Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

zdeniii
12. bře 2012

@irenka téda tenhle kočárek se mi zrovna moc nelíbí 🙂 koukala jsi na bazarové? 😉

dana3262
12. bře 2012

@tital To s tim, ze si rekl o plenku nez se vykadil, tak takovou kamaradku mam taky! Neni to ta sama?? 😀 Má 2 kluky, jeden je Pepík 🙂 🙂

tital
autor
12. bře 2012

@dana3262 Nene, tato ma zatim jednoho dracka 🙂

Libi se mi, jak mas zbehle ty kocarky. Prosim prosim prosim sleduj vyvoj, za par mesicu Te zatizim stejnymi dotazy 😀

zdeniii
12. bře 2012

@dana3262 já pořád nechápu proč jsi vyměnia ten verve za exporer 🙂) když ten verve má polohovatelný DK ne? 😉

dana3262
12. bře 2012

Ano, ale ta cast DK, kterou ma dite pod zadkem je hlubsi u Exploreru. Ve Verve mi Eda visel za rozkrok (a asi diky tomu tam nechtel byt, ale chvili vypadal, ze nebude akceptovat jakejkoli kocarek . Diky tomu, ze u Explorera je pod sedackou (kdyz je DK nahore) dost mista na nohy muze Jindrich byt v plnohodnotne, pohodlnejsi sedacce a sedet a kdyz usne, muze pohodlne spat v uplnem lehu a Eda muze mit DK v obou pripadech bud dole nebo nahore. Kdybych mela Verve, musela bych dat Jindricha do DK a i kdyz je polohovaci, byl by furt v sedu a nemohl by lezet ani jeden, takze definitivni rozhodnuti padlo u bodu 1694 a to je: lepsi jeden v lehu nez oba v sedu nebo pololehu a Jindrich zkryplenej protoze si nemuze lehnout 😀

dana3262
12. bře 2012

@tital Ja už jsem z tech kocarku tak zblbla, ze snad nemam v hlave nic jinyho 😀 Kdyz zacnu pred mamou nebo pred muzem: "jo a kocarek....." uz obracej oci v sloup 😉

dana3262
12. bře 2012

@irenka mrknete na bazos.cz neco tam ted je na phil teds

zdeniii
12. bře 2012

@dana3262 aha :_) by k tomu měli dávat víc fotek a taky rozměry sedátek viď... a myslíš že je to i tak rapidní rozdíl mezi vibe a explorer v těch DK?
A vůbec by měli vysvětlit jak se ty různé typy od sebe liší!!!

beruska24.9.
13. bře 2012

@tital - jo, to by bylo určitě lepší, než prát ty pokakané tepláky 😝
dcerka mojí kamarádky ze slovenska ještě ve 3 letech nechtěla kakat do nočníku/záchodu. vždy se někam schovala (takže si uvědomovala) a udělala to do kalhotek. a to čůrat do nočníku/záchodu uměla už asi rok.

dana3262
13. bře 2012

@zdeniii rapidni rozdil to asi neni, ale pro nas jo protoze Eda ve Verve DK brecel. Tedy brecel tam 2x z 5ti jizd. Porad se prohybal do oblouku a visel za rozkrok. U Exploreru nejen ze nevisi, ale jak je tam plocha nad prednim kolem, tak tam dosahne nohama. U Vibe a Verve si tam dite zapre jen paty a kdyz usne, tak nohy visi. Navic fakt to misto na lezeni. Pocitam, ze tam bude spat klidne do 2 let a vzdycky ho muzu polozit a DK v te chvili prehodit nahoru. Ve Verve by musel byt mensi v DK a to jsem nechtela. Ale Vibe ma ty dvoje diry ne? Ze se tam da udelat vic nebo min mista na nohy? Sousedka, co ma Vibe mi vcera rikala, ze jeji 2,5lety musel chodit 14dni pesky protoze se tam 6.mesicni nevesel a nemohla ho jeste posadit.

zdeniii
13. bře 2012

@dana3262 tak mně Helenka v kočárku nespinká, to by muselo být aby usnula 🙂 je naučená na postel po obědě...
Nu uvodím jak nám to půjde až se mimi narodí a kdyžtak vyměním 🙂) jako mně osobně se explorer íbí více stylem 🙂 Vibe je na mě takový dost "moderní" než sportovní 🙂))
JJo dvoje díry tam jsou, vyzkoušíme uvidíme... Zase kupovat nový ex.. nu nevím jestli se mi do toho chce. Mám pak hezkej sporták. Je potřeba u ex nějaká konstrikce navíc na DK nebo se taky jen nacvakne?

zdeniii
13. bře 2012

@dana3262 a jak jsi kupovala nový byla u toho i ta malá slída na miminko? taková ta malinkatá "pláštěnka" ?

