Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

carmonka
14. říj 2012

@ameliejulliette Jé a jakou restauraci jste našli? My naopak chodíme rádi, tak budeme rádi za tip. Hlavní je, aby si dítě samo hrálo a maminka s tatínkem měli chvíli klid 😉

handm
14. říj 2012

@carmonka jee, jsem si vzpomněla, ty pracuješ v médiích?! píšeš? kdyžtak IP😉

xmarg04
14. říj 2012

Dobry den, damy...😉 Zdravime po delsi dobe, jsme od ctvrtka doma (resp. jsme u nasich) a je tu nadherne, tak si uzivame slunicka a pece. Max vyzaduje byt cely dny venku, tak tady muze dosytosti...😉

@xuxie Moc gratuluju, mala jse krasna, na ty prvni fotce vypada jako by ti ji naklonovali, takova podoba...😉 A i ty po porodu parada, ja mam z minulyho porodu fotky taky po cca 24 hodinach, ale vysledek dramaticky horsi... 😎

@irenka Taky prejeme, at uz ty nemoci konecne zmizi, je to pech, tocit se v tom porad dokola. Hlavne, ze si doktori libuji, jak je letos diky peknymu podzimu nizka nemocnost... 🙄

Docetla jsem vas poctive, ale uz nevim, co jsem dalsiho chtela... A bude hur.. 😅 😀 Kazdopadne pro soukromou diskuzi bych byla taky, budu klidnejsi, kdyz budu vedet, kdo si moje vyplody muze precist. Jo a taky jsem chtela napsat, ze se tesim na tu party...😉 Mejte se vsechny bajecne a at to doma co nejlepe slape. PA, G.

carmonka
14. říj 2012

@handm Ne, já su taky úča. Myslela jsem to tak, že když tam budeš pracovat ty, tak o mě budeš psát, až budu slavná. A co se týče mé slávy, tak to byl jako vtip, že jako kdybych náhodou někdy byla slavná, tak aby na mě novináři třeba nevyhrabali tuhle diskusi... Mé myšlenkové pochody jsou dnes asi pro druhou stranu hůře pochopitelné. Dámy chápejte, mám dnes 2 hodinky spánku ... 😝

carmonka
14. říj 2012

@imzadi Jo, taky jsem měla s Hořovicemi tu čest. "Zatím" 2x... 🙂

handm
14. říj 2012

@carmonka 😀😀 dvě hodinky zní super 😝 😎 😎 každopádně polovina toho byla pro @ameliejulliette o tom psaní a slávě, ale my si to podělíme😉🙂
@xmarg04 užívejte užívejte!🙂

misa_1
14. říj 2012

Koukam, ze spaci teror je vsude. Z patka na sobotu spal mimajs zcela luxusne (poprve a predpokladam, ze na dlouhou dobu naposledy) od 20 do cca 5, jenze asi abych nevypadla ze cviku tak v 1 a ve 3 prisel ten vetsi. A na dnesek? Vetsi chrapal celou noc a miminko vstavalo po 1,5 az 2hodkach. Pomoooc, kdy se vyspim?

misa_1
14. říj 2012

@xmarg04 uzivej toho luxusu, taky jsem mela tohle stesti a byblo to fakt bajo!
@ameliejulliette taky prosim o tip na restauracku, to se nikdy neztrati

ameliejulliette
14. říj 2012

@carmonka @misa_1 Je to restaurace Kamera na Barrandově. Jídlo teda nic moc, ale Ben se v koutku zabavil super. Užili bychom si to o něco líp, kdyby na Elinka nepřišlo dvoudenní kadění, proprděl se mi až na moje džíny a hurá domů 😀 😀 😀

noone
14. říj 2012

@xuxie ta je nadherna 😵 😵 😵, vubec ne scvrkly novorozene, ale krasne dopecena! 😵
k te soukrome skupine, ja taky nerada pisu verejne, vlastne je toto jedina diskuze... tak jestli me vezmete s sebou, budu rada... 😔

tital
autor
14. říj 2012

@irenka Hoj Irenko, jak je ? Nestiham to docist... je uz Ani lepe ? A co Maty ? Nam se po Vas styska ☹ Mam tu kyticku - rymovnik, neboli mexicky eukaliptus, rozmnozuju, ale jde to pomalu. Pristi odnoz je Vase, treba nepomuze, ale urcite neuskodi. Bertik ji ma v pokojicku (od padu na bradu a ostatnich ostrych zraneni teda urcite nechrani 😒)

Blby je to pocasi, skoda ze nemame deti na jaro, mohly jsme se krasne slejzat na pisku, kojit, dlabat babovky a deticky by se zabavily... a hlavne nikdo by nebyl chabrus.

Dvojmatky je dobry nazev, kdo ho vymyslel ? Irenko, chce se Ti do toho ? Myslim, ze toho mas plno, jestli ne, napis mi, zridim soukr skupinu ja...

