Snažíme se o čtvrté dítě

saminomimino
16. srp 2013

Ahoj všem,zakládám tuhle diskuzu protože se mi nepodařilo nic podobného najít a jiné diskuze na téma snažení jsou již zaběhlé a nějak nezapadám,nebo je tam spousta prvosnažilek a přece jen jsou věci co už probírat nepotřebuji 😉
Tak že moc ráda tu přivítám maminky co se snaží o několikátého potomka,co jim zkrátka evropský standart, dvě děti, nestačí 😀
Snažíme se nesnažíme první měsíc,necháváme to "plout" a uvidíme,každé z našich dítek se nám podařilo jinak,to třetí naprostým zázrakem,takže je velká neznámá kdy, a zda vůbec,k nám zavítá miminko č.4.
Ráda bych tu založila skupinku prima snažilek a maminek,co jsi budou pomáhat,radit,co si pokecají bez urážek a podobně,časem nejlépe soukromá skupina 😉

polaks
8. únor 2015

@helabella Môžem sa opýtať? Písali ste,že máte všetky deti doma,tzn,že školopovinné deti doma učíte? A ako to funguje s preskúšaním,chodíte do nejakej školy a ako často?

helabella
9. únor 2015

@polaks -- přesně tak -- starší dvě dcery učím doma. Jsou v první a druhé třídě. Holky jsou normálně zapsané