Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

ameliejulliette
13. zář 2012

@xuxie To mi neděleeeej, v šestinedělííí... víš, jak jsem to celý ořvala? 😀 Krásný to je, děda byl určitě naprosto úžasnej!
@irenka No jo, já věřím a doufám, že budou v pohodě... Jasný, že se střídají období takový a makový, ale teď ten začátek je záhul... V rámci mezí bych řekla, že jsem já ok a že to přece Benovi musí pomoct, když já budu klidná a trpělivá (rozhodně víc, než v posledních týdnech těhotenství 😅 )... Všeeecko se uvidí 🙂 No jo, manžel... původní myšlenka byla, že bude mít v noci Bena... ale teď to vypadá, že to bude jako u vás 😉
@xmarg04 Studuj holka, studuj 😀

helulela
13. zář 2012

@veronnica ahoj, ráda tě tu zase vidím 🙂 Náhodou to není vůbec stupidní, ale zatraceně složitý logistický problém! 😉 Mně spí kluci taky na střídačku, ale časy nám vychází trochu jinak než vám. Vstáváme kolem půl sedmý, ven chodíme v půl devátý, vracíme se v jedenáct. To jde spát Ada, Víťa obědvá a jde spát v jednu, kdy už je Ada vzhůru. Ten jde pak ještě jednou mezi třetí a čtvrtou a ven pak chodíme ještě jednou před pátou. Někdy se povede, že spí oba, buď když Ada první spaní protáhne nebo jde až později s Víťou. Svůj šlofík už jsem musela dávno oželet. Teď se těším, až budou spát oba jen jednou a najednou a doufám, že Víťa do té doby spaní definitivně neodbourá.

xuxie
13. zář 2012

@misa_1 čarovnou smrkací radu nemám, Martin si někdy nechá utřít nos, ale většinou chce sám. U nás je to takové divné, on má strašně rád, když mu stříknu do nosu Vincentku (optimálně ve vaně, když je vyhřátá koupelna a koupeme se), to se mu uleví, vyteče to samo a sám si to vysmrká...až se směje, když se mu nějaká nudle fakt povede 🙂 To fakt nevím, po kom má, já nosní kapky nesnáším 😉

veronnica
13. zář 2012

A jeste jedna takova .. no, spis dotaz, myslite si, ze je Kiki moc mala, kdyz ma dva roky a sest mesicu, aby chodila do skolky trikrat tydne na cely den? Oni nam ji na min nechteji vzit, ale ona zase deti kolem vyzaduje. Co si o tom myslite? Diky!
Tesim se, ze se na nejaky sraz s vami nekdy dostanu!

helulela
13. zář 2012

@xuxie no nééé, mě děda Svěrák rozbrečel taky a to nejsem v šestinedělí! 😀 @ameliejulliette

helulela
13. zář 2012

@veronnica se školkou bych se řídila podle ní, jestli se jí tam líbí a takhle to v pohodě snáší, tak malá na to určitě není

ameliejulliette
13. zář 2012

@veronnica @helulela Oujé, denní spánek... Došla jsem k závěru, že jediná cesta, jak si uchovat zbytky duševního zdraví, bude rovnou se smířit, že já pojedu nonstop od 5:00 do 22:00... a uvidíme, za jak dlouho chcípnu 😅 Ale jak sladit dva různé spavce/nespavce, to samozřejmě budu muset řešit taky... Hurááá 😉

veronnica
13. zář 2012

@irenka To mame stejne, Viky usne u kojeni a za pul hodiny rev, rve, ma zavreny oci, jeste by spala, ale proste nebude, tak dam druhy prso, zase usne, nekdy ne :(

veronnica
13. zář 2012

@irenka @helulela @ameliejulliette Obcas snim o nejakem systemu, myslim, ze by se uzivila firma, co by delala matkam na miru presny rad, jak vsechno sladit, stihnout, jeste si hrat, mit cas na sebe a nezblaznit se a jeste mit doma poradek a varit. Protoze ja sama proste nejsem schopna si to zorganizovat, nastavit, deti mi to sabotuji, kdyz mam nejakou snahu 🙂

veronnica
13. zář 2012

Ale abych si teda porad jen nestezovala, tak tady se muzete podivat na ma devcatka 🙂 http://picasaweb.google.com/veru.safarova

misa_1
13. zář 2012

koukam, ze dnes jsou nejake erupce. ted jsme prisli s hriste a ada jde cestou, ze na brasku je hrozne hodnej, i sam treba rekne braska breci, jde mu podat hracku nebo dudlika (druha vec je, jakym zpusobem, ale asi musim primhourit oko, protoze on to mysli dobre 😅 ) ale zato se vybiji na mne :( nejdriv po mne venku hodil kameny, a pak me cilene kopnul, kdyz jsem vyzadovala omluvu. Takze jsme sedeli 15 minut na hristi s totalnim revem, kdy jsem ho drzela, aby nemohl pryc a cekala na tu omluvu, pak ji ze sebe teda vymack, takze nasledovalo udobrovani, ze ho mam prece hrozne rada, ale je to trochu psycho. A to celou dobu venku davidek spal v kocarku a ja se venovala fakt jen adamovi, a najednou mu rupne v ty jeho hlavicce, ach jo...

