Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

helulela
27. srp 2012

Sraz se začíná dramatizovat 😉 Všem marodům přejeme, ať z toho nic není, a všem pokročile těhotným, ať radši v klidu porodí 🙂 Jsem zvědavá, jak to dopadne.
U nás vývoj nemoci nic moc. Dopo se teplota držela pod 37, po spaní jsem naměřila 39,4 po odečtu, dala jsem čípek, chladili jsme, po půl hodině 39 st. a teď A. spí. Jinak vypadá celkem dobře, ale bojím, jak to bude dál. Manžel přijde z práce až zítra odpo, to mi moc nepřidává 😒

irenka
27. srp 2012

@ameliejulliette
tos měla napsat... ted mám výčitky, že jsem tě sem chtěla tahat....
:(

Holky, tak kdo vlastně dorazí? Tam budu sama s kafíčkem a palačinkama ne????

@xuxie
Tak budeme asi jen dvě ženskuý na 3děti... 🙂

ameliejulliette
27. srp 2012

@irenka Prosím Tě, já mám spojení úplně krásný, bez obav 😵
@helulela Achjo, to teplotování je na houby... ☹ Přeju, ať to taky zvládáte a je co nejdřív teplota fuč!

misa_1
27. srp 2012

My vyrazime taky po 3., prosim nejakou ulici u toho hriste, dam to navigace, mam net jen v mobilu, tak je pro me trochu tezky to hledat. Dekujuuuuuuu🙂

irenka
27. srp 2012

@helulela
Já mám pocit, že ted je nemocnej kolem mě kde kdo a že je to z toho počasí. Se koukni jak to skáče. ...
A máš k sobě někoho v případě že pojedeš k Dr.?
No jo, budeme rádi, když se sejdeme alespon dvě. 😀 😀 😀 Ale to nevadí...

misa_1
27. srp 2012

Uz jsem nasla na tom obrazku, no jo vykojena matka.

irenka
27. srp 2012

@misa_1
Za Hanspaulkou, dá se parkovat přímo u toho hřiště, je to tam takový dokulata....
A poznávací znamení - v tom oblouku co je to hřiště je praktický Dr. pro děti a dorost.....

irenka
27. srp 2012

@ameliejulliette
Tak to jooooo, ale jestli chceš večer rodit, tak doraž!!! Už tři moje kamarádky co jsem se s nima setkala, tak začali veečer max. druhý den rodit.
Tak já jdu se psem a v půl na to hřiště....
Těsím se na vás holky!!!
A marodi: Huš nemocem a at je vám líp broučci.
😉

ameliejulliette
27. srp 2012

@irenka Jedemeeee! To je slovo do pranice 😀 Chci rodit! 😀 Po veselém intermezzu s konvičkou na kytky a mými jedinými kalhotami, do kterých se ještě vlezu, vyrážíme... Plánovaný příjezd cca půl pátá... Tak aspoň na chvilku.

tital
autor
27. srp 2012

@helulela mame asi neco podobneho.
Rano dobry, jen protivka. Pred spanim na 37,3, behem spani k 38,4 a ted se drzime pod 38 tesne ☹

irenka
27. srp 2012

@ameliejulliette
Super, můj tel to hodím do IP.... těším se.
Hlaš se k nám až dorazíš... 🙂

xmarg04
27. srp 2012

Ahoj holky, predpokladam, ze uz tu nikdo neni, ale nevadilo by, kdybychom taky dorazili? Sice jesem tady vetsinou jen jako smirak, ale uz bych se taky rada seznamila...😉

helulela
27. srp 2012

@tital tak se držte, já čekám, s čím se Adík probudí.
@xuxie teď jsem si všimla, že Martínek má dneska narozeniny, moc gratulujeme a hezký narozeninový den přejeme 🙂 A za druhé jsem si všimla, že holčička se bude jmenovat Linda, závidím, to je mé vybrané holčičí jméno (které se ovšem doma moc s nadšením nesetkalo) 😵

tital
autor
27. srp 2012

@xmarg04 Jaaaaaa, jaaaa tu sem ☹, neb Bertikovi vazne neni dobre a ted usnul. Vyraz, holky Te rady uvidi. Pridej se a nezapomente se pro mne a @helulela vyfotit !

helulela
27. srp 2012

@xmarg04 přidávám se k tital, určitě vyraž 🙂

tital
autor
27. srp 2012

@helulela My si tu zatim poplacem na raminku, vid ? 🙂 To je prave ten paradox, nejen ze jsem si v noci skutecne balila veci, ze uz uz to zacalo, pak si zorganizuju sraz na jinem miste, nez bylo v planu a pak se to vsechno zase teplotkou meho nejstarsiho zmeni 😉 Zvlastní vyvoj.
Mezitim nez Bertik shledl DVD Traktora Toma nasadila jsem brutalni tempo a alespon uvarila, a drobet uklidila. Kontrakce a veskere bolesti jsou pryc, jsem nabyta energii, tak uvidime, jak dlouho mi to vydrzi 😝

