Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

tital
autor
20. kvě 2012

Hoj holky.
Dlouho jsem nebyla, ale tohle Vam musim napsat.
Prave jsme se vratili z prodlouzeneho vikendu ze Sumavy. A predstavte si, ze ve ctvrtek nam tam normalne kdosi vybral komplet golfky ! ☹ Byli jsme na vylete a sli takovy okruh. A protoze to dal s kocarkem neslo, nechali jsme zaparkovany slozeny golfky u lesa a sli kus pesky bez nich. A kdyz jsme se vratlili, tak jsem zjistila, ze nekdo ty golfky rozlozil - sundal tasku z emitexu, podomacku sity takovy kapsar, a nakupni kosik, co je pod golfkama. Podotykam, ze vsechno je na suche zipy nebo takove "svorky" takze to sundat neni otazka jedne minuty a musite vedet o co jde. Jeste v tom spodnim kosiku jsem mela ergo nositko pro Bertika! No a ty golfky ten nekdo zase slozil, a oprel zpet, nanoznik ve stejne barve kocarku pohodil k nim.... Je mi z toho hrozne. Proste kdyz si predstavim, ze nam na ceste, kde nebyla cele hodiny lidska noha nekdo ukradl tolik prislusenstvi ke kocarku. A ze to musela byt asi nejaka maminka, ktera vi o co jde, vzala si proste veci, ktere jdou pouzit na vsechny typy golfek, nebo nepoznane prodat na netu... Proste ukradla neco pro sve dite jinemu diteti....

Obrecela jsem to, zachvatil me takovy vztek, bezmoc a litost... Jasne, nemela jsem tam nikde nic nechavat, ale koho by to napadlo ? Uprostred hor, kde nikdo neni, my za cely vylet potkali tri nemecke turistky, stare pani... Skoda i s ergo nositkem je nekde kolem 4 tis. a to muzu byt rada, ze mi nechali kocarek... Je mi to fakt lito, ze jsou takovy lidi, ze nekdo muze neco ukrast jinemu decku. V kocarku v tech taskach nebylo uz nic, vsechno bylo prazdne, vsechno jsem mela prendane do batohu, zustala tam jen Bertikova svacinka, cili nebylo pochyb, ze kocarek nekomu patri, ze se k nemu nekdo za chvilku vrati... No hnus, nemam slov, uz nad tim ani nechci premyslet, prvni noc jsem ani spat nemohla, ted uz je to lepsi, ale kdyz si ted zjistuji ceny, ze budu vsechno platit znovu 😔 ...

Tak jsem Vam chtela napsat, aby jste nebyly duverive a byly vic opatrne nez ja.

zdeniii
20. kvě 2012

@tital ach jo t je hrozný ☹(( kdepak na Šumavjste byli?? škoda že ses neozvala jsem se mohli stuknout 🙂

carmonka
20. kvě 2012

@tital To zní teda dost hrozně ☹ Bohužel, asi už lidem v tomhle nevěřím, protože mě to nepřekvapuje...

tital
autor
21. kvě 2012

@zdeniii Byli jsme v Srni. Neboj, Tebe mam v merku. Babi uz je prestehovana na chalupu a ja se za ni chystam. Bydli kousek od Veseli nad Luznici, takze pocitam, ze si k Tobe ted vylet udelame 🙂)

tital
autor
21. kvě 2012

@carmonka Ted jsem to vypravela moji Babi, a zase me to rozbrecelo, jak jen nekdo muze ? Pritom jsem na veci tak opatrna...
No, hlavne aby nase deti byli v poradku a pak je to asi fuk, co ?

reruna
21. kvě 2012

@tital ach jo, to je k vzteku...ještě že vám nechali aspoň ty golfky....no je to rozhodně poučení, nenechávat nikde takto drahé věci☹ já se přiznám, že teda občas někde u nás ve městě před obchodem kočár nechám, protože se tam s ním prostě nevlezu, vždycky jsem měla pocit, že u nás na malém městě by nikdo nic neukradl, ale kámoška už mi říkala, že jí takto z kočárku už jistí nepřizpůsobiví ukradli tašku a měla tam zrovna výplatu, prý policie vyšetřila, že je to nějaký gang z většího města, přijedou autem k supermarketu, pokradou, co jde a zase hned jedou....no jo, takže opravdu dávat si na věci pozor, ať toho někdo nezneužije....ale teda v lese - to by mě taky nenapadlo....je to smutné 😢

evlyn
21. kvě 2012

@tital a nemyslel si někdo, že jsou tam ty golfky vyhozený? Opuštěný, u lesa... Neobhajuju, jen že by to tak taky mohlo být...

