Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

ameliejulliette
7. říj 2012

@tital Mně je úplně do pláče, když to čtu! No zvládli jste to, jsi dobrá! Klepala bych se ještě teď. Posílám i statečnému Bertíkovi pofoukání. Já zrovna v pátek přemýšlela, jestli se nevyrábí nějaká helma, která chrání ten spodek hlavy, no fakt, Ben byl na motorce venku poprvé, ale po tomhle teda bude jezdit zas jen doma a na terase ☹ K Vánocům dostane tříkolku a k narozkám First Bike.
@irenka ☹ Holky, nějaké erupce? S atb neporadím, ale kašel jsem u zubů nikdy nepozorovala. Držte se!
@xuxie Myslím na vás zítra a těším se na dobré zprávy 😉

Tak po čtvrtečním zážitku, kdy se nám vysypalo auto a odvážel mě a děti švagr a Ben to nějak nepobral a měl hysterák, že nechce do autosedačky, nééé nééé nééé, fakt hnusnej záchvat jako ještě nikdy, máme každou noc několikrát buzení "néé néé néé brm néé..." ☹ Vůbec nevím, co mu tam přecvaklo, že je to tak silný, a nemůžu to z něj dostat, řekne mi toho spoustu, ale tohle ještě nezvládne, no... Snad to brzo přejde, je mi ho líto.

tital
autor
7. říj 2012

@irenka Muze to byt navrat nemoci, stejne jakou zoubky nebo rozjezd nove nemoci. Nam znama MUDr. rika vydrzet alespon dva dny s horeckama, ze se pak da lepe diagnostikovat o co jde a nemusi byt prave ATB zbytecne, nebo ze to to dite treba prejde... My meli zhruba pred mesicem dva dny vysoke teploty a pak nic. Zadny priznak, zadny problem.

tital
autor
7. říj 2012

Zpravy od nas z domova 😉
Dnesni prevaz v Motole uz se obesel bez meho place, Bertik malicko zakricel... Ale ma to dobre, mame to udrzovat v suchu - pokud mozno - a ve ctvrtek prevaz a vyndani stehu ! Ma tam 4, ja to v patek nestihla spocitat, a pusinka se snad hoji taky dobre.
Ale co mi prijde uplne nejhorsi, a stale se diky tomu "hroutim", ze Bertik pokracuje ve svem zivote jak nerizena strela ! V patek co jsme prijeli domu, tak hopsal na sedacce, skakal z postele. Dnes to same, hopsa, leze na lavicku, za lavicku a mezi takove ty zidlicky v Motole, slejza dolu, pokopava nozickami... proste pytel blech. Jak ho naucit byt opatrnejsi ?????

svatule
8. říj 2012

@tital četla jsem, co se vám stalo, naštěstí jste to zvládli a určitě bude úplně v pořádku. Máme za sebou bohužel podobnou zkušenost, když byl Vašíkovi asi měsíc, Eli dělala doma blbosti a spadla z lehátka a rozsekla si čelo, takže jsme valili na pohotovost...Manžel v práci, já sama doma bez odstříkaného mlíka, Vašík v postýlce, naštěstí pohlídala sousedka. Malá má 3 stehy nad obočím, hojí se to hezky, není to skoro poznat a co se opatrnosti týče, pořád je to taková divočejší, vysvětluji, ukazuji, ale vleze všude a zkusí vše...takže v tomhle moc neporadím.
@xuxie přeji, aby vše dobře dopadlo.
Jinak se holky všechny mějte moc hezky, jdu do práce, ještě mě dneska čekají hrušky na zavaření, podle času ještě napíšu

xmarg04
8. říj 2012

Ahoj holky, jen ve zkratce zprava od nas - v 7,25 vykoukla na svet Thea (3550/53). Jsme obe ok a slo to prirozene!!!😉 Sice porod 9,5 hodiny, ale hnus jen hodku a pul. Vsem dnes nebo v brzke dobe planujicim rodit prejeme co nejpohodovejsi porod. Mejte se bajo, pa, G.

