Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

xuxie
20. srp 2012

@helulela jsem tam bouchla ten dort do svého fotoalba, podívej a nesměj se moc 😉 Je na něm hned vidět. že domácí 😀
Ale chutnal 😉

tital
autor
20. srp 2012

@xuxie Priznam se, ze nevim. Jsem totalne uvarena. Chtela jsem Ti jeste navrhnout nas pisek, ze je tu odpol stin. Ale jsme ve vnitrobloku a dnes odpol to bylo jako u fenu, Bertik cerveny a cely opoceny a jakbysmet.
Napisu zitra dopol, mam doma jeste nejake dodelavky.
Ale je fakt, ze cely den doma s Bertikem... mno nevim. Pristi tyden uz ma byt fakt lip. Bojim se, aby Slonikov nebyl zitra ze stejnych popudu matek natrisknut k prasknuti.

xuxie
21. srp 2012

@tital ahojky, klidně i ten váš písek, je polojasno, tak snad to nebude tak přehřáté. já jsem dnes mrtvá, Sloníkov asi nezvládnu - písni mi do mailu, kde vás popřípadě najdeme.
Papa

tital
autor
21. srp 2012

Hoj vsem,

odpoledni sraz tehuli se velmi vydaril ! Dorazila sice jen xuxie a ja, ale i tak se nam to libilo 😀 Navrhujeme pristi tyden opakovani. Holky, vratte se z prazdnin a hura s nami na hriste. Foto nize.

tital
autor
21. srp 2012
xuxie
21. srp 2012

bylo to opravdu mooc fajn, kluci si zablbli a ještě moc díky @tital, za super nápad a za to, že se o nás tak krásně postarala - příště jedu s bábovkou 😀

xuxie
21. srp 2012

@tital Ten je perfektní 😀
A my samosebou také 😉

helulela
21. srp 2012

@xuxie @tital jste krásné holky, kluci taky a ta voda musela být super 😀

tital
autor
21. srp 2012

@helulela Skoda ze nebydlis bliz. Park je skvely. Myslela jsem, ze naokrasu, ze tam budu s ditetem jedina,a le rano kdyz jsme se sli podivat, byla tam i skolka.

tital
autor
21. srp 2012

@xuxie Babovku beru, tu v kazde podobe 🙂

helulela
21. srp 2012

@tital až dostanou kluci trochu rozum, třeba se za váma vypravíme 😀

misa_1
21. srp 2012

Jeee, vy jste si to uzili! Slusi vam to tehulky!
Holky, kde je to hriste?
Kdyz uz mluvite o tom opakovani, co pristi tyden v pondeli? Dopolko mame doktora a odpoldene volno.

tital
autor
21. srp 2012

@helulela Kluci ? Nekdy ? Rozum ? 😀
Urco dorazte, budeme radi.

@misa_1 Za ZŠ Kuncova, na Stodůlkách, má i nějaký název, ale ja bohužel nevim.

Pro mě by pondělí zatim šlo(zitra mam taky poradnu, tak uvidime, jaky vymysli dalsi termin). Jak jsi na tom @xuxie ?

xuxie
22. srp 2012

@helulela Děkujeme, s tím pupínem každá chvála potěší 😀
No a určitě doražte jak jen to půjde, to by bylo skvělé, kdybychom vás mohli poznat 😉

xuxie
22. srp 2012

@tital
@misa_1
Čauky holky, my v pondělí odpo taky můžeme - pokud budeme zdraví, tak jsme tam po čtvrté i s bábovkou 😀
Preferujete klasiku (odlehčenou mandlemi, dvoubarevnou) nebo radši něco ovocnějšího (navrhuji borůvky případně meruňky - samosebou žádnej kompot) 😉
budeme se moc těšit .-)

imzadi
22. srp 2012

@xuxie ja chci taky babovkuuuuu....ale my jsme od nedele do stredy u nasich :( skodaaa...

tital
autor
22. srp 2012

@xuxie Hmmm, boruvkovou, no to si nechame rict. 🙂 🙂 🙂

@imzadi A budete ready pro sraz treba ve ctvrtek ?

imzadi
22. srp 2012

@tital
@tital asi jo, ale zas jen kvuli me to nekomplikujte..treba to vyjde priste 😉 jak je? Co monitor??

xuxie
22. srp 2012

@imzadi pro vas priste taky - jenom musite dorazit 😉

xuxie
22. srp 2012

@tital boruvkova bude 😎

tital
autor
22. srp 2012

@imzadi Dobry, ja se citim fajn, jen je mi silene vedro, jsem uvarena, porad zpocena, porad se prevlekam...

