Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

casiopeia
3. bře 2012

Jasně, tak třeba moje dcera od roku v kočárku být zásadně nechtěla a lítala. Mě hlavně přijde, že dvojkočár je přeci jen na manipulaci horší a těžší při cestování MHD. Víte jak to myslím? Že si tím člověk ulehčí tak na procházku ale třeba když jde nakoupit, jede někam MHD tak je to horší. A jinak si dcera teda nikdy nestěžovala, když si chtěla na chvilku sednout tak si sedla na přední kolo (máme Chicco S3) a na tom předním kole se dá sedět. Případně ten skate.

zdeniii
3. bře 2012

@dana3262 takže ted budeš mít jaký kočárek? 🙂)
Určitě ho pořídím, fakt i na tu chvíli. Jde mi přece taky o to aby si i dcerka odpočinula a vůbec aby pro ni nebylo najednou tak násilné odtržení. Stačí že přijde miminko a najednou ještě muset opustit kočár a pustit tam vetřelce... to bych byla taky nasr... 😀

zdeniii
3. bře 2012

@casiopeia my bydlíme ve městě a MHD nejezdíme 🙂 takže jde o vyloženě o procházky a nákup 🙂 uvidíme, prodat ho můžu vždycky ;o)

dana3262
3. bře 2012

@zdeniii to je strasny jak ja pisu.. furt "jakoby jakoby" blee!!
Mame Easy Walker-ten je perfektni. A pak budu mit P&T Explorer na uzivani jako ma jednomaminka golfky 🙂
Jeste mam schovane golfky Jane Energy, ty tam jeste chvilku posečkají.
Ten EW je obrovskej povoz. Je tezkej a vjet s nim do obchodu je doslova směšný, ale na vychazky a na spani je bezvadnej. Přidělala jsem starsimu pod nohy polštářek, takže má komfortní dlouhy luzko. Mam tam přidělanou permanentně motorku na karabinu, organizer na rukojet, drzak na piti, mam ho proste celej ovesenej a vypadam jak bezdomovec, ale mame pohodlicko 😀
Hrozne se tesim az bude teplo a my budem jezdit po vecerech. Doufam, ze budou oba ochotni. S prvnim jsem jezdila vzdycky do pulnoci po venku, to se mi libilo, v lete. Vsude byli lidi, sedeli na zahradkach, hrala hudba, jezdily auta, ja si koupila lahvace 😀 😀 udelam jim tam postylky. Hehe..sama bych si tam vlezla..urcite me minimalne jeden vypeče. Starsi, ze neusne veku, ze bude vsude koukat nebo mladsi..proste taky nečim, on uz si neco vymyslí, tak je to vždycky 😅

zdeniii
3. bře 2012

@dana3262 nojo už vím jaký máte, však jsi mi to už říkala 🙂 se do toho už zamotávám jak nad tím kočárem pořád přemýšlím 😀 Týjo ale je pěkně drahej i bazarovej...
Teda do půlnoci venku, to jsi dobrá 🙂 to jsem nebyla ani náhodou a ani na dvolené 😀

baarca
3. bře 2012

@casiopeia Jasně, že se to zvládnout dá. Ale strašně záleží na dětech - některé jsou od roka a půl úplně bez kočárku, některé se vozí do 3 let. Takže tak holky chápu, sama jsem ho původně před porodem taky chtěla, jen doporučuju to hodně zvážit, protože si myslím, že tím dvojkočárkem starší dítě trochu zleniví. Taky je určitě rozdíl, že já měla miminko v květnu a v létě nebyl s chozením problém, zatímco v zimě to je určitě těžší. Já mám děti přesně 2 roky od sebe a nemáme ani ten skate a místo toho máme odrážedlo 😎 Původně jsem před porodem řešila právě to, aby se případně mohl Mates kde vyspat, když bychom vyrazili na celodenní výlet, ale to si vyřešil sám asi měsíc před porodem a to tak, že přestal přes den spát 😅 A díky tomu, že v Praze byl letos sníh asi tak týden, tak jezdí na odrážedle pořád a já naopak za ním běhám. Takže třeba na hřiště, co je tak 15 minut normální chůze, my dorazíme tak za 8 😀 Samozřejmě, měli jsme i situace, kdy si sednul na chodník a byla to hra na nervy, kdo vydrží déle. Ale tak nějak mi příjde, že to patří k vývoji a dítě se musí postupně naučit být bez kočárku.
A Matese jsem nesla jen jednou jedinkrát, když se při čekání u poklady v obchodě blbě opřel o košíky, spadnul a kousnul se do jazyka, takže byl celý od krve a úplně vyřízený.
@dana3262 Já bych se na eskalátorech bála s jakýmkoliv tandemem, to jsi s tím čtyřkolákem s oběma dětma fakt jezdila? Já teda bohužel jsem tintítko, takže bych to nedala.

