Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

tital
autor
7. srp 2012

@ja.na81 Zahojilo se to behem meho pobytu v nemocnici... ted nas pro zmenu ceka ockovani... prijde mi, ze od tech bilych plastu ne a ne utect 😉

xuxie
7. srp 2012

@tital teda holka, nenudíš se ☹
Ono se to řekne, klidový režim, viď? Prosím, nemůže některá babička nějak k vám, alespoň na dva týdny - pak už může Barunka ven a měla by být téměř úplně fit.
Strašně moc držím palce a pokud bychom mohli nějak pomoct (třeba nakoupit, nebo něco, cokoliv - napiš, myslím, že bydlíme kousek)

Drž se.

reruna
7. srp 2012

@tital teda vy jste si užili, ale hlavně, že to vše dobře dopadlo a ještě chvíli vydrž!

imzadi
7. srp 2012

@tital prave no...ten klid doma s prckem je nemoznej, taky mi to naridila doktorka ... a jinak ja se rozhodla ze kubicka do porodnice jit nenecham...bylo by to pro me hodne traumaticke a kdyz si vzpomenu, jak jsem byla rozhozena po prvnim porodu...brecela jsem kvuli vsemu a neslo to zastavit 😝

tital
autor
7. srp 2012

@imzadi Z porodky predpokladam, ze jdu za 4 dny domu, s uzlickem na ruce a tesenim na Bertika, to se da prezit 😉

imzadi
7. srp 2012

@tital presne tak!! 😀

helulela
7. srp 2012

@tital no teda, to je nemilý... aspoň že se to uklidnilo a Baru ještě chvíli vydrží. Doma je to teď určitě těžké, taky si klidový režim moc neumím představit. Bertík se s tím vypořádá, neboj se, že jsi mu způsobila nějaké vážné trauma. Nedalo se nic dělat a teď už jste zase spolu.

tital
autor
8. srp 2012

@xuxie Dostala jsem minulou nedeli pri prijmu a pak za 24 hodin kortikoid. injekce na dozrani plic miminka. Takze ted mi pri propousteni rikali, ze kdyby se preci jen neco stalo a jsem po ukoncenem 34 tt. ze by to nebyla takova katastrofa, pry porad na inkubator a mohla by se jeste urcita nezralost miminka objevit, ale uz by to nemelo byt tak hrozne.

Babicky tu mame do patku, dnes si stridaji smeny. A na vikend to vypada, ze muz odjede s Bertikem, nejak se jim to zalibilo. 😠 Me ne, ja chci byt s nimi, ale zase pulka vikendu o samote v konfortu vlastniho bytu - uz bych zacala chystat nejake vecicky pro Barusku... mozna me to taky malicko laka. Jeste uvidime. V kazdem pripade na dnesek jsem spala 10 hodin, muzsky behal do pokojicku a jeste ted s Bertikem chrupkaji... takze ja jsem naprosto svezi 🙂

imzadi
8. srp 2012

@tital take vyuzivam toho, ze dite je u babi a peru, zehlim, jak silena 😀 ale spat mi nejde "porad se budim a kontroluju, kde je 😀

helulela
8. srp 2012

@tital je to lepší pocit, když už je miminko relativně velké... ale vy to ještě chvilku vydržíte, holky 🙂 Ať se o tebe hezky starají, já bych asi kluky na část víkendu pustila, chystat taky někdy musíš.
@imzadi to budeš mít pěkný náskok

xuxie
8. srp 2012

@imzadi šmarjá, tak to já ho musím taky vyexpedovat - ale nás ještě teď čekají tři návštěvné víkendy (naši, kamarádi z Irska a brácha s rodinkou), tak asi až v září - to posbírám po Praze mimivěci, vyperu, koupím plenky jedničky a udělám místo ve skříni...se mi do toho ani moc nechce jak jsem líná.
Můj choť mi včera sdělil, že dva víkendy v září bude v čoudu (pracovně, budou se družit), tak mám radost, kdyby náhodou přišly podobné problémy jak @tital, tak jedu do nemocnice i s Martínkem ☹

beruska24.9.
8. srp 2012

ahoj všichni, zase jednou po dlouhé době nakukuji 😉

jen tak pro zajímavost......maminky, které máte děti stejného pohlaví, kdy se vám začalo plést oblečení?? já už zaperlila 😀
včera jsme nadávala, že mladší nemá žádné suché ponožky, že je snad něco žere 😕
ráno připravím věci, že jdeme na procházku a říkám starší dcerce, aby už se konečně začala oblékat, že ponožky může jen zkusit nebo ji je obléknu. a ona na mě tou svou hatlamatilkou, že ty ponožky jsou sestřičky. chvíli mi trvalo, než mi docvaklo, co se mi vlastně snaží říct 😎 😀
a to se jim teprve blíží rok a tři roky......co budu dělat za pár let, až se ten rozdíl velikostí ještě víc zmenší?! 😝

