Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

xuxie
15. říj 2012

@imzadi Taky to má otočené, stejně jak to měl Martin. Je to peklo. Dvě noci jsme měly v režii: v jedenáct jsem nakojila a šla spát, v jednu vstala a do čtyř jsme nespaly. Pak dala do šesti šlofíka u mě v posteli, nakojila jsem znovu do půl sedmé, mno a v sedm vstal Martin ☹ Pak přišla včerejší noc, kdy trhla všechny rekordy, napapala se v osm, ve dvanáct, hekala ve tři, pak ve čtyři jedla a vstaly jsme v sedm - jak podle knížky. Ale celý den jí někdo choval...radši nepřemýšlím, co bude a těším se, že jedna noc byla fajn 😉

Jó břicho, tak to je jiná kapitola - bolí jak čert, ve srovnání s prvním, mám pocit, že jsem vejpůl...Když malá tahá, tak mi kolikrát vyskočí slzy, jak to bolí - ale den ode dne míň, tak si říkám, že jsme na dobré cestě, že se ta děloha snad zavine a bude klid. Pobavilo mě, jak mě chytá kašel, tak to je veeelmi zajímavé...uvidíme, co nás ještě potká 🙂 Dnes jsem byla s jedničkou koupit boty. Nezvedám. Čekám, až pomalounku sám vyleze do autosedačky (přidržuji, jistím, ale nezvedám), cyklíme se na deseti metrech deset minut, ale nezvednu, do postýlky vleze sám a do vany přes stoupátko a pak přidržím. Ven taky tak. K jídlu si na židli vyleze sám. Nezvedej, prosím - s tou sekcí by to byl fakt průšvih, to je seriózní břišní operace, chce to alespoň měsíc nezapínat, ať se nám to nepo...e

Držte se, holky, bude líp - každý den lepší 😉
Zítra jdu na stehy a muž bude hodinu sám - s oběma...řekl, že zvládne, tak uvidíme 😉

xuxie
15. říj 2012

@baarca Ona ta porodnice nějak působí, viď 😉
Si říkám, že hlavně, že to dobře dopadlo 🙂

xuxie
15. říj 2012

@tital souhlas - manipulování bez táty je snazší - alespoň ten starší reaguje úplně jinak, když nemá obecenstvo 🙂

xuxie
15. říj 2012

Tak já běžím rychle na kutě a budu snít o nerušeném X-hodinovém spánku, který bude ve finále koncentrovaný tak do dvou hodin 🙂
Klidnou a dobrou všem

misa_1
15. říj 2012

@imzadi presne jak pise xuxie, fakt nezvedat, malej si vsude nosil stupatko a musel si poradit, ja jen drzela stabilitu

misa_1
15. říj 2012

@svatule rustovy spurt sedi, pise se 3. a 6. tyden a 3. a 6. mesic, my ted jedeme tvrde v tom 3. mesici, prijde mi, ze ho mam u prsa fakt cely dny

misa_1
15. říj 2012

add pokojicky - no ja rekla, ze jdu do druhe ditete pouze, pokud budeme mit byt se 2 detskymi pokojicky, protoze ja fakt nenavidela nas spolecny pokoj se segrou, takze jsme se stehovali z 2+kk, do 4+kk, kdyz jsem byla podruhe tehotna
Ja spis ted resim "jednopohlavni pripad", jestli jim pro zacatek udelat hernu a loznici a at si sami rozhodnou, az budou chtit kazdy svuj. Nebo rovnou 2 nezavisle pokoje. Zase si rikam, ze by mohli vecer chodit lip spat, kdyz kazdy zaleze do sveho, nez kdyz budou spolu radit. Jak to planujete vy?

misa_1
15. říj 2012

@xuxie
@tital
Jak to vidite v ten patek? My bysme se taky pridali. Ada uz bude 6. den po ATB, tak snad uz vydrzi zdravej...

misa_1
15. říj 2012

Jinak u nas dnes navsteva motola na kontrolu ocniho kanalku a nastesti se to samo srovnalo. Peven jsem v to doufala, protoze uz to Davidkovi asi 10 dnu nehnisa, ale do te doby to mel fakt osklivy. Tak jsem rada, ze jsme se tomu vyhnuli.

Tak se mejte a vsem klidnou dobrou noc!

eveluska
15. říj 2012

@misa_1 mame kluky a kazdy ma svuj pokoj... ted by se mi prave strasne budili... ale taky se mi zda skoda toho hrani, takze treba cca od 1-2let mladsiho do konce prvniho stupne mi prijde i fajn, kdyby meli spolecnej pokojicek, ale zatim to nechame konovi a pak se proste uvidi, jak budou vychazet, jak si budou spolu hrat apod.

tital
autor
16. říj 2012

@misa_1
My jsme ok, v patek odpol s tim pocitame. Melo by byt kolem 17 stupnu, tak to pujde snad i na pisek.