imzadi
8. říj 2012

@xmarg04 no skvela zprava!!!!a velka gratulace, prejeme Thee vse nrj a mamce rychle zotaveni 😀 dnes rodi i xuxie...to je prirustku 😵

irenka
8. říj 2012

@xmarg04
Obrovská gratulaceeeeeee. Tak dneska je rodící den!!!
Hodně zdravíčka a malé do kolebky radost, lásku a moře štěstí.
Přeji rychlou rekonvalescenci a radostné apohodové domácí sžívání..... 🙂 🙂 🙂 🙂

tital
autor
8. říj 2012

Holky, psala mi Xuxie 🙂
Linda uz je venku ! Je krasna (jsme ani nepochybovaly 😉 ) a ma 3,17 kg a 50 cm. Apgar plny.

@xmarg04 Gratulace ! Se nam to tu krasne mnozi 🙂))) Cekame na fotecku.

imzadi
8. říj 2012

@tital dekujeme za zpravu!!! @xuxie prejeme tez vse nej tobe i male 😵

handm
8. říj 2012

Ahoj!!
KOukám, že je to tu plné přírůstků, to je krása!! 😀😀😀😀😀
@xmarg04 @xuxie holky moc gratuluju ke slečnám, at vám dělají samou radost a jsou zdravé!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
A @imzadi tobě držím palce!!🙂

@tital tedy jen jsem četla vaši story s odrážedlem, tak jsem se rosila ☹ 😕 😕 😕 😲 😲 😲 Jseš kabrňák, jak jsi to zvládla!!! A At už je Bertíkovi jen dobře!! Náš malej naštěstí motorku nevyhledává, má ji jen na zahradě, helmu nemáme, ale ven mu ji neberu, na procházky, jeho to stejně tolik neláká, radši chodí po svých.. a při představě, jak ho honím s kočárem tady u nás z kopce dolu a on se někde přizabije, mi jde mráz po zádech 😝

jinak u nás zatápí priorix ☹ Mareček je už 12. den po očkování, ale celý týden měl něco jako chřipku, takže odsáváme neuvěřitelný kvanta nudlí, vůbec se to nelepší, léčíme kašel a on včera dostane osmatřicítky ☹ 😠 😔 ráno měl 38,6, blinkal několikrát hleny, takže se fakt nenudím.. ještěže zítra večer přijede moje mamka, protože malej chce být pořád u maminky, jak mu není dobře a když do toho pláče malá a potřebuje mě, tak bych se nejradši rozpůlila 😝 😲 😨 😕 Tohle je fakt dílo s těma dvěma, když jsou nemocný.. 😲 (malá chytla rýmu od něj minulý týden, ale už je snad dobrá, tak snad to zas nechytne) ☹ Já už dva dny nebyla venku a solidně mi hrabe 😖 @irenka drž se, umím si představit asi trochu, jak trpíš ☹

imzadi
8. říj 2012

@handm dekuju, zrovna tu balim kubovi k babicce, sobe do porodky a varim muzovi a slusne mi hrabe 😝 preju at jste brzo zdravi!!!

handm
8. říj 2012

@imzadi díky!! máš to ale pěkný, pěkný program 😲🙂 Tak at to jde bez problémů a jste s Emulí brzy doma😉🙂

imzadi
8. říj 2012

Holky date mi nektera cislo?? Mam jen na xuxie a ta bude jeste v nemocnici...dik😉

irenka
8. říj 2012

@xuxie
Další krásné zdravé miminko na světě, Hodně veliká gratulace... přeju hodně hodně zdravíčka a štěstíčka malému uzlíčku. At je krásná a zdravá... a má doma toho nejhodnějšího brášku. 🙂

misa_1
8. říj 2012

@tital Tyyy brdo, vy mate akce, tak at se bertik rychle hoji.

