Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

majatob
8. bře 2012

@helulela jestli muzu poradit, do Evolvy bych nesla. My ju mame a uz se tesim az se ji zbavime 😅 nevim jak novy modely, ale ta nase nejde polohovat za jizdy, coz mi fakt hodne chybi, hodne spatne se do ni dite zapina a pas musi byt uz pred instalaci do auta nastavenej a nejde uz pak dotahnout nebo povolit, to je taky pekne nanic 😅 a navic se mi v ni deti hodne poti. Pro nejstarsiho a nejmensiho ted mame Maxi-cosi Priori (malej) a Rodi (velkej) a s tema su spokojena bez vyhrad 😵

beruska24.9.
9. bře 2012

@hehulela
@zdeniii
@hest
až pán napíše, tak se klidně zkopíruji. alespon to pak budeme moct probrat 😉

irenka
9. bře 2012

@zdeniii
už máš doma kočárek jo? TY jo, a to je z druhé ruky nebo nový?
Nějak už se v tom nevyznám... 😀

helulela
9. bře 2012

@majatob to jsi mě teda nepotěšila, myslela jsem, jak už to mám pořešené. Polohování by mi nevadilo, ale ty pásy jo 😖 dík

beruska24.9.
9. bře 2012

@hehulela
@zdeniii
@hest

naše komunikace s oním pánem ohledně autosedačky:

> dobrý večer,
> dostala jsem na Vás odkaz od jedné maminky, které jste poradil s výběrem
> autosedačky. proto se na Vás obracím s prosbou o radu.
> máme autosedačku romer king plus 9-18kg. tu jsem chtěla nechat pro mladší dítko
> a pro starší koupit pokračovací sedačku, také romer. ale jak jsem zjistila, tak
> pokračovací je na 15-36kg. a dítko má ve 2,5 letech cca 12,5kg. takže váhové
> kritérium nesplňujeme a netuším, zda jsou ještě jiná kritéria, podle kterých je
> nutno se v tomto případě řídit.
> můžete mi poskytnout nějaké info/poradit, jak to řešit?? je to pro nás aktuální
> téma.
> předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, pro sedačku 15-36 musí dítě mít nejméěn 15kg, min. 2,5 rokua min, výšku 94-100cm, těch 15kg je ale podmínka.
pokud má nyní jen 12,5 kg, tak nemůžete jít do sedačky 15-36. Máte 2 možnosti, koupit mladšímu ještě jednu 9-18 a tu stávající zatím nechat staršímu dítěti, než dosáhnwe 15kg a pak teprve koupit 15-36.
Nebo staršímu nyní koupit již nyní sedačku 9-36, kde jsou zatím vnitřní pásy než dosáhne 15kg, z 9-36 bych doporučil např. Britax Evolva, nebo STM Starligt: http://autosedacky.mimishop.cz/katalog.php?typ=...
S pozdravem

beruska24.9.
9. bře 2012

zlobí net, pořád padá připojení, tak jen v rychlosti vkládám 😉

beruska24.9.
9. bře 2012

@hehulela
@zdeniii
@hest

co si myslíte o doporučených sedačkách??

když už, tak bych asi radši volila tu zdvojenou kategorii (9-36) pro starší, původní (9-18) by zůstala pro mladší. přeci jen, pořád budu radši, když starší bude mít ještě nějakou dobu 5-bodé zapínání, než jen klasický autopás.

veruska007
9. bře 2012

My máme STM Starligt pro staršího a mladšímu za půl roku koupíme tu samou. Jsme s ní velice spokojeni, vyhrála v německých testech bezpečnosti. Lze ji různě upravit podle výšky a šířky dítěte. Teď už máme u staršího vyndanou tu menší vložku, ale nechali jsme pětibodové poutání. Máme ji dva roky a používání není vůbec znát. A některé vzory mají vodě-odpudivou úpravu, takže když se dítě náhodou poblije, tak to steče a nemusí se celá prát.

