našeho hafana a to máme labradora 🙂 ale i se hezky mazlí 🙂 tak uvidíme :_))