Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

xuxie
22. črc 2012

@tital Teda, to zvracení muselo být, mě to taky děsně odrovná a s tím pupanem obzvlášť ☹
Je to jak píše carmonka. Tak dva týdny zpátky jsem si říkala, že zaplaťpánbů, až za 3 měsíce, že si ještě užívám ty poslední noci téměř nerušeného spaní. Mno a teď už si říkám, děj se co děj, nějak přežijeme, hlavně ať už je to venku a křičí to doma 🙂 A to mi ještě tchyně dnes vesele oznámila, jak je to super, že zas čekáme tropické teploty. Poté, co uviděla můj zmučený výraz pochopila, že já se asi až tak netěším.
Snad Tě alespoň potěší, že to máš o měsíc dříve, než my, tiše závidím a přeji, ať to uteče v co největším klidu.

xuxie
22. črc 2012

I dobré zprávy - naše dítě včera prvně spalo samo mimo domov, u babičky a bez jakékoliv újmy - dítěte či prarodičů. Ti byli dokonce tak nadšení, že už plánují celovíkendovou návštěvu.
Já jsem tiše vstala klasicky ve svou hodinu a dlouze v poklidu snídala, zatímco muž spal, všude ticho, nikdo mě netahal, nechtěl moje jídlo, nekřičel a neházel sebou o zem - bylo to nádherné 🙂

tital
autor
22. črc 2012

@xuxie Ano, vim. Jsem nadsena, mam to za par, o kousek drive 🙂 Vsak take ty dva nejhorsi mesice pred sebou. S Bertikem jsem prave az tesne pred porodem dost otekla, a funela. Takze si taky zoufam, tohle pocasi by mi vyhovovalo, jestli prijdou tropy, prochodim to zase v crocsech 😠 , jina obuv nebude mozna.

A krasnou snidani zavidim. Mam to taky tak, kdyz se zadari - zpravidla je to po silene noci, kdy synator konci u nas v loznici, a oba moji chrupkaji, ja klidne vstanu v sest a jdu si potichu udelat snidani a uzivam si to 😵

reruna
22. črc 2012

@tital střevní chřipka je děs, snad už bude líp

zlilly
22. črc 2012

Těhotný - soucítím a lituju. ještě mám v živé paměti jak unavená a malátná sem byla poslední 3m a poslední měsíc bylo vyložený peklo. a to mě objektivně ani nic nebylo. "jen" to břicho. vydržte!

reruna
22. črc 2012

@xuxie to chce hodně odpočívat, mě to takhle bolelo v 7 měsíci a byl to fakt děs, nemohla jsem chodit, stát, chodit, to bylo utrpení,ale samozřejmě jsem musela s Míšou fungovat, ale pak to naštěstí přešlo

xuxie
22. črc 2012

@tital taky tak, poslední měsíc byl nejhorší - ale vůbec mi to předchozí těhotenství přišlo jak procházka růžovým sadem, ve srovnání s tímto 🙂
Jenom doufám, že to přežiji doma a nepošlou mě lehnout, protože to si fakt neumím doma pak představit...a ani nechci 😉

tital
autor
22. črc 2012

@reruna Byla to nejaka jednorazovka. Jedna noc katastrofa, pres den vsichni unaveni, plovouci zaludek. A dnes uz skoro pohoda. Jedli jsme skoro normalne. Takhle nejak vic postihovala dospeli, u nas to mely dalsi 3 rodiny.

tital
autor
22. črc 2012

@xuxie Ja mam hruzu jen z tech 4 dnu v porodnici. Uz ted se tesim domu 🙂. Nechce se mi byt bez Berta, nechci aby mi tady "ouradovali" babicky. A presne porad mam naivni predstavu, ze bude lepsi ditko rvouci v postylce, nez se tady kulit s brichem. Abychom jeste rady na tehu nevzpominaly 😀
Jak rika muj muz, uzij si ted kazdy den, vypada to, ze je to posledni tehu (jednu dobu jsme uvazovali o 3 detech, ale ted realne vidime, ze to nepujde).

tital
autor
22. črc 2012

@zlilly A jak to jde u Vas doma ? S mimi, po porodu, s Honzikem a jeho (ne)zarlivosti ? Rekni nam....

xuxie
22. črc 2012

@reruna bude to podobné, taky mi začal sedmý a opravdu nic jiného, než polehávání nepomohlo. Ten týden byl nějaký náročnější, co jsme se vrátili z dovolené, tak je malý nějaký neklidnější, tak jsme bojovali a taky jsem ho hodně nosila a to jsem neměla - on už je fakt těžký. Prostě ho nechám ať se vzteká a neponesu ho, to mi za to fakt nestojí (tedy, jenom pokud sebou nepraští o zem uprostřed silnice 😉 )
Opravdu to pak přešlo a bylo ti trošku líp? Dáváš mi naději 😉

xuxie
22. črc 2012

@tital My taky 3 mít nebudeme, to už uznal i můj drahý, který se té představy donedávna docela držel 😉
Bych to nepřežila, bez legrace, už na to nemám, ani fyzicky, tak se budeme těšit, jak to vyjde a hlavně ať jsme zdraví.

tital
autor
22. črc 2012

@xuxie Zkus magnezium. A nebo se zeptej u gynekologa na detralex. Ja si celou dobu myslela, ze me boli vazy a prave ta stydka spona, ale pak jsem zjistila, ze mam otok a ze je to cevni zalezitost. Co mam ten detralex, je mi vyrazne lepe.
Drzim palce.