dana3262
9. bře 2012

Tak prvni vylet explorerem:
1. Brzda zabrzdi jen 1 kolo. Prave zadni.
2. Trojkolka je znatelne mene stabilni nez ctyrkolka.
3. Kocarek s detmi je dost tezky, ale da se snest ze schodu ve 2 lidech.
4. Double kit je o dost pohodlnejsi u explorera nez u verve/vibe
5. Na eskalatorech jsem se uz predem rozbrecela strachy 🙂 teda zacly mi tect slzy a hrozne jsem se bala. Nahoru. Nastoupit pozadu a jeste hlidat kola kocaru..no da se to. Dolu je to pohodicka. Asi az budou za sebou, tak to teziste bude lepsi.
6. Krasne se vsude vejde. Je o 6cm uzsi nez verve (nez vibe to nevim).
Kdyz me jeste neco napadne, tak napisu.
Dneska je naaadherne! Malej uz spi a velkej usina. Docela se mi dari mu ted davat jako uplatek, aby sel do kocarku takovy platky ze susenych jablek. Na to zabira. Do ted to bylo lizatko. I kdyz z kukur.sirupu (ne z cukru) a mel jedno na 2-3dny (nez ho vylizal, tak usnul), ale i tak. Taky ho ucim 'lizat jazyckem', ze ho nema cely strkat do pusy. Ma ho venku a jen ho olizuje, ale taky nekdy podvadi samozrejme. Na navsteve jsem si pripadala fakt hloupe kdyz si kamaradky deti strcily lizo do pusy a sly si hrat a Eda ho 3x oliznul a odevzdal mi ho, aby si mohl jit hrat s nimi. Snazim se mu vysvetlit, ze s lizem se sedi. Prislo mi ale, ze z nej delam debilka. Mel dzinovy leginy, sponku ve vlasech (davam mu na ofinku hnedou lupacku) a pak jerte to s tim lizem... 😅

zdeniii
9. bře 2012

@irenka mám ho z druhé ruky 🙂) za 7900 🙂)

@dana3262 v čem vidíš tu větší pohodlnost u DK? 🙂

zdeniii
9. bře 2012

@beruska24.9. já bych koupila asi ještě jednu tu 9 - 18, kdoví kdy do toho dorostou. a bezpečnost je bezpečnost...

beruska24.9.
9. bře 2012

@zdeniii - když starší má právě už jen jeden stupeň na posunutí, takže nevím, jak dlouho může ještě vydržet. abych za půl roku nesháněla další.... a je možné, že ani v té době by do větší nedosáhla na požadovaná kritéria a stejně bych musela koupit tu z dvojité kategorie.

beruska24.9.
9. bře 2012

@veruska007 - máš na mysli tuto? nebo asi starší typ, ale jinak takováhle?

http://autosedacky.mimishop.cz/detail.php?zbozi...

veruska007
9. bře 2012

Jj, tahle, jina barva, stejny typ. Vybrala jsem si ji na veletrhu pro dite, byla jsem ten den, kdy jsou odbornici (pracuji jako odbornik v oblasti bezpecnosti dopravy) a chodila se strankou dotazu na vyrobce, protoze v obchode vedi houby. Prisla mi nej 😉. Po dvouletem pouzivani bych do jine nesla (to kocarky bych vymenila vsechny 😀 )

helulela
9. bře 2012

@beruska24.9. já se pořád držím původního plánu koupit staršímu sedačku 9-36 kg. Chci se někde podívat na Evolvu, jak je to teď s pásy - viz. příspěvek @majatob O té STM jsem původně vůbec neuvažovala, jestli ji někde budou mít, taky se na ni mrknu.

veruska007
9. bře 2012

Kazdopadne vyzkousej primo s ditetem. Ja s malym zkousela i Britax a Romer, ale on je takova hubena tycka a v ostatnich autosedackach nechtel byt... tady do te si sednul a odmital vstat 😅 , tak jsem byla rada, ze se mu libi taky.

