Snažíme se o čtvrté dítě

saminomimino
16. srp 2013

Ahoj všem,zakládám tuhle diskuzu protože se mi nepodařilo nic podobného najít a jiné diskuze na téma snažení jsou již zaběhlé a nějak nezapadám,nebo je tam spousta prvosnažilek a přece jen jsou věci co už probírat nepotřebuji 😉
Tak že moc ráda tu přivítám maminky co se snaží o několikátého potomka,co jim zkrátka evropský standart, dvě děti, nestačí 😀
Snažíme se nesnažíme první měsíc,necháváme to "plout" a uvidíme,každé z našich dítek se nám podařilo jinak,to třetí naprostým zázrakem,takže je velká neznámá kdy, a zda vůbec,k nám zavítá miminko č.4.
Ráda bych tu založila skupinku prima snažilek a maminek,co jsi budou pomáhat,radit,co si pokecají bez urážek a podobně,časem nejlépe soukromá skupina 😉

beatrice.h
16. srp 2013

To je krásný... 😵 Já doufám, že dlouho nebude trvat a brzy půjdeme do třetího těhu.. už se nemůžu dočkat.. 🙂

dadaklada
16. srp 2013

a už jste emigrovali do Norska? 😀

lucikvr
16. srp 2013

ahojky, já už mám 3 děti 16,11,3,5LET dva kluky a holčičku s manželem s kterým už nejsem a teď jsme ve snaženíčku o čtvrté miminko s přítelem. Už dvakrát to nevyšlo, ale moc se těšíme až to klapne.Jsem ráda že se můžu do diskuse připojit k vícečetným maminkám, přeju všem i sobě ať se nám to podaří 🙂 🙂

saminomimino
autor
16. srp 2013

@beatrice.h paráda,já myslela že třetí je konečné,ale kdepak,zase mně to dohnalo,tak hodně štěstí 😉

saminomimino
autor
16. srp 2013

@dadaklada jak to souvisí s tématem??raději sbohem

saminomimino
autor
16. srp 2013

@lucikvr ahoj a vítej,doufám že se tu zabydlíš .-) taky máme 3 děti 4,2,1 rok,dvě holky a kluk ,tajně doufáme že by se podařil 2 kluk,ať je to doma srovnané,ale je to samo fuk,jen zdravíčko
A jak dlouho se snažíte?a to že to nevyšlo,jako že potrat?to mně mrzí,tohle nejsou hezké vzpomínky 😒

lucikvr
16. srp 2013

ano bylo to zamlklé těhotenství, teď o víkendu čekám MS tak uvidim. Snažíme se třetí měsíc. Moje neteř čeká mimi na únor tak bych mohhla podědit i nějaké věcičky a caparti by aspoň měly věkově blízko. Ty máš děti za sebou, tak u tebe je to jiné.pápá měj se 😉

saminomimino
autor
16. srp 2013

@lucikvr no já většinu věcí prodala 😅 takže na malé miminko nemá nic,jaksi už jsme další dítko nechtěla a teď je změna,ale nevadí,základní věci máme,postýlky a tak,oblečení je detail 😉
My jedem první měsíc,jsem 13DC a blíží se ovulace,tak něco podnikneme a uvidíme,tak zatím ahojky🙂

dreana
17. srp 2013

@saminomimino Tak moc držím palečky, manžel by také rád 4-5 dětí, no máme zatím jedno a uvidíme co dál 😀 Máš muj respekt a s dovolením tě budu sledovat z povzdálí abych sosala zkušenosti.

U nás jedeme na první, tak snad se brzo zadaří 😀

ladkaspackova
17. srp 2013

super diskuze....také ještě nemám ani jedno,,,,,, teda holky fakt nevím z čeho bych 4 děti financovala, ikdyž asi když už člověk má jedno tak to potom tolik neřeší jestli dvě, tři nebo čtyři...

stazina
17. srp 2013

Ahoj , tak já bych se přidalaa, i když posnažíno už máme🙂 čtvrté je na cestě🙂Ale snad i tak se mužu přidat.. občas mám pocit, že jsem na světe jediná, komu to nepřijde zase až tak dviný, mít čtyři a více dětí...setkala jsem se většinou s tím, že moje třetí těhotenství ( čtvrté dítko) radši lidi nekomentujou...a zžejmě si myslí svoje...thodně mě taky vadí ten tlak na to , co budu mít...to je to jediné , co lidi zajímá...a kdykoliv jdu ven , potkám minimálně dva lidi , někdy i víc, co se neptaj na to ,jak se mi daří, ael na to , jestli vím, co to bude...jak kdyby to bylo to nejdůležitějš í na světe!!!!! Ale at si lidi říkají , co chtějí.Já sama jsem ze čtyř dětí ,manžel je ze tří. První dvojčata máme z IVF , pak přišel jeden nečekaný zázrak, který už ted v postýlce chrupe a budou mu skoro dva roky...a další zázrak číslo 2 na sebe neneachal dlouho čekat:🙂) naštěstí jsme vždycky chtěli víc děti..ale jedno poučení: TO , že doktoři diagnostikují neplodnost , ještě neznamená , že na to lze spoléhat jako na antikoncepční metodu 😀 tak se mějte 😉