dana3262
13. bře 2012

@zdeniii no prave..Eda spi v kocarku denně. Chodime po obede ven. Explorer ma takovy adapterky kdyz chces dat DK nahoru. Slida tam byla, ale nebyla tam sitka (na misto ty slidy). U Verve byla cerna sitka, ktera trchu chranila i pred vetrem. Neda se tu koupit, tak to ted resim. Ted jeste na par dni tam dam tu slidu (davam ji jen do pulky, aby tam sel vzduch jinak je to hrozny) a pak to bud pujde objednat nebo si to necham usit.

tital
autor
13. bře 2012

Holky zase z jineho soudku 🙂 Co delate s vecma po detech ? Prodavate je ? A nejak uspesne ? Ja ted vytrdila neco malo, co vim, ze nebudu pouzivat (bud kratka tricka v zime nebo protoze mi to proste nevyhovuje), ale prodavat se mi tedy nedari. Ani se nedivim, ja mam taky radsi, kdyz si veci mohu osahat a podivat nez takhle po netu - to jsem kupovala snad jen kombinezu s mikinou... Nemate nektera zkusenost s nejakym fyzickym bazarkem ? Nebo sekackem, kam se daji ty veci odnest ? Ja za to chci i minimum (a ze jsou to nekdy moc hezke a nekdy i nenosene veci), ale darovat to tedy nechci, kazda kacka se na plenky hodi, ne ? Nasla jsem jen, ze v nakupaku Galerie Nove Butovice byva takova burza kazdou 3. sobotu v mesici, ale ted se mi tam nepodarilo zaregistrovat, tak pujdu jen na kukacku. A kdyz si predstavim, kolik veci mi tu zbyde i po druhem decku, pripada mi to lito... mam toho fakt hodne a je spousta "potrebnych" mamin, ktere by si to treba rady odkoupily, ale ja nevim, kde je najit.

ined77
13. bře 2012

@tital ..ahoj 🙂 ...já třeba prodávám teď na aukru.ale je to prostě všechno strašně pod cenou....miminkovského oblečení jsou mraky ☹ .ale jak píšeš, každá kačka dobrá 😉 .
líp se prodávají věci na ty 2-3 roky, ale zase toho už dítko více zničí.ale trička, kalhoty, mikinky a tepláčky jdou prodat celkem dobře.
nějaké ty burzy jsou super nápad, u nás to míváme jednou za čtvrt roku v mateřském centru...akorát já se tam nikdy nedostala, protože to bylo vždy ten víkend, kdy byl MM v práci 😝 😅 .

tital
autor
13. bře 2012

@ined77 Mezi mymi znamymi kdysi kolovala krabice s vecmi pro dospelaky. Co si kdo chtel vzit to si vzal a zase neco pridal. Pokud se vratila k tobe krabice a nasla jsi tam ty veci co jsi "vyhodila" (poslala dal), tak uz jsi je musela vyndat a opravdu odstranit. To je taky super napad, jenze to je zadarmo. Ja bych rada prodala za par kacek, protoze nekomu se to muze hodit na dotrhani, nebo pri prikrmech a protoze v tom je dost penez, a napr. overalky na spani jsou snad neznicitelne. Kdyz jsou drobet oprane, je to na spani preci lepsi...
Tak nezalozime vlastni burzu ? 😀

zdeniii
13. bře 2012

@dana3262 hmm hmm děkuju už koukám po explorerech ale nejsou na prodej ještě :_))) v jekém tom obhcůdku jsi ho kupovala? nějak to nemůžu najít 🙂)

zdeniii
13. bře 2012

@tital já zatím věcičky posílám dál na půjčení sestřence jelikož nemají moc penízky a tak ho rádi využijou, teď čekají druhé takže bude opět otoč nu a pak se uvidí ale asi taky to hezké nějak prodám a ty na donošení daruju. Dávám takhle věci dost často na charitu.

zlilly
13. bře 2012

@tital 🙂 aktualni. ja sem se zacala prehrabovat vecma po malym ted o vikendu a jak sem si myslela, ze ma obleceni jen tak primerene, tak ho mam azazazaz. druhy mrne ma asi smulu, nic novyho nedostane abysme se v tech vecech neutopili. ale je fakt, ze mam hodne obleceni tak na ty prvni 3 mesice. pak sem zacala byt drsna a veci co me nevyhovovaly sem rovnou vytridila. cosi sem prodala na aukru, vetsinou od koruny, tak sem se toho zbavila. na vydelek to nebylo, ale o to me ani neslo, stejne to byly vetsinou veci, co sem dostala nebo koupila za pusu, tak sem je proste jen poslala dal. nejaky veci sem porozdavala kamaradkam s miminkem, velkou tasku sem poslala svagrove, cekaji mimi chvilku pred nama. no a ted sem zas tasku odnesla na charitu.
jinak u nas materske centrum porada bazarek dvakrat rocne, na jare a na podzim. a zajem je velky z obou stran. takze priste budu prodavat tam. jestli se teda dokopu k tomu abych ty veci nejak oznacila, ocenila, popsala atd. stejne to neudelam. znam se. uz asi 3m mi tu lezi plinky a plinkovy kalhotky co chci prodat, furt sem se nemohla rozhoupat a ted, kdyz mam odhodlani a elan, tak se rozdrbal fotak. grrrr. tak abych misto foceni hledala ucet a reklamovala ho. to se me tak chce.

