Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

beruska24.9.
10. únor 2012

@artepf - přesně, když moc mrzne, tak se nemůže ven kvůli malé. horší, když přítel není doma....to pak má smůlu i starší ☹

beruska24.9.
10. únor 2012

teď jsem si ještě vzpomněla, na kontrolu kyčlí u maličké. nemáme hlídání, takže obě děti sebou. už vyřízeno u dr., čekárna plná lidí (i těch, co měli jít na řadu za hodinu dvě), potřebovala jsem všechny obléknout. maličkou jsem oblékala na bobku na klíně, nacpala do vajíčka. pak jsem oblékala starší do bundy, přitom houpala malou ve vajíčku nohou. no a nakonec houpat nohou malou, starší hlídat, aby ji lidi neušlapali, do toho se oblékat. chytla jsem tašky, vajíčko s miminem, starší strkala před sebou a snažila jsem se procpat bezohlednými lidmi, kteří se ani nanamáhali uhnout, jen z toho mého výstupu měli legraci. 🙄 😠

artepf
10. únor 2012

@beruska24.9. tak to je taky moje noční můra, tahat obě děti někam s sebou, vůbec teď v zimě, umím si tu tvoji situaci živě představit 😝

reruna
10. únor 2012

@beruska24.9. tak na takové kontroly si bral mm dovolenou - tě obdivuju, že jsi to zvládla sama, u nás to na kyčlích bylo přesně tak, maličká čekárna narvaná k prasknutí rodičema, miminkama, jejich sourozenci, nějací starší lidi na kontrolu, protože se dr. zpozdil o hodinu.... jeden malinký přebalovací stůl ... ale po zkušenostech s prvním synem jsem to čekala, takže bych si sama se dvěma dětma prostě netroufla. Ale jí třeba k naší dr. bylo bez problémů, do poradny jsem chodila s oběma, čekárna veliká a na poradnu většinou prázdná, obrovský přebalovací stůl, to bylo v pohodě i v zimě...

beruska24.9.
10. únor 2012

@reruna - já si to samé prošla s první dcerkou, takže jsem věděla, co mě čeká. bohužel nebyla jiná možnost, tak jsem si musela projít všechny kontroly s oběma dětma. i když starší tam být nemusela, ale neměl kdo hlídat.

tital
autor
10. únor 2012

Holky, ze se Irenka vcera vecer uz neozvala ? Ze by se mimi pohnulo ?

irenka
10. únor 2012

Ahojky holky,
včera jsem se na net vůbec nedostala.
Zátěžák dopadl dobře, usmlouvala jsem ještě pár dní v klidu a přemlouvám mimčo k pohybům.
Nástup mám až v úterý rovnou na sále a to už se se mnou nebudou mazlit.
Ale je divný, že když mi odchází hlen.zátka už od středy že stále nic.....
Dneska je mi pekelně blbě, ale žádný kontrakce. Jen podrážděný břicho a mám pocit že se mi každým krokem co udělám rozpadnou kyčle a stydký kosti.
Tak jsem se rozhodla, že o víkendu chci porodit... 😀 😀 😀 😀 😀

Jinak včera jsem zažila šok. Venku mi našeho milovaného kavalírka, společenské plemeno napadl rotvajler.... toho chlapa bych v tu chvíli uškrtila. Tak jsem se rozčílila a ani tím jsem neporodila.
Zuza má jen prokousnutej kožich a ještě štěstí že měla kabátek ze silného materiálu. Bohužel jsem to zjistila až doma podle krvavého kabátku. JInak bych volala policii.
Manžel mi vynadal proč s nimi chodím sama a ještě v den po tom oxitoc. testu. NO blbá jsem no.... ale bylo hezky a já chtěla aby se mi ty dva (dítě i pes) proběhli.

zdeniii
10. únor 2012

@irenka Tééda hlavně, že všechno dobře dopadlo! Myslím s pejskem. Taky nesnáším když mi po hafanovi někdo vyjede, nechápu že takový zlý psi jejich majitelé nehlídají!! 😠

Jinak je super že tě nechávají ještě být, u nás se po 8 dnech "musí" nastoupit do porodnice...

tital
autor
11. únor 2012

@irenka Me odchazela hlenova zatka od nedele v noci, porodila jsem ze stredy na ctvrtek. Ale skoro bych rekla, ze to urychlil jeden nesikovny doktor v Motole, protoze uz jsem nervama taky nevedela, tak jsme ve stredu rano zajeli na poradnu, ze krvacim. Malinko, byla to spis ta zatka, ale chtela jsem si overit tenkrat, ze je mimi v poradku. A on me dost necitelne vysetril, myslim, ze podrazdil ten cipek a tim se to mozna spustilo, bylo mi cele odpol blbe, uz se mnou nebyla sranda 🙂 , byla jsem takova na rozsypani a unavena. A v noci jsme jeli....Bertik se narodil 4.03 rano.