rozzaarka
17. srp 2013

@stazina teda, vy budete rodina... to je mazec🙂 vubec si neumim predstavit, jak to zvladate, uz 3 deti musi byt sileny zaprah🙂 k tomu ted tehotenstvi a pak miminko... klobouk dolu🙂 hlavne at jste vsichni zdravi a ted to vse dopadne bez jakychkoli problemu🙂 prosim te prozrad mi jednu vec - jak to zvladate financne? my jsme ted celkem hotovi i z jedne materske 3 roky, kdy budem zit hodne hodne skrome, ale neumim si predstavit tohle resit jeste s tolika detmi, ktere papaji, musi byt oblecene, chteji si hrat a tak🙂
fakt, klobouk dolu🙂 dobre to zmaknete rodinko🙂

baraz
17. srp 2013

@stazina
@saminomimino holky, také bych ráda hodně dětí (3 nebo 4, protože liché číslo mi sympatické není) ale co řeším je to - máte pro každé dítě samostatný pokojíček? my máme 2 děcáky a další pokoj, co by mohl být dětským .. ale co když by byly ty 4? a pak také finance .. náš příjem když mám mateřskou na 2 roky je cca 30 tis a to si myslím, není pro tak velkou rodinu dostačující :( když máme hypo ...

stazina
17. srp 2013

@rozzaarka Ahoj , to jo , někdy je to mazec, i když dvojčata už jsou velká a hodně mi pomáhají..dneska jsme třeba společně myli okna🙂 tak to byla sranda🙂kluci myli zevnitř , já zvenku, zabavili se tím celé dopoledne a já stihla vytřít podlahu a uvařit, tak to bylo fajn ..i když je to znát, u druhého těhotenství jsme bydleli ještě u tchánovců a měli jen pokojík a tak toho uklidu a práce kolem domu bylo poskromnu a ted je to zápřah,t akže jsem večer ráda , že jsem ráda..a většinou po osmé večewr, když kluci unsou, už nic nedělám...
A finančně..před pěti lety jsme koupili rodinný dum, zadlužili se na dvacet let, splácíme dohromady asi k 10 tic. měsíčně..takže docela náročný,a el to si myslím, že teprve přijde. S manželem máme přijem asi 28 tis, když se všechno poplatí , tak zbyde třeba takových 12 tisíc..zatím vyjedeme,aale nic moc neušetříme, ale až přijdou větší výdaje, bude to horší...snažíms e šetřit, kde se dá, oblečení dětem skoro nekupuju, máme hodné babičky, ty je zásobí, já sem tam koupím pyžamo, tepláky, ale nijak to nepřeháním, něco taky podědili.
Máme tady dva dětské pokoje, ale klukům zatím stačí jeden, až budou větší,tak to nějak uzpůsobíme. Je možné tady udělat podkrovím,tak třeba až budou větší a á budu vydělávat, doděláme podkroví a bude mít kadžý svůj pokoj....
Já si teda osobně myslím, že když je více děti vyrostou z nich děti skromné, které si váží toho co mají...nebo já to tak aspon měla...a myslím, že moji sourozenci taky..a i když naši asi občas měli problémy s prachama, nikdo z nás hlady netrpěl a mohli jsme studovat, co jsem chtěli a jak dlouho jsme chtěli...a zo doufám, že svým dětem taky dopřeju...
Jediné, co mě trápí je to , žese bojím, že je špatně vychovám, každý má jinou povahu a z povahou jednoho z dvojčat vůbec nevím, co mám dělat...je vzteklej, panovačnej, tvrdej...ale na druhou stranu strašně citlivej a dokáže se o nejmenšího postarat, nakrmit ho,pohlídat, hraje si s ním...je to holt věda, ta výchova a já doufám, že jim během dětsví neudělám žádné škrábance na duši....člověk někdy křikne, někdy pleskne na zadek a pak mu je to líto...no, snad budu mít dost sil, to vše zvldánout a vyrostou z nich hodný kluic🙂

rozzaarka
18. srp 2013

@stazina urcite vyrostou, ale mas pravdu, ze vychova je zapeklita vec... uz ted premyslim, jak vychovavat to jedno, co prijde, natoz kdyby jich bylo jako smeti, mas muj obdiv🙂 drzim moc palecky🙂 a dekuju za info🙂

