Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

helulela
30. srp 2012

@xuxie tak, tak, snad jo, díky 🙂
@reruna befado dělá i dospělácké? Ty jsem ještě nikde neviděla.

beruska24.9.
30. srp 2012

@helulela - ano, zkusím to popsat. v látce dírka, okraj dírky jakoby ´´olemován´´ kovem (olemován myslím jako když máš obšitou knoflíkovou dírku, nevím, jak to přesně vyjádřit), jako laik bych řekla - zespodu jeden oválný plíšek, svrchu druhý a dvě široké ´´nožičky´´ zahnuté přes ten vnitřní. takže tam jsou vlastně ostré hrany. vysvětluji jak tatar, ale snad to pochopíš.
když zvládne už hodně dlouho prostrčit pásek poutkem u sandálků, zvládne zapnout knoflík, tak snad by zvládla i tohle. a také je nebudu kupovat hned, tyhle zkusím nechat unosit. až se ochladí, bude do toho mít ponožku, takže zjistím postupem času, jak se v nich cítí, jak hodně je otlačená nožka.

beruska24.9.
30. srp 2012

@imzadi - vracet nebudu, to je další poštovné. to už by mě fakt vyšlo levněji koupit ty sandálky hned 😀 no, uvidím, jak to bude vypadat časem, zkusím nechat a sledovat doma. do školky dám sandálky z domova.

beruska24.9.
30. srp 2012

@reruna - když je teplo, tak chodí naboso, bez ponožky. máme tu lino a dlažbu, tak nechci, aby běhala bosa. botky si můžou sundat ´´jen´´ na koberci v obýváku a pokojíčku. nojo, ale vysvětluj to téměř tříletému ´´puberťákovi´´. mladší si ohlídám.
netuším, sama si nestěžovala, jen nožku měla otlačenou. asi to moc hrotím 😀
a přijde mi, že má málo místa na prstíky (do šířky), protože když je asi po hodině sundala, tak měla malíček otlačený zboku. a když tu botku rozepnu, tak mi to přijde, že má ten malíček hodně přitisknutý (jakoby zkroucený) k ostatním prstům. že by tam prostě potřebovala trochu víc vůle. a jak je ten okraj zvýšený, tak v tom místě to nepovolí (tedy můj předpoklad), když je tam ta umělá podrážka.

reruna
30. srp 2012

@beruska24.9. aha, tak naši naboso nechodí, protože jinak jim všechny boty odřou achilovku
@helulela http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=56591644&tab=2 mám tyhle a ještě jedny podobné látkové na doma

helulela
30. srp 2012

@beruska24.9. chápu, takhle je to u těch tenisek

tital
autor
31. srp 2012

Botky - co mi muzeme doporucit jsou zavrene polobotky celorocky od Superfit a na doma a leto sandalky Richter. Jezdime pro ne do Berouna, avsak to je jina cenova kategorie 😖 , nastesti mame dohodu s babickama, ony nekupuji nesmysle a na stridacku plati boticky.

A dalsi - myslela jsem si, ze toto obdobi nas minulo, ale bohuzel. Bertik si ted vse tak vynucuje. Dokonce dnes si zacal lehat na zem. Nevim, jestli jeho protivna nalada je dozvuk nemoci nebo predzvest dalsiho sourozence, ale vazne me to nebavi. Driv kdyz zacal jecet, rekla jsem mu, ze mu nerozumim, at mi rekne co potrebuje. A on to zkusil vyjadrit (tim jsem hlavne docilila toho, ze dal nekricel), nyni prestoze vyjadrovaci schopnosti jsou mnohem lepsi, je jako kdyz ho pichne a jeci dal ☹ Je to unavny. Na vsechno ma odpoved ne, nechci nebo neni. A tezko mu 1000x rikat, ze tam auto je, kdyz stoji primo pred nami... 😠

Obavam se, ze ty svoje deti nejak nemam pod kontrolou 🙂 , jedno me prohani tam a zpet do porodnice, ven se mu chce a pak nechce... A druhe dite se zacina chovat, tak jako "sousedovic" dite, ktery by jste doma nechteli... 😉

handm
31. srp 2012

Hoj, @tital, neházej flintu do obilí, bude hůř 😀😀😀
U nás dneska budíček ve 4,19 (starší), s totálním hysterákem, ječel a ječel na všechny otázky, na všechny úkony, pokusy dostat ho zpět do postele. Takže mlíko a k nám s brekem, že chce k maminkovi, ale když tam byl, tak ječel, že maminku nechce.... Do toho se probrala malá, že hlad... tak jsem si zleva šoupla malou na prso, z prava mě zalehl mladej a připadala jsem si jak sardinka. Manžel si vesele vychrupoval poté, co udělal to mlíko pro mladýho. Bohužel ten dělal všemožné kraviny, už neusnul... do toho malá furt neměla dost (v noci jí UM nedávám, když má být nejvíc mlíka a nejvíc se tvořit), vždy když skončila a já se jí pokusila odložit do postýlky, spustila, takže to vždycky ještě probralo mladýho, který třeba zrovna zabíral.. v šest že jde za bagříkem... no tak malá pak konečně usnula, já se s malým přesunula do obýváku na pohádky ležmo (jedním okem spím) a do toho se za půl hodky probrala malá, že zas něco se jí nelíbí 😀 Tak jsem si je obložila z každé strany zas na gauči a manžel stále vesele vychrapával 😀😀😀
V osm jsem poslala mladýho, at ho jde vzbudit a on tu chodil jak mátoha, že je nevyspalej a unavenej...😝 😠 😠 😠