dana3262
3. bře 2012

@baarca ja se 4kolakem byla a uple v poho. ja nejsem tintitko, ale mam ted 49kg na 175cm, tak jsem se musela taky trochu snazit 😀 😀
@zdeniii koupila jsem ho bazarovej v zaruce zas ho hned poslala dal. Jako vzdycky na kocarku neco tratis, ale jestli koupis starej za 7 a prodas ho za 2 nebo novej za 12 a prodas ho za 7 nebo v tomhle pripade novej za 20 a prodas ho za 15 to je furt nastejno..

tital
autor
3. bře 2012

@dana3262 Holky, holky. Vyklate me.🙂 Ja mam do porodu jeste furu casu. A na dalsi jaro, kdy bych chtela dvojkocar je vlastne cely rok.... Ale uz jsem koukala, ten easy walker se mi prave libil vic nez verze, kdy deti sedi za sebou. Ne do MHD, ne do obchodu, ale jen ven, na brusle, do parku, na hriste. Presne, zavesit tam od motorky pro starsiho az po vsechny serepeticky pro mladsiho... Tak ja budu jen tak cist a okukovat a rozhodnu se po porodu, po zime. Jen mi prosim napis, nakladas ho do auta ? Do jakeho a jak mate velky kufr ? Neni to na zvedani hodne tezke a neskladne ? Chtela bych ho vlastne jen ve verzi sportaku, me druhe dite uz by pristi jaro mohlo sedet....

dana3262
3. bře 2012

@tital Na bruslich by te to asi smetlo 😀 mame ted velky auto, forda galaxy, ale vesel se i do focusu, ten ma ale taky velky kufr a zabral ho skoro cely. je to velky, neskladny a tezky..bohuzel musim priznat barvu, ale ja jsem s nim fakt spokojena 🙂

irenka
3. bře 2012

@zdeniii
Tak já našla levnější ale furt nevím.... ach jo.. v tomhle mi fakt nikdo neporadí... :D
Mě se do jinýho kočárku nechce, ale když vidím jak to MAtyho prudí a jak se vzteká, tak fakt nemůžu ani na blbej nákup rohlíků.... 🙂

irenka
3. bře 2012

@dana3262
Taky nepijeme, nekouříme, sice dovču plánujeme ale jen po ČR a do toho stavíme..... No já fakt nevím.
Mám strach z toho Jané že je to dlouhý a bude to těžký...

irenka
3. bře 2012

@tital
Já si taky myslela že to Maty zmákne... jezdili jsme už bez kočárku. A v pohodě, jen ted mi to sabotuje.

Ale máš ještě čas, tak uvidíš. 🙂

dana3262
3. bře 2012

@irenka je to hrozny tohle rozhodovani, ja vim.. Muzu ti nabidnout, aby ses u me mrkla na Phil&Teds Explorer a Easy Walker duo, jinak je bohuzel to rozhodnuti fakt na tobe ☹ Me to Jane prijde jako krok zpet, co se tyce kocarku. Koupila bych ho, ale jen kdyby nebyl p&t

zdeniii
3. bře 2012

@irenka no právě taky si myslím že ani pro ty pitomý rohlíky bysme nedošli... 🙂 já ho určitě koupím 🙂) teda půjdu se na něj teď mrknout do obchodu v pondělí a rozhodnu se.

zdeniii
3. bře 2012

@dana3262 myslíš že je lepší mít dětičky vedle sebe než za sebou jo? Bojím se té tloušťky... a ten Phil&Teds Explorer taky ho koumám 🙂 chjo to jsou ale rozhodnutí... 😀

irenka
3. bře 2012

@dana3262
No to je šílený vid? A proč ti přijde ten Jané krok zpět? To že jsou děti za sebou?
Jůůů to bych docela ráda, P&T znám, má ho Hest. A EW je vedle sebe není?

@zdeniii
No právě..... sice to mám jen 2 stanice busem ale kam dát dítě v obchodě? TO mi tam rozbourá všechny regály když nebude přivázaný v kočárku! 🙂

Holky, to je šílený.... já fakt nevím. :(
A to chci za týden razit něco koupit. Tedy už příští týden. Maty má narozky a já potřebuju suroviny na dorta a taky nějaký dárek jsem mu chtěla koupit.... chjo.... to jsou ale dilemata... :D
Tak dobrou, děti spí tak mám před sebou 2 hodiny spánku. 😉

zdeniii
3. bře 2012

@irenka dobrou nocku 🙂 třeba tě něco napadne ve spánku 🙂) já toho Phil&Teds vůbec neviděla ani na netu není moc na prodej... chjo... Ty bys ho brala??