xuxie
8. srp 2012

@beruska24.9. to si pak budeš plést i se svými věcmi 🙂

helulela
8. srp 2012

@beruska24.9. ahoj 🙂 u nás se rozdíly v oblečení taky zmenšují. Dřív jsem Víťovy malé věci stíhala uklidit na chvíli do krabice, teď už je přesouvám rovnou do Adíkovy skříňky, za chvíli budou nosit stejnou velikost 😉

tital
autor
8. srp 2012

@xuxie Taky jsme to resili. ☹ Blby co cloveka napada ve 4 rano. Manzel zustal doma s Bertikem a ja jela vlastnim autem na pohotovost. Pak uz to bylo docela smesne - nalozili me do sanitky a odvezli se vsemi doklady na Kladno... muz musel za mnou a pak teprve draze "vykoupit" auto z motolskeho arealu... a od sester jsem dostala vynadano, ze ridim s kontrakcemi, ale co jsem asi tak mela delat ? Cekat na sanitku ? Otravovat taxikare ? A presne, stigro, ze byl doma alespon muz, ze Bertik o nicem nevedel.

tital
autor
8. srp 2012

@beruska24.9. Uf, to nas asi mine 😀 Modre menime za ruzovou.

ined77
8. srp 2012

@tital ...jejda, teď čtu co jste si prožili ☹ .ještě že to dopadlo takhle dobře a držím moc palce ať barunka ještě pár týdnů v bříšku vydrží!!
bertík všechno zvládne na 1*...to se neboj 😵

xuxie
8. srp 2012

@tital asi bych to dělala stejně, hlavně, ať malý o ničem neví - nedokážu si představit, jak by koukal probuzený ve čtyři v noci sanitkou a maminku odváží cizí lidi pryč, se bojím, že to by ani tatínek nezafungoval, řval by do rána. Taxikář by mě poslal nejspíš do háje, kdybych po něm chtěla odvézt 3 km do Motola...fakt nevidím moc řešení :-/
Nějak jsem asi přehlédla, proč tě stěhovali na Kladno, ty máš rodit tam?

Co Bertík, už je klidnější, nebo se tě stále ještě drží jak klíšťátko? 🙂

beruska24.9.
8. srp 2012

@tital - jsem nějaká zmatená, co se u vás děje?? vždyť máš ještě chvíli čas (na porod). nestíhám totiž dočítat.

na růžovou už mám alergii 😉 takže kupuji nejen modrou (pokud oblečení není vyloženě klučičí), ale i jiné barvy. ale je fakt, že ta růžová převládá aúúúúúú 😝 🙄

tital
autor
8. srp 2012

@xuxie Na Kladno me prevazeli, protoze na JIP pro novorence v Motole maluji, takze je snizena kapacita na pulku a v tu noc meli uplne plno. Rekli mi na rovinu, ze kdyz porodim, me si nechaji v Motole a miminko poslou do jine nemocnice. Tak jsem jasne souhlasila s prevozem, prestoze mam registraci v Motole.

Ale kdyz jsme u toho. Vrele doporucuji Kladenskou porodnici !!! Pro me jak sen, za prve je uplne nova, moderne zarizena, ale ten personal ! Pani doktorka co me prijimala a pak mela i na starosti, hotovy andel. Lezela jsem tri dny na "hekarne", cili tam byli sestricky z porodniho, taky neuveritelny, do pokoje vchazely s usmevem a ptaly se nas, jak se nam dari, co delaji miminka a jestli brisko neboli... Jsou tam neuveritelne vstricni a laskavy, musim rict, ze to se s Motolem srovnat neda.
Pak jsem byla na gynekologickem oddeleni, tam uz je to malicko horsi, vic pacitentu, min sestricek, ale vzhledem k udalostem naprosta spokojenost s Kladenskou nemocnici.

tital
autor
8. srp 2012

@beruska24.9. Byla jsem hospitalizovana v nemocnici kvuli predcasne delozni akci, proste se moje bricho chystalo na porod, miminko jeste ma cas. Bara je mala, jeste alespon dva tydny. Bylo to zpusobeny mou pretazenosti a celkovou unavou, proste mi prisly v noci kontrakce, po peti minutach, pravidelny, bolavy. Tak jsem jela na pohotovost. Rozhanely to kapackama na zastaveni stahu a otevirani delozniho cipku. Nastesti se podarilo, brisko zase neni v kreci, tvrdy, cipek se stabilizoval, ale mam naprosto klidovy rezim. Zakaz fyzicke namahy, sexu a pravidelne se mam hlasit u gynekologa.

