Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

zlilly
15. zář 2012

Když už sme u toho spaní, jak to řešíte večer v malým bytě? spíme všichni v jednom pokoji a když dám spat mimino, tak ho zase napůl vzbudíme, když dáváme spat staršího, takže mimino uspávám dvakrát což mě nebaví. takže dávat je spat zaráz? jednoho o pul hodinu pozděj než by potřeboval a druhýho o pul hodinu dřív než je zvyklej? nebo uspat mimino jinde a přesunout do postýlky až velekj usne?
jinak denní spaní zatím řídím podle toho staršího. spí zhruba od pul jedné tak hodinu a půl až dvě. mimino zatím usne kdykoliv kdekoliv a úplně moc řádu v tom ještě není, takže je zatím nijak nesrovnávám. ale většinou jeden usne a druhej se budí 😠 teroristi malinci 😀

eveluska
15. zář 2012

@zlilly kdyz jsme nekde na vylete, kde jsme vsichni v jednom pokoji, tak tam dam spat starsiho a "mimino" uspavam zvlast (driv/pozdejc) v kocare a presun probiha az do pokoje se spicim starsim a mimco ve spicim stavu (to, ze se pri tomhle presunu obcas oba stejnak vzbudej, asi psat ani nemusim 😀 )

ameliejulliette
15. zář 2012

Tak my dnes testovali uspání v kočárku a myslím, že to byl úspěch 😀 Eliot prospal v kočárku dvě hodiny, Ben ne a ne zabrat, tak jsem nakoupila a cestou jsem si s ním domluvila, že doma dostane mlíčko a půjde spinkat - dala jsem si do pokojíčku Eliho ještě spícího a uspávala Bena, bylo to napínavé, co se stane dřív, jestli usne Ben nebo se vzbudí Eli 😀 Ale klaplo to a pak spal !!!2 a půl hodiny!!! Ben (to už přes den nedal snad půl roku, takový dlouhý spánek) - takže já měla půl dne vlastně jen jedno dítě - jedno nebo druhé 😀 Ale teda je to záhul 😀 Už jsem domluvila s manželem, že potřebuju jednou za měsíc něco, nějaký větší plán - výlet, společnou večeři, atd..., abych měla od čeho k čemu zatím žít 😅 A doufám v nějaká setkávání s vámi, vy to totiž všeecko pochopíte 😵 Ale já teda nechápu, jak mohla některá už dvojmáma zvládnout na ten sraz něco upéct 😅

irenka
15. zář 2012

@veronnica
Jůůů, ty máš ale nádherný holčičky. A o fotkách ani nemluvím. Já jsem fotkový maniak a u tebe to vypadá, že jsi profík, nebo to máš jako velikého "KONĚ" 🙂
Vážně nádhera.... 🙂

Holky, čím, to, že tu řešíte všechno co já? 🙂
Nebude to tím, že máme dvě děti brzy za sebou a to první prostě ještě není samostatné, natož, aby nám doma s něčím pomohlo? 🙂

Já příští týden na srazík bohužel nemůžu. Máme akci s kočárkama, kde budu jako účastník.
Ale ten další mám zatím volnou středu. A ve čtvrtek mám první ukázkovou hodinu v Karlíně. 🙂
A jestli budete plánovat srazík, tak myslete prosím že metrem se k vám nedostanu. 🙂
Psala mi Tital - prý porod byl rychlý a mám vás moc pozdravovat. Jsem prý poslední, kdo jí fotil s pupíkem. 🙂
Tak se všechny držte....

@dana3262
Kde máš fotku? 🙂

misa_1
15. zář 2012

@zlilly Taky nechavam mimino extra a do spolecneho pokoje davam uz spici, az kdyz tam jdu taky. Delame to tak v podstate i doma, kde je starsi ve svym pokojcku. Mimco davam spat v obyvaku o cestovni postylky a do l oznice prenasim az tam jdu i ja.

misa_1
15. zář 2012

@ameliejulliette My peceme s adou, jeho to hrozne bavi, jen ja pak jeste pul hodky uklizim kuchyn 😅 . Ted pecem snad ob den, a pak mam nejak hubnout🙂
Hrozne se mi libi tvoje myslenka s nejaktm tim planem, mam pocit, ze presne neco takoveho mi chybi, nejaky cil, utek, zmena, ..., deticky miluju, ale chvilema je to na pali ci 😉

dana3262
16. zář 2012

@irenka pryc i fotky děti. Nasr.me jak jste říkaly o ty buzeraci, tak jsem to dala vsechno pryc. I jména. Je to ale směšný kdyz mam fotky děti na fb. Asi to dám taky pryc..i kdyz uz je to vsechno někde uloženy.🙂

