Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

reruna
15. bře 2012

@tital na celou noc ještě nikdy, ale když měl první syn asi 14 m, tak jsme byli s mm na muzikál a babička ho hlídala asi do půlnoci u nás doma... no a poprvé byl beze mě na noc, když jsem byly v porodnici, a to byl normálně doma s mm. před měsícem jsme byli na plese a poprvé hlídala babička oba kluky naráz večer - bylo to taky doma u nás... takže nikdy ještě nebyli u babičky na noc u ní doma....

irenka
15. bře 2012

😀 😀 😀 😀 😀 😀
se PICNU, když uspím miminko, Maty si tu hraje, tak mi tu pes si začne lehat na klávesnici 🙂 😀 😀 😀

irenka
15. bře 2012

@hest
No už aby to přešlo, hlava mě dneska taky bolí jako střep. Asi to blbý počasí a to slibovali že bude krásně!

@ined77
Já mám občas pocit, že neudržím v tý hlavě vůbec nic... natož nějak normálně přemýšlet a uvažovat... asi tam mám fakt jen to mlíko 😀

ined77
15. bře 2012

@irenka ...to je ale úplně normální, takový pocit mám kolikrát i dnes a to už dávno žádné mlíko nemám 😀 .

imzadi
15. bře 2012

@irenka to asi ne, na.tu diskusi nechodim 😀 ale snad to neva 😝
@ined77 dik😀 asi mi nic jineho nezbyde...ale jsem dost cholerik a nekdy hysterka, tak to bude asi zuuuzo 😀

irenka
15. bře 2012

@imzadi
Tak jsem to nemyslela, to víš, že to nevadí. Jen mi tvůj NICK je povědomý! 🙂
Tak jsem měla pocit že tě odněkud znám. 😉
A jinak vítej v klubu matek s dětmi co budou brzy po sobě.
Mě na jedné diskuzi to dost zkritizovali. 😒

veronnica
15. bře 2012

@tital Na celou noc v roce, kdyz jsem prestala kojit. Na nekolik hodin pres den asi v sesti mesicich ... a je to opravdu bajecny, protoze kdyz si na to zvyknete oba, je to pohoda a my si zaslouzime odfrknout. Nikdy s tim nebyl zadny problem, jakoze by tam nechtela byt nebo tak..

imzadi
15. bře 2012

@irenka za co zkritizovali probuh?

tital
autor
15. bře 2012

@irenka To taky nechapu, za co ?

Je mnoho paru co vedome a cilene ma deti i v mnohem rychlejsim sledu...

@imzadi Vitej 🙂

Tak vidim, ze se deti az tak moc neodevzdavaji. My muzeme, ale zkusili jsme kolem osmeho mesice a Bertik vytusil, ze se neco deje, sli jsme na veceri s muzem jen kousek do restaurace. Samozrejme, kdyz mi ji prinesli, volala cela utrapena tchyne, ze s nim proste nic nezmuze, ze strasne place, ze se neda utisit. Dopadlo to tak, ze ja jsem odesla domu, uchlacholila mimino, namazala si housku. A tchan dosel alespon na panaka za mym muzem, ten se alespon najedl a me jidlo mi pak donesl v krabicce. Ja sedela s tchyni v obyvaku a kousala do housky se syrem....
Tenhle pokus nas na nejakou dobu odradil. Pak bylo leto, zili jsme mimo, Bertikovi posunuli spani, tak chodil na zahradky s nami, spinkat chodil az kolem 21. hodiny. A ted kdyz jsem prestala kojit a tesili jsme se, ze vyrazime do hospody na panaka, ve dvou, s muzem jako driv, ejhle a byla jsem brzicko zase tehu 🙂

tital
autor
15. bře 2012

@dana3262 Dlouhe jsem Te tu nevidela ?
Neda mi to, uz nad tim par dni premyslim a tak se Te zeptam. 🙂 Kdyby jsi nechtela odpovidat zde, tak mi prosim napis soukr. zpravicku a kdyby jsi nechtela vubec, tak to pochopim...
Proc davas sve mlicko i tomu starsimu chlapeckovi ? To jsi kojila i v dobe tehu ? Ja totiz prestala asi tri mesice pred tim nez jsem otehotnela (chtela jsem prvni prestat kojit, pak dat tak pul roku pauzu a pak otehotnet, jen se to stalo driv), a porad jsem mliko mela, ale co jsem v jinem stavu, tak se laktace uplne zastavila.
A navic si rikam, jestli Te to prave moc nevycerpava ? Nas syn nechce zadne umele mleko, kasi vyjimecne, a kravske si taky nevezme. Takze bohuzel ted je bez mleka. Ma hodne jogurtu, syru, tvarohu, masa, tak snad je jeho potreba pokryta.