tital
autor
31. srp 2012

Samozrejme "my" vsichni. Pardooon 😀

beruska24.9.
31. srp 2012

dort a zákusky v lednici, na zítra plánovaná oslava narozek naší roční cácorky a ona si klidně z ničehonic začne teplotkovat. před polednem 39,8. by mě zajímalo jestli zoubky - rostou všechny čtyřkové stoličky a spodní trojky - nebo nějaká viroza. od rána nosím, vozím v kočárku, ležím připlácnutá pod malinkou, měřím teplotu atd. a do toho zabavovat starší dcerku....... naštěstí si teď našla zábavu - balí hafušu do deky, ta neprotestuje, já nemám sílu nadávat.....

beruska24.9.
31. srp 2012

@tital - souhlasím s @handm bude hůř 😉 😀

xuxie
31. srp 2012

Taky souhlas, dnes mám pocit, že dobře už bylo 🙂

xmarg04
31. srp 2012

Ahoj holky, koukam, ze unava se rozmaha vsude...😉 Chtela jsem jen pro prazske - dneska jsem nahodou zjistila, ze v OC Novy Smichov otevreli Lindex kids a maji 20% slevy na vse, zbozi spousta, takze jsem tam dneska Maxe oblekla na zimu a sleva byla vic nez prijemna. Tak treba se to nekomu bude hodit...😉

xuxie
31. srp 2012

@xmarg04 Jé, to jsme se minuly 🙂 Já jsem se teď vrátila, jen jsem to proběhla a letím pro Martina do školky - mám v plánu tam zajet večer, až muž bude doma, v klidu. Pokud někdo taky plánuje, tak v osm jsem tam 😉

xmarg04
31. srp 2012

@xuxie Skoda, mohly jsme ve fronte zabojovat spolu...😉 Tak uspesny lov, preju, az me prekvapila nabidka, za chvili cekani u pokladny to fakt stalo...

ameliejulliette
31. srp 2012

@xmarg04 @xuxie Achjo, čekám na to otevření, odkdy se jen zmínili, že bude Lindex... A dneska se mi to fakt nehodíííí 😠 Doufám, že do zítřka to tam holky úplně nevybrakujete 😀

xuxie
31. srp 2012

@ameliejulliette neboj 🙂 Mám ti něco schovat za regál? 😉
Co Eliot, nechystá se taky ven? Zrovna dnes jsem byla u kamarádky, má holčičku (dva a něco) a 7mi týdenního chlapečka a taak mě uklidnila, že jsem odjížděla s úsměvem - fakt působili hodně na pohodu - já vím, že začátek dobrý, miminka hodně zkraje spí, ale stejně se mi trošku ulevilo.

tital
autor
31. srp 2012

@handm To znam. Muj muz taky zaspi "kde co"
Ale ted posledni dve noci ho docela trenuju 😀 Slysim ranu. Rozespala vyskocim a kricim, Bertik spadl z posteleeeee a utikam do pokojicku. A muz za mnou. Bertik spi rozplacly jak zaba ve sve postylce a jen kopl do zabrany.... 😀 😀 😀
Manzel od te doby, co mel Maleho na starosti, co jsem byla v nemocnici, tak je plnohodnotna Maminka II. 🙂

ameliejulliette
31. srp 2012

@tital Já Ti mám taky strach, že to nepoznám, první porod mi vyvolávali a nastoupily hned celkem krutý kontrakce...ale k porodu to bylo až za 4 hodiny...
@xuxie 😀 Neschovávej, buď to klapne a nebo aspoň ušetřím 😉 😀 Eliot nic, nález se sice hezky hnul (oproti tomu s Benem, kdy jsem měla CS až do konce 2, mám teď 6), děloha taky něco provádí, ale nevím, no... Máme týden na to, abychom porodili sami, jinak se asi začne hned po termínu vyvolávat kvůli cukrovce... 😖 Včera mě chytla děsná panika z porodu, naštěstí to zas přešlo, doufám, že už se nevrátí, byl to fakt hnus 😅

xmarg04
31. srp 2012

@ameliejulliette Tak to je pech, ale neboj, zdalo se, ze zbozi maji fakt dost...😉

romcovaklarka
31. srp 2012

Holky můžu se zeptat, teď jsem dostala od kamarádky nabídku na použitý Jane Powertwin Duo Traveller za 2.000,- je ok, akorát mu nefunguje ruční brzda. Myslíte, že je to dobrá cena a měla bych ho vzít? Díky moc.