helulela
9. bře 2012

@beruska24.9. super, koukám, že v Pardubicích v jednom obchodě mají Evolvu i STM 🙂 Tak až to u nás bude za pár měsíců aktuální, vyrazíme tam na průzkum. Každopádně díky za vložení odpovědi pána z MMB.

hest
9. bře 2012

@zdeniii
@beruska24.9. Ahoj, díky za info, u manžela určo neprojde koupit druhou 9-18..o té 123 Britax Evolvě jsem dokonce i přemýšlela..neříkal tu ale někdo, že jí má a je nespokojený? Taky jsem slyšela, že jsou dobré ty Cybex, vyšly v tšch testech z r2011 dobře v té kategorii..

helulela
9. bře 2012

@hest a nejsou cybex jen s pultíkem? To já nechci.

hest
9. bře 2012

@helulelana pultík jsem ještě nekoukala..

dana3262
9. bře 2012

@zdeniii ma delsi ten sedak, co na nem ma dite zadek a prijde mi celkove vetsi a vic v sedu. U verve byl trosku v pololehu.

beruska24.9.
9. bře 2012

@helulela - prosím, hod sem odkaz na ten obchod v Pardubicích, máme to tam asi 30km, takže bych také vyzkoušela tam. tu romerku jsem také zkoušela s malou.

beruska24.9.
9. bře 2012

@helulela
@hest
o cybex jsem uvažovala původně (pro starší po vajíčku) a hodně mě od ní paní v obchodě zrazovala. že právě díky tomu pultíku jsou tam děti hodně nalisované a navíc je moc úzká. takže ´´normální´´ dítě by tam moc pohodlí nemělo.

helulela
9. bře 2012

@beruska24.9. já pultík nechci, protože v Romer ho Víťa nemá a těžko by si zvykal... Oboje by měli mít v Babycentru http://www.baby-centrum.cz/ aspoň v e-shopu mají obě, na prodejnu bych pro jistotu předem zavolala. Jestli tam pojedete, jsem zvědavá, která se ti bude víc zamlouvat.

beruska24.9.
11. bře 2012

tak jsem pořád přemýšlela o tom svlékání trika - chytit za krkem a svléknout ji nešlo a navíc...my jako děti to měly zakázané, takže jsem nějak nemohla zkousnout, učit to dcerku. nakonec mě napadlo, zkusit ji poradit stylem, jako se svlékají miminka - vytáhnout ruce, pak teprve hlavu. včera před koupání jsem ji to ukázala, dnes ráno s malou pomocí takto svlékla vršek pyžama, takže trocha tréninku a mohla by to zvládat sama 😉

reruna
11. bře 2012

@beruska24.9. dobrý nápad, vlastně kluci to taky někdy takhle dělají 🙂

dana3262
11. bře 2012

Tady je Explorer s autosedačkou a ověšenej Easy Walker. Dala jsem ted ty fotky do jiné diskuze omylem.. Jsem uplnej debil už.. 😀

samson
11. bře 2012

zdar
@dana3262 téda ten je fak ověšenej 😀 to máš co dělat, ale děti jsou pod kontrolou

samson
11. bře 2012

@zdeniii četla jsem to o tvé kamarádce...to je moc smutné. Vím, že toto se stalo holčině u nás z diskuze v červnu 2010..také u konce těhotenství. Pak hned otěhotněla a má zdravou holčiku. Ale je to velké neštěstí, hlavně, ať už jsou ty naši bobci venku a zdraví to hlavně 😵

tital
autor
11. bře 2012

@dana3262 Hoj. Videla jsem Easy Walker na zivo v Malvikovi. Fakt kocar/korab, to opravdu asi na brusle neni. Tak moc diky za ukazky a tipy. Ten Explorer vypada podstatne lip, dela se i ve 4 kolce ?