Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

xuxie
15. srp 2012

@beruska24.9. Ony ty boty dostanou zabrat v té školce - ale zase, bude v tom dlouho, tak zas aby ji nožka nebolela, viď. Držím palce, ať něco za rozumné peníze seženete.

Jinak liška dobrý 😀 Tady maximálně zdrhající zajíc v oboře 😉

tital
autor
15. srp 2012

@carmonka Prosim Te ! Ve Slonikove uz se plati za mimino ?????? To jsou vydridusi. Presne, my tam vyrazime jednou za cas a stoji to raketu, za dite, za piti, za jidlo... a to jeste nedodrzuji zakaz a Bertikovi tedy davam jeho svacinku a jeho piti. Doufala jsem, ze po narozeni male tam bude v zime casteji, protoze se nikam jinam s takovym mimcem nepohrnu, ze by se tam Bertik vyblbnul, rad je mezi detmi, i kdyz si s nimi treba nejhraje. Ale od zari bude Bertik spadat i do vyssi sazby - dite od dvou let ☹

tital
autor
15. srp 2012

@carmonka Jake kupujes probioticke kapky ? Pamatuji si, kdyz jsme to resili s Bertikem staly jedny - nejaky hodne doporucovany - kolem 500, spise kousek vic. Jake jsou ted na trhu a za kolik ? Co kdyz nas to s malou taky ceka, tak at jsem pripravena 🙂

handm
15. srp 2012

Ahoj, hlásím se po odmlce, skočila jsem si do porodnice. 12/8 se nám v 10,20 narodila Stella, 3,56kg a 49cm, ode dneška jsme doma!🙂🙂🙂🙂 Pak vás zkusím dočíst 🙂

zlilly
15. srp 2012

@handm Hurá, gratuluju. 😵 já sem si myslela, že budeš brzo rodit, když jsi psala že vytíráš podlahu 😉 tak hlavně že jste v pohodě holky. mazlete se, zvykejte si a ať malá pěkně papá.

tital
autor
15. srp 2012

@handm To byl fofr, vzdyt jsme si skoro "vcera" psaly ! 🙂 Take moc gratuluji, prejeme oboum hodne zdravi a pohody do prvnich i dalsich dnu spolecneho zivota. Docti a prispivej, at vim, jaky je to mazec, po navratu domu 😵

tital
autor
15. srp 2012

A jeste holky, huuuuuraaaaaaaa, nase nejkrasnejsi, nejhodnejsi prvorozene ditko dnes pri ukladani neplakalo !!!!!!!
Uz je to paty vecer co jedeme v novem rezimu. V noci spinka, jen mi vstava cim dal driv, dnes v 5.30, ale i tak mi to za tu celou noc stoji. Pres den dava po obede dve hodiny, a ja pravidelne s nim.
Od te doby, co jsem se rozhodla Bertika "prevychovat" i ma nocni psychika se vyrazne zlepsila a spim jako dudek 😉
Predtim jsem se budila, i kdyz Bertik treba nekricel a bala jsem se, kdy se zase probudi a bude terorizovat...

xuxie
15. srp 2012

@tital mám radost, není nad to, se pořádně vyspat, viď? Tak jen ať mu to, Zlatíčku vydrží a hurá do dalšího ponocování s miminkem 😀

U nás dnes naopak, usínání s řevem - tatínek se rozhodl, že jde ukládat on...oujééé 😒 Třičtvrtě hodiny...chjo ☹

tital
autor
15. srp 2012

@xuxie Ano, tukam tukam tukam, posledni 3 dny spim jako poslednich pul roku ne. Je to luxus. Ale brzy se to zmeni, ani nevim, kolikrat jsem vstavala s Bertikem noci - 3x, 4x nebo vickrat ? Pamatuji si jen tu hroznou unavu. Jak jsem se taky nekdy budila a hledala po posteli dite, protoze jsem nevedela, jestli jsem dokojila a vratila ho do postylky, nebo jestli mi nekde upadl.

xuxie
15. srp 2012

@tital Taky jsem hledala, přesně 😀 a často jsem nevěděla, jestli a kdy jsem kojila naposled...uff, nene, holky budou hodné, HAWK!
Dobrou a krásné sny 😎

carmonka
15. srp 2012

@tital Používáme Bio Gaia - jiné ani neznám. U malého mi stačilo jedno balení a pak jsme je prostě vysadili a dobrý. U malé jsem to dobrala teď a asi jak má ty třmeny, tak se asi nemůže vyprdět. Rozdíl byl fakt enormní. Kupovala jsem to v internetové lékárně Doc Simon za 640,- přibližně. Je to pálka, ale za prospané noci to fakt stojí. Teda doufám, že se rozhodne zase spát. Absolvovala teď pár nocí se mnou v posteli, kdy se připojovala a odpojovala jak se jí zlíbilo a na to se snadno zvyká...