Jmeno Linda planujes pro treti pokus ? Nebo kdyz jste jeste nevedeli, ze budete mit dva rostaky ?
Je to hezke jmeno, jen se spatne zdrobnuje, mame neterinku Lindu.

helulela
27. srp 2012

@tital tak, tak, hlavně když budou kluci brzo v pořádku 🙂 Hele a nechystáš se už vážně rodit? Tak nějak mi to připomíná klasickou předporodní situaci - matka pookřeje, dodělá resty a pak to vypukne 😀
Lindu plánuju už od začátku. Při prvním porodu jsem ustoupila a na lísteček jsme napsali Lucinku, při druhém mi manžel dovolil napsat Lindu, protože už jsme věděli z AMC, že to bude kluk 😉 Ale v případě třetěte a ještě holčičky už bychom se, myslím, na Lindě dohodli 🙂 I zdrobnělinu mám - Linuška. Ono se to vždycky nějak vyvrbí, mně by v životě nenapadlo, že Adamovi budu říkat Adík... taková hrůza 😀

tital
autor
27. srp 2012

@helulela To nevim, skoro bych rekla, ze ty falesny stahy u me zpusobuje nervozita. V sobotu jsem si proste vsugerovala, ze v nedeli budu mit miminko 😕 Clovek by rekl, druhorodicka, bude rozumnejsi, ze ?

Jo, s tim jsem taky bojovala, kdyz manzel prisel s Albertem. Porad jsem si rikala, jak na nej budeme volat. A nejkurioznejsi je asi, kdyz mu rikam Bertinko, kdyz se mazlime 🙂

Bertikovi to spadlo na 37,1, ale pak mu to zase vylezlo na 38,2. Uvidime, alespon ze spinkal, taky jsem s nim dala hodku, ted ma lepsi naladu, kouka na Borka stavitele, jdu zkusit nabidnout nejake "potraviny".

irenka
27. srp 2012

Holky, srazík byl super....
vy které jste nemohly se svými dětmi dorazit: nezoufejte, příští sraz bude i s vámi...
Fotky máme i hromadnou... až stáhnu z fotáku tak ji sem dám.
Díky všem
😉

ameliejulliette
27. srp 2012

Děkujeme za hezké setkání a za palačinku, dítě mi vytuhlo hned u mlíka a já jdu čekat na ten porod 😀

xuxie
27. srp 2012

Ahoj dámy, bylo to skvělé 🙂
Dítě vytuhlo v sedm - holt, odpolední spánek chyběl.
Jednu společnou jsem si dovolila umístit sem a všechny ostatní fotky jsem dala na zaheslovaný link (máme tam i kojící maminky, tak to nechci věšet takhle veřejně). Kdo chcete, písněte mi svoji mailovou adresu do IP a já vám pošlu odkaz i heslo. Bude to tam 14 dní, pak to smažu, tak si to když tak stáhněte 😉
Krásný večer a klidnou noc a @ameliejulliette, pokud by to přišlo, tak pohodové rození 😉

xuxie
27. srp 2012

@tital tak jak to jde, co teplota? a ty, nerodíš? Se to sešlo, viď :-/
Myslím na vás a držím palce.
brou noc.

xuxie
27. srp 2012

@helulela doufám, že Adíkovi ta teplota moc nevylítla, ještě tak, když jsi sama a muž v práci, tak je to těžší, moc držím palce.
Děkujeme za přání - mno oslavenec to dneska rozjel, jak vynechal odpolední spaní, tak jsem ho držela silou vůle do sedmi a pak vytuhl - předpokládám, že šestá ranní to jistí 😉
My jsme na Lindu došli tak nějak náhodou, já neměla nějak vybraná jména žádná (jsem myslela, že zůstanu bezdětná) a pak první byla AMC, takže jméno klučičí...no a teď, nějak od začátku, jsem "tomu" říkala Linda, zažilo se to a když AMC potvrdila, tak už to tak zůstalo 🙂 Teda, já jí říkám Linouš, ale muž z toho šílí 😀