misa_1
13. zář 2012

@veronnica my to mame jednodnuchy, adam od 2 let po o nespi, takze ja jedu taky v kuse :(

misa_1
13. zář 2012

@xuxie taky si tu utiram slzy i 14 dni po sestinedeli 🙂
to je zajimavy, mne bylo 5,5, kdyz se narodila segra a nesnasely jsme se do dospelosti 😒 , ale vubec si nepamatuju ten zacatek, pritom uz jsem byla docela velka

xuxie
13. zář 2012

@ameliejulliette
@misa_1
Jsem vás nechtěla rozplakat 🙂 Jenom jsem si tak vzpoměla - děda byl fakt sekáč, takových už moc neznám. Chtěla bych, alespoň trošku být pro své děti jako on...fakt bez melodramatičnosti, on byl tak úplně normální, až tomu někdy nevěřím...a to umřel, když mi bylo 15, tak si ho pamatuji docela dobře 😉 Doufám, že mu je tam nahoře fajn 😉
chjo - si popláču taky 😀

xuxie
13. zář 2012

@helulela ale no ták, už nebudu psát takhle, si budu muset dávat pozor, jinak tady budeme bulit všechny 😉

xmarg04
13. zář 2012

@xuxie Ja myslim, ze behem rijna nejpozdeji se z nas vsech stanou placky, tak jsi to jen trochu urychlila...😉 Ale deda musel bejt sekac, taky jsem mela bajecnyho dedu, jen byl moc, moc nemocnej a celej zivot trpel straslivejma bolestma, coz ho bohuzel ovlivnovalo. Ale v lepsich dnech byl jak z pohadky... 😵 😵

Ad sraz... My normalne muzeme kdykoli krome utery, jen pristi tyden nemuzeme pondeli, utery... Takze kdyby se nekomu, kdo muze, chtelo sejit ve stredu (nebo i ctvrtek, patek), budu rada... 😎

xuxie
13. zář 2012

To já byla ubrečená děsivě...jsem na to zvědavá. Šok to byl pro okolí, protože můj muž mě viděl brečet prvně a byl z toho celej vyděšenej 🙂

Dnes jsme vystěhovali z nového bytu všechno harampádí a zítra začnou malovat - se těším, že se to posunulo, už jsem měla strach.

Drak jde zítra do jeslí, beru si rovnou čokoládu sebou, protože tam nebyl téměř dva týdny a zas bude brečet jako kdybych ho nechávala v koncentráku - a já potom bulím v autě, tak se musím obrnit :-/

xmarg04
13. zář 2012

Jeje, vydrz, snad ho brzo neco zaujme a nebude brecet dlouho... kdyz oni se ty chlapecci tak prozivaj, to zname...😉 Jinak gratulace k posunu ve stehovani a mas muj velkej obdiv, jako rikam si, ze na to, ze mam tri tydny do terminu, je mi fakt dobre, ale stehovani bych teda fakt nedala.. jen si predstavim ty krabice... 😖 😖

eveluska
13. zář 2012

@xuxie deda me taky rozbrecel 😀
@xmarg04 ahoj, koho tu nevidim! 🙂

eveluska
13. zář 2012

@veronnica na to bohuzel taky nemam metodu 😝 trochu delim dny na ty "pro starsiho", kdy proste jdeme nekam na hriste, na sraz apod. a spi oba az odpoledne (nebo taky vubec, kdyz litame celej den 😅 a jsou to jen minutovky v aute apod. ) a mladsi je holt pretazenej, obcas vytuhne na par minut, ale nema "svuj" spanek... a pak dny "klidu", kdy jsme proste spis doma, nebo jdem ven jen na chvili nebo na vickrat mezi spankama mladsiho a spi pekne ty dva delsi spanky denne a trochu se dobije. My mame hacku, tak to je nastesti ohromna vyhoda, ze i kdyz se mu moc nechce, tak vetsinou po chvili houpani zabere i pres hluk apod. ...

xuxie
13. zář 2012

@xmarg04 mno, je to na píp, ale co nadělám - dneska jsem tady zas pobíhala po baráku a prosila nějaké ukrajince, ať sebou hodí a dotřískají ty dveře do jedné, ať mohu dát prcka spát :-/