zdeniii
15. bře 2012

@tital tak já dala Helí na hlídání když jí bylo nějak až rok a půl? 🙂 a to babi byla s malou u nás, takže byla ve svém prostředí a já i manžel jsme byli pryč... Ale když mně byl rok a bráchovi dva a půl tak nás naši nechali normílně u babičky a jeli na týden na dovču 😀

@irenka držte se!! je to jen přechodné období určitě 😉

zdeniii
15. bře 2012

@imzadi vítej 🙂) další "blázen" do klubu dle okolí 🙂))

irenka
15. bře 2012

@imzadi
@tital
to je jednoduchý, za to, že by si nepořídili druhý dítě tak brzy... já v tý době byla ráda že jsem podruhé otěhotněla a dost mě to sebralo, Tak jsem tam přestala chodit. 😉
ANo je to záhul, ted obzvláště, proto se sem chodím vypovídat. 🙂
Jo a do toho mi přestal Maty spát po obědě. O víkendu nechtěl ani jeden den a včera ani dneska prostě po hodinovém řevu jsem to vzdala. Tím řevem mi totiž budí Aničku, tak si užívám. Bud chovám jednoho nebo chlácholím druhého.
Dnešní krměni jste měli vidět. MAty v židličce se snažil sám papat polívku a Ani byla u prsu a rozčilovala se že jí to nedržím. 😀
Odpoledne jsu s Ani na kontrolu a vážení ve 4 týdnech.

zdeniii
15. bře 2012

@tital tak to men taky u @dana3262 taky zajímá 🙂)

zdeniii
15. bře 2012

@irenka Hezky to dáváte 🙂))
Mně naštěstí dcerka jí už hezky sama 🙂

irenka
15. bře 2012

@tital
to máš taky dobrý historky! 🙂
Ted už máš Bertíka většího... tak to můžeš zkusit. ale lepší by bylo kdyby on byl fit.
Zkus to na odpoledne na procházku a ty si zatím doma hod nohy nahoru 😉
On si zvykne na babi a pak k ní rád půjde spinkat 🙂

imzadi
15. bře 2012

@zdeniii @irenka blazni asi jsme, ale aspon budou mit deti pak k sobe bliz coz bylo nase hlavni prani...jinak ja si zatim trpim tehu nevolnostma, chudak Kubik ted se mu moc nevenuju 😢 a to nas brzo ceka pokus o odplenkovani...ikdyz zatim vidi nocnik a rve...koukalq jsem na vasi debatu o kocarech, taky budem muset asi neco poridit, pac kubik teprve zacina capat ale vubec se v tech kocarech neorientuju...ale na to je jeste cas...

zdeniii
15. bře 2012

@imzadi jjo to znám, mně taky byo dost zle na začátku,a le Helenka byla skvělá a nechala mne ležet a vydržela si hrát sama. Asi se mnou soucítila 🙂 i teď když si tak lehnu tak mne hned jde podepřít polštářemá a přikrýt dekou, je to zlatíčko 🙂
Taky jsem chtěla mít děti k sobě 🙂 Okolí je mi fuk, holt na to teď není nikdo zvyklej no mít děti po dvou letech a to je spousta párů co mají děti ještě dříve (mně osobně ty dva roky a víc vyhovují, dříve bych nechtěla, ae když se to povede tak proč ne, že .-)))
Na odplenkování prď pokud nechce, nemá to cenu!

imzadi
15. bře 2012

@zdeniii jeee, to je hezky 😵 ja kdyz zalehnu, tak pro kubu je to povel k tomu aby me zacal prelezat 😝 a ty pliny nechavam na kveten, cerven...uvidime...uz to mas za par, tak se tesim na cerstve zkusenosti 😵 me tu chybi mamka, mam ji daleko, tchyni taky ale ta je nepouzitelna...