Tak Linuška bude třeťátko, ok? 😉

handm
27. srp 2012

Jééé, krásná fotka a evidentně povedený srazík.. až budem po 6nedělí a ostatní matky čekatelky taky, rádi se přidáme, i když jsme kousek za Prahou😉🙂

jinak ahoj, díky všem za gratulace a rady!
Nahatou zadnici jsem taky vymyslela, an to čůrání při kojení, dneska jsme to zvládli i při kojení, mu stáhnout gatě a posadit, tak to snad půjde. Ještě to uspávání.. ono totiž musím u něj ležet v posteli a on se mi "hraboší" ve vlasech - to je nějaká jeho "úchylka" - tak když malá nebude spát, holt to budem muset zkusit ve třech ležet, malá na prsu 😀😀 Anebo ho zkusit samotnýho, ale to asi těžce ponese...😝 Trénujeme usínání večer samotnýho - jakože ne ležet u něj, ale sedět, přečíst pohádku - mě usne za chvilku, ale s manželem nějak bojujou. Odejít není možné, ale sedět se tam dá..
Včera měl nějaký průjem, takže xkrát v gatích, na čurání taky trošku opomněl říkat a musím ho "sledovat" - ale asi je přistydlej trošku, takže dobrodružný.. nevím, zda je to "schválně", to bych neřekla, ale mrzí mě to a jeho evidentně taky..
Jak jsem tu psala s kojením, začínám se trošku obávat, zda to malé stačí, ty moje prsa.. protože mi pláče třeba po hodině, ani někdy to ne, klidně i po míň... U prsa se uklidní, často je vidět, že fakt pije, polyká, ne jen dudlá, tak je jí asi 20min a víc na každém prsu málo 😲😝
Zítra jedem na kyčle do Motola, ve středu k dětské - na převážení, poradnu. Tak uvidíme, zda nabrala, anebo se bude řešit dokrm nebo tak něco... dám zase vědět. ¨
@xuxie, @tital - ad Motol , až na tu "prima" PA, co mi sdělila, že to "moc prožívám" a "k porodu to rozhodně nevypadá", jsem byla spokojená, zase 😉🙂 ROdila mě dr Grohlová (nebo tak nějak), moc milá, mladá Dr, PA u porodu taky moc skvělá. Sice jsem byla nejdřív na úplně jiném oddělení, byl nátřesk, pak mě druhý den dali na 6nedělí 1, ale na trojlůžko bez dětí, ale vozí je po třech hodkach na kojení, a hodně jsem si odpočinula, přečetla jsem tam i knížku z tamní knihovny 😀😀😀 a třetí den už jsem byla na roomingu a pak další domů😉🙂

xuxie
27. srp 2012

@handm Tak vidíš, jak vám to krásně jde 🙂
Já ten Motol ještě zkusím, když bude nejhůř, utečeme 😀
a pokud vám to jen trošku vyjde, tak budeme strašně moc rádi, pokud vás poznáme osobně 🙂

helulela
27. srp 2012

Krásná fotka, holky, už jsem si i poskládala, kdo je kdo 🙂

@tital @xuxie @irenka odpoledne jsme si spestřili návštěvou pohotovosti. Adík se probudil stále s 39,1 st., vypadal sice celkem dobře, ale strašilo mě, že mu třeba bude v noci hůř a já tu budu muset sama organizovat s dvěma dětma zájezd 20 km do nemocnice. Zavolala jsem tchánovcům, Víťa je dneska u nich, jestli by si ho nechali ještě přes noc... tak že rádi, ještě u nich nespal, ale určo to zvládnou. S Adíkem jsme vyjeli. Byli na nás hodní, dr. ho prohlídla, že má i trochu prosáklý krk. Řekla nám max. dávky antipyretik a musíme vydržet. Tak jsem se uklidnila a pokračujeme ve stonání. A. už spí, jen ty sirupy mu přestávají chutnat 😒

handm
27. srp 2012

@xuxie Ted jsem dočetla, že malej má narozeniny, tak všechno nejlepší a at ho nová malá sestřička pak nezlobí😉🙂
Pro mě je Motol prostě jednička😉 i proto, že kdyby se něco po... věřím, že tam bude v nejlepších rukou mimi i já.. možná naivní, ale věř,a víra tvá tě uzdraví😉🙂

handm
27. srp 2012

@helulela aj, tak at jste brzy zdravý!!!!

imzadi
27. srp 2012

@xuxie ty vubec nevypadas tehotneeee!!! Mam z tebe depku 😝

Holky pristi sraz i s nama, jen at se tam da parkovat 🙂

xuxie
27. srp 2012

@handm Děkujeme za přání 🙂
Jo, Motol je bez diskuze nejvybavenější a věřím tomu, že kdyby cokoliv, tak jsme profesionální pomoci nejblíž...snad to bude lepší, než minule 😉