reruna
16. říj 2012

@misa_1 zatím mají pokojíček společný, ale mám ještě jeden pokoj "volný", taky uvažujeme, jestli v jednom pokoji ložnice a v druhém herna, nebo rovnou 2 pokojíčky pro každého - já myslím, že do puberty by snad mohli být i spolu, zatím určitě spolu, Lukášek by se rozhodně v noci sám bál, večer už jsou zvyklí, ze začátku řádili

svatule
16. říj 2012

@ameliejulliette
@eveluska
@handm
@tital
@imzadi
@misa_1
tak nějak jsem si to myslela, že v pubertě to nepůjde 😀 My kupovali byt před 9 lety s tím, že už je to konečná, ale vzhledem k tomu, že se časy změnili, už nejsme naivní a bezdětní 🙂 tak to budeme muset pořešit...
Mě se líbí systém mít 2 pokojíky, s tím, že dokud jsou děti malé a rozumí si, mít jeden na spaní a jeden na hraní, pak je rozdělit, až to je nesnesitelné. Já mám sestru a s ní jsme nikdy problém neměly v společném pokoji, manžel je jedináček, tak to ani nezná.
No, taky to je na pořadu dne, až budu v práci, ale už se rozkoukáváme, co se dá sehnat, do baráku asi nepůjdeme, jsme městské děti 🙂
Jinak malý opravdu má asi spurt, pije takhle hodně pořád, pokud se to do pár dní neupraví, volám dr, zda nemám dát už příkrmy, on už je hodně akční, plazí se, méně spí, tak třeba potřebuje víc energie.
Jinak je tady dnes hnusně, prší, tak se plácáme doma, na 14 jdu do práce, tak trochu spočnu.

misaskul
16. říj 2012

Holky děkuji moc za vaše názory ohledně druhého miminka brzy po prvním. Já jsem se segrou taky do roka a půl a jsme nejlepší kamošky a parťačky od dětství až doposud. I proto bych ráda děti kolem těch 2 let rozdílu. Navíc také beru RP do 2 let věku dítěte, tak by to i tak pěkně vyšlo. Ale uvidíme, jak se říká: člověk míní a život mění. Každopádně děkuji za názory a třeba se jednou v této diskuzi opět potkáme. 🙂 Přeji vám pěkný den a ať vám dělají zlatíčka radost! 😉 Moc díky za povzbuzení.

xuxie
16. říj 2012

@misa_1
@tital
hoj, my jestli budeme živi a zdrávi, tak mezi 16-16:30 jsme tam. Nedokážu dříve či přesněji, ještě mě ty společné výpravy dávají organizačně zabrat, nemám to ještě vychytané 😉

xuxie
16. říj 2012

@misaskul Tak držíme palce a možná brzy na-čtěnou v dvojmatkách 🙂

xuxie
16. říj 2012

@misa_1 my také necháme ten jeden pokoj volný a pokusíme se je (až dokojím) dát spát dohromady - ale výhledově, pokud to bude jen trošku finančně zvládnutelné, tak je rozdělíme. Bráchu mám strašně ráda, máme super vztah, ale v podstatě jsem v osmnácti zdrhla z domova kvůli společnému pokoji a už jsem se nikdy pořádně nenastěhovala zpátky - bylo to fakt otravné.

xuxie
16. říj 2012

jen krátký souhrn našich výchovných "úspěchů" - slečna dnes nespala od čtyř (už vůbec), metala se, kroutila, nešla utěšit, jen chovat a junior vykřikuje od jedné v posteli (t.j. nyní hodinu a půl) a spát evidentně nehodlá (a to ho muž přes hodinu dopoledne honil kolem rybníčku a krmili kačenky)...čeká nás krásné odpoledne. Jdu vzbudit i mladou, ať mám alespoň naději na noční spánek 😒

irenka
16. říj 2012

@misaskul
Určitě to udělejte s mužem tak jak to cítíte vy a jak ty jsi připravená/nepřipravená.
Třeba se k nám za krátko vrátíš! 🙂 Moc držím palce!!!

irenka
16. říj 2012

@xuxie
Koukám, že mimi stávkují se spánkem snad všude.
Jak se ti zdařilo probuzení a odpolední procházka? Maty mi odmítl spát odpoledne a hádej kdy mi vytuhnul.Ve 4... probudil se a zase má prujem, už fakt neeeeeee......
Pojd k nám na DVOJ... 🙂

tital
autor
16. říj 2012

@xuxie Jsme na tom podobne. At delam co delam, byvame venku kolem 16 hod. Kdyz bude nejhur - jako ze asi bude, neb Bertik ma zaracha na motorku, dojedeme metrem.

helulela
16. říj 2012

@misa_1 my máme kluky zatím stále oddělené, tak do půl roku počítám, že je dáme do jednoho pokoje. Jestli jednou postavíme plánovaný domek, kde by měly být dva dětské pokoje, taky bych ze začátku chtěla pro kluky společný pokoj a druhý jako hernu, každému vlastní až později.

handm
16. říj 2012

@tital @xuxie koukám, že je to všude stejný, mládež mi chrní cca do 14,30-15,00, než to obstarám, nakrmím dravou zvěř, obleču, atd, dřív než ve čtyři nás nevykopu...A to už v pět potřebuju, aby malá nespala v kočárku, nebot pak se jí nechce spát po koupání, že.. 😲 No ale ona stejně takhle odpo už spíš jen podřimuje...

martinka.pida
16. říj 2012

Ahoj 🙂, nestíhačka, vůbec nic 😀. Jinak všechno v pořádku 🙂.