tital
autor
11. únor 2012

Holky, info pro vsechny 😀 Irenka prave dnes v podvecer porodila. Maji holcicku Anicku, 4,10 kg a 52 cm. Urcite by byla rada, kdybych Vam to rekla....

beruska24.9.
11. únor 2012

@tital - vyřiď ode mě gratulaci 😉 ať je holčička zdravá, krásně rost a dělá rodičům radost!!! 😵
doufám, že jsou obě v pořádku....
@irenka zvládne to náročné období, než se ´´zaběhne´´, jak miminko poroste, bude to lepší a lepší.

zdeniii
11. únor 2012

@tital jéé paráda tak moc gratulujuj!!! já říkala že si to rozmyslí mimi samo 🙂))

andelka
11. únor 2012

@tital hurá hurá, paráda 😵 posílám velkou gratulaci 🙂

tital
autor
11. únor 2012

Pry se mala narodila kolem 18 hod. Tak ja Irenku necham odpocinout a treba zitra nebo pozitri zkusim zjistit nejake info a vyridim ji vase pozdravy. Diky moc. Skoro ji zavidim, ze uz to maji za sebou. Navic ma chlapecka a ted devce, to se mi taky moc libi. Doufam si, ze mame taky holcicku 😅

reruna
12. únor 2012

@irenka gratuluju! 🙂

ined77
12. únor 2012

@tital 🙂 ..tak to je nádhera! 😵 také posílám velkou gratulaci a ať se má holčička pěkně k světu a maminka brzy běhá jako laňka 😵.

zlilly
12. únor 2012

jeee hurá. gratuluju!

tital
autor
14. únor 2012

Hoj vsem,
Irenka se ma s malou Anickou dobre, vypada to, ze je zitra pusti domu. Pry az se trochu aklimatizuje, napise nam 🙂. Pozdravy jsem vyridila.

simvoh
14. únor 2012

Taky moc Irence gratuluju 🙂 🙂 ať se mají holky dobře a hlavně ať se hezky sžívají, držím palečky ať je doma vše v pohodě....

irenka
15. únor 2012

Ahojky holky,
tak už to máme taky všechno za sebou. Právě jsme dorazili domů. Obě děti v autě usnuli a podařilo se nám je dopravit do postýlek spící.... tak mám chvilinku.

MÁME HOLČIČKU ANIČKU, narodila se 11.2.2012 v 18:00hod. Míry 4170g a 52 cm.... emoticon

Porod spontánní, žádná vyvolávačka a zvládla jsem to za 9hodin a na 4 kontrakce jsem to malé obří miminko vytlačila ven. emoticon
Ještě ted nevěřím, že máme tu holčičku. Stále nad ní bulím a koukám jak je krásná. emoticon

andelka
15. únor 2012

@irenka malinká má krásné datum narození 🙂 a porod fakt super, gratulka veliká 😵 pěkně si to doma užívejte 🙂

zdeniii
15. únor 2012

@irenka to je nádhera Irenko, gratulece veliká!! Aničky byl kousek, holt se chtěla parádit aby byla nejkrásnější!! a určitě i je!! 😵 Hod i fotečku až bude čas 😉 prosíím
Ted koukám na přehled že ji tam máš, je vážně kouzelná!!

tital
autor
15. únor 2012

@irenka Taky jeste jednou gratuluji. Mala je krasna. Asi jsem to nepostrehla, ale vy jste nevedeli, ze cekate devcatko ? Prijmne prekvapeni, vid ? 🙂 Chtela bych taky princeznu. Drzime palce a prejeme do vinku Anicce jen to NEJ, at se ji krasne spinka, dobre pije od maminky a vubec dari na tomto svete.

irenka
15. únor 2012

Tak tady ji máme....

Moc vám všem děkuju.
Jsem po dnešku KO, ted jsme obě děti uspávaly asi dvě hodiny. Anička usnula hned, ale MAtymu se nechtělo.
NOjo, nevýhoda garsonky.
🙂
Zítra budu první den doma z porodnice a budu se tu muset rvát sama, Vašek musí do práce..... 😠 😠 😠 😠

tital
autor
16. únor 2012

@irenka Jsi statecna, a asi nemas jinou moznost, vid 😉

Ja jsem vcera udelala razantni krok, a ustrihla Bertikovi dudlika. Sileny. Hruza. Obrecela jsem to snad vic nez on. Nemohl usnout a silene plakal. Dosla jsem po predeslych nocich k zaveru, ze vsichni nespime, protoze Bertikova zavislost uz prekonala urcitou mez a chodime mu ho podavat nekolikrat za noc. Mel v puse, nekolik v ruce. On place, a my jsme podrazdeni, nevyspali. Ja uz se zacala i motat, kdyz jsem tam v noci chodila. Takze dnesni noc jsme dali bez dudliku. Musim poznamenat, ze jsem tak ucinila v dobe, kdy je muj muz na sluzebce.... az dnes bude zase spat doma. Jsem zvedava, jak dopadne poledni spani.... kdybych tak vedela, ze to vsechno bude mit vyznam, ze je to ku prospechu veci, ze se casem vsichni vyspime... Dnes v noci plakal hodne pri usinani, pak ve 4 rano asi 10 min, nez znovu usnul no a vstavali jsme uz v 6.15. Ted je naprosto svezi, upovidany, a ja mam vycitky 🙄