hest
13. bře 2012

@tital mám podobný problém-) asi tři pytle hader..něco jsem nabídla dokomise v bazárku, ale půlka se neprodala..něco jsem střelila kamarádce co čeká mimi. Problém není s těmi novými věcmi, ale třeb auž i já jsem něco podědila..takže na prodej to moc není..přijde mi, že i dnes v těch sekáčích mají hodně zánovních věcí..ale já mám hodně věcí co jsou už třeba žmolkovaté..nějaké nenáročné mamince by se to třeba šiklo..myslíte, že to má smysl dát třeba na MMB ? Mám hodně takových věcí po synovi a okolí čeká nebo má samé holky..-) Manžel z toho šílí, že tu mám tři pytle oblečení..a ještě kupuju (no jo, děti ale rostou, že-))

zlilly
13. bře 2012

stejne si porad myslim, ze se mi jeste jedna krabice s oblecenim nekde zatoulala. kdyz sme se stehovali, tak sem ji soupla k rodicum, tam je dost mista a ted sem ji tam nemohla najit. hm. mely by v ni byt oblecky 3-6 mesicu zhruba....... nijak to nespecha nebo tak, ale fakt bych ji rada nasla abych mela prehled co v ni vlastne je.

ined77
13. bře 2012

@tital ...to je super nápad 🙂 , akorát já teda doufám, že až ty začneš rozprodávat věcičky po dětech, budu mít ty svoje z 99% prodané 😀 .

@hest ...když uděláš z těcdh věciček nějaký mega balík za slušnou cenu, tak to určo prodáš 😉 .já teď prodala po malém balík 0-6 měsíců, 46 ks za 590 kč...nic moc, ale lepší než nic 😉 .

tital
autor
13. bře 2012

No to uz jsem prave zkusila. Prodavala jsem cca 40 kusu, od narozeni do 9 mesicu za 700 a nic, a nic docela dlouho. Ted uz jsem to porozhazela na mensi pakliky. Deti rostou a tak je porad co dokupovat, dalsi zimu "neustojime", ja uz to fakt nebudu mit kam dat. To jedine, ze po tom druhem uz zacnu plynule prodavat... Je mi to lito, na charitu nebo diakonie davame take, ale jak jsem psala, vetsina vecicek by mohla najit jeste stastnou maminu a my mit na balik plenek. A okolo me jsou ted vsichni tehotni nebo cerstve porozeni a navic holky... my mame par veci unisex, ale zbytek vic v klucicich barvach. Aukro, modry konik ani mimibazar se mi neosvedcily. Nejvic se mi darilo prodavat na seznamu. Ale paradoxne ne detske veci.
Navic mi pripada, ze cim lepsi cenu clovek da, tim to vypada podezreleji, a mamky to nechteji...

Holky jsem KO, skolila me nejaka obr ryma (nasobena tim, ze Bertik vstava rano v pet a ze jsem zase sama doma a tehotna....) takze jdu na kutky. Brou.

tital
autor
13. bře 2012

@zlilly A proc prodavas plenky a plenkove kalhotky ? To se Ti jeste bude hodit, ne ?

dana3262
13. bře 2012

@tital co to je za botky ve tvym albu? V tom se da chodit nebo to je jen na teplo?

dana3262
13. bře 2012

@zdeniii uz mas vibe? Ho zkus, co vidim na ulici, tak ho ma plno lidi. @hest je s nim spokojena,ne?

zdeniii
13. bře 2012

@dana3262 jjo už ho mám 🙂 ae ovladatelnost nic moc, chtěla bych si zkusit jiný 🙂

dana3262
13. bře 2012

@zdeniii ovladatelnost? Jako v cem? Zatacet nebo skladat? Tak se prijed mrknout 🙂

zdeniii
13. bře 2012

@dana3262 nu jako při jízdě o vyjetí obrubníku nemuvě, ale asi je to možní i o zvyku nevím. Taky to madlo je takové hodně široké a trošku i ta brzda na něm mi vadí, několikrát jsem se zabrzdila při jízdě 🙂))
Mám trojkolku quinny freestyle a ovladatelnost se teda nedá vůbec srovnat... ale třebas když se vezou dítka dvě je to jiné..

zlilly
13. bře 2012

@tital mam jich moc 🙂