Ale dnes mi uz podruhe (minuly tyden taky) gynekolog rekl, ze klidne muzu rodit. Ze mam obnovit vsechny fyzicke aktivity. Chlubila jsem se, ze v Motole shledali, ze cipek je zavreny, ze nalez je oproti me hospitalizaci krasny, ze se nic nedeje. A on mi na to rekl, ze to v teto fazi tehotenstvi uz neni takovym kladem 😕 Skoro me ponouka, abych trochu "zlobila" a jela rodit 🙂

tital
autor
22. srp 2012

@xuxie Ok, nejpozdeji v nedeli poladime casy. Ale zase asi odpol po spani deti, vid ? A kdyz bude teplo, jako ze ma byt, tak zase muzeme dat mokre hriste 🙂
Na muj dotaz z MC Praha 13 jeste neodpovedeli, tak cekam, cekam ...

tital
autor
22. srp 2012

@misa_1 Tak jak ? My uz jsme poladene na pondeli ? 🙂 Pridas se ?

irenka
22. srp 2012

@xuxie
@tital
holky, jste nádherný. Moc vám to sluší!!!!!

tital
autor
22. srp 2012

@irenka To je super napsany, i my i xuxie cekaji holcicku 🙂) Takze na fotce 4 zensky a dva kluci. 😀

irenka
22. srp 2012

@tital
Jééé no tak to jsem se nádherně trefila.... hlavně holky, hodně tekutin... 🙂
Snad tyhle horka zvládáte líp než moji dva divoši. Ani je úplně hotová, přes den nespí. ☹
A Maty dnes odmítl také spát. 😠

xuxie
23. srp 2012

@irenka Děkujeme 🙂
Horka naprosto nezvládám, bohužel ☹ Martin by chudák spal, ale u nás opět a znovu někdo něco předělává (jeden den byl klid). Muž tam volal, že prý budou ticho od jedné do tří. V jednu jsem ho dala spát, ve čtvrt na dvě usnul a ve 13:50 začali bourat zas. Zatím spí (10 minut), ale až se probudí, tak to bude jedno velmi ošklivé uplakané odpoledne ☹

xuxie
23. srp 2012

@tital Jasne - já bych to zas dala po spaní (teda, jestli se nám nějaké spaní povede ☹ - viz výše)

tital
autor
23. srp 2012

@xuxie Tak na to mam recept. U nas predelavali jeden byt pres tri mesice !!! Ja v prvnim trimestru, blbe mi bylo a Bertik potrebuje stale denni spanek. Tak jsem tam napsala stiznost, i s mobilem, at to ukrajinsti delnici predaji majitelum, ze trvam na dvouhodinovem polednim klidu. Musim rict, ale ze to bylo, ze potaji si na baraku lidi septali a nadavali, ale ja jsem byla jedina kdo se ozval 😒 A svete drz se, oni to skutecne dodrzovali ! Jednou zapomeli a to jsem tam dosla, a byl zase klid. Tak hodne stesti, my jak jsme vic vchodu dohromady, slysime vrtacky temer neustale ☹((

xuxie
23. srp 2012

@tital Ahojky, my ten dvouhodinový klid také máme domluvený se správcem, už jsme to řešili x-krát, všichni na to s prominutím víš co ☹ Jsme tady jenom něco kolem 30 bytů, ale nekecám, co tady bydlíme (od loňsdkého dubna), tak nebyl klid ani jeden měsíc. Obvykle tak 2-3 dny z týdne, někdy celý týden a každý měsíc tak dva týdny, nejhorší je, že nikdy nevíš a žiješ furt ve stresu, že když uložíš, jestli ti dítě do deseti minut nějaký mistr neprobudí...já už jsem si vypěstovala slušnou paranoiu, jak vidím na parkovišti pickup nebo dodávku, tak se mi normálně zastavuje tep :-/
Ten dnešní strejda mi sdělil, že už do konce srpna nebude dělat nic, ale že až se trošku usadí, tak kolem 15. září si sám (je prý elektrikář) převrtá elektriku, protože se mu nelíbí a pak někdy v říjnu rozbombaruje zeď v kuchyni, protože chce jinde plyn. A takhle tady "rekonstruují" všichni, takže bourá někdo furt 🙄

chjo, sorry za elaborát, ale jsem z toho už fakt nešťastná a zralá na stěhování...ale kam? 😔