Šly byste v dnešní době do třetího miminka?

misahu
29. srp 2011

milé maminky, šly byste v dnešní době do třetího miminka? Ano nebo ne? 🙂

misahu
autor
29. srp 2011

Ahoj, zajímal by mě názor ostatních na třetí dítě v dnešní době, zda by jste do něho šly nebo ne. Já sama mám dvě malé holčičky, 3,5 a 1 rok a otázku třetího dítěte řešíme poslední dobou velice často, dá se říct, že momentálně je to dost aktuální téma 🙂..

mamkamarketa
29. srp 2011

@misahu To ti preci nikdo neodpovi,to musis vedetet ty sama. Tezko ostatni vedi,jak ste zajisteni financne, jaky mate s mm vztah...jasne,ze to neni jen o penezich, pokud vylozene nedrete bidu s nouzi,tak treti dite uzivite 😉 ale tohle bys mela probrat s manzou 😉
Jsou rodiny co maji 3 a vice deti a maji se dobre,takze pokud se na to citete a finacne to zvladnete,ptoc ne?

petja
29. srp 2011

Souhlas s mamkamarketa A hlavně člověk to musí uvnitř cítit,jestli třetí má otevřenou cestu,či určo ne

fiallinka
29. srp 2011

Myslím, že "dnešní doba" s tím nemá co dělat, vždycky bude těžší uživit tři děti než dvě, ale děti získají zase něco jiného než materiální statky 🙂. Pokud jste přiměřeně zajištění a třetí dítě chcete, tak není nad čím váhat...

martaska78
29. srp 2011

Pokud do toho chcete s manžou jít, tak proč ne 🙂 , přeci není nic hezčího, jen mějte na paměti, že malé děti stojí méně než ty větší, a promyslet i dobu až půjdou do školy (oblečení, obuv, kroužky, škola). Je pravda, že pokud uživíte 2, tak 3 už není takový rozdíl. Ale třeba kvalitní botičky pro 3 už je celkem zápřah na peněženku. Musíte vědět, zda jste na tyto "vícenáklady" připravení a pokud ano, šla bych do toho 😉 . A pokud nad tím uvažuje i manžel, tak asi není opravdu nad čím váhat 😵

smardik
29. srp 2011

my třetí dítě chceme-časem ale zatím to je jen v plánu a uvidíme podle toho jak na tom budeme finančně, zda to zvládneme. Ted platíme kljukům stavební spoření tak časem uvidíme zda je reálné platit stavební spoření 3 dětem, zda zvládneme poslat třeba 3 děti na tábor, kluci jsou blízko sebe takže třeba na střední budou oba zároven a třeba 2x lyžák je dost drahé takže uvidíme, fakt záleží na naší finanční situaci jká bude

petja
29. srp 2011

no já myslim že nynější skvělá finanční situace do budoucna stejně záruka není.Nikdy nevíš...

pettypet
8. pro 2022

@misahu jo, šla jsem do něj. Vždycky jsem chtěla třetí dítě. Mám asi víc racionálních důvodu proč ne než proč jo, ale aktuálně to třetí dítě čekám a strašně se na něj těším. Jen teda vím, že pro mě je určitě lepší trochu větší odstup. Kluky mám skoro 3 roky od sebe, a to bylo boží. Na kazdyho bylo dost času a zároveň jsou teď kámoši. Holčička bude po 8 letech od prostředního takovej trochu jedináček. Každopádně kamarádka má 3 syny pokaždé po necelých 2 letech a to je teda na mě děsnej masakr. Věčně se někde rvou v jednom chumlu. Neříkám že je dobré jedno nebo druhé, spíš si to zkuste představit, možná by vám taky vyhovovalo si ty dve trochu vypiplat, a pak jít do třetího. Samozřejmě neznám okolnosti, vek, zázemí atd. Dobu bych neřešila, to neovlivnite. Možná bude líp, možná hůř. Držím palec ať se rozhodnete k vaší spokojenosti.

krisstina93
9. pro 2022

Já jo, ale určitě ne s tak malými dětmi, to je sebevražda :D já mám tři v průběhu 7 let a je to tak tak, mít doma tříleté a roční, tak mám třetí spíš tak v dlouhodobém plánu, asi bych to řešila třeba za rok- dva nejdřív a podle aktuální situace no.

