Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

beruska24.9.
4. zář 2012

opět se potvrdilo, že je zbytečné řešit věci předem, než vůbec nastanou 😉
jsem hodně dlouho předem stresovala, jak naše na veřejnosti neprůbojná dcerka, která není vůbec zvyklá na děti, zvládne školku. včera jsem ji vyzvedávala po obědě a nechtěla jít domů. pak mě celou cestu v autě přesvědčovala, že doma spát nebude, že bude spát ve školce. takže tam dnes (druhý den) zůstala i spát a vyzvedávala jsem ji až po odpolední svačince. a ona se rozplakala, že nechce jít domů, že chce být ve školce 😕 😀

helulela
4. zář 2012

@beruska24.9. to je skvělý, že se jí tam líbí a rychle si zvykla 😵 Oddychla sis, viď?

beruska24.9.
4. zář 2012

@helulela - to víš, že jsem ráda, že se jí tam líbí. jen tak trošku mrzí, že by se nejradši do školky nastěhovala a maminka ji je ukradená 😀
horší to bude s její roční sestřičkou, které starší ségra, přestože se každou chvíli perou, asi hodně chybí. je ukňouraná a celé dny ji mám za zadkem. a když jsem ji dnes oznámila, že se jdeme převléknout, že pojedeme pro sestřičku, tak si nasadila připravený klobouček (ten už nasadit umí), vzala si lahvičku s pitím a šla. takže nakonec jela v domácích tepláčkách.

imzadi
4. zář 2012

Zdar zeny!! Dnesni sraz super, ale omlouvam se za naruseni mym muzem a brzky odchod 😀 tesim se na foto!

@helulela dnes u nas uspech, snedl 3 kousky brambory 😠 uz nevim co delat...presne mam vycitky hlavne kvuli zdroji vitaminum, apod.

carmonka
4. zář 2012

Ahoj, tak jsme taky dorazili domů. Díky za příjemné odpoledne a za tip na hřiště. Nikdy mě nenapadlo jít za to nákupní centrum dozadu. Pak jsem si tam ještě dala u baru kávičku, malej se proskákal v hradu. Je to fajn místo, když bych třeba chtěla jít nakupovat a někdo by mi byl ochotnej hlídat. Stačí si odskočit nakojit a může se vesele pokračovat v utrácení 😉
Díky za výborné buchtičky (nevím už komu...) a těším se na příště (snad se třeba vykopeme dřív). Zdravíme a máváme všem dětem i maminkám!
@imzadi Nevím, jak tvůj muž vyrušil, ale obdivuju ho za tu odvahu. Ten náš nás tam odvez a radši šel z vlastní vůle nakupovat 😀

tital
autor
4. zář 2012

Hojda,
srazik super, priste na nejakem hristi pro prcky (mala skluzavka, domecek...).
Fotku prikladam 🙂

ameliejulliette
4. zář 2012

@carmonka To já ne, to on sám 😉 Je fakt, že ten den pak není rozkouskovaný, dopoledne jsme doma, odpoledne jdeme ven. Ale může se to zase změnit, tak se zas tak neraduju 😀

ameliejulliette
4. zář 2012

Taky děkujeme za fajn odpoledne a příště snad už vynecháme 😀 Ale pak se s vámi zas rádi někde slezeme 😉

xuxie
4. zář 2012

@tital ta se povedla, ten m íček, prostě parádní momentka 😀

Příští týden se těšíme 🙂
Brou všem.

ameliejulliette
4. zář 2012

@xuxie Vidíš, jsem si ani nevšimla, že je to zrovna tento moment 😀 Sorry 😅

xuxie
4. zář 2012

@ameliejulliette símtě, dyť to bylo roztomilé - beru to neskromně, že jsem se mu prostě líbila 😀

ameliejulliette
4. zář 2012

@xuxie Jo jo, líbila 😀 😉

imzadi
4. zář 2012

@tital jezis ja tam vypadam hrozne,fuj 😝

@ameliejulliette preju aby si to mela brzo za sebou!

@carmonka no on si ho chtel uzit, pac dokonce tydne je fuc ...jinak by tam asi taky nepachl 😀

Zeny ja vam zavidim jak vsechny dobre vypadate a hlavne, jak mate hodne deti 😵

xmarg04
4. zář 2012

@misa_1 @xuxie @ameliejulliette @imzadi @carmonka @tital

Teda damy, to je gang...😉 Divim se, ze se na to hriste za nama jeste nekdo odvazil...😀

Diky za sraz, bylo to super..

Mmch, nevim uz, kdo vsechno chtel recept na kolac, kazdopadne tady je:

4 tvarohy, 20 dkg cukru (davam trtinovej, podle me sladi trochu min, takze standardniho bych dala trochu min), 20 dkg masla, 1 prasek do peciva, 4 vajicka, 6 lzic detske krupicky. Zamichat, na to pripadne ovoce, navrch drobenka.

