Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

zdeniii
29. únor 2012

Ahoj holky, nějak vás nestíhám číst. Stále více uvažuju že koupím sourozenecký kočárek 🙂 nějak si nedokážu představit jít pěšky na nákup a vůbec na nějakou delší procházku...
Vy co už máte dvě dětičky jaký jste měli kočár? Vím že je ještě varianta třeba ten buggypod přídavné sedátko, ale cenově to vyjde stejně jako bazarový kočárek... a jenom to stupátko taky super, ale dítě tam nepřivážu 🙂
Co myslíte? 😉

jasekd
29. únor 2012

@zdeniii mrkni do diskuse Deti narozene brzy po sobe, tam se to probira porad 😉 Ja mam deti po roce a mam Jane powertwin, spokojenost.

medvik
29. únor 2012

@zdeniii máme Mutsy s podvozkem Urban Rider + originální stupátko. Chvíli to trvalo, napřed chtěla starší do kočárku, uvažovala jsem o sourozeneckém, ale netrvalo to dlouho, pak začala jezdit na stupátku nebo chodila pěšky s batůžkem (ten má na sobě vodítko), dnes už v pohodě běhá sama (a poslouchá mě) nebo za ruku. Dalo se to slušně zvládnout a to je malá dost číslo 😉

zdeniii
29. únor 2012

@medvik moje je taky právě dost číslo a tak zavžuju tuhle variantu 🙂
@jasekd mít děti rok od sebe tak je to jasná volba 🙂 ale ty dva už je zase o něco víc. Mmochodem tenhle kočár se mi moc líbí, už na ně koukám na netu 🙂

Spíš nechhci takhle najednou násilně dcerku vyhodit z kočárku a dát jí tam vetřelce 😉 Budu na děti sama, a chci se dostat taky mezi lidi 😀

beruska24.9.
1. bře 2012

@zdeniii - záleží na dítěti 😉 pokud ti nedokáže jít delší dobu pěšky nebo chvíli stát na stupínku, tak je asi oprávněná obava zůstat bez dvojkočáru......

helulela
1. bře 2012

@zdeniii už jsem ti odpovídala do otázku, ještě něco přidám sem. Když trefíš na dobrý bazarový kočár a máš ho kam dát, tak ho ber. U buggypodu je výhoda, že ho můžeš složit na bok kočáru, když se někam nevejdeš, nebo dát úplně pryč, když jedeš jen s miminem. Na bazaru se dá koupit od tisícovky výš.

medvik
1. bře 2012

@helulela to je dobrá myšlenka, ten buggypod, škoda že jsem o něm nevěděla 😉

helulela
1. bře 2012

@medvik zvládli jste to hezky i bez něj 🙂

medvik
1. bře 2012

@helulela To je pravda 😉 Když chtěla Zuzi do kočárku, tak jsme ji nesli, naštěstí tu ještě máme jeden podvozek, tak jsme občas vezli kočáry 2 😀 To bylo lepší než s kamarádkou, jít s manželem na procházku s kočárky 😀 Napřed mě Zuzi moc neposlouchala, tak to bylo psychicky blbé, teď už je dobrá, takže můžeme vyrazit se schovaným stupátkem a bez batůžku, i si občas sama řekne, že chce za ručičku. Ale u nás je věkový rozdíl luxus, u vašeho 1,5 ročního rozdílu to máte těžší.

reruna
1. bře 2012

@zdeniii já jsem se snažila už ke konci těhu se starším moc kočár nepoužívat a když, tak jen golfky, pak chodil většinou vedle nového hlubokého kočárku, nestalo se, že by chtěl dovnitř... neměli jsme ani stupátko, ale mockrát by se hodilo, to zase jo, občas si postavil hlavu, vzdor a tak, nechtěl jít za ruku, válel se po zemi, tak jsem ho nesla a přitom tlačila kočár, naštěstí to nebylo často, ale v těchhle situacích jsem si přála ten dvojkočár moc. Když s náma šla i babička nebo mm, tak bral pro staršího golfáč. Ale my bydlíme na náměstí, takže jsme nikam daleko nemuseli, jinak bych určitě ten dvojkočár z bazaru koupila...