My Spime tak, ze uspime mimino u nás v loznici a jdem k Edovi do pokoje, tam s ním usnem oba a muž pak vstává v noci k miminu a zůstává s ním v posteli v loznici a ja spím s edou. Eda usina az s nami. U nás neexistuje takovy ten klid az dáme děti spat ☹ chodime do postele ve 20 a max do 21:30 uz Spime. Je to umorny.

handm
16. zář 2012

Ahoj holky! Nakukuju, protože kluci jeli na "výlet" pro nějakou brusku a my hospodaříme samy s malou. Neměla jsem poslední dobou čas ani moc sílu, malej chytil někde rýmu a kašel, jeden den měl i 38 horečky, malá to samozřejmě chytla od nej ☹ Takže měsíční miminko s rýmou a pokašláváním, chroptěním, to je krása...😝 Tak odsávám a snad to bude brzy lepší, zítra ještě pro jistotu cinknu dr...
Jinak prsa a zánět v pohodě. Ustoupilo to, nahřívala jsem a masírovala ty zatvrdlinky a po dnech kojení cca 10-20 jsem zase na svých obligátních 40-50, takže super😉🙂
Co se týká spaní, snad si to nezakřiknu (klepu třikrát radši), tak u nás zatím dobrý. Snažili jsme se nastolit pomalu režim, jak jsme měli s prckem a zatím to vychází, i dkyž jsou taky dny blbec, jako minulé pondělí, kdy jsme byli plavat s malým a celej den pro oba totálně nabouranej. Každopádně se budí oba cca 5-6 ráno (njn, na to už jsem zvyklá), pak malá dopoledne dá tak půl hodky spánku a musím udrndat na ruce nebo kočárek, ale před 11 dostane najíst a dám do kočárku, odložím ve většině případů ani nepotřebuje houpat, vozit nic, a spí - většinou 3-4 hodiny. S malým se najíme v 11 (tak je u nás kvůli němu zvykem) a jde spát. Musím ho uspat v posteli, být tam s ním, takže ale většinou do 12 chrupe a já mám docela dost času něco udělat a ještě si odpočinout.. Tak ted jen doufám, že si to nezakřiknu.... 😔 večer malou koupu v 6, dám spát, do půl bývá tuhá, houpu výjimečně, usíná sama... kolem půl jde malej večeřet, pak sprcha a chodí spát tak v 19,45, pohádky, písničky a do půl 9 usíná...Spí ale tedy sám v pokojíčku, je tam od 7 měsíců, malá zatím u nás v ložnici..
Se srazem už jsem se těšila, jak se blíží konec 6nedělí, ale s těma rýmama nikam nemůžeme. Hlavně s tou malou se mezi lid ted bojím, aby nechytla víc... tak snad brzy..😉

handm
16. zář 2012

jo a ještě jeden poznatek, zatím u nás taky žádné scénky a žárlení, mlácení atd... ale jsem připravena, že to přijde 😝 Zatím je na ní hrozně hodnej, asi i tím, že fkat jak ona hezky spinká, na něj mám docela čas a věnuju mu ho hodně! Ale líbí se mi ten přístup @eveluska nebo kdo -tvoje sestřička, tvoje mimi - to zkuísm taky...zatím sjme říkali ségra 😀 mimi, Stellinka a všechno přes něj - jako jestli nám ji ukáže, jestli on -velký šikovný brácha ukáže něco jí atd... nosí ji ukazovat hračky, hladí ji, dává pusu na dobrou noc... a myslím, že nejvíc se mu líbí, že když kojím a krmím, může mít krtka kolik chce 😀😀😀 takže tím bere sestřičku na milost 😉😀

ameliejulliette
16. zář 2012

@handm 😀 Může mít krtka kolik chce 😀 😉 Hezký 😉 To Tvůj bráška u nás fakt zafungovalo pěkně 😉 Přeju, ať je maličká co nejdřív fit! Je fakt, že teď na podzim to začne všude lítat, taky nevím, kam se vrtneme... I ty návštěvy jsou takový ošemetný, děti vymetají různý herničky apod... a Ben dosud nikdy neodolal, aby si od někoho nepřevzal bacily 😅 Fajn,že máš přes den i chvíli klidu, třeba se to u nás taky nějak vyvrbí... A vám snad vydrží! 😉 Dneska chuděrka drobek má asi ten první růstový spurt, od půl čtvrté jsme víceméně vzhůru frut by jedl, ale pak ho samozřejmě bolí břicho, no kolotoč 😝 Tak doufám, že se to brzo přežene...

xuxie
16. zář 2012

Holky, stupidní dotaz, ale fakt nevím - netušíte, jak sundat nálepky ze zdi bez toho, abych strhala omítku? Máme polepený nálepky, které na zeď jsou, ale když jsem se to pokoušela sundat, tak to leze i s barvou ☹

Jinak, jsou to tyhle nálepky, pokud náhodou také máte: http://www.prodeti.com/maxi-dekorace/foto-maxi-...