tital
autor
21. kvě 2012

@evlyn Napadlo uz me spoustu variant. Ale jak jsem psala, byla v nich svacinka, staly "sporadane" u stromu. No asi moje chyba, sla jsem tomu "stesticku" naprosti, tak uz jsem poucena do priste. Napadlo me, jestli jeste nenapsat do obce Srni a na ten jejich infostanek, jestli by tam nekde nevylepili plakatky, ze kdo nalezl... jestli by vratil.... ale jsem asi naivni, co ?

Ted se ozvali ze servisu kocarku, tak nahradni kosik se da dokoupit, tasku na kocar koupim nejakou obyc az uvidim. A nositko jsem si nasla bazarove... proste za chyby se plati.

evlyn
21. kvě 2012

@tital jj chápu, že je to velká ztráta a člověka to zamrzí a je mu to líto...

tital
autor
21. kvě 2012

@evlyn Trochu jsi me nahlodala, tak jsem ted zkusila obeslat par meilovek v okoli - obec, infostanky, hotely nejblizsi... nikdo se pravdepodobne neozve, natoz aby se veci vratily, ale musela jsem to udelat, abych uz mela klid a prestala nad tim premyslet ☹

beruska24.9.
21. kvě 2012

@tital - psala jsem ti celkem dlouhý příspěvek a zrovna koníka odpojili. takže všechno zmizlo. nebudu vypisovat znovu, jen po všech životních zkušenostech už lidem nevěřím. v dnešní době se tohle může stát kdekoliv, kdykoliv a komukoliv. bohužel.

tital
autor
21. kvě 2012

@beruska24.9. ano, bohuzel.

xuxie
21. kvě 2012

@tital Ty věci mrzí, ale to, že to obrali z kočárku, tak to ještě víc. 😒
Nechci pohřbívat naději na zbytky dobra v lidstvu, ale nemyslím si, že to vzali kvůli tomu, že mysleli, že ten kočárek je vyhozený. A jak holky píšete, možné je bohužel všechno. Kámošce ukradli malého botičky, když byli skákat na nafukovacím hradě v nákupním centru - a nebyl to omyl, normálně krutě je štípla jiná maminka, viděla ji, jen ji nestihla dohonit...btw, zimní boty, takže pokud nechtěla, aby dítě šlo v únoru domů v punčocháčkách, tak musela hned koupit jiné...

beruska24.9.
21. kvě 2012

@xuxie - tak trochu černý humor, ale nebyla to prodavačka z dětské obuvi z toho centra?
to bylo první, co mě napadlo. pokud jsem se někoho dotkla, tak se omlouvám, opravdu nechci zlehčovat situaci.

beruska24.9.
21. kvě 2012

jinak miminky, které kupujete botky od essi, oni nedělají nízké sandálky????????? 😕
kotníčkové sandálky, které měla dcerka na doma (místo bačkůrek) jsem nechala na lítačku - když vidím, jak rasí plné botky na koloodrážedle, tak aby neničila nové krásné sandálky - s tím, že dnes koupíme nízké sandálky (stejně si doma pořád boty sundává, tak to nebudu hrotit). no a nesehnala jsem a ještě mi prodavačka řekla, že se nedělají 🙄 😠 jaké značky nízkých sandálků lze místo toho koupit, když botky od essi nejlépe vyhovují na dcerčinu nožičku? díky za rady a zkušenosti.

xuxie
21. kvě 2012

@beruska24.9. Mno, nebyla 🙂))
Fakt jsme nevěřily - já jsem tam byla s ní, ale náš mladý neskákal, páč je ještě moc malý, tak jsme courali kolem.

tital
autor
21. kvě 2012

@xuxie Taky husty. Jak ty matky mohou co ? Myslite, ze jsou na tom fakt tak nuzne, ze treba musi krast ?