irenka
1. bře 2012

Ahojky holky,

tak včera dostal Maty poprvé večer studenou sprchu. Vztekal se tolik, že nebude spát, až vzbudil Aničku, pak se z toho poblil a nebyl k zastavení... tak skončil ve sprše. Já to pak patřičně obrečela až když usnul..... Snad nebude takových večerů víc... to bych z toho asi brzo zešedivěla. 😢 😢

Mám dotaz, osvědčil se vám šátek na nošení miminek?

ined77
1. bře 2012

@irenka ...tak to koukám, že jsme měly včera večer "veselo" podobně ☹ .
i já si pěkně pobrečela když děti usnuly....u nás teda bez sprchy, ale byly dvě na zadek...za ten den se to tak nastřádalo a poslední kapka byla mega řev kvůli tomu, že nedostal čokoládku...a vzbudil kačku 😠 .šel spát bez pusy 😢 (poprvé! 😨 )...a ještě ráno jsem na něj byla pěkně vzteklá.mimo jiné třeba sedl katunce na bříško a i přes to, že hrozivě plakala, seděl dál 😨.
máme teď nějaké divoké období ☹ .
přeji ať je brzy líp 😵 ...někdy je to holt hrozně těžké ☹ .

ined77
1. bře 2012

@irenka ...šátek jsem nezkoušela, měla jsem půjčený babyvak, ale tam se katunce nelíbilo 😝 🙂 .

baarca
1. bře 2012

@irenka Šátek se mi osvědčil úžasně. Karu nechtěla v šestinedělí dudlík a u prsa neusínala, takže jediný způsob, jak jí doma během dne uspat, bylo v šátku.

medvik
1. bře 2012

@irenka šátek se mi neosvědčil, nepřišel mi praktický. A bylo mi v něm vedro. A je to na mě moc alternativní 😉 Na začátek byl dobrý babyvak (měli jsme Lodger Shelter). Ale moc se nám osvědčilo Beco.

veruska007
1. bře 2012

@zdeniii Maly byl od 1,5 roku bez kocarku, takze jsme meli kocarek jen pro mimi, nechybel mi sourozenecky. Taky zvaz, jak dlouho budes vozit starsiho... jestli se Ti kocarek pro obe deti vubec na tak kratkou dobu vyplati. Jedna kamaradka ma od sebe deti neceleho 1,5 roku a taky vozila jen mimi, druha vlastne taky, jen jedna vozila starsi ditko v golfkach a mimco v nositku.

helulela
1. bře 2012

@irenka divočina, když se rozjedou, už pak sami nevědí, co chtějí ☹
Na šátku mě odrazovalo vázání. Na novorozence jsem měla babyvak. Moc mi to s ním nešlo, pořád mi neseděl tak, jak bych si představovala. Pak máme nosítko a to je v pohodě. Zrovna dneska v něm Adík bydlí, je zahleněný a chce se pořád nosit.... u nás šátkuje Víťa 😉

zdeniii
1. bře 2012

Děkuji za odpovědi. Asi ten sourizenecký stejně pořádím i když jen na pár měsíců. bydlíme ve městě a když chceme někam za přírodou musíme popojít a nedokážu si představit že by mi Helí ťapala sama sem i tamm natož na nákup atd 🙂))
Škoda, že si člověk nemůže vyzkoušet všechny varianty napřed 🙂)

baarca
1. bře 2012

@irenka Ještě k tomu šátku - ono dost záleží, jaký máš. Já měla na Matese darovaný nějaký šílený, co vůbec nešel zavázat, protože hrozně druhnul. Takže jsem si říkala, jak je šátek na nic a až někdy v jeho 5m koupila manducu. Na Karu jsem si pořídila elastický Moby a paráda 🙂