Já Helenku ještě a v obchodě ani vypustit nezkoušela :D a v plánu to fakt nemám 🙂)

irenka
4. bře 2012

@zdeniii
dobré ráno,
tak mi to nedalo a ještě jsem objevila tento.... ale jen nový!
Má dvě přední otočná kolečka ale značka mi nic neříká.
http://www.chytramama.com/zbozi/4410/Sourozenec...

zdeniii
4. bře 2012

@irenka já jsem nad tím přemýšlela v noci a nechala si o tom zdát jak mi to nedalo :D a usoudila jsem, že to bude opravdu jen na pár měsíců a nemá podle mne smysl dávat tolik peněz ze kočár jako je Phil&Teds i když je vážně supoer, začíná se mi líbit čím dál tím víc 🙂) i tenhle Britax je parádní, ale do terénu bych volila raději Phil&Teds tenhle je takový jen do města... Takže asi fakt pořídím jen ten Jané pro usnadnění. Sportovní kočár potom mám i hluboký kdyby se Helenka rozchodila... takže pro mne to nemá smysl kupovat takový drahý kočár.

dana3262
4. bře 2012

@zdeniii je to urcite komfortnejsi pro deti. Obe se tam dost pohodlne vyspi. Ale nikam s nim nevjedes, nikam se nevejdes a je to težký jak prase..
@irenka Jane mi prijde, ze je vetsi, tezsi, delsi, hur se sklada a deti v nem jsou stejne tak, ze jedno vzdy sedi. Ten P&T je modernejsi, velkej jak normalni kocarek a dobre se sklada a rozklada, neni moc tezkej.
EW je vedle sebe. Je to obrovskej povoz 🙂
Ten Britax, cos ted posilala, je podobnej jak Jogger City Select. Na ten jsem se divala jako prvni kdyz jsem byla tehotna
http://www.babyjogger.com/city_select_lp.aspx
odradilo me to, ze tam je malo mista na nohy a ze kdyz obe deti lezi, ta je to silene dlouhy a prorazis si cestu hlavou jednoho z deti.

zdeniii
4. bře 2012

@dana3262 mně právě Helí už v kočárku nespí takže stejně jen sedí, čili mně by to nevadilo že by musela jen sedět a jí taky ne 🙂
Nějak neplánuju trajdat povendku do půlnoci jako ty ;o) a bohužel jsem nai na Phila nikde bazarového nenarazila...

zdeniii
4. bře 2012

Mně by se nejvíc libil takový kočárek aby tam mělo největší komfort miminko a starší by ho až tak tolik zase nemělo aby ho to nutilo chodit 🙂)

zdeniii
4. bře 2012

@dana3262 koumám pořád toho Phila. Jaký je rozdíl mezi tím explorer, Vibe a nebo Dash? vypadají stejně akorát kolečka jinka?

dana3262
4. bře 2012

@zdeniii no to je tezky.. Dash vubec nevim, ale Explorer a Vibe vim. Explorer ma plosinku na nohy a je celej jakoby gumovejsi. Vibe nema tu plosinku, taklze kdyz je male dite, navic treba jeste v doublekitu nahore, tak mu nohy hrozne visi dolu a Vibe ma dvoje diry na pridelani doblekitu nahoru, ale lide si stezuji, ze kdyz jej daji výš, tak maji strach o stabilitu a když jej daji níž, tak miminko nema prostor na nohy. Taky ma Explorer brzdu u nohy a vibe myslim na rukojeti. Bazarove se prodavaji hodne Phil & Teds Sport, ten ma horsi polohovani zadicek, tedy ten system je nejak slozitejsi. Jo a jeste u Vibe prehazujes double kit samotny a u exploreru potrebujes takovy adapterky. Ten Vibe je konstrukčně stejny jako Verve, ale Verve nema dvoje diry (vyšší a nižší) má jen ty nižší, proto jsem ho taky dala pryč. Nejvic si chvali Explorer-jsem na to zvedava. Taky ma Explorer trosku vic mista vzadu v doublekitu a o malinko vetsi prostor pod zadeckem v doublekitu. A ten dublekit u Exploreru vic sedi nez u vibe-je trosku do lehu-jen malinko.
Ten Sport taky urcite neni spatnej.

dana3262
4. bře 2012

@zdeniii ted jen koukam na tvuj odkaz, ze u dash nema doublekit strisku. A kdyz tam vozis korbicku, tak uz tam nejde dat doublekit. Ani nahoru ani dolu.

irenka
4. bře 2012

Holky já vás nestíhám! 🙂
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

irenka
4. bře 2012

@zdeniii
To je moc hezký cos objevila na tom broučkovi.... ted to vnucuju manželovi.... 🙂

@dana3262
Ty se teda dobře vyznáš v kočárkách.... máš to dobře prostudovaný!
😉

dana3262
4. bře 2012

@irenka u kazdyho kocarku se tukam do cela, proc tam neudelali to nebo to.. Kdyz uz jsem se konecne rozhodla, ze koupime phil and teds verve, proste drahej kocar, tak jsem ocekavala komfort, zklamalo me to. Nevim, proc nekde neni nejaka firemni poradna nebo nejaka moznost, zajet se na ne nekam kouknout, porovnat.. A ne treba do Kolina, ze-trochu z ruky. A ani tam nemaj vsechny. Uz me to hrozne prudi. Doufam, ze explorer bude nas konecnej 😀 Pani, co jsem od ni kupovala ten Verve vystřídala 26 kočárků na 2 deti!! 😀

terezzz_zl
4. bře 2012

@andelka - praktický poznatek z 5-týdenní praxe 😀 😀 😀 když potřebuju kojit a starší je vzhůru, zamykám se s ním do jeho pokoje - mám ho tam pod dohledem, vím, že si nic neudělá ani nic nevyvede a přitom se zabaví a v klidu nakojím.