My bychom se 3 diteti nebranili, ale zcela uprimne, uz se taky fyzicky necitim na dalsi tehu - a to vyraznejsi potize nemam - a myslime si, ze by to bylo nefer vuci tem detem, ze nebudeme schopni nabidnout jim tolik pece - at uz jde o mazleni (matka ma fakt jen dve ruce) a nebo i ten styl zivota - skolu, vzdelani, krouzky, ze by se asi ten zivot diky potrebe vetsiho bytu, jineho auta, jinych dovolenych (vsude pocitaji 2+2) diametralne zmenil a to nechceme.
Zas na druhou stranu mam kamaradku, ta je ze 3 deti a neumi si predstavit, ze by to bylo nekdy jinak... ze by jich bylo mene.

xuxie
22. črc 2012

@tital taky to tak nějak vidím podobně. Ostatně, já si dlouho myslela, že nebudu mít děti vůbec, takž už toto hodně předčilo má očekávání 🙂

Na detralex se zeptám, jdu tam v pátek, děkuju za radu, jsi zlatá. Magnezium jsem vzala, to mi patrně, spolu s tím odpočinkem, výrazně ulevilo. Mám takovou megadávku na předpis, brala jsem ho i v předchozím těhu a ještě neexpirovalo 😀

tital
autor
22. črc 2012

@xuxie Ten detralex je na zilni a cevni potize, ale bez problemu v tehu. Ja se prave nijak extra nepozorovala, ale rano jsem vzdy mela pocit, ze nevylezu z postele, jako kdybych si "nabancila" na panskem kole - bolel me cely predek pipky. Az kdyz jsem se pak koukla, zjistila jsem, ze mam az do trisla na vnitrni strane vystouple zily a ze to nebude jen tak, proste ten otok hodne bolel, v zavislosti na vyspani a unave to bylo horsi.
Prirozene, ze se s tim v tehu neda nic delat, v tomto miste nejsou mozne ani kompresni puncochy. Na flebologii mi rekli, ze vse odezni porodem, ze je to jak dite naleha na nejakou cevu a utlacuje ji, ze tam nespravne proudi krev - u me do cele prave nohy ☹ A proste nic se s tim delat neda, pry ty varixy nepraskaji ani u porodu, pry to vydrzi ten tlak a jak zmizi ta vaha plodovky, vsech obalu a ditete, ze se to velmi rychle samo srovna. Gyn. mi predepsal prvni Cyclo 3 fort, ale pak mi na chirurgii a cevnim rekli, ze je to jen placebo, ze ucinejsi je prave detralex. Beru ho uz dobre mesic a je to vyrazne lepsi, i kdyz ted se to malicko zase zhorsilo.
A taky si zacinam hlidat vahu, nechtela bych tolik pribrat jako v prvnim tehu, kdyby to na to melo mit takovy vliv... jenze pece o Maleho, unava a ma nedisciplinovanost dela sve, takze frcim v susenkach porad stejne hrozne, kazdy vecer si prisaham ... 🙄 ze uz zitra sladke nejim.

xuxie
22. črc 2012

@tital Jsem to tady doma nadhodila a muž hned, že to se musí vyšetřit 😀

Já jsem se tam taky prohlížela, ale nenašla jsem nic, jak byla ta tepla, tak mi křečáky vyběhly na nohou (ale na to trpím i normálně). Můj doktor je strašně zlatý, ale moc člověka nezkoumá, on už starší pán, bývalý porodník a pokud si vyloženě o něco neřeknu, tak nějak sám nezkoumá. Což je na jedné straně super, protože nestresuje, ale na druhé straně ani moc nepomůže, pokud vyloženě nejde "o život"

Hm, jídlo - těžko se hlídat, když se člověk v klidu nají jenom když ti naši draci spí, že? Přesně tak, přes den ujídám sušenky a oříšky, obědvám ve stojě, většinou už studené, pak až usne, docpu se čokoládou a padnu na půl hodiny taky. Mno a večerní žrací sérii jsem ukončila nyní). Ale snad zítra už nebudu 🙂

zlilly
22. črc 2012

@tital Ale jo. postupně sme se všichni vyléčili z nachalazení, mimino krásně jí, slušně spí a je v pohodě. Honzík se k němu zatím chová pěkně, mluví o něm, mazlí ho, sem tam mu donese hračku🙂 ale začal se chovat jinak, to jo. je nervoznější, víc se vzteká, dělá scény kolem běžných věcí, daleko hůř usíná.... ale tak to se snad spraví, vlastně teprve týden je všechno jakž takž normální, do té doby bylo všechno vzhůru nohama. Ale mě je o hodně líp, než v tom posledním měsíci, takže to všechno o dost líp snáším.