@zdeniii Nevím, jak to plánujete po porodu, zda třeba alespoň týden budeš mít k sobě doma manžela nebo někoho, ale já jsem uvažovala takhle: po porodu stejně bude manžel týden doma, tak zkusíme, jak to Mates zvládne bez kočárku a bez stupátka, kdyžtak ho manžel donese. Šestinedělí stejně budeme spíš chodit jen na hřiště jen u domu. A přinejmenším to stupátku není problém dojet do obchodu a hnedka koupit. Takže jsem nic dopředu nekoupila a nebylo to potřeba. Na druhou stranu pak vidím i 3,5-leté děti, co se vezou na stupátku nebo v dvojkočárku a to se přiznám, mi příjde zbytečné. Nehledě na to, že bych kočár naložený dvěma dětma a třeba nákupem tlačit nechtěla ( mám 43kg).

zdeniii
1. bře 2012

@baarca děkuji. Tak to jsi tintítko, to zajisté chápu 🙂
Právěže s ním nebudu moct počítat ani ten týden, max den dva 😀 babičky jsou pracující a já chci být prostě samostatná a nikoho se nedoprošovat...
Hřiště u domu nemáme, nejbližžší je vzálené sice kousek asi 15 minut chůze - mojí 🙂 a je to podél silnice, takže terén pro dítě nic moc ☹
Počítám s tím, že když ho pořídím bude to záležitost jen několik měsíců...

baarca
1. bře 2012

@zdeniii Samostatnější budeš, to určitě jo. Já jen, že nás druhé miminko "donutilo" udělat včas několik zásadních změn, které by se stejně musely udělat, ale moc k nic nebyla vůle (přesun do velké postele, oddudlíkování ...). A život bez kočárku byl jedním z nich.

hest
1. bře 2012

ad šátky, já jsme měla i šátek, uvázat jsem se ho naučila, na pobíhání po bytě nebo do sušárny ho na nechodící dítě tu a tam využívám..ale na ven..si nedokážu představit táhnout dítě v šátku a batoh s plínama, ubrouskama, jídlem..na něco je to fajn, ale pro ty, co je bolí záda to fakt není..takže já mám dvojkočár..a když jedeme někam dál, mámstaršího na motorce a pak když je unavený tak v dvojkočáru..zase je to praktické, všichni jsou naložení, neuprchnou-))

irenka
1. bře 2012

@ined77
Jo tak to na tebe budu dneska večer myslet. Já se z toho před den nějak dostala. Ted jsme se vrátili z venku.
Sice byl opět histerák, že nechce z hřiště, ale už to asi nesmím tak prožívat.... A pak se dal uchlácholit.
V garáži pak objevil motorku a nechtěl domů bez ní.... No tak další řev. Ani byla zlatá a je i ted. Spinkala v kočárku a ted spí i v postýlce, za chvíli ale bude veliké krmení.

irenka
1. bře 2012

@medvik
Beco právě bych chtěla koupit, ale taky váhám... nevím které jsou fakt kvalitní a jestli to mám kupovat po internetu nebo raději v kamenném obchodě...
A to nosítko baby vak byl dobrý? Občas by se mi hodilo když jdu jen se psem nebo na doma, když potřebuju mít volné ruce a ANička nechce spát a chce se chovat....
Díky

irenka
1. bře 2012

@helulela
Jééé to je dobrý! 🙂
Šátků je taky docela dost druhů... ani nevím jaký vybírat.... 😒

irenka
1. bře 2012

@baarca
to já si taky říkala, že tatka s námi bude týden doma. A ono ne, hned druhý den co nás přivezl z porodnice musel do práce. A nejhorší je ranní venčení To nevím co dřív.