misa_1
8. říj 2012

@xmarg04
@xuxie
Holky, velika gratulace! At vam holcicky delaji samou radost! Preju brzke zotaveni a pohodovy navrat domu za braskama.

zlilly
8. říj 2012

@xmarg04 @xuxie Ať jsou holčičky hodně zdravé a šťastné! a maminkám velká gratulace.

tital
autor
8. říj 2012

@imzadi Mas ho v soukrome poste 🙂

helulela
8. říj 2012

Ahoj holky, super zprávy tu!
@xmarg04 @xuxie taky moc gratuluju, holky! Přeju rychlé zotavení a spokojená a zdravá miminka 😵 😵 😵

@tital akce s Bertíkem je děsivá, opravdu jsi to zvládla zorganizovat úžasně. Na jednu stranu je pěkný, že se z toho rychle oklepe, ale chápu, že tě to straší. Tip nemám, doma máme momentálně pravý opak. Snad jak poroste a dostane víc rozumu, bude i opatrnější, aspoň v těch nezbytných situacích.
@irenka je mi líto, že jsi v takové náročné situaci. I za normálního provozu toho zvládáš tolik a teď ještě další komplikace. Hlavně vydrž, brzo musí být zas líp!
@imzadi držím palce, Ema bude to nejlepší na konec 😵 😉

helulela
8. říj 2012

A ještě jsem málem zapomněla na slíbené hlášení z víkendové svatby. Kluky jsme rozdělili mezi babičky, každé jednoho. Řekli jsme si, že oba najednou by byli na ně moc. Bála jsem se, jestli je to dobrý nápad, že se jim třeba bude po sobě stýskat. Spíš teda Adíkovi, protože Víťa už párkrát přes noc u babičky byl, ale Adík ještě nikdy. Nakonec to všichni zvládli krásně. Při návratu byli kluci dokonce rádi, že nás vidí, oba se na mě hned věšeli a tulili se 😵
Svatbu jsme si moc užili. Byla malá a poklidná, na hradě, s kulturním programem včetně šermířské skupinky a historických tanců 🙂 S kamarády snoubenci se vidíme tak jednou za rok, navíc nevěsta je teď těhotná, čekají první miminko, tak jsem byla ráda, že jsme se zase všichni sešli a měli spoustu času si popovídat 🙂

tital
autor
8. říj 2012

@helulela Idealni prubeh, co ? Krasna myslenka - rozdelit deti babickam 🙂)
Musim rict, ze jsem se donedavna hrozne branila, dat dite babicce. Pak jsem byla v tom Kladne, v nemocnici, a najednou to slo, byla jsem rada, ze babicky na stridacku dojizdi a o muze a Bertika se staraji. Dnes je odevzdavam s laskou a ihned 😀 Bertik byl u babicky v sobotu, krasne si to oba uzili. A my s Barunkou by jsme se taky dospaly, kdyby neprdikovala...

helulela
8. říj 2012

@tital ideální průběh, přesně, pro unavené a usedlé matky 😉
My většinou jezdíme k babičkám všichni. Odevzdávání dětí využíváme, když potřebujeme někde něco zařídit, obejít doktory apod. A tchánovci si v létě o dovolené vzali dvakrát Vítka na jeden den "jako do školky". Vím, že je to velký luxus mít poměrně blízko oboje prarodiče a ještě natěšené na vnoučata.

carmonka
8. říj 2012

@xuxie a @xmarg04 - moc gratulujeme a oběma holčičkám přejeme vše nej do života! A holky, koukejte hezky spát, baštit můžete až ráno!

@helulela Ty jo, úplně ti ten víkend závidím, na tohle já si ještě počkám... Ale naplňuješ mě nadějí 🙂

helulela
8. říj 2012

@carmonka určitě se taky dočkáš, my nedávno překonali ten pověstný kritický první rok, tak čekám, jestli se nám to začne vracet, jak všichni tvrdí 😉 🙂

baarca
8. říj 2012

@xmarg04 @xuxie Moc gratuluju k holčičkám a ať vám přinesou co nejvíc radosti.

