Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

helulela
13. črc 2012

@tital to jsou veci u vas. Taky bych vydrzela, kdyz uz mate pul cesty za sebou. K brani dudlika miminku - Vita to taky dela, hlavne kdyz je nejak rozhozeny nebo kdyz ho chytne zlobivka. Byla bych samozrejme radsi, kdyby to nedelal, ale hlavni je, ze uz na dudlik neni fixovany pri usinani. Asi se to vyresi az s oddudlikovanim Adika. @carmonka krasny, jen tak dal. Mamka je stejne dobra, ze to u vas takhle zvladla. Vratila se zase do prace?

aemmi
13. črc 2012

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost, jestli vůbec existuje dvojkočár, který se vejde do takovýho toho mini komunistickýho panelákovýho výtahu?

tital
autor
13. črc 2012

@helulela Jsme snad na dobre cest 😵 Dnesni noc luxusni ! Bertik sice s placem usnul, ale spal sam a bez dudlicku do pul seste do rana. Ja jsem tak svezi 🙂
Ted v poledne slaby protest, popovidali jsme o dudu, slibila jsem, ze zustanu s nim v pokojicku, kdyz nebude kricet. Usnul asi tak ve druhe minute. Jdu vdechnout obed a taky neco udelat, nez se probudi. Ale fakt mam radost, kez by to takto pokracovalo.

helulela
13. črc 2012

@tital to vypadá dobře🙂 Řekla bych, že když už se zvládl párkrát usnout bez dudu, půjde mu to líp a líp.
@aemmi napadá mě Phil&Teds, případně buggypod, ten do výtahu sklopíš

aemmi
13. črc 2012

@helulela díky, ten mi sice není moc sympatickej, jak je to mimino u země, ale s klasickým dvojkočárem (at už vedle sebe, nebo za sebou) asi nemáme šanci 😖 to přídavný sedátko by asi šlo, jen nevím, jak bych se tím jezdila po nájezdech a jak by to zvládalo vymlácený cesty, no koukám, že to bude pěknej oříšek 😒

helulela
13. črc 2012

@aemmi a varianta, že kočár budeš nechávat někde dole v baráku a mimčo přenášet v korbě nebo vložné tašce? My máme buggypod, tak kdyby tě něco provozního zajímalo, ptej se 🙂

aemmi
13. črc 2012

@helulela no v nejhorším případě by šlo nechávat kočár někde dole, ale to je fakt až poslední řešení, hlavně kvůli nakládání dětí a všech tech věcí, co vozíme s sebou 😅 díky, času je ještě naštestí dost, tak když tak se pozeptám 🙂

helulela
13. črc 2012

@aemmi jasný, my bydlíme v 1. patře paneláku bez výtahu, kočár jsem musela nechávat dole a zvlášť ze začátku to byly s klukama manévry

andelka
13. črc 2012

@aemmi já mám všechny kočáry dole, mimčo beru v tašce a Dany jde sám. Hebla obvykle taky nějak postěhuju, něco i vezme Dany, on rád pomáhá 🙂 včera mi nachystal smetí, že ho vynesem 😀 obvykle ale všechno co potřebujem dám do tašky ke kočárku nebo když je toho víc tak do batohu.

aemmi
13. črc 2012

@helulela
@andelka holky, my jsme v 8. patře, já mám hlavně strach, že Kája ještě nebude chodit, takže budu muset tahat obě děti na ruce a najednou je nepoberu, ale nechat Káju samotnou at už nahoře, nebo dole je taky blbost, přece jen, ten výtah do 8. patra jede dost dlouho, může si ho přivolat někdo jinej, atd...

helulela
13. črc 2012

@aemmi takhle to bylo u nás, Víťu jsem nemohla nikde nechat samotného stát, takže jsem to jedno patro nosila každého kluka v jedné ruce 😖 Do výtahu byste se vešli všichni ne? ...ale máš pravdu, je spousta času, už to nebudu tak intenzivně řešit 😀

aemmi
13. črc 2012

@helulela no tak snad to půjde, stát už snad Kája bude, abych jednou rukou mohla alespon zamknout, dole otevřít sklep, vyjet s kočárem...ale ona je dost pomalá, tak že bude nějak lépe chodit, to asi nehrozí 😒

andelka
13. črc 2012

@aemmi kolik má mít Kája? Dany od roka stál, takže od té doby jsem ho nenosila.Jestli máš kde nechat dole kočár, tak dáš mimi do tašky nebo do korby, záleží jaký kočár budeš nakonec mít, a malou vezmeš za ruku, postavíš. Dany chodil sám od 15m, ale za ruku už dřív.