Nechce se mi malovat celý pokoj a domácí by to asi neskousla, kdybychom ji to tam nechali takové ohlodané 🙂
Za každou radu moc díky a krásnou neděli 🙂

imzadi
16. zář 2012

@xuxie my mame nalepky ktere jsou prelepovatelne, takze tohle nedelaji...ale co zkusit treba zehlicku???naparovaci...by to vlhko mohlo pomoct....jinak netusim...byste je tam nechali? Lepsi nez ohlodana zed...

xuxie
16. zář 2012

@imzadi tu žehličku zkusím, to je dobrý nápad, díky 🙂
Nechat je tady nemůžeme, naše paní domácí je velmi hnidopišská ☹ Trošku mě to štve, protože ten nový byt nechal nájemce ve stavu blízkému smetišti, od malůvek (voskovkami) na zdi až po spíž plnou krámů na vyhození. No a my tady pomalu abychom voskovali za sebou podlahy a furt má něco, co se jí nelíbí. Už začínám být alergická na ruštinu, protože, samosebou, obě majitelky Rusky :-/

imzadi
16. zář 2012

@xuxie za chvili si nas koupej vsechny :( tak vyzkousej a dej vedet!!!

tital
autor
16. zář 2012

HOJ VSEM 🙂

Tak co se u Vas zmenilo za tech par dni ? Ja Vas pozdeji doctu... ted jen telegraficky 😉

U nas obr zmeny. Uz jsme 4, mame doma Barusku. Samozrejme je krasna a strasne hodnoucka.
Holky, byl to mazec. Jeste ve stredu vecer jsem doma nadavala, jak spacek, ze kdyz neporodim do terminu, ze se zastrelim. Uz jsem vlastne byla objednana do poradny v Motole na 41. tt.
Nooo, a ve ctvrtek v pet rano prvni kontrakce. Rikala jsem si, ze je to zase plany poplach, byly dost nepravidelny, ale zintenzivnovaly se a zesilovaly... Nechtelo se mi zbytecne plasit rodice, tak jsme je volali az v osm hodin. Do Motola jsme prijeli v 9:30, pres areal jsem se uz ale plazila. Par kroku, kontrakce a hura na ctyri 😀 do kleku, prodychat a hura dal. Pekne jsem vydesila prvorodicky v poradne, kdyz jsem si vyzvedavala kartu. Protoze samozrejme i tam prisla kontrakce, tak jsem se tam taky trochu povalela po zemi. No a v 9.45 me dali na monitor, ze jsem na 6 cm, v 10.10 me sundali, zjistili, ze jsem na osm centimentru a uz jsme bezeli na sal. Bez pripravy, bez klystyru. Tady uz mi bylo hodne hodne ouvej, kdyz mi praska PA voda myslela jsem, ze umru, ze me cekaji dve hodiny na sale zvysujicich se kontrakci, jako jsem to mela s Bertikem. Bylo mi fakt hrozne. Jenze to uz pribehla doktorka a ze se jde rodit, Baruska byla venku na 3 kontrakce a to jeste protoze jsem jednu nestihla spravne dychat 🙂). Tak rychly porod bych prala vsem. A co je pro me uplne NEJ, ze pani doktorka byla neuveritelne sikovna, diky mym varixum rekla, ze musime rodit bez nastrihu a zaridila to tak ! Mam dva kosmeticke stehy. Takze krome toho, ze mam obr bricho, ted i obr prsa, tak jsem vcelku fit, hojeni probiha velmi dobre.

Jsme doma par hodin a je to dost narocne. Bertik Barusku krasne prijal, ale je nemocny, tak doufam, ze to mala nechyti.
Brzy na nejakem sraziku 😉 ..... a v priloze fotecka Baru.

reruna
16. zář 2012

@tital gratuluju!

imzadi
16. zář 2012

@tital nadhera😀 a pobavila jsem se u straseni prvorodicek😀 tak se pekne szivejte a hlavne at je bertik brzo fit! Tesime se na dalsi zpravy 😵

xuxie
16. zář 2012

@tital No paráda, jste to zvládly s Baruškou úplně bravurně, super! 🙂
Představa, jak jsi v deset dopoledne rozcvičovala kontrakci u kartotéky v Motole mě téměř jednu taky vyvolala 😀 😀
Ale porod fakt krásný, jak popisuješ - takže v klídku můžeš plánovat třetí 😉
Posíláme velkou pusu Barunce, Bertíkovi a krásnou dobrou noc. Těšíme se snad brzy na viděnou 🙂

irenka
16. zář 2012

@tital
NÁDHERNÁ NÁDHERNÁ NÁDHERNÁ..... MOC MOC MOC GRATULUJU A DOUFÁM, ŽE DÁŠ DALŠÍ FOTKY!!!
Pusu a hezky papkejte a užívejte Barunky... 🙂
😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

dana3262
17. zář 2012

@tital tak to je naprosto supr! Barunka je nádherná!! Moc gratuluju!