xuxie
21. kvě 2012

@tital Asi jsou, jinak už fakt nevím proč 😔

Ale radši něco veselejšího - jak se ti vede, co bříško? Já už pomalu vytahuji těhotenské kalhoty, normální už fakt nedám 😉

xuxie
21. kvě 2012

@beruska24.9. Beruško, asi mě ortopedi ukamenují, ale já mu koupila sandálky za 900 a když se jde na odrážedlo, tak nazouváme nízké tenisky od deichmann za 300 - snad nebude poznačený, ale fakt nemohu koukat, jak huntuje ty drahé 😒 Ono to docela jde, protože s odrážedlem bereme i golfáč, takže když už nechce jet, tak sedí, případně se hrabe na písku, takže velké chození to není...

tital
autor
21. kvě 2012

@xuxie Vtipne 😀 To me fakt pobavilo ! Ja nosim tehu kalhoty snad od 2. mesice 🙂)) Me byly hned silene neprijemne vsechny ty pasky, v obou tehu mi hned vyklene dole deloha a tak me vsechno "skrti". Ted jsem si koupila v normalnim obleceni obrobr sortky a nosim je pod pupkem. S tim vystacim do zari 🙂) Z prvniho tehu mam par kalhot, ale i slusnackych do prace, tak to uz neupotrebim, zacnu to prodavat.

Jinak mam uz plus 8 kg, ja fakt frcim 😠 Manzel chlacholi, ze poprve jsem byla vic rozplacla, ze ted to mam fakt v brise, ale ja to citim. To jsou ty moje zmrzlinky, kolacky a babovky ke kaficku ... 🙂

zdeniii
21. kvě 2012

@beruska24.9. ahojky essi nizké sandálky dělají. máme jedny doma holčičí. ale je fakt že jsem je viděla prvně...

miranda77
21. kvě 2012

mně se osvědčil společný spánek po obědě ... obě děti spali minimálně hodinu 😎

tital
autor
21. kvě 2012

@zdeniii Hoj, kdyz zijeme a deti daji, cvicim Mojzisovku. Pokud mas zajem, dovezu CD. Cvicila jsem ji i pro otehotneni - tedy v prvnim pripade, ted to byl skoro omyl 😀 ... ale krasny, uz se na mimi tesime.

Jsi primo z CB ? Nebo nekde pobliz ? Pisni mi soukr. Budu tam od 2. 6. pocitam tak 4, 5 dnu. Jsem mobilni, a muzeme se potkat.

beruska24.9.
21. kvě 2012

@xuxie - tak u nás už se vozí jen mladší. starší se na golfkách naposled vezla, když jsem byla krátce po porodu a někam jsme jeli všichni, takže jsme se s přítelem při vození kočárku a golfek prostřídali. jinak všude od těch 2 let chodí pěšky a teď na jaře začala jezdit na koloodrážedle a jezdí každou procházku (co se oteplilo tak 2x denně). jinak dnes jsem byla s dětmi pryč a starší celou dobu chodila. nějak jsem si zvykla, že na koloodrážedle jezdí jak čert, takže mi to její chození přišlo příšerně pomalé 😕 😀
jo a dnes na procházce jsem si všimla, že se rozjede, zvedne obě nožky a dost dlouho vydrží tak jet. krásně drží rovnováhu 😵 horší, když pak chce zastavit, ještě nějak nepochopila princip ruční brzdy, takže brzdí nohama jako když běží. no a to ji strhává do stran, takže si málem namlela (nejen) pusinu. nakonec to nějak ukočírovala a nespadla 🙂

beruska24.9.
21. kvě 2012

@zdeniii - no, já z té prodavačky začínám šílet. mám pocit, že vím o botkách snad víc, než ona. dřív tam byla jiná, ta mi hodně poradila, dcerce botky vyzkoušela, doporučila.... ale tahle - netuším, kde ji vyhrabali. nejvíc mě dostala, když mi řekla, že mám velikost botky zkusit strčením prstu dozadu u paty. na to ji říkám, že když dcerka skrčí prstíky, tak stejně nic nepoznám. a ona na to: no jo, to je pravda. 😕 😠
dnes mi nabízela nějaké sandálky, říkám super, na barvě nezáleží, jsou na doma místo bačkůrek. no a ona vzápětí: ale potřebnou velikost nemám. 🙄 😠

xuxie
21. kvě 2012

@tital Já mám tu "koblihu" tak nějak přesně kolem pupku, takže to doteď ještě šlo i v normálním oděvním režimu, ale už to nepůjde. Z minulého těhu mám jenom jedny kalhoty, to jsem rodila koncem srpna, takže velké břicho jsem odnosila hezky v šatičkách. To taky teď nepůjde 😵 Jó a 5 kilo nahoře v 19. týdnu - to taky s Martinem nebylo 😉