carmonka
15. srp 2012

@xuxie
@tital
Když se malá budila jen jednou nebo vůbec, tak jsem ráno kolikrát přemýšlela, jestli jsem tu noc kojila nebo ne - a kolikrát jsem si prostě nevzpomněla 😅

irenka
17. srp 2012

@tital
@xuxie
holky, ono máte čas po porodu věnovat se staršímu, tedy u mě tot ak bylo. Malá víc spala.
Ted už je to horší. Už sem asi ani nebudu přispívat, nechci vás děsit,
ale po včerejšku mám fakt dost a stává se ze mě uzlíček nervů. :(
Anička mi stáe pláče. Pláče v kočárku, pláče v náručí, pláče v nosítku. Nechce spát. Přes den spí tak 2x denně a to cca 20minut. Jakékoliv cestování s nimi je ted pro mě dost vražedné :(
kMusím se dát do kupy, jinak skončím někde ani nevím kde.
Tak se držte a kdyžtak pište na mail. Tital ho má. 🙂
Zatím pááá

tital
autor
17. srp 2012

@irenka Mam kamaradku na Stodulkach a ta rika to same. Ze na zacatku to neni tak strasne, ze mimi je spave. Ale jakmile zacne mit 3-4 mesice, a zacne se zajimat o okoli a potom i lezt a prozkoumavat, tak ze je to mnohem horsi. Zabavit dve deti s ruznymi zajmy. Ale to ja si tichounce doufam, ze uz zase budeme zberchany po porodu a snad to taky nejak pujde. Uvidime. Me ted mala posledni dva dny v brise tak radi, ze si nedelam iluze, ze by to bylo ditko "mouchysneztesime" 😉

xuxie
17. srp 2012

Přesně jak píše @irenka , prvních pár měsíců prý ještě "pohoda" a pak to začíná být teprve ta pravá legrace. Martin teda nespal ani jako mimi, ale je pravda, že po třetím měsíci se to začalo ještě zhoršovat, začal ještě víc brečet a tak to šlo fakt z kopce, Vánoce a Silvestra byly děs a pak v lednu jsem začala přikrmovat a během měsíce začal spávat v noci 4 a 3 hodiny a začal popolézat, to byla už pak nádhera, řev se významně zredukoval...radši na to předtím ani nechci myslet ;-/

irenka
17. srp 2012

@tital
@xuxie
Holky, každé dítě je jiné. Třeba to u vás bude na pohodu a moc bych vám to přála....
U mě to ted na pohodu prostě není.
Až se rozhodnete kam na srazík tak mi napište, třeba se Ani uklidní a přestane plakat a dorazím za vámi.
Jen na poledne chci být doma kvůli příkrmům a pak máme boje o spaní. U Aničky i u Matýska.

zlilly
17. srp 2012

tak my sme pořád ještě je fázi Pohoda. mimi většinou spí, usne i sám, skoro nikdy nebrečí a vůbec je zlatej. navíc sme pořád venku. Já se ve srovnání s těhotenstvím cítím skvěle, takže zatím vážně super.
spíš se děsím toho, co bude v zimě. mimi už bude čilý, ale ještě nebude moct prakticky nic dělat, navíc mu porostou zuby a venku bude počasí pod psa. to su zvědavá, jak zvládneme

andelka
17. srp 2012

@zlilly toho se děsím taky. Kosna, déšť, sněžení a smog. Z jednoho ulítaného a jednoho lezoucího doma asi pojdu.

Domi teda není spavé mimino, spává teď i jen jendou denně, momentálně spí oba dva, výjimečně ve stejnou dobu. Jinak teda oběd a uspávání bývá mazec. Jako úplně miminko to bylo ok, spával i venku v kočárku (teď ani omylem), i doma ještě dost, měla jsem čas v klidu na staršího. Teď je zas už dobrý, že si vydrží chvíli hrát, na zemi nebo v lehátku. Ale starší nevydrží u ničeho a pohádky máme jen na dobu brzy ráno, kdy jsem ještě KO. v noci kojím tak 3x a starší vstává v 5.30.

Pro mě jsou nejhorší okamžiky, kdy jsme venku, kojím a starší zrovna potřebuje čurat nebo se snaží někde zabít. Proto možnost být s nima sama venku moc nevyhledávám. Obvykle buď hlídám mimčo na dece, kojím, nebo ho mám na rukách a dohlížím na staršího.Dneska jsme sami doma, takže jsme šli dopoledne do uzavřené herničky a ještě s kamarádkou, která případně ho přihlídne.

misa_1
17. srp 2012

Ahoj holky,
vsechny moc zdravim, uz delsi chvilku vas chodim smirovat pro inspiraci, jak vyzrat na 2 lumpy ;) My teda mame rozdil 2,5 roku a vetsinu z vas, co jste se do toho pustily drive fakt obdivuju. Ikdy kazde obdobi ma svoje, ten nas vetsi zase uz pres den nespi, od rana do vecera nezavre pusu, no je to vesele. Vzdycky, kdyz se zactu, tak se musim smat, protoze mam vetsinou pocit, ze pisete o nasi rodine 😀 .
Jinak musim pro tehulky potvrdit, ze prvni 3 tydny byly zlate, prcek jen spinkal, za to ted (pomalu koncime sestinedeli) uz o sobe zacina davat vedet, coz je samozrejme narocnejsi i pro toho starsiho.