alpakovo
9. pro 2022

@misahu my do něj šli 😁 malý bude mít teď v prosinci dva, plánu zcela nebyl,ale vzhledem k šanci na otěhotnění jsme to prostě přijali a do třetího šli. Nebudu lhát,je to mazec, ale na druhou stranu bych neměnila

nita1984
9. pro 2022

Osobně bych do třetího dítěte nesla ani náhodou. Mám dvě ruce. Dvě děti. Jsme dva rodiče, dvě děti. Za mě je to akorát a úplně stačí.

nat
9. pro 2022

@misahu šly..Je to jen o Vás ne o ostatních,pokud na to máte energii čas finance,tam proč ne ...Někomu stačí 1 dítě někdo jich chce mít třeba 7....

novamamina
9. pro 2022

@pettypet já myslím že už to paní asi za těch 11let rozsekla 🙂.

ondul
9. pro 2022

Sla, kdyz vidim, jaka to je radost. Jasne, jsou blby dny, horsi dny, krize a rvani, ale obecne jsou ty deti takovy stesti pro me, ze bych dalsi urcite zvladla a privitala. Manzela uz ale asi neprekecam 😁

95newmommy2020
10. pro 2022

Nesla. stačí jedno :D

rotkapchen
10. pro 2022

Haha, no jo. Kdo tady odpoví na 11 let starou diskusi 😀 Taky jsem se ale nachytala, než jsem četla tvůj příspěvek 🙂
@novamamina

minaa92
10. pro 2022

@misahu my jsme se rozhodli ze ne. Tři děti by znamenalo ,zajistit větší bydlení, vetší auto. Ty dovolený v pěti už jsou taky naročnější (rezervovat pokoj pro 5). A zrovna nejsem ten typ ze bych se chtela vic omezit. Dvě nam vyhovuji a uz ted ty naklady jsou samozrejme narocnejsi. A podle me to neni jedno jestli jsou 2 nebo 3. Protoze vzdy jsou to penize navic.

lucie_1986
10. pro 2022

Ne 🙂

barumrallyebum
10. pro 2022

To by me zajimalo, co bylo na roce 2011 spatnyho, ze "v dnesni dobe" 😀

novamamina
10. pro 2022

@rotkapchen jooo, já taky už takhle odepisovala na starou diskuzi 😁

novamamina
10. pro 2022

@barumrallyebum a mě by zajímalo jak to dopadlo. Jak se zakladatelka rozhodla

klaruskaholubinka
10. pro 2022

My třetí určitě, ale cítíme to oba dva, že nejsme se dvěma úplní.

loadnla
10. pro 2022

Nešla bych do třetího, ale nemá to nic společného s "dnešní dobou". Dvě děti stačí. Ale to za vás nikdo nerozhodně.

darkwitch
10. pro 2022

@barumrallyebum nebyla zrovna finanční krize?

barumrallyebum
10. pro 2022

@darkwitch jo vidis, ale i tak oproti dnesku to byl cajicek ☹

stef9328
Autor odpověď smazal
Zobraz
95newmommy2020
10. pro 2022

@barumrallyebum V roce 2010 velká ekonomická krize. Vysoká nezaměstnanost, kauza “utahovani opasku” byly poplatky za pobyt v nemocnici, 30 Kč za ambulanci. Rusily se nějaké dávky a příspěvky. Nemocenská se změnila na 3 dny neplacené. Ty roky 2009-2014 pak se to začalo lámat byly celkem hard.

mamadvoudeti
11. pro 2022

Upřímně já ne . Stačí mi bohatě dvě.

cilkat
11. pro 2022

My třetí chtěli. Máme velký byt i auto, individuální výdaje na dítě už až tak velké nejsou... Ale pravděpodobně už to nedáme ze zdravotních důvodů (já mizerně snáším těhotenství, manžel je po operaci).

andelka
11. pro 2022

@barumrallyebum netuším. Já mám děti narozené 2010 a 2012 😁 akorát teda do třetího bych tehdy nešla ani omylem. Tři malé prcky bych nedala. Třetí bylo až 2019. Pak covid. Si člověk nevybere. Teď teda jsem ráda,že už jsem v práci a ne na RD.