tital
autor
31. srp 2012

@ameliejulliette
Mnoo, ja jsem si do stredy v noci taky myslela, ze poznam kontrakce, ze se rodi. Ale ja je fakt mela ! Tusim, co to zpusobilo, vyhodnotila jsem si to, jako ze deloha byla podrazdena, ze mela kontrakce, ale ve skutecnosti se mimi na svet jeste nechtelo.
I kdyz taky nevim, dnes mam pocit, ze mi odesla hlenova zatka, ovsem, pokud to nebyl dusledek vsech tech stredecnich vysetrenich - po nich jsem i brzy rano ve ctvrtek krvacela, pak uz nic a dnes ruzovy hlen... No, vsak moji rodice maji na nocni prejezd natrenovano 😉 , tak kdyztak zase dojedou.

Z porodu mam taky hruzu. Dle chytrych knih si ho pozitivne "vizualizuji" a doufam, ze mam sikovnou malou holcicku, ktera to zvladne a maminku moc neporani 😉

ameliejulliette
31. srp 2012

@tital No já mám tentokrát takové poslíčky, že kolikrát fakt nevím.. ale zatím vždy po hodině přešly (a neporodila jsem 😀 ). Vizualizuju taky 😀 O nějaký poranění mi ani moc nejde, s nějakým počítám a přežiju to... Ale tak mě to nějak chytlo, co všechno se může pokazit a tak, jsem blbá, no, nikdy jsem takový myšlenky neměla a na starý kolena... 😅 Jo, to je pozitivum, že jste si natrénovali s těmi rodiči 😉 😵 (My máme možnost hlídání tak nějak nahodile, takže to budeme řešit až podle toho, kdy to přijde, a musela jsem se s mířit i s možností, že budu rodit sama... )
Tak ať to do toho pravého času s Barborkou strávíte co nejlíp a porod dopadne dle pozitivních vizualizací 😉

tital
autor
31. srp 2012

@ameliejulliette Me zpetne (milosrdna matka priroda) prave pripada, ze porod nebyl tak strasny, a vlastne vsechno slo docela rychle a hladce. I u druheho miminka pocitam s tim, ze bude naprosto zdrave (tady se bojim ja, co se prihodilo v prenatalnim vyvoji, rada bych ji uz videla), a vsechno klapne ! Ale ostreji si pamatuji prave to silene siti po porodu, respektive, jak jsem si dlouho nesedla a jak mi bylo ten prvni a druhy tyden po navratu domu zle.

Tak si drzme palce. Ty jsi na rade, ja hned po Tobe, pak teprve pojedou holky - Xmarg04, Imzady a Xuxie a .... 🙂
Doufam jen, ze nas ty deti neprevalcuji a nebudeme postupne ve psani odpadat 🙂

tital
autor
31. srp 2012

Jak rika nas kamarad. Neni spatne pocasi, jen spatne obleceni. Takhle jsme stravili odpoledne 😀 Bertik byl stastny !

xuxie
31. srp 2012

@tital Perfektní je 🙂
Martin je číča, ten ani gumáky nenazuje - odmítá v tom chodit :-/

imzadi
31. srp 2012

@tital my travili odpoledne uplne stejne 😀 kuba byl v sedmem nebi! A aspon chvili se nevztekal, neprotestoval...super 😵

carmonka
31. srp 2012

@tital My dnes slavnostně pořídili nové holínky a odpoledne strávili podobně. Akorát řeším, jestli koupit pláštěnku. Bundu máme podobnou, měla by být nepromokavá - myslíš, že jpláštěnku využijem? Už mě ta spousta krámů štve...

tital
autor
31. srp 2012

@xuxie Bertik zprvu taky ne, ale pak jsem ho to ucila na balkon, kde zaleval svoje cherry rajcatko, to byl ochoten skocit do holinek sam.

@imzadi To same ! Najednou bylo pryc to "poprdelkove" batole, behal, smal se a nechtel mou pritomnost. Kdyby tolik neprselo, sedla bych si tam na lavicku a v klidu na nej cucela 🙂

@carmonka Skoro bych rekla napotrebujete. My ji mame, samozrejme ve vetsi velikosti, abych ji nemusela porad dokupovat, rukavy ohnute a dylka nevadi. Ale meli jsme ji venku fakt jednou. Kdyz jdeme do ustavicneho deste, pocitam, ze jsem zpet do hodinky doma a rychle prevlekame do sucheho.

Ja spis resim dobre holinky. Na pristi rok. Jak jsem dnes na Bertika koukala, ma predstava je skoro rybarskych boticek 😉 Dole klasicke gumovky a nahore nad rantlikem klidne jeste kousek sustaku se zatahovaci tkanickou nebo tak neco. Nemate nekdo dobry tip ? Aby tam dobre sla dat nohavicka a byla jeste v suchu. Dnes jsem dala sustaky pres a samozrejme to nebylo dobre, ale co je horsi tkanicka s tim cvockem tlacici do kotnicku nebo vzlinajici voda po vnitrku nohavicek ?