Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

irenka
11. říj 2012

@tital
Hurá hurá hurá... soukromá skupina.. já jsem pro... !!!
Sorry jen tu letím kolem. Ani se mi budí jak nemůže dýchat... ani nemluvím.
Holky, držte se a nemoci at se vám vyhýbají... tohle už je fakt na bednu.. 😉

tital
autor
11. říj 2012

A jeste - dnes naposledy 😉 , nemate nektera figl, jak naucit dvouleteho obouvat ? Nemyslim samostatne, to da u lehcich boticek (crocs, holinky, nekdy i backorky), ale u tech snerovacich celorocek - ve spolupraci s maminkou ?
Neumim Bertikovi vysvetlit, jak tam ma zajet tou spickou a pak zatlacit proti me, aby tam zajela i ta paticka, divne propina nozicku a je to spis kontraproduktivni...

tital
autor
11. říj 2012

@irenka Musim jen nastudovat jak, v kazdem pripade nas cte/cetlo skoro 90 lidi, tak jestli by to nebyla skoda...
A prosim Te, jakto, ze mas smazane i info o detech ?

irenka
11. říj 2012

@tital
Já psala Admin... musí se založit nová skupina.. napiš jí... 🙂 Toto téma se pak uzavře a ty jako správce budeš povolovat vstup do soukromé skupiny...

irenka
11. říj 2012

@tital
Maty to pochopil sám , každé díte je v tomhle jiné. 🙂

noone
11. říj 2012

ahoj 🙂 , nejak vas tady vubec nestiham, pred spanim misto konika ctu jak mluvit, aby deti poslouchaly (to uz jsem tu mozna psala, no tak porad jeste ctu, uz mesic 😅, dam vzdycky tak 5-10 stranek a usinam.... 😠).
docela jsem prekvapena ze hodne z vas nejak pracuje doma na materske, nebo jak jste tu psaly jak chodite narazove do prace. to je super, zavidim! ja mam maly e-shop, takze by se dalo rict ze neco delam, ale jak nejdu mezi lidi tak mi to tak ani neprijde... ale overila jsem si tim, ze homeoffice neni pro me, nebo teda aspon ne do te doby, co mi funguje pripojeni na net 😀. i kdyz je fakt, ze poslednich 14 dni jsem si docela makla a dodela jsem docela hodne restu 🙂

@tital tyjo, docitam o bertikovi, chudacek malej! zvladla jsi to skvele! ja vubec nevim co bych delala, asi bych se zhroutila rovnou a nechala to na manzelovi 😅
a spadnuti do potoka si urcite zapamatuje 🙂

@xuxie @imzadi @xmarg04 Vsem maminkam moc gratulujeme a holcicky vitame na svete, at se jim tu libi!!!!

@martinka.pida sikovna holcicka 😀 . ne vazne, s tema detma fakt nikdy nevis co vymysli... jeste ze jsi prisla dolu vcas ☹ ja si takhle nedavno spalila hrnec, zapla jsem blbou plotynku.... jdu si nastudovat manual jak se zamyka ovladani, protoze jakob uz mi na sporak dosahne a u nej taky clovek nikdy nevi co ho napadne 🙄

svatule
12. říj 2012

@helulela
@irenka holky to víte, že jsem ráda, s Eli nás čeká ještě kontrola ve 2letech, tam už to ale naštěstí je taky pouze kontrola!
Strašně to letí, Vašíkovi už taky táhne na půlrok 🙂 Držím pěsti, aby byla Anička co nejdříve ok!

@imzadi Ema je nádherná, takový bobišek, mě přijde, že už to ani není pravda, oni tak rychle rostou!
@martinka.pida naše Eli taky vyčabrá co může, nejlepší je, když ji nechám chviličku ve vaně samotnou-než otřu malého, tak mi vylije konvičkou půlku vany 😀

@tital jsem ráda, že se Bertík rychle hojí, soukromou skupinu klidně, třeťáka v plánu nemáme a ráda někam zajedu a poznám vás osobně! 🙂 a samo jsem ráda, že i xuxie je na tom dobře a s Lindou se sžívají!