Mam hned dotazek, jak jste resily ladeni rezimu? My v podstate resime jen toho starsiho, aby uplne nezvlcel 😅 . Navic se hlavne ty vecery snazim poresit vetsiho sama (jidlo, koupani, ulozeni, pohadka), je na to zvyklej, tak jsem mu to nechtela s prichodem mimina menit. A ten mensi chudak ceka, az na nej zbyde cas, takze pravidelnost veskera zadna, koupani klidne v deset vecer, starsi chodi spat kolem 21 (a to jsme radi, ze ho konecne zazeneme). Tak se trochu bojim, co se z toho vyvrbi.

PS. Nedavno jste resily probioticke kapicky, my je teda nepouzivame, ale vim, ze na slovensku je maji za pulku, jestli nemate moznost nechat privezt?

PS2. Koukala jsem ze jste hodne z Prahy 5, my jbydlime na Luzinach, radi se pripojime k nejakemu sraziku.

imzadi
17. srp 2012

Super jak se to rozrustame 😀 snad to vyjde na ten sraz!
@misa_1 jinak muj vecerni plan je, ze kdyz bude muz doma, koupat budeme spolecne a ukladat starsiho bude muz a ja uspim mimino...u kuby jsme uz od mimina koupali v 19.30 a ukladali v 8, to zatim stale plati, tak tomu zkusim prizpusobit i Emu...ale tot zatim cista teorie 😀 otazka je, co budu delat, kdyz budu sama? !?!
@irenka posilam hodne sil!!! Verim ze toho mas plne brejle...a vidina zlepseni asi zadna...ale neboj, jednou urcite prijde 😵

xuxie
17. srp 2012

@irenka Vydrž mamko, myslíme na vás - o Vánocích se tady budu hroutit já (pokud najdu čas, abych to napsala) 😉

tital
autor
17. srp 2012

@imzadi
@misa_1
@zlilly
@xuxie
@carmonka
Doufam, ze jsem na nikoho nezapomela, kdyby ano, plati to pro vsechny ctouci a bydlici v dosahu nebo s chuti se zucastnit. Tak co by jste rikaly neoficialnimu sraziku v UTERY 21. 8. NA TOM ZMINOVANEM HRISTI ZA GALERII NOVE BUTOVICE ? Treba od cca 15 hod ?

Jinak se nedomluvime 😉 a ja taky za par dnu mozna pojedu uz jen do Motola...

xuxie
17. srp 2012

Pro nás úterý ideální, budeme tam ve čtyři 🙂 Tešíme 😀

tital
autor
17. srp 2012

@xuxie Super. Psaly jsme prispevek ve stejnou dobu 🙂 Treti je orientacni. Ja taky nevim, kdy se mi Bertik vzbudi, ale my to mame autem 10 min.
Jak je vzadu to hriste - primo za nakupakem, to je ono ? A da se parkovat u nej ? Nebo musim nechat auto pred nebo pod nakupakem a pak tam dojit ? My tam jeste nebyli...

tital
autor
17. srp 2012

A jeste 🙂, je to hriste oplocene ?

xuxie
17. srp 2012

@tital ano, na branku 🙂

xuxie
17. srp 2012

@tital Já parkuju v nákupáku (v podzemních, kvůli stínu) a dojdu - je to kolem McDonnalda, doprava dozadu - nemám odhad, řekla bych 100 metrů.
Parkovat můžeš i blíž, přímo u hřiště to nejde, můžeš ale zaparkovat cca 20 metrů od hřiště na příjezdové cestě k hotelové střední škole (po levé straně OC). Dostaneš se tam tak, že když uhneš z Radlické k OC, tak jedeš rovně a nezajedeš doprava k parkovišti Galerie.

tital
autor
17. srp 2012

@xuxie To ne, ze bych byla lina 🙂, ale znam to- golfky, motorka, nepozorny Bertik a pokud si do toho budu jeste chtit prinest kafe, tak uz je to nadlidsky vykon. Auto necham taky dole a pak to vezmu pres Donalda s kafickem 🙂)

xuxie
17. srp 2012

@tital to je přesně můj plán 😉

misa_1
17. srp 2012

@irenka Drzim palce, at je brzo lip!

@imzadi Jojo, taky jsem mela takovy plany a u Adamka to taky tak fungovalo, jenze ted se porad stehujeme mezi domovem a chatou, kde teda pomahaji moji zlati rodice, ale rezim proste nezvladame 😅, tak snad od zacatku zari jeste bude Davidek prevychovatelnej 😀

@tital My se bohuzel rovnou omlouvame, budeme zrovna zase par dnu na chate. Na stalo v Praze budeme az od zacatku zari, tak snad se srazik povede a bude jeste opakovat 😉 Jinak misto super, driv jsme to meli 5 minut od baraku, chodila jsem to tam rada, bylo tam malo lidi.