aemmi
13. črc 2012

@andelka bude mít rok a pět měsíců, možná ji ted vidím moc pesimisticky, ale to je tím, že se nějak zasekla, jen se plazí, neposadí se, neleze, nesnaží se vstávat, prostě nic.

vilibalda
13. črc 2012

Ahoj holky, můžu se přidat k načerpání zkušeností? Mám doma roční holčičku Míšu a v březnu by se nám mělo narodit další miminko 🙂

tital
autor
13. črc 2012

@helulela
Vypada 😀 opravdu ze ano. Poledni ukladani s malym odporem, ale usnul. Jednou se probudil, zase to dychani/mura ale jeste zabral, takze jsem mela 2 hodinky a pak krasne naladeny batole. Je to uplne jiny, kdyz jsme oba odpocinuti, dnesni den se zatim dari 🙂
A co, ted odpoledne se jednou vycural !, jako ze i souhlasil, ze pujde na nocnik, to je snad poprve.
Jsem opravdu prijemne prekvapena vyvojem. Ve stredu bych vrazdila a v patek je vsechno jinak 😅

andelka
13. črc 2012

@aemmi Dany byl na tom úplně stejně. Ve věku Káji se teprve plazil. V roce a půl už běhal.Sourozeňák jsme nakonec kupovali až po porodu, až jsme věděli co a jak. A fakt se hodí. 🙂

imzadi
13. črc 2012

@tital no pani, to jsou pokroky!!! Sikulka...uvidis, do porodu bude bez dudliku a plin a spat bude celou noc...ja chci takyyyy 😵

martinka.pida
13. črc 2012

@aemmi Budeme mít děti stejně od sebe jako ty. Verča v 9m ještě taky nestála, nechodila. S pohybem byla od začátku dost "zabržděná". Kočárek tahám pořád do schodů, takže jsem se taky bála, jak to budu dělat s dvěma prckama. Kája má ještě čas, je to dost dlouhá doba na to, aby začala chodit, minimálně stát. Verča donedávna chodila jen za ručičku a měla hysterák, když jsem jí pustila a nechala jen stát. Teď mi ruku skoro nedá (jen když mě nutně u něčeho potřebuje nebo mi musí něco ukázat 🙂 ), když někam jdeme, musí sama a do schodů by nejradši chodila taky sama. Teď má zas pro změnu hysteráky z toho, když pospíchám a vezmu ji do schodů na ruku 😀. Sourozenecký kočárek už máme (Jané powertwin), potřebovat ho budeme stopro. Stupátko by nám zatím nestačilo.

tital
autor
13. črc 2012

@imzadi Vidis to v ruzovych barvach 😀 , ale po dnesku jsem fakt plna optimismu. Je to zlaticko, pryc je jeho rozmrzelost, nevyspalost. Ale nerikam HOP, pockam jeste par dni, stejne mam kazdy podvecer obavu z ukladani. Zajimavy je, ze nejvic meho manzela zajimalo, jestli jsem ty dudliky opravdu vyhodila... jako kdyby si neveril 🙂. Pry pro pripad nouze, tak jsem rikala, ze nouze neni, ze uz je Bertik natrvalo bez dudliku. Samozrejme, ze ho tu porad mam, ale uz nevydam.

Jinak jsem o mesic vic tehotna nez ty, takze neboj. Pokud me deti pusti a nebudu se tady z toho hroutit, budu podavat cerstve zpravy po porodu.

Vsimla jsem si, ze vsichni kdo ted nedavno rodily - Irenka, Zdenii a jeste treba yellowbanna, co se na zacatku aktivne diskuzi ucastnily, tak jsou ted asi dost zaneprazdnene, moc sem nechodi, co ? 🙄

aemmi
13. črc 2012

@andelka
@martinka.pida holky, tak to jsem ráda, že je tu naděje, že se rozchodí alespon trochu. Ten sourozenák bude nutnost, denně chodíme 2,5 km do města, tam nějaký pochůzky, nákupy a zpátky, což takhle starý dítě sotva ujde, někdy jdeme i 2x denně, kolikrát jsou nutný rychlý přesuny, atd. Ale koupě dalšího kočáru mě teda vůbec netěší 😒

imzadi
13. črc 2012

@tital tak je to asi pochopitelne, miminka odrostla a uz maji vetsi naroky...jezis ja se toho desim 😅 odkud jste?