Jak jste tu řešili i to kojení, mám zkušenost s holkou a klukem a teda nevím, zda vždy, ale u nás fakt bylo poznat, že kluk lépe táhne, na to, že byl po operaci a u prsa až 12.den, hned si vysál okolo 50ml a od té doby víceméně v klidu kojím, až na ty občasné scény večer...

svatule
12. říj 2012

@tital s tím obouváním zatím moc neporadím, Eli se to tak nějak naučila sama, ani nevím jak, ale pro pobavení, pořád mi leze do mých bot, mám jedny na podpatku a ty mi nosí po bytě, důležitá je jak papír od sekané 😀

irenka
12. říj 2012

Holky, jak dáváte miminům léky? Já jsem už totál bezradná. všechno mi Anička vyprská. Držím jí jednou rukou ručitky, skoro na ní ležím, v druhý ruce mám sirup a nedokážu jí to dát.. :( Jsou to fakt boje.

misa_1
12. říj 2012

@imzadi Ema je kouzelna, super vlasy, moc gratuluju!

@irenka drzte se, at vas ty nemoci konecne opusti!

U nas Adam zanet prudusek s nabehem na zapal plic, ATB, dnes jdeme na kontrolni poslech, tak nam drzte palce :( Hlavne se modlim, at to nechytne prcek...

@tital teda historka od rybnika me fakt pobavila, koukam, ze s bertikem si jeste uzijete. Se soukromou diskuzi urcite souhlasim, uz jsem to sama chtela navrhnout.

misa_1
12. říj 2012

@reruna Adam taky vsecko strkal do pusy, tak jsem ted udelala vetsi misku se smesi: hrach, cocka, barevne vrtulky a asi 3 druhy ruznych "krupin" (chocapic, takove ty kolecka a jeste neco, ani poradne nevim, jak se vsechny jmenuji) a ukazala mu co se ji a co ne. Hraje si s tim uz skoro tyden, co je nemocny. Vari, krmi sebe i nas, ruzne to tridi do mensich misek a je nadseny. Jen musim porad doplnovat ty krupiny :D

misa_1
12. říj 2012

@svatule gratuluju k jadyrkum, Adovi se objevili az tesne pred druhym rokem, docela stres, tak doufam, ze tentokrat to taky bude rychlejsi

misa_1
12. říj 2012

@tital ja myslim, ze zalezi taky trochu na tech botkach, mame ted jedny, co mam problem obout i ja. A ted jsem koupila nove, uz na suchace, krasne se cele otviraji a Ada uz je obouva uplne sam.

noone
12. říj 2012

@irenka musis jako kocce 😀, jestli davas strikackou tak co nejdal na jazyk (ne az do krku aby se nezacla davit), ono ji chudince pak nezbyde nic jinyho nez polknout... je to drsny, ale jinak to nejde, taky mi maly vsechno plive 🙄 .

irenka
12. říj 2012

@noone
Děkuju. jojo, dávám přes stříkačku, ale jak se u toho škube, nejsem schopná jí udržet a je to všude.. Má takovou sílu.
A navíc jsem jí tím pádem odradila od příkrmů, tak je jenom kojená :(

tital
autor
12. říj 2012

@irenka U nas zabira nurofenova strikacka. Uz i Smectu na prujem umim rozdelat v minimum vody, opravdu jen aby to trochu teklo. Pak bohuzel Bertika zakleknu, otevru pusu a striknu. Ale pozor ! Pak hned musis hlavicku zvednout, aby se nezakuckala, a nabidnu vodu. Na jakykoliv lek - tu smectu, sirup, kapky...
Je to sice nasilny, ale rychly a zpravidla ucelny, ten lek do nej proste dostanu.

tital
autor
12. říj 2012

@misa_1 A nechces ji zalozit a byt spravcem ? 😀

tital
autor
12. říj 2012

@noone Vidim, za radis podobny postup. U nas to taky jinak neslo. 3 dny prujmu a az kdyz jsme dosli k "brutelnejsimu" podavani leciv, tak se zacal Bertik uzdravovat.
A hlavne tenkrat jsme zrovna ty smecty tolik vyhodili - rozmichane v jogurtu, presnidavce, marmelade, dzusu.... vzdycky davka a Bertik rekl "neci" a meli jsme po legraci.