zdeniii
15. bře 2012

@imzadi taky po mně kolikrát lezla a tak, ale bylo mi to fuk 😀 jsem byla ráda že mám relativně klid 😀

Já tu mamku naštěstí mám i tchýni ale pbě jsou pracující takže pomoc taky nebude, jen když budu v porodnici aby se muž mohl jít opít 😀

dana3262
15. bře 2012

@imzadi proc by vas v roce melo cekat odplenkovavani? To je u chlapecku dost brzy...?
@tital @zdeniii urcite jsem tu uz psala tu story, jak jsem chtela kojit a bylo mi v tehot.tak priserne zle, nejen nevolnosti, ale celkove. Malem jsem skoncila v blazinci (tvrdili, ze je to psychicke, ty stavy opravdu tak vypadaly). Hubla jsem, pak uz jsem byla na luzku, nemohla jsem skoro ani chodit, porad jsem se snazila kojeni udrzet, ale v 5.mesici, kdy uz jsem vedela, ze to neni jen 'blby 1.trimestr jsme to ukoncili. Maly vubec neprotestoval. Kolikrat jsem ho spis nutila 😅 . Bylo, a je mi to lito, ze jsem kojila tak kratce. Mam pocit, ze by mel byt jeste kojeny, ale uz ma fakt denne tech 100ml a nekdy vubec. Musela jsem to omezit kvuli sobe a taky jsme hodne venku a bylo pro me problematicke chodit domu odsavat. Myslim, ze ty 2 roky kojeni je takovej zlatej stred. Nam se to bohuzel nepovedlo. Bude mi to asi lezet v zaludku furt.
@irenka to je ulet! Nasi kluci jsou od sebe 1,5roku a lidi maj deti i po roce prece.. Tak co prudej 😅

zlilly
15. bře 2012

@dana3262 jejda, nedelej si vycitky. jestli malej neprotestoval a ani moc nechtel, tak to tak asi melo byt. rok kojeni je furt skvely!
ja kdyz sem otehotnela, tak sem kojila tak 5x denne a v noci nejmin 3x. tesila sem se jak budu kojit oba, nejakej odstav sem neplanovala. ale behem 1.trim mi bylo tak blbe a byla sem tak unavena, ze sem rekla, ze odstavujeme v noci a kojime az rano . a behem tri noci bylo v pohode a bez revu odstaveno. a spani se nam obema dost vylepsilo. jenze produkce mlika sla dost do haje. malej zacal vic jist, takze sme kojili pak uz jen 3x denne, po probuzeni, v poledne na spani a vecer na spani. ale mlika ubyvalo, mel hlad a u toho ranniho kojeni, kousal, tahal a stejne nespal. tak sme zacali brzo vstavat, jist kasi a to uz byl uplnej konec. jeste asi mesic mel prso 1-2x denne, ale spis na mazleni. pak zacal uspavat tata a ucili se spat spolu a tim to skoncilo uplne.
je mi to taky lito, chybi mi to. precejen kdyz se to ditko nasaje a pekne pije, je to parada.
ale rikam si, ze to bylo bez revu, beze scen, bez nejakych enormnich tlaku, malej je v pohode, tak snad ok. a ja budu mit za chvilku dalsi mrnatko ke kojeni. su zvedava, jak se s tim ten starsi vyrovna. sice uz nepije, ani se nesnazi nasavat, ale prsa porad povazuje za svoje 😀 obcas je chce videt, pohladi je, zkontroluje, spocita, jestli sou tam obe. no je to srandovni. nepujci je ani tatinkovi 😀

imzadi
15. bře 2012

@dana3262 vsak jsem nepsala ze to bude hned 😀 chci zacit v kvetnu, cervnu a uvidi se...

dana3262
15. bře 2012

@imzadi promin, ja hlavne ten prispevek zacala psat odpoledne a dopsala a poslala az vecer a mezi tim jste to uz probraly 😀

imzadi
15. bře 2012

@dana3262 jasny, chapu...ocekavam ze s.dvema prckama bude vubec uspech zapnout pocitac 😀

tital
autor
15. bře 2012

@irenka Ale ano, to Bertik s babi vydrzi, klidne cele dopol, cele odpol, jen ukladani a jidla si sefuju sama. Ale z Babi mam pocit, ze by ho chteli a na delsi dobu. A ja to v hlave nejak neumim odbourat, a na vecer/noc se mi vlastne ted ani ven nechce, kdyz chceme na pizzu, skocime si vsichni, proste od sesti do sedmi a hura domu.