@aemmi holky sehnaly pekne kocary kolem 5 tis, to se da...pak ho zase prodate...my to zkusime se stupatkem a uvidi se...

aemmi
13. črc 2012

@imzadi já určitě budu shánět z bazaru, snad se něco průběžně naskytne, jenže máme dražší kombinaci a nedávno jsem koupila ne úplně levný golfky, tak ted mě to štve 😒

tital
autor
13. črc 2012

@imzadi Praha Stodulky. Muzes po 16. zarí prijet 🙂), navstevy s hrncem v podpazdi urcite budeme vitat 😀
My k Vam do Berouna pro zmenu radi jezdime pro boticky.

imzadi
13. črc 2012

@aemmi vsak golfky ted ocenis az do porodu a pak je dojezdi druhy prcek...😉
@tital to my radi dojedem a vitani jste tu taky 😉

martinka.pida
13. črc 2012

@aemmi My taky právě hodně nachodíme. Dvakrát denně jsme venku minimálně. Dopo do krámu a na procházku, odpo na procházku, někdy pak ještě navečer. Kupovala jsem z bazaru, 3/4 roku používaný, plně funkční, za 5tis. Nový mi přišel zbytečný a hlavně na na něj stejně nejsou finance 😀.

helulela
13. črc 2012

@tital krásný pokroky 🙂 Abyste neoddudlíkovali a neodplínovali během týdne 😀 😉 ...jen vtip, všechno má svůj čas.
@vilibalda ahoj, vítám tě 🙂
@aemmi Víťovi bylo necelých 18 měsíců, když se narodil Adámek. V té době chodil (začal ve 14 m.), do schodů a ze schodů se držel zábradlí a druhou za ruku, šlo mu to dost pomalu. Venku se s ním moc chodit nedalo, vůbec nedržel směr, každé dva kroky stál, na něco koukal, v něčem se rýpal... v menší míře mu to vydrželo doteď. Vůbec neznám, že bych na něj musela volat "počkej". Někdo mi to asi závidíte, ale pořád dokola "pojď" je taky o nervy. Nás buggypod zachránil, i sourozeňák bychom užili. Při vašich trasách bych to taky viděla spíš na pořádný sourozenecký kočár. Když si ohlídáš bazar, určitě za tu dobu nějaký pořídíš a pak prodáš ještě dál. I golfky využiješ, neboj. Vozítko pro jednoho je taky potřeba.

helulela
13. črc 2012

@tital návštěvy s hrncem v podpaží jsou nejlepší 😀 ... Holky asi teď mají jiné starosti, i když bych byla ráda, kdyby napsaly, jak se mají. A taky by mě zajímalo, jak @veronnica. Poslední příspěvek byl dost zoufalý, chtěla bych si přečíst, že už je to lepší.

tital
autor
13. črc 2012

Taky pridam trosku do mlyna. Bertik zacal chodit v deseti mesicich. Bylo videt, jak ho strezuje lezeni, vzdycky si u neceho stoupl, dosel na kraj a pak silene brecel, plazit nebo lezt ne, takze zacal hned chodit. A ted beha, utika. Momentalne ho silene bavi bezet jako konik kdyz kluse - zveda vysoko kolinka a uziva si to 😉 Takze ja prave porad kricim, pomalu, opatrne, pozor, pockej... A o motorce ani nemluvim, na te lita. A ja s golfkama prazdnyma a pupkem za nim.

Ale co je dulezitejsi. Podlehla jsem Vasim nazorum a koupila taky dvojkocar. Kamaradka po dvojcatech prodavala Red Castle, tusim twin sport nebo tak nejak. Sedacky vedle sebe, v CR se prilis neprodava. Kamaradka ho uz mela od nekoho, takze je drobet jety, ale davala ho za 1000,- Kc. To jsem nemohla odmitnout, i kdyby byl jaky chtel, chci ho hlavne na brusle, uz se fakt silene tesim. Dalsi uz jsem nehledala. Budu ho mit v suterenu domu ve spolecnem prostoru, uz jsem pozadala na druzstvu o klice. Do vytahu se nevejde a k nam do bytu taky ne, tady si necham jednokocarek jen pro kratke vychazky v okoli. Bydlime v 1. patre, takze to budu delat stejne, pobalit veci, Bertika za ruku a Barcu do vlozne tasky.

Ale pripadam si silene, v tuto chvili vlastne disponuju 3 kocarky 😅 , normalni, golfky a dvojkocar. To nepocitam veci, ktere mam ted rozpucovane a pomalu je stahuji pro miminko - postylka, kolebka, lehatko, vanicka, obleceni, zimni fusak...

tital
autor
13. črc 2012

@helulela Ano, premyslim, ze do nich "stouchnu", poslu vzkaz. Jsem v kontaktu jen s Irenkou, byli u nas ted ve stredu. Slusi ji to a moc, je stihlounka a deti zvlada krasne. Umi chodit s malou Ani na ruce, kojit za behu a pritom houpe Matyho, vyklapi babovky a jeste si povida se mnou... 😉 Doma se to na ni urcite taky vali, Maty ji moc nespi, ale jinak je myslim spokojena. O ostatnich netusim.