misa_1
17. zář 2012

@tital jeee, ta je kouzelna, moc a moc gratulujeme! Uzivejte prvni dny doma!

tital
autor
17. zář 2012

@xuxie
Rikala mi porodní asistentka, ze jsem vylozene rodici typ ! 😕
Ani nahodou, skonci sestinedeli, jeste pockam a pak utikam pro antikoncepci. Ja mam devcata vybrano. I kdyz to bylo rychly, vsechno dobre dopadlo (Baru mela zelenou vodu, vypada to, ze se vykadila nastesti az pri porodu...) a zraneni nejsou taky velky, tak koncim. Mam krasnyho kluka a holcinu, me to staci 🙂

tital
autor
17. zář 2012

Holky, asi Vas nedoctu, ted obe deti usnuly, bezim taky, od rana to ladim, aby to vyslo 😀

Ale co mi vrta hlavou. Vy, co uz mate dve decka, kde vozite v aute starsiho ? Vpravo nebo vlevo vzadu ? My doted meli Bertika vpravo vzadu, ale ted mi prijde lepsi soupnout tam mimino. Kdyz pojedu sama, tak se k mimi natahnu, a s Bertikem se spis nejak "domluvim", kdyz se tam neda sahnout.
Jak to mate vy ? A nebo co jste jeste tehu, jak to planujete a proc ? Diky.

handm
17. zář 2012

@tital Ještě jednou gratuluju!! Malá je krásná!
A naprosto souhlasím - dvě a konec😉🙂🙂 Pro mě uplně ideální akorát 🙂
A jinak Marečka vozím klasicky vzadu vpravo (za spolujezdcem) a malou vepředu vedle sebe 🙂 I když jedeme ve 4, tak jede malá vpředu ve vajíčku 😉🙂 Abych dosáhla na oba 🙂

helulela
17. zář 2012

@tital paráda, gratuluju, Barborka je opravdu kouzelná 😵 Při popisu porodu jsem se zasmála u prodýchávání na čtyřech, až se manžel přišel podívat, co se děje 😉 Ať vám to doma klape!

imzadi
17. zář 2012

@tital to ze stihas konika me naplnuje uzasnym pocitem 😀 a jinak kubicka vozime vzadu vpravo a stehovat ho nehodlam...ja dozadu stejne nedosahnu, tak bude mimco silet a kdyz tak zastavim😀

xuxie
17. zář 2012

@tital a ještě musím, si nemůžu pomoct - Baru má naprosto bombovej čepeček 🙂

ameliejulliette
17. zář 2012

@tital Ještě jednou gratuluju, fajn, že se Barunka rozhodla ven v pravý čas 😉 počkala, ale ne moc dlouho 😉 Je krásná! Zvládání kontrakcí na čtyřech bez ohledu na okolí, to se mi líbí 😀 Chuděrky prvorodičky 😀 Bena vozíme vzadu v pravo, přendávat ho nebudeme. Za jízdy na nikoho nesahám 😀 a nic nikomu nepodávám... Zlá matka, zlá! 😅
@xuxie Co nálepky? Hele, a ty majitelky na to nic, když jsi jim přednesla srovnání stavu bytu, když jste se stěhovali do něj a když se teď stěhujete pryč? Určitě jste jim to tam zvedli, tak ať dají s nálepkama pokoj 😠

Dneska první den bojujeme sami... ale řeknu vám, že mám momentálně pocit, že to dýl jak dva dny nezvládnu 😀 Hormony si se mnou dělají, co chtějí 😝 Už aby bylo 6 neděl v tahu a byla jsem to zase já já já!

handm
17. zář 2012

@ameliejulliette drž se, to dáš! Mě ti přišlo, že snad lepší, když jsem si začala zavádět sama tady s nima svoje "návyky", než když tu někdo byl další - jako manžel nebo mamka moje...

zlilly
17. zář 2012

@tital Moc gratuluju k miminku🙂
jinak my v autě vozíme malýho vpředu na sedadle spolujezdce a velkýho za ním. takhle jdou oba jakž takž vidět i kontrolovat ze sedadla řidiče i spolujezdce.