A jinak jsem i pro nejaky podzimni srazik. Priznam se, ze diky tem mym hospitalizacim a nasledne porodu (cili neucasti na nekterych dychankach) nemam k nekterym prezdivkam prirazene obliceje 😅 o jmenech ani nemluve, vyplatil by se nejaky update. Nechcete vychazkove zkusit nektery den srazik na piskovisti ? Treba v patek odpol ma byt az 17 stupnu...

xuxie
14. říj 2012

@noone díky 🙂
Ono to bylo takové kuriózní rození. Sekce byla plánována na pondělí dopoledne, do nemocnice jsem nastupovala v neděli v poledne. Jak natočili monitor, tak sestra celá udivená, že jestli se cítím dobře, že mám docela slušné kontrakce. Zakázali mi hned jíst, vypumpovali střeva a do rána mě natáčeli ještě několikrát. Ráno jsem jela první na osmou, prohlídli mě zespoda a ejhle, na 4 prý otevřeno - ale nechápu, nezaznamenala jsem ani zátku, ani plodová voda nešla. No nic, píchli epidurál, vyndali princeznu a všichni jsme si vydechli...ona si, opice malá, ještě nějak namotala pupeční šňůru kolem krku, takže zaplaťpánbů, že jsem se nerozrodila, to by docela byl adrenalin - takže dopečená byla nějak fakt napřed a vehementně se chystala na příchod 🙂

xuxie
14. říj 2012

@tital hoj, v pátek bychom mohli, dejte vědět. papa

xuxie
14. říj 2012

@xmarg04 moc blahopřeji také - budeme jim pak slavit narozky společně 😀
No, muž je ohleduplný fotograf - ale je pravda, že tam jsem ještě jakež takež vypadala - na JIPu jsem se asi nadlouho naposledy vyspala 🙂
Hodně zdraví, holky a ať ti spinká...co já bych za to dala 😉

tital
autor
14. říj 2012

@xuxie Super. Kvuli Tobe jsem si skoro myslela, ze bychom se mohly sejit vsechny na velkem piskovisti u Vas (metro Hůrka)... je to na metru, hodne holek by to treba dalo...

xuxie
14. říj 2012

@tital Já jsem za všemi deseti - ale klidně se i dopravíme, kam bude potřeba. Zrovna dnes jsem s nimi jela sama a šlo to - sice ječí oba, ale ono se to utřese 😀

tital
autor
14. říj 2012

Holky, jeste dotaz - nemate nektera v planu nakupovat v OC Novy Smichova - na Andelu v prodejne CHICCO ?
Dostali jsme k narozeni Barborky poukaz na 1000 Kc, jenze je ho nevyuziju... vsechno mame 😒
Je jen na vyrobky znacky chicco...

imzadi
14. říj 2012

Uz jsme doma 😀 Kubicek reakce dobry, mimi Emi mala...😀 ale jak je zpatky doma, utrzenej ze retezu, tak by ji furt jen postuchoval a pich pich 😝 ja vybalila, dala prat jednu pracku a jsem dead...no a vecerni koupani. kuba ve vane a na vane dana vanicka s emou...ja resila emuli a ruda kubicka...ale i tak zaaaahul! vecerni usinani vtipny...nakojim, vypada na spanek...polozim a za chvili rev a hleda cumackem kozu...tak dokojim...polozim...skytavka...rev tak pak uchovam..zabava na 45 minut a to jsem si rikala ze nebudu chovat 😅

tital
autor
14. říj 2012

@imzadi Znam 🙂) a kdyz uz to vypada, ze finishujeme, tak se Baruska posejri az mezi lopatky, takze svleknout, prebait a je tu znovu skytavka...

helulela
14. říj 2012

Ahoj holky, četla jsem vás přes víkend po kouskách, takže už teď absolutně nemám přehled co kdo 😔 Moc se mi líbí vaše "zážitky" ze začátků (vám už asi míň 😉 ) a chytá mě nostalgická, že už mám vlastně doma dva velký kluky. Dneska jsme byli na oslavě narozenin, holčička od bratrance měla 2. Adík si tam sednul do křesílka u stolku a důležitě koukal a poslouchal, jak se dospělí baví 🙂 Je neuvěřitelné, jak se děti za ten první rok strašně změní.

helulela
14. říj 2012

A ještě jsem dnes dostala darem knihu Naše dítě z roku tuším 1952 a holky, to je strašně zajímavé čtení, nemohla jsem se od toho utrhnout. Obzvlášť kapitoly o přípravě na domácí porod, kojení, příkrmech, přebalování, těhotenské módě, výchově... Něco je k smíchu, z něčeho mi je úzko a hodně často jsem si říkala, o co to máme dnes jednodušší.

svatule
14. říj 2012

ahoj holky, všechny zdravíme, nějak jsme bez Eli doháněly resty, tak jsem ani nestíhala reagovat.
Všem přejeme klidný večer, jsem teď celý týden v práci, manžel na služebce, tak nevím, jak budu stíhat, tak se držte všechny!