@svatule Ad pokojík...Já si vyzkoušela i společný, i oddělený pokoj. Společný jsme měli s bráchou zrovna v době, kdy jsme oba měli přítele/přítelkyni a nic moc to teda nebylo 😀. Mně bylo v tu dobu 16 a společný pokoj jsme měli až do mých devatenácti. Když jsme se tam sešli ve čtyřech, což se stávalo celkem často, tak to byl docela masakr 😀.
My máme pro děti pokoje dva, zatím to mám v plánu tak, že jeden větší bude jako herna a druý ložnice. Rozdělení bych viděla tak na nástup do školy Verči. Ale to je jen plán 😀. Uvidim, jak to pak bude, třeba obě děti překvapí a budou se zbožňovat natolik, že nebudou chtít mít ani oddělené okoje 😀. Haha, taková utopie 😀.

julka7
22. říj 2012

ahojte, můžu se přidat? mezi dětmi mám rozdíl 2 roky a 4 dni, tedy k Vám patřím témeř úplně přesně 🙂 nikdy jsem do diskuzi nepřispívala, tak snad mi to půjde 🙂 čtu Vás tajně od začátku a moc mi to pomáhá.. neplánujete nějaký srazík v Praze? my sme z Kobylis ale metrem se dopravíme kdekoliv. jinak jsem Slovenka, tak se omlouvám za případné chyby, pro lepší srozumitelnost se budu snažit psát česky

helulela
27. říj 2012

Ahoj holky, které jste četly a přispívaly do této diskuze. Tital založila soukromou a všechno aktuální dění už se přesunulo tam. Kdo byste chtěl přidat mezi členy a na koho jsme zapomněly, ozvěte se 🙂 @beruska24.9. @veronnica jak se máte?

beruska24.9.
28. říj 2012

@helulela - Ahoj, nestíhala jsem dočítat, tak jsem přestala psát. Stejně většinou reaguji jen na upozornění, málokdy kouknu do diskuzí. Poslední dobou spíš jen vyjímečně.
Jinak v letu - starší chodí od září do školky, od druhého dne tam spí (na vlastní žádost), doma přestala úplně spát nástupem do školky (a to jsme o prázdninách denní spaní trénovali), týden - 14 dní ve školce, pak nemocná. Samozřejmě to hned chytne mladší, takže tu jsme občas jak na marodce. Jinak ve školce se ji (prý) líbí, i když občas má den, kdy se ji do školky fakt nechce, ale přesvědčím ji. Podle reakcí na jednoduché otázky si zatím hraje sama, ale už občas prohodí nějaké (i když zkomolené) jméno dítka ze třídy. Takže se asi svým způsobem do školkového dění zapojuje. Jinak prý chce vše sama, učitelkám nechce dovolit pomáhat. Zato doma, i když se o prázdninách zvládla oblékat sama, chce teď hodně pomáhat ode mě (vyžaduje pozornost).
Mladší řádí stále víc, napodobuje starší sestřičku, takže občas mi vstávají vlasy hrůzou na hlavě, co všechno dokáže a kam všude zvládne vylézt. Jinak je to pěkný vztekloun, záchvaty chytá kdykoliv a kdekoliv (absolutně neřeší, kde zrovna jsme), na sestřičku se hrozně těší a už v šatně školky se zvládnou poprat. Ale jako asi všude jinde - chvílemi se milují a jsou ty nejzlatější holčičky na světě a vzápětí by se nejradši zabily.
Já utahaná, pořád v jednom kole, holky všude tahám sebou (pokud zrovna starší není ve školce, což je naprostá pohoda, tahat sebou jen jedno dítě), ale už jsem si tak nějak zvykla, že jedu jen na ´´náhradní´´ baterky, i když občas tedy pořádně bouchnu.
Tak to asi vše, omlouvám se za víc písmenek, než jsem původně zamýšlela. Ráda bych se do soukromé přidala, ale obávám se, že i kdybych přispěla, tak velmi sporadicky a fakt jen zřídka. Takže to možná ani nemá smysl.......

irenka
28. říj 2012

@beruska24.9.
Smysl to má, neremcej a přidej se! 🙂
🙂 Jsme ne stejné lodi 😉 Víc jsem ti psala do mailu. 🙂

beruska24.9.
28. říj 2012

@irenka babo jedna 😵 😀
akorát jsem sem dávala fotku (pokud mi ji zase nesmažou) a hned takovéhle bububu 😀
kouknu na ten odkaz v mailu a uvidím. určitě se ozvu, hned jak bude chvilka 😉 dnes už né, čeká mě ještě moře práce a jsem dost utahaná 🙄 😔 mizím odtud, ty se opatruj a drž se!!!
zbytek (více soukromý 😵 ), bude v mailu. pa a dobrou!

irenka
28. říj 2012

@beruska24.9.
No jo já jsem známá BABAJAGA 😀