On je to ochotník, ten náš krasavec, on tam prý brečí tak max 5 minut ☹

Jinak, myslím, že jsi z nás další na řadě, viď? A pak už budu asi já...ufff 😕

misa_1
13. zář 2012

ad sraz - my bysme mohli teoreticky ve stredu, ale netusim, jak na tom budou ty moji 2 unudlanci, resp. ten vetsi ted uz spis jen kasle a ten mensi ma ucpanej nos. Zitra jdeme na 2 mesicni kotrolu, tak mi ho aspon doktor zkoukne. Ale zase jsem v ramci zdravotnich prochazek po okoli objevila hezke hriste blizko metra luka, dokonce je tam i stul 😉

misa_1
13. zář 2012
carmonka
14. zář 2012

Ahoj holky, nějak nestíhám...
Tital, moc gratulujeme k Barborce a držíme palce, ať jseš jedna z těch, co píšou, jak je všechno v pohodě, malá spinká, Bertík jí pusinkuje atd. A kdyby to náhodou nebylo až úplně tak, tak vydržte, určitě bude líp! Krásně si užívejte první dny spolu!

@veronnica Taky tě ráda znovu vidím (slyším?) - vypadá to, že už je trochu líp, ne? K vašemu spánku mě napadá jediné - snažit se posouvat spánek malé na později - ale to jde s jedním. Se dvěma je to už horší. Navíc mi přijde, že ti tvoje malá už tak spinká docela málo - ta moje to zalomí ještě tak 3-4x denně. Ale máte krásné holčičky a někdo je moc hezky fotí. Fakt se mi vaše fotky líbí.

@xuxie Tvého dědu už nebudu komentovat 🙂

Dámy, dneska večer odjíždíme do Chorvatska a já nemám nic, ale vůbec nic hotové. Tatínek šel se synem ven, tak mám tak 1-2 hoďky, ale kde na to mám proboha vzít energii? Já to s těma dvěma prostě neměla kdy udělat. A to už si týden říkám,že začnu balit.
Jsem zvědavá, jak nám ta naše cesta z města dopadne - jestli budu odpočatá nebo spíš vyfluslá. Prý tam sněží 😀 No nic, jdu si balit rukavice... Mějte se krásně!

xuxie
14. zář 2012

@carmonka dávejte na sebe pozor, klidnou cestu a krásný pobyt 🙂

ameliejulliette
14. zář 2012

Hoj hoj, tak dneska to bylo fakt skvělý, u Bena (nedělám si iluze, že nafurt, ale aspoň pro dnešek 😀 ) obrat o 300%, miminko pouze a jen pusinkoval a opatrně hladil, ani jednou po něm nevyjel! 😉 Byli jsme na rodinném focení a to bylo katastrofální 😀 Kluci oba uřvaný, Eli to sázel horem dolem 😀 a Ben nešel odmontovat z motorky, kterou tam měli, takže nám fotky bude hyzdit děsná plastová vrrrrrr 😅

ameliejulliette
14. zář 2012

Jo a už mám za sebou dvoje dvojí večerní uspávání a zatím jak Eliotek spí, tak to šlo 😀 Uvidíme časem... A manžel má za sebou dvouhodinovku s miminkem, my jsme s Benem jeli vyzvednout babičku... Manžel dostal odstříkaný mlíko a kojil a v pohodě to kluci zvládli... Prostě dnes mám radost 😵 😵 😵

xuxie
14. zář 2012

@ameliejulliette No já mám z vás radost taky - až na tu plastovou motorku, samé dobré zprávy 🙂
Jen tak dál, začínám zas věřit, že se to dá přežít - díky 😉

xuxie
14. zář 2012

@veronnica Tak jsem se konečně dostala k tomu, že jsem se v klidu podívala na vás holky a krásné jste, všechny tři - táta musí být pyšný 🙂
Moc vám držím palce, aby se ti holčičky co nejdříve sešly se spaním a mohla sis taky trošku odpočinout. Únava je zabiják, o tom žádná :-/

Klidnou noc a hezký víkend

dana3262
15. zář 2012

Ahoj! Tak my chodime ne spani ven, ta je to v pohode, vyspí se oba i kdyz většinou na střídačku. Usoudila jsem, ze jindrichovi nestačí hodinka po obede, tak jsem ho upsala i dopoledne. Da se unosit kdyz Ho zabalim do hadru a nechám mu koukat jen obličej, usne za chvilku. Pak jsem ho vzbudila na obed, aby nespal moc dlouho (asi hodinu), aby pak spal jeste odpoledne a uz vubec neusnul az do vecera. Ja myslím, ze v roce by mohl spat jeste 2x ne? Cesto vypadá unavenej, mne si oči, ale spat nechce. Eda vcera usnul uz e 12:30, takze spali asi 1,5h současné. Parada! Tak by to mělo byt každý den..ale Eda je strašně nevyzpytatelnNekdy . Neusne vubec, nekdy jeunaveny uz po poledni, nekdy az ve dvě, nekdy ve čtyři-to je nejhorší..