rozzaarka
18. srp 2013

@baraz presne ta financni stranka me desi... muzuv plat pokryje cca vydaje na domacnost - to, co odchazi kazdy mesic jako hypo, pojistky, duchodka a tak a materska bude zbyvat na jidlo, obleceni a ostatni vydaje. docela se toho bojim, protoze at clovek chce nebo ne, ty blby penize jsou dneska proste dulezity☹

nessik
18. srp 2013

Holky, co už máte víc dětí, trvalo vám otěhotnění déle? Mám dvě děti, chci další, otěhotněla jsem hned a taky dva potraty, to jsem taky otěhotněla hned a po lednové revizi se pořád nezadařilo, už mi to vrtá hlavou proč to nejde. Já vím, že to není na povel, ale už mě to štve.

stazina
18. srp 2013

@nessik to já Ti bohužel nepovím, u nás to bylo zapeklité,jak jsem psaal výše 😕 Ale držím palce 😉

nessik
18. srp 2013

@stazina děkuju a taky držím palce, ať to zdárně dotáhneš až k porodu 🙂

saminomimino
autor
18. srp 2013

@dreana Ahoj,no jedno je dobrý začátek 😀 u nás se 3 vyrojili během 4 let,takže fofr 😀 ,přeji ať se podaří velká rodinka,je to báječné i náročné zároveň
Jinak moc díky,a klidně se i zapoj,ať víš co tě čeká 🙂

saminomimino
autor
18. srp 2013

@ladkaspackova vše tak nějak příjde samo,člověk zjistí jak málo potřebuje,u nás je výhoda bydlení bez zatížení hypotéky a nejsme nezadlužení,splácíme jen auto,tudíž veškeré investice jdou do dětí,hůř bud jak půjdou do škol,ale nemusí mít na světě vše a sociální případy taky nejsou 😉

saminomimino
autor
18. srp 2013

@stazina Vítej,určitě dobře že jsi tu,zkušennosti se buodu hodit a gratuluji i když brzy už k narození,rekace okolí znám už u třetího dítka koukali všelijaka a mají nás za jehovisty 😀

saminomimino
autor
18. srp 2013

@baraz Vítej🙂 tak my máme velký nový dům 6+kk bez zatížení hypo dětské pokoje máme 3 z toho dva velké,myslím že 4 děti se tam poskládají,jinak starší děti jsou spolu, a miminko je samo,časem myslím že do určitého věku budou pokoj sdílet pohromadě,jsou tak rádi 🙂

saminomimino
autor
18. srp 2013

@nessik a první dítka šla hned? a co cyklus,normálně funguješ?Ono prostě jsou někdy věci mezi nebem a zemí a taky psychika čím více chceš tím méně to jde,je to obehrané,ale je to fakt pravda,vím z vlastní zkušennosti,jistě se podaří,jen to zkusit trochu hodit za hlavu 😉

nessik
18. srp 2013

@saminomimino první dítka obě na první šup, potraty na poprvé a na druhý pokus. cyklus pravidelný 28-29 dní, ovulace je, zjištěno i folikulometríí, tak nevím....

saminomimino
autor
18. srp 2013

@nessik to by mohla být i ta psychika,evidentně není zjevný jiný důvod proč by to nemělo jít 😉 někdy fakt ta pohoda duše dělá zázraky,no myslím že si dušička miminka dává na čas ale nevěš hlavu 😉 šlo to tolikrát půjde to zase

nessik
18. srp 2013

@saminomimino moc děkuju a doufám v to, že se ještě podaří, protože už mi to opravdu leze na mozek a jsem z toho hrozně smutná a rozčarovaná ☹

jetynka
21. srp 2013

@saminomimino Jé paráda, že si něco takového založila, brala bych to ale jako soukromou skupinu, protože ne všichni musí vědět jestli chci miminko další nebo nee 🙂............ a nevěš hlavu, třeba budeš mít krásný dárek k vánocům co???

saminomimino
autor
21. srp 2013

@jetynka taky chci soukromou skupinu,ale zatím nevím kdo by v ní byl,lidiček málo,hlavu nevěsím vůbec,buď mimi bude nebo ne,nelámem to přes koleno,sice asi každý měsíc zadoufám že to vyšlo a budu nerada když ne,ale prostě vše bude tak jak má,tak uvidíme🙂

saminomimino
autor
22. srp 2013

Tak co ženský,to opravdu nikdo nic??hmm
My máme zasebou první měsíc nesnažení snažení,3tího čekám MS,tak spíš s tím počítám,ale kdo ví 😉
A jak u vás?