@helulela To je můj sen 😅 Co se Karolína narodila, tak jsem se ani na jeden jediný den "nezbavila" ani jednoho dítěte. Nejdřív po porodu jsem se bála, aby si to Mates blbě nevyložil, že ho odkládáme. A pak to šlo setrvačností. Babičky se do nějakého hlídání nehrnou. Mates má pověst vzteklouna, tak i když ho má máma hlídat třeba 2 hodiny, když jsem šla s Karolínou plavat, tak o tom týden dopředu vypráví, jak to bude strašné... I když pak je třeba v pohodě. Ale taky už předvedl scény... A Karolína má od nějakého 8. měsíce neskutečnou separační úzkost, jenže se jí těžko zbaví, když všichni řeší její pláč tím, že mi jí okamžitě vrací, aniž by se třeba snažili jí nějak rozptýlit.
Ale už mi dochází energie a prostě jsem mámě řekla, že potřebuju, aby si je alespoň přes den někdy vzala. Mám na to blbou povahu, já pořád čekala, že se třeba nabídne, je mi blbé jí je nutit.

helulela
8. říj 2012

@baarca já mám na tohle kluky zlatý. Víťa doma řádí a když je pak sám u babičky hraje vzorňáka, že jsou z něj všichni u vytržení. Adámek brečí, když mě vidí odcházet, ale za chvíli je v pohodě. Dát hlídat oba dohromady je mazec, to jsme si troufli na 2-3 hodiny, když jsou na ně aspoň dva dospělí 😉 Jsem moc ráda, že tuhle možnost mám a nijak to nezneužívám... a co máma na to, domluvily jste se?

svatule
9. říj 2012

@xmarg04
@xuxie
holky velká gratulace k miminkům a hodně zdraví všem!
Koukám, že se to pěkně rozrodilo 🙂
Teď moc myslíme na @imzadi, ať to dobře dopadne!
U nás je to jakžtakž ok, Eli soplí, tak snad to nebude nic vážnějšího a nenakazí Vašíka, protože v čtvrtek jdeme na očkování a poradnu a kyčle...
Jinak holky, pokud chcete vidět fotky z vítání, pošlu vám do IP odkaz 😉

svatule
9. říj 2012

@baarca
@helulela
holky paradoxně nám pomohlo, že jsem musela rodit v Praze, Elišku si střídal manžel s rodiči a ona to vše zvládnula a tak si ji tak 1x za 2měsíce berou na celý víkend, takže máme "klid" pouze s jedním a věřím, že snad do budoucna budou brát aspoň občas oba dva 🙂
jinak super, že se svatba povedla, nás čeká v dubnu svatba v rodině, sestřenice od manžela, už teď se těšíme 🙂

tital
autor
9. říj 2012

@helulela "Jenom" rooooook ? 😉 😲

irenka
9. říj 2012

Ahojky holky,

tak konečně snad můžu napsat "nemoci na ústupu" - jen to nezakřiknout - tukám na dřevo.
A jinak mě bavíte, vás ani snad nebudu číst, že máte možnost dát děti babičkám/dědečkům, ke tchýni...
nebo budu mít ještě větší depresi než mám!
Já na dnešek spala asi 3hodiny, což je krásný a mámpocit, že jsem prospala celou noc.
Ale řeknu vám, že v 6ti nedělí jsem to nevyspání zvládala líp. Asi ty hormony na vás tak působí že jste schopný jet non-stop... 🙂

@helulela
Super relax na svatbě a ještě pokecat s kamarádama... tak to má být.

@handm
Jak je u vás? Je to lepší??
@svatule
Já se ráda podívám. My měli vítání cca před měsícem- velice vtipné. Všechny děti měli 7měsíců, byly od sebe jen den. Ale jediná Anička nevydržela ležet v kolébce a samo si tam stoupla.. :D