tital
autor
23. črc 2012

@zlilly Super, davas nam nadeji 🙂

tital
autor
23. črc 2012

@xuxie Vypada to, ze mas stejneho gyndare 🙂)

zlilly
23. črc 2012

@tital joo, počkejte za měsíc. malej přestane spát a nastane blázinec a já tu budu plakat jak je to hrozný🙂

reruna
23. črc 2012

@xuxie u mě to bylo v 8. měsíci lepší, ale 9. měsíc byl už náročný celkově, tak už jsem to chtěla mít za sebou...jo, nejlepší je, když každý říká, užij si to, pak už se nevyspíš atd atd ale s tím břichem jsem se stejně nevyspala... u mě ale ta úleva přišla až tak po šestinedělí, protože jsem měla císaře a to je ta rekonvalescense trochu delší

reruna
23. črc 2012

@tital to fakt vypadá podobně, jako jsem měla, i to trpnutí třísel až do nohy.... ale mě v těhu gyndr říkal, že je to normální a nic se na to nedává, po porodu se ale objevily potíže, které si myslím, že s tím souvisely - mrtvění v nohou a dr. mi na to pak předepsala magenzium a pomohlo mi to, já jsem v těhu žádné magnézko nebrala a pak mi to chybělo

xuxie
23. črc 2012

@tital možná jo, vy jste ze Stodůlek? My tam bydleli ještě před rokem a půl a doktora mám Jarkovského, to jsou Luka, myslím 😉

xuxie
23. črc 2012

@reruna to bude stejné, já měla první sekcí a druhé bude taky, takže porod podle kalendáře 🙂
Si myslím, že u mě je to hlavně tím obr břichem, fakt to vyskočilo strašně rychle a vím, že bude hůř, si to nemaluji 😒
prozatím pomohlo magnezium a malý má smůlu, už ho netahám, ať si klidně sedí na chodníku a trucuje - holt b udeme všude chodit pozdě, jestli vůbec 😉

tital
autor
23. črc 2012

@xuxie Tak to ne, jsem sice ze Stodulek, ale jezdim do GEST na Plzenskou, k MUDr. Cernemu

xuxie
23. črc 2012

Strejda gyndař je ok, já teď musím najít nového pediatra, s Martinem jezdíme do Lípy a rozhodně nehodlám k té paní doktorce přihlašovat druhé dítě. Nic ve zlém, ale funguje podle principu neublíží - nepomůže.
Taky mám prosbu na maminy, které jste z Prahy, nevíte o dobrém dětském doktorovi, ideálně P5 nebo P6?
děkuju za každý tip 🙂

imzadi
23. črc 2012

@tital tusim zes tu psaka ze jako darek od mimi mate pro maleho vrtulnik se sroubovakem jako na montovani??? Muzu se zeptat kde jsi to poridila??? Diky

tital
autor
23. črc 2012

@imzadi V HM Studio, na Zlicine, kdyz ho rusili. Chodila jsem okolo toho a kdyz se to dostalo na 50%, tak jsem do toho sla.
http://www.hravy-svet.cz/meccano-build-and-play...
tady je odkaz na vlacek, tu nasi cisternu jsem nenasla, je to pro starsi deti, ale co je naprosto super, je toto:
http://www.kdosihraje.cz/lego-duplo-5640-benzin...

A to maji na super cenu i u Vas v Beroune 🙂), to jsem videla na zivo u kamaradu - daji se odmontovat kola a vyndat motor a to zatim pro ty nase broucky staci. My cisternu asi taky schovame az na vanoce.

imzadi
23. črc 2012

@tital dekuju!! Ja ted v tech hrackach nejak tapu 😝

carmonka
23. črc 2012

@xuxie My jezdíme za dr. Bendovou na Břevnov. Je opravdu velice milá a pečlivá. V hodně věcech nám moc pomohla a já v ní mám velkou důvěru. U prvního k nám jela na návštěvu po porodu v neděli, protože v pondělí tam je moc lidí a neměli by na nás čas 😀 A když jsem jí osvětlila, jaké mám problémy s kojením, tak si vedle mě sedla na postel a postupně jsme na to přišli. Vím, že pro děti udělá,co může a nic nezanedbá. Je už starší (odhaduji lehce pod 50) a tak je v některých věcech na můj vkus hodně tradiční. Nemá třeba příliš dobrý názor na homeopatii a takové ty alternativnější metody. Nebo příliš neuznává kojenecké plavání atd. A to by mi vyhovovalo, kdyby třeba pediatr k běžnému léčení připojil něco navíc - úřeba právě homeopatii. Ale na druhou stranu, atb nikdy nepředepisuje zbytečně, snaží se to zpočátku řešit jinak. Takže, i když třeba někdy věci vidím jinak, většinou na ni nakonec dám a nelituji. Malej k ní chodí rád a já jsem v klidu, že je o děti postaráno. Pokud chceš, pošlu ti na ni číslo.