xuxie
21. kvě 2012

@beruska24.9. To je malá fakt zlatíčko šikovné. U nás bohužel junior nespolupracuje - my budeme pořizovat dvoják, bychom nedošli nikam a nepředpokládám, že se to výrazně zlepší - je prostě paličatý a líný, loupežník jeden 😒
Se už docela těším, že to druhé bude holčička a tiše doufám, že s ní bude kapku snazší domluva 😉

beruska24.9.
21. kvě 2012

@xuxie - domluva s ní je, jen když má náladu - to poslední dobou není moc často 😎 jinak je trénovaná 😀 chodí samostatně od 10,5m. doma, od 11m. venku (to jsme koupili první botičky), ze začátku to bylo spíš jen ´´placatění se´´ kolem baráku a učení, že se chodí po chodníku, postupně jsme natahovali a chodili po vesnici. když jsme šli do vedlejší vesnice (3km), tak jsme brali golfky a bylo na dcerce, kdy chce jít a kdy se poveze. sice to bylo kolikrát na dlouho, ale proč ji v tom nepodporovat, když chtěla chodit? 😵 😉

xuxie
21. kvě 2012

@beruska24.9. Tak si přesně představuji rozumný přístup 🙂
Zlatíčko sice také chodí od 11m zcela nezávadně, ale...ale jenom tam a jenom tak a tolik, kolik sám chce a žádná motivace nefunguje. Buďto si sedne na zem a nazdar, nehne se, případně se vypraví někam úplně jinam, než jdeme - nejlépe směrem k autům a tramvajím (což tady máme všude kolem) To fakt nejde a tahat ho z každé procházky na rukách nemůžu, už je ho kus, nemám na to páru 😔
chjo, nechci se vidět na podzim...

irenka
21. kvě 2012

Ahojky holky,

jak se máte? Nemám sílu vás dočítat!!! 🙂
Já se nějak ne a ne zastavit. Je venku hezky, tak hodně chodíme ven. Jsem ted spíše na FB než tady, domlouvám tam srazy s kamarádkama a procházky a různá cvičení. Ale stejně je to většinou tak, že to zapnu, nechám běžet a pak to zase vypnu.... 😀
Anička už mi v kočárku nechce být, síla.... když nevidí ven, tak prostě pláče :-/
Maty si kočárek fakt oblíbil..... když jedu na trénink tak beru singla a to se dost vzteká že se neveze.
Ale jinak s tandemem jezdím každý den.
Dneska jsem byla dokonce s tandemem ve STromovce a vzala jsem si brusle. Sice jsem jezdila jen chviličku, asi 15 minut než se mi Anička vzbudila, ale byla to paráda.... Večer jsem jela na trénink, chtěla jsem se taky trochu protáhnout, ale ty dva lumpové moji mě moc nenechali. Tak protažení dám asi až po sprše.
Jinak musím napsat, že Maty je k Aničce hodně pozorný, jen musím dávat pozor, aby jí svým temperamentem a blbnutím neublížil. Si říkám, jak dlouho mu to vydrží, možná do doby, než mu začne madam krást autíčka.... :D
JO a skončilo nám období motorky. Jdeme ven, řev že chce motorku, tak ji vezmeme, po 10metrech ji odkládá a chce abych mu jí nosila. Je to lump. Tak motorku asi schovám a bude hezky chodit.
No a nočník? Jsme o kus dál, ale dneska mi 2x počůral postel a to už jsem ho pak hubovala. Přeci jen, když se ho 4x za sebou ptám, jestli nechce čůrat a že musí na nočník, že nemá plínku... no a koukám pod ním za chvíli louže... tak jsem převlíkala celou postel, bohužel to vzládl až na matraci, tak už se pere potah. 🙂

@tital
To je síla, to co tu čtu.... to mě moc mrzí...
Mám tu jednu tašku na kočárek co nepoužívám, jestli chceš dám ti jí! Mě se tu jen válí.
A co jsi tam měla za kapsář? NEchceš ho ušít? řekni si!!!!!
Taky bych brečela.

@beruska24.9.
Ty máš ale šikovnou kočku!!! Kdy jste jí to kolo-odrážedlo pořídili? Myslíš že na to můžou už 2 leté děti?