carmonka
12. říj 2012

Ahoj, se soukromou skupinou taky z plna hrdla souhlasím, nedělá mi vůbec dobře psát veřejně. Na druhoustranu -dlouho jsem jenom četla a byla šťastná, že mám kde hledat rady. Ale už teď je tu celý lexikon rad a porad 🙂

carmonka
12. říj 2012

@irenka Já to měla u staršího stejně - teď se léčíme na imunologii a bere ribomunil - tak snad letos bude mít míň nemocí. Nechci tě tím strašit, to ne - jen, že příkrmy jsme taky odbourali a začal pořádně jíst až v 9 měsících. Co jsem mohla, dala jsem mu v čípcích a sirup jsem dávala pod tlakem - buď ve dvou s tatínkema nebo jsem stála za ním (seděl v židličce) a držela mu hlavu a prala to do něj stříkačkou nebo tou od nurofenu. Jinak to nešlo, zvlášť u ATB. Zajímavý je, že nechtěl cokoli - ani super sladký sirupy.
Loňskou zimu naopak sirupy miloval a vyžadoval je i když nebyly potřeba 😀
Tak ať je taky brzo nepotřebujete!

misa_1
12. říj 2012

Slava, tak jsme zpatky od dr. a Ada uz ma poslech cisty, v ne koncime s ATB a pry uz je dost nepravdepodobne, aby se to jeste projevilo u prcka. Huraaa!
Teda nevim, jestli se to da nazvat stesti, ale nas "fetacek" se taky od malicka dozaduje sirupu, ikdyz nejsou potreba.

irenka
12. říj 2012

@carmonka
Uf, ani mě nestraš... dneska to byl zase horor. ☹

@misa_1
NO sláva, alespon u někoho se to hýbe k lepšímu!!!! 🙂

misa_1
12. říj 2012

@tital Asi bych se toho klidne ujala, jenze jsem porad bez pocitace a zatim se neblyska na lepsi casy☹ A na tel to asi nezvladnu obsluhovat, kor ze zacatku. Tak bud jeste chvilku budeme muset vydrzet, ale netusim, jak dlouho 😖 . Nebo jestli se najde nejaky jiny dobrovolnik? 😎

irenka
12. říj 2012

@tital
Jak chceš aby se to jmenovalo?? Stejně?

svatule
12. říj 2012

@misa_1 děkujeme, držíme pěsti, aby to bylo rychlé, mě taky návštěvy ortopedie strašily, naštěstí nakonec to je ok. Tak snad úplně naposledy půjdeme teď v zimě s Eli 🙂
taky jsem ráda, že jste zdraví!
Holky co se sirupů týče, je to u nás jak na houpačce, někdy ho vyloženě s chutí sní, jindy plive. Klepu, ale naštěstí ještě ani jeden nebrali atb, a i od bolesti a teploty minimálně, tak zatím díky bohu nemáme moc zkušeností.
Eliška nám odjela s babičkou a dědou na chalupu, je tu nějak moc ticho, už se mi začíná stýskat 🙂

helulela
12. říj 2012

Já teď jen v rychlosti - proti soukromé skupině nic nemám. Tahle původní diskuze se při tom ani zamykat nemusí, kdyby v ní chtěl někdo někdy pokračovat.
A 4. bod od @tital mě pobavil, zvláš't ten konec 😀

xuxie
12. říj 2012

Dámy, dorazily jsme domů a moc moc všem děkuji za podporu a přání - nevím, jestli laktační, ale fakt jste mě dojaly a vážím si to 🙂 Večer snad v klidu dočtu, teď chystám dítě dva na příchod dítěte jedna od babičky - držte palce.

Přikládám naše první fotky

Krásný podvečer všem.

reruna
12. říj 2012

@xuxie gratuluju!

imzadi
12. říj 2012

@xuxie mala je uuuzasna 😵 jako ty!😉 drzim palce s brachou

irenka
12. říj 2012

@xuxie
Jéééé ta je nádherná! Prostě poklad.
No co ti mám povídat, rozhoupala mi hodiny!!! 😀 😀 😀 😀
A mimojiné manžel je taky sympaták.
Tak at proběhne seznámení s bráškou a Linduškou na jedničku a kdyby ne, tak si z toho nic nedělej.
My to udělali tak, že si Matýsek sestřičku přivezl z porodnice a Anička Matýskovi donesla z porodnice dárek (veliké auto s vlekem a 2 motorkama). Doted říká,že to má od Aničky.
Těším se na story z domova....