irenka
14. říj 2012

@tital
Hojky, nejen tobě Peti, ale at nemusíš lovit moje příspěvky.
Tak holky:
U nás Anička lepší... jak jsem tu už psala.
ale abychom se nenudili... Maty od rána odmítal cokoliv sníst. Jelikož už nemá rýmu ani tolik nekašle, dostal ráno po dlouhé době lahev mlíka. TU vypil ke snídani ale nic jiného nejedl. Oběd mi odmítl jíst. Jelikož jsem tu opět byla s nimi sama a odmítla se rozčilovat, tak jsem řekla, že bud bude papat obídek nebo jde spinkat.
Hádejte, ani jedno ani druhý, usnul mi až ve 3odpoledne. Když se probudil, byl doma už manžel a Maty stále knoural, že chce k mamince - nebarala jsem to tak vážně, začal hodně žárlit na Aničkua mojí pozornost si žádá snad každou půlhodinu. Za chvíli jekot, tak jsme zjistili že je pokaděnej, tak ho převlíknu, vezmu si k sobě a za chvíli zase knourá a poblil se mi v náručí. Jak si ublinknul tak se i znovu po... sral - pardon ale to nejde říct jinak. No tak jsem měla poblitou i pos... postel... ANičku honem do její postýlky, aby v tom tady neťapala a jelo se uklízet a sprchovat nanovo... Měl i trochu teploty.
Tak a ted co to je... že by někde chytil střevního bacila?
Tak to jen pro pobavení, že se asi ani dnešní noc nevyspím.
ale jinak jsme v pohodě.. já už se tomu musela smát. To prostě jinak nejde.
😀 😀 😀 😀 😀

Já jsem taky pro zahájit se srazíkama ale v pátek nemůžu... vlastně ted budu moct na srazy jen středy nebo čtvrtky... :(

ameliejulliette
14. říj 2012

@tital To bys měla spíš psát "Všechno máme" a " 🙂 " , ne? 😀 Co bych Ti za takový poukaz mohla nabídnout? My nic nemáme 😀

Pro sraz jsem taky, jen budu teda muset vyzjistit, jestli už mi opravili plošiny na Smícháči... jinak nemám šanci se dostat do metra v nějakém rozumném okolí 😝 Na Hůrku bychom dojet zvládli a zúčastnili bychom se, pokud bude možné venkovní kojení... 😉

eveluska
14. říj 2012

@helulela mam doma neco podobnyho, asi z 30. let a je to nejaka brozura o kojeni a peci o novorozence 😉 Je na tom pekny, jak se meni ta "moda" a tim padem, jak i dnesni "zaruceny" veci by clvk mel brat s rezervou a ridit se vlastnim pocitem, protoze za 50, 100 let to bude lidem pripadat k smichu, co se "za nas" rikalo 😉

ameliejulliette
14. říj 2012

@irenka Aachjooooo ☹ To už je takový ten pološílený smích? Ať už vás ty bacily nechají na pokoji 😠

carmonka
14. říj 2012

@helulela Tu znám - myslím, že se tam doporučuje sypat při vších dětem do vlasů DDT... Pamatuju si, jak jsem ji v pubertě četla, měli jsme ji doma. Taky je tam takový ten přístup - nakojit, přebalit a když je vše v poho, tak nechat plakat. To obdivuju, když celá společnost na matky tlačila, aby to tak dělaly. Teda, je mi líto těch matek. Muselo jim to rvát srdce, ale přitom si musely připadat špatný, když dítě při řevu chovaly. Ale mojí mámě to prý stejně nedalo a brečet mě nenechala 🙂

carmonka
14. říj 2012

@irenka Ty bláho, když se to s..., tak se to s... Držím palce, ať je to třeba nějaká jednodenní viróza, která udělá tečku za vašimi podzimními nemocemi. Další choření až v příštím roce!
Jo a my v pátek nemůžem - od středu do neděle jedu pracovně na Šumavu - já tam budu pracovat a příležitostně kojit a cvičit Vojtovku a tatínek by měl hlídat. Tak jsem teda zvědavá, jak to zvládnem... 😝

irenka
14. říj 2012

@xmarg04
kde jsou FOTKYYYYYY!!!! 🙂
Užívej si toho, že máš možnost malého vypustit ven a výpomoc od rodiny... 🙂

@xuxie
NO tě pic, tak ještě že jsi nasupovala v neděli a měli vás pod kontrolou...
@tital
Mám tu spray Eucasol od Justu, tak děkuji. Ale až budeš mít rozmnoženo, tak třebas už budu bydlet a vezmu si ji do domečku. Ale to dříve budeš mít kytek na rozdávání, než my se budeme stěhovat 😉

@ameliejulliette
Jo, to je přesný výraz... pološílený smích... děsím se co bude v noci. 🙂 🙂
@carmonka
Ale jo, může být i hůř. Kamarádka co má o den mladšího chlapečka než je Matýsek (poznali jsme se v porodnici a ležely spolu na rizikovým) tak tam jsou problémy. Tak já musím držet pusu a srazit paty. 🙂
Užij si služebku, alespon přijdeš na jiný myšlenky. 🙂 A to jede muž s tebou, nebo bude doma se starším dítkem?

carmonka
14. říj 2012

@irenka Jedeme všichni, už jsme to tak dělali s jedním, se dvěma to bude premiéra 😎