@imzadi Neboj, nevolnosti skonci uderem 13. tydne. Ja to tak mel v prvnim i druhem tehu. Jsem rada, ze uz ten prvni trimestr mam za sebou. Presne, mela jsem vycitky, dny jsem prezivala, byla nervoza protivna. Ted je to lepsi.

@dana3262 Aha, tak jestli uz jsi to psala, tak se omlouvam, to jsem nejak necetla. Jsi statecna, ale ja bych do toho nesla. Pro me je prave idealni zhruba ten rok kojeni, zvlaste kdyz ty deti zacnou samy tihnout vic a vic k normalni strave a nejsou po mlicku az tak lacny. Bertik se mi zhruba od desateho mesice sam prirozene odstavoval, vsechno bylo zajimavejsi, venku uz se kojit vubec nechtel, prsa jsem pouzivala jen jako "zbran" na dopoledni, odpoledni a vecerni usinani a to zhruba prave do tech 14 mesicu, pak jsme svorne odstavili, bez problemu, jako kdyby prsa nebyla. Skoro bych si i tipla, ze dnes uz nevi, k cemu jsou 😀 Ale to je na jinou diskuzi, chtela jsem jen vedet, proc davas malou davku mleka i ted Edovi. A jeste mi rekni, pije ti UM nebo kravske nebo vubec zadne?

dana3262
15. bře 2012

@imzadi jen mobil! Na vychazce nebo u kojeni 😀 pocitac, to je casovej luxus 🙂

@tital porad si myslim, navzdory vsem dostupnym informacim, ze materske mleko je prospesne. I kdyby jen diky protilatkam. Mozna to s tim nesouvisi, ale ted davam edovi jen to male mnozstvi a dnes mel horecku. Od leta jen mininachlazenicka nebo oslabeni a vsechny epidemie preckal bez uhony a jak jsem snizila davku, bum a je marod. Presne jako v lete, kdy nemel MM, taky horecky a hnusna viroza. On mlicko miluje, flaska je jeho modla 🙂 Mam averzi k UM, tak mu delam Caro(obilna kava) z vody + rano s MM a vecer s kravskym.

tital
autor
15. bře 2012

@dana3262 Caro ? A v jakem pomeru s kravskym ? To me ditatko vubec nechce zadne mlicko....

dana3262
15. bře 2012

@tital Eda by za mlicko dejchal 🙂
Delame asi 160ml vody, 1kav.lzicku Cara a 100ml mlika. Nechci, aby zatim pil tolik kravskyho, ale asi by mu to neuskodilo.. Kozi samotny nechce, ale mohla bych to vlastne zkusit takhle v ty kavicce. Eda zas vubec nechce jiny mlecny vyrobky. Tvaroh, jogurty..smetanu, tu si da 🙂 previt

irenka
16. bře 2012

Dobré ráno holky,

tak včera už jsem se k ničemu nedostala. Maty po obědě nespal, pak vzbudil Aničku. :(
Tak jsme pak šli ven a já pak na 4 týdenní vážení s Aničkou. Maty mezitím doma usnul tatínkovi v posteli a nešel probudit. Tak byl histerák.
Nevím jak to vyřešit, on prostě po obědě spát potřebuje. Usíná mi potom v 6 večer a to nejde, pak by šel spát o půlnoci a to teda fakt nechci.
No já byla večer už dost utahaná tak jsem jen přečetla důležité zprávy a šla spát po krmení Aničky.
Holka byla hodná a nechala mě spát od půlnoci do pěti do rána.... 🙂

@dana3262
Máš můj obdiv holka! Fakt smekám.
Já Matyho kojila do 13 měsíců a pak to odbourala. Přišel mi už hodně velikej na to aby se mi přisával na prsa.
My dáváme od 13.měs. sunar. A jak píšeš, je to závislák na mlíce. NO a ted. jak vidíš že Ani se krmí, tak chce mlíko pořád... ale to nejde, smí dennně max. 500ml.

@tital
Já prvně zkusila kravský s grankem. NO netvářil se na to moc. Asi mu vadila ta barva, páč ji viděl přes průhlednou flašku 😀
Ale když jsem mu ted koupila kravíka v krabičce, tak to si dal.