petkula
16. únor 2012

Chci se zeptat, když jste s miminkem doma, budete dávat to starší do školky? Máte někdo zkušenost? Pořád váhám, jestli jít k zápisu nebo být s oběma doma. Když bude mít starší tři roky, tak mladšímu bude rok, tak si říkám, že by si už spolu mohli trochu hrát.
@irenka gratuluji k miminku a držím palce, abys to zvládla. Taky jsme bydleli v garsonce a ve třech to šlo ale ve čtyřech to už byl problém, hlavně s uspáváním, budili se navzájem.

ined77
16. únor 2012

@irenka ..ještě jednou moc gratuluju! maličká je nádherná!!! 😵
jůůů, naše kačenka je narozena také 11.2. 😀..akorát o roček dřív 😵.

@petkula 🙂 ...ahoj 🙂 .náš malý začal do školky chodit když měla malá 7 měsíců.upřímně řečeno víc zvládnu když mám doma obě děti, už si spolu vyhrají, ale zase nemám tolik času pro staršího, takže jsem ráda, zvlášť teď v zimě, že si ve školce může pohrát s dětma a má tam program.ono stejně je víc doma než tam 😅 .jediné mínus je nemocnost...co chvilka rýma a kašel, v lepším případě...malá má teď z těch věčných rým zánět. stř, ouška ☹.
je to na zvážení, taky záleží na povaze dítka...náš malý je divoch, děti miluje, je společenský...kdyby byl neprůbojný a viděla bych, že má na školku ještě čas, nechám si ho doma.druhá věc je zase ta, že mladší " bude zvyklá" že je bráška ve školce, kdyby byli spolu doma další rok, myslím, že by jí pak víc chyběl...ale to vyzkoušené nemám 😉 .

@tital 🙂 ..já jsem dudlík tak moc neřešila, my ho měli myslím do 2r. a 2m. 😅 , pak ho malý sám dobrovolně hodil rybičkám..neplakal kvůli tomu ani jednou 😉 .taky už jsem před tím několikrát chtěla zasáhnout, ale vždycky jsem couvla hlavně kvůli zoubkům, ty nás trápily hodně a malému dudlání pomáhalo.je pravda, že jsem x krát za noc taky dudoša podávala, ale pak vždy hned usnul....
ale držím palce ať vytrváte...jde opravdu jen o zlozvyk 😉 .

petkula
16. únor 2012

@ined77 díky, no ta nemocnost mě trochu odrazuje ☹ Ale zase si říkám, že by si ve školce víc vyhrál i když doma si hraje taky hezky a až bude mimčo starší, tak si budou hrát spolu. Kdyby to šlo, tak ho dám tak dvakrát týdně...

ined77
16. únor 2012

@beruska24.9. 🙂 ..teď tak dočítám tvoje zážitky z kontrol apod...to si můžeme podat ruce ☹ ...všechny poradny, kontroly,...na vše s nima sama...nej zážitek mám, když měl malý rotaviry...sama s nima busem k dr. , malému jsem držela pod bradičkou misku, kdyby blinkal, malá měla 7 týdnů.u dr jsme čekali asi hodinu!...já malého na ruce, nohou houpala kočárek....děs...doma lítačka mezi kojením a koupelnou s pokakaným a poblinkaným prádlem a následně jsem probrečela celou noc,když už byl malý s MM v nemocnici( to už MM nastoupit prostě musel)....protože jsem tam nemohla být s ním a malý plakal a plakal a volal mě 😔 .to jsou jediné negativní stránky mít takhle malé děti po sobě....ale mít větší pomoc zvenčí...bylo by vše jedodušší ☹ 😉 .

ined77
16. únor 2012

@petkula 🙂 ...záleží na školce...zase platíš školkovné...u nás třeba plné, ať tam dítko je či není.
u malého jsem vyloženě viděla, že kolektiv potřebuje, že se doma nudí...v létě to bylo v pohodě, byli jsme často venku, u vody...jak to šlo ..sice se vše podřizovalo malé, ale to si "vynahradíme" letos 🙂 .tím myslím třeba délku pobytu na koupališti...s miminkem ve vedru tam dlouho být nešlo a malá taky dlouho v kočárku nevydržela 😀 a já s nima sama že 😝 .
ale ta zima...navíc se ti dva maloši taky často škorpí..mamííí ona mi to bere a pod."pěkně" si spolu hrajou dohromady třeba hodinu denně, zbytek je to dělání pořádku mezi nima 😀 .
to budeš muset rozhodnout sama 🙂 , ty sama nejlíp vojtíška znáš 😉 .