@imzadi - jsem cetla "jak máte hodně dětí", tak si rikam, co blazni, deti mame vsichni stejne...😀DD

tital
autor
4. zář 2012

Skoro me napada, jestli si neotevrit na zavrenem hristi skolku, ze ? 🙂 Dve maminky a zbytek deti podobneho veku... 😀 , zbytek matek muze shoppingovat v tom nakupaku.
Diteti na krk cedulku se jmenem a mobilem maminky a je to ! 😀 😀 😀

Fantaziruju, jdu na kutky, brou.

dana3262
4. zář 2012

Ahoj! Mužů taky někdy s vámi na sraz? 🙂

irenka
4. zář 2012

Jůů holky,
to je super a moc parádní fotka...
ale jen jedna mamka bez pupíku.. No jo, já nemohla, tak jsem v tom Míšu nechala samotnou.
Příště se snad přídáme. Jen když to nebude tak daleko, ani nevím jak bych se tam MHD dostala.
🙂

carmonka
4. zář 2012

@irenka Dvě mamky 🙂 Teda pupík mám taky 😠 , akorát, že mě malá spinkala v kočárku. tak jsme jí nevyblejskli.

helulela
4. zář 2012

Holky, zase suprová fotka... vypadáte všechny moc dobře, i @imzadi 😉 A gang je vážně to pravé slovo 😀

irenka
4. zář 2012

@carmonka
Jejda, ted jsem asi něco pos.. to se strašně moc omlouvám... nějak tě nedokážu na té fotce identifikovat.
Možná je to tím, že ostatní znám a osobně neznám jen 2 maminky z fotečky.
🙂

imzadi
4. zář 2012

@helulela dekuju, jsi hodna...ale mam oci 😀

A vsimli jste si ze je to samej kluk ty nase ditka??? Druhorozene to snad trochu zmirni...

irenka
4. zář 2012

@tital
@ameliejulliette
Teda holky, nechcete už začít rodit?
Jsem zvědavá, která z vás bude první.... :D 🙂
A samo, že moc moc držím palce. 🙂

Jinak nějaké návrhy na příští týden?

carmonka
4. zář 2012

@irenka Ježiš, to je v pohodě, ono to tak na té fotce vypadá. Ve skutečnosi su jak laňka 😀

carmonka
4. zář 2012

@imzadi To mi připomíná, že tam zůstal žlutý klobouček s kytičkama. Ale jediná holčička tam byla ta moje, ne? Když teda nepočítám ty v bříškách. Těm asi klobouk nevypad 😀 , tak jsem ho tam nechala.

imzadi
4. zář 2012

@carmonka jojo mas recht...ale bylo by zajimavy kdyby se deti rodili uz obleceny 😀 😀 😀

misa_1
4. zář 2012

Opet super odpolko! A super fotka, jen nas ignorant musi vystrcit prdku, tohle nam ted pri foceni dela zcela bezne 😠
Posilam slibeny recept:
2 hrnky mouky
0,5 hrnku cukru
1 x vanilkovy cukr
1 x prasek do peciva
1 x vejce
1 x slehacka
A pak davam, co mam doma, dnes byla nastrouhana 1 hruska a boruvky, muze byt i jablko, banan, kakao, ale to ovoce to udela takove jedlejsi.

tital
autor
5. zář 2012

Návrh je další ÚTERÝ.

Samozrejme se @dana3262 pridej, budeme rady.

Sraz kolem 15-16 hod, podle spani deti. Catering kazdy s sebou. Pro me extra xuxie boruvkovou babovku, vid ? 😀
A hriste vybira @misa_1, bude nekde mezi Luka, Lužiny. Tak snad pro vsechny dostupne. Nebo jestli chcete zase nekam bliz k @irenka, kdyz ostatni z nas ridi ? Nam je to fuk, my jsme mobilni a v Motole urco jeste nebudeme 😉

irenka
5. zář 2012

@tital
Ahojky, to jsi hodná že na mě tak myslíš. Pro mě je ted MHD jako noční můra. Už bych fakt mohla napsat román o tom, jak se cestuje s malými dětmi,kočárkem v MHD :(

zlilly
5. zář 2012

@irenka mhd je desna. já semomentálně nemůžu rozhodnout kdo mě točí víc. jestli mladi zdravi lidi, kteri lezou dverma pro kočárek a tvari sem ze jim zavazim. nebo lidi co uz sou v autobuse a sedi a stoji na plosine pro kočár a neane uhnout. mám pokazde chut na ne sproste jecet.

irenka
5. zář 2012

@zlilly
Jo tak to jsme na tom úplně stejně. Ono to stačí s jedním prckem, natož se dvěma.
Nevím co držet dřív, zda kočárek,nebo v náručí Matýska. A přesně jak píšeš, lidi jsou bezohledný a dávají ti razantně najevo jak je obtěžuje, že nastoupil kočárek nebo malé děti..
Já už se kolikrát neudržím a pustím si hubu na špacír... alespon si tím ulevím. Ale je to stejně k prdu.