Holky, hlavne vysledek je, ze muj muz beha v noci k Bertikovi a ja muzu lezet, to me rujnovalo asi nejvic. Uvidime jaka bude dnesni noc.

xuxie
8. srp 2012

@tital Ty jo, to bych nevěřila ☹
Jó Motol, víme svoje - já tam "musím", protože tam dělá mužův strejda, ten rodil i Martínka, tak to zůstává "v rodině", ale 100x radši bych šla jinam...porod ok, JIPka taky, ale těch 5 dní potom, to byl děs a záhul na laktaci. Jdu tam, ale třetí den, pokud malá nebude žlutá, tak jdeme domů na reverz a na stehy přijdu pak...bych ten týden tam znovu těžce snášela a to nejsem moc přecitlivělá, myslím :-/

handm
8. srp 2012

Ahoj, jen nakukuju a zírám...@tital tedy to jste si daly holky!! No snad malá ještě vydrží!
JInak @xuxie já chodím do MOtola, odrodila jsem tam i jedničku a jsem tam byla hrozně spokojená...Rodila jsem tedy přirozeně, takže JIP neznám, měli plno, takže jsem první noc byla bez prcka, ale jinak naprosto super! Krom asi jedný sestry na šestinedělí, ale tak každý má své dny, že...😝

beruska24.9.
8. srp 2012

@tital - tak přeji, ať to ty i miminko zvládnete ještě vydržet nějakou dobu 2v1 a hlavně, ať manžel co nejvíce pomáhá a Bertík moc nezlobí!!!!!!!

xuxie
8. srp 2012

@handm Já jsem nějak neměla štěstí ☹ Na šestinedělí jsem potkala jenom jednu hodnou sestřičku, paní Zdenku - úžasná paní, měla před důchodem, ale věřím, že se ještě setkáme, říkala, že má do důchodu 3 roky, tak to bych měla stihnout 🙂

xuxie
8. srp 2012

@handm Ty bys ji mohla taky znát, koukám, že jedničku máš o měsíc mladší než my 🙂

handm
8. srp 2012

@xuxie jj, to je pak pech, když člověk natrefí na nějaký blbý lidi, co mu to celý zkazí.. Já si fkat na tu "továrnu", jak všichni říkají, nemůžu stěžovat - ani na sál ani nic jinýho.. Jo, dalo by se spekulovat o jídle atd.. ale nečekám interconti a Michelinskou hvězdu atd, takže normální...
A jinak jsem taky zvědavá, jak pořešíme hlídání malého v případě krizovky😉 Bydlíme za Prahou, manžel do práce dojíždí do Berouna, babičky obě cca 80km 😀😀😀 Jsem domluvená s kamarádkou, že by ho případně pohlídala, kdyby to přišlo nějak narychlo.. ale jinak ho asi vezeme s sebou, nebo já sama s sebou a manžel za mnou přijede a pro něj si pak dojedou ty babičky, no... bude to zajímavý 😀😀

handm
8. srp 2012

@xuxie TO nevím, paní Zdenku si žádnou nevybavuju. Je otázka, zda jsi byla na šestinedělí jedna nebo dvě, což já si vůbec například nepamatuju, ale asi bych to dohledala v papírech.. 😲 😀

xuxie
8. srp 2012

@handm tak tak, my jsme si nesedly s dětskými sestřičkami na první směně a pak už se to nějak vezlo :-/ A taky, jak jsem tam byla "dlouho", tak už jsem strašně chtěla domů a malý nepřibíral a mlíko nebylo a tak nějak všechno na prd. "Tetu" Zdenku si pamatuji právě proto, že ve srovnání s tím vším, co mě tam štvalo, ona byla asi až extrémně pečlivá - se ukázalo, že znám od vidění jejího syna (ještě z práce), tak si mě vyloženě adoptovala a taky mi zažehnala zánět prsu, protože malý nepil a já neuměla odsávat (bolelo, tak jsem čekala, že přestane, odsávačku jsem sebou neměla, netušila jsem, že si mám říct a nikdo mi to nenabídl, jenom ona si toho všimla za pět dvanáct)
A taky tam byl fakt strašný kravál, nějak jsme se sešla asi hlučná skupina, to mi vadilo asi nejvíc, jak jsem fakt toužila si pospat, když malý spinkal a jak to vůbec nešlo ☹
Jsem zvědavá, jak to půjde teď 😉

tital
autor
8. srp 2012

@xuxie Ted uz budes zkusenejsi maminka. Nebudes snad az tak potrebovat vypomoc sestricek na kojeni a tak 🙂