ined77
1. bře 2012

@irenka ..taky jsem se už otřepala 😀 .
dnes bude určitě klid!!!...musí 😉 🙂

zdeniii
1. bře 2012

@baarca tak ve velké posteli spinká už dlouho a dudlík jsme ani neměli 🙂 jen ten kočár no 🙂 ale v eměstě je to fakt nejpraktičtějsí vec 🙂

@irenka já na malou měla manducu a doma jsem bez ní byla marná, neudělala bych nic... nosila jsem jí asi od dvou měsíců... td mám na malého nachystaný babyvak aby tam mohl být hnedle, tak doufám že se mu tam bude líbit, dcerak polohu v kolíbce ráda neměla...
A přesně do toho ještě venčit psa, šílený... Irenko ty bys ten dvojkočár nechtěla?

saminka
1. bře 2012

ahojky holky taky bych se k vam rada pripojila. Mam dve holcicky,jsou od sebe 2 roky a 2 mesice, zvladame to zatim ok ale cekam ze ta mensi krize teprve prijde, chci starsi dcerku odplenkovat tak hledam ruzne tipy jak na to, zkousela jsem to uz okolo 2. roku ale nespolupracovala a pak me kazdy odrazoval at to radeji posunu s prichodem noveho miminka atd, ted ma malinka uz skoro 4 mesice tak si myslim ze je ten pravy cas 😀 Mia chodi na nocnik kazde rano a kazdy vecer a vetsinou neco udela, kdyz ji ale necham bez pliny navecer tak se klidne i pocura nekdy i pokadi a vubec ji to neva tak nevim, jestli mam vytrvat a nechavat ji bez pliny dyl nebo jeste neni zrala...myslim ze asi nejlepsi bude to zkouset kdyz budu doma na prazdninach, ted momentalne chodim dopoledne do skoly tak je ve skolce a nevim jestli ji to nebude jen mast ze jednou plinu ma podruhe ne....moc dekuji za vsechny rady....
jinak ja mam phil a ted dvojkocar a do mesta bych bez nej nesla, mia ma sve tempo a chodi si kam chce tak ji radeji dam do kociku nez abych ji nekam honila s malinkou v kociku. Taky mame baba sling, na kratke prochazky se to da, ale jsem rada ze jsem to koupila z druhe ruky 😅

baarca
1. bře 2012

@irenka Já zpočátku ten šátek používala spíš doma, vázala jsem Karu do kolébky a krásně v tom usínala a já se třeba mohla alespoň najíst. Někdy po 3 měsíci jsem začala nosit vertikálně a tak jsme už i chodili ven. Ale jak píše Hest, na nějaké dlouhé chození to nebylo, i když jsme jednou zvládli i celodenní výlet takhle. Spíš jsem měla problém s tím, že když mi začal Mates zdrhat na odrážedle, tak se dost blbě s šátkem honil 😅 Takže nosím nejčastěji, když mám náhodou jen Karu a užívám si život bez kočárku.
S tím Becem, určitě doporučuju vyzkoušet naživo. Každé to nosítko je trochu jiné a každému vyhovuje něco jiného. Já mám tu manducu, protože jde zapnou křížem a jak jsem mrňavá, tak mi ty ostatní, co mají popruhy jen jako baťoh nesedí na ramenou. Ale zase někomu příjde manduca tuhá, ergo nebo beco jsou prý měkčí.
A to vypravování, teď v zimě to je peklo, ale jak se o teplí bude to hnedka o poznání jednodušší. Na to se už moc těším.
A venčit ještě psa k tomu, to bych asi už nedávala.
Já měla tatínka ten první týden vždycky alespoň tak na půlden doma. Ale zase pak jsme měli tu krizi, když už nebyl.

@zdeniii Jasně, každé dítě je jiné. Ale uvidíš, jak to bude vypadat ve skutečnosti. Taky jsem s Matesem udělala zkušenost, že na jaře a v létě je o poznání ochotnější chodit, jak v zimě. Chápu, že ten dvojkočár asi nejde koupit úplně ze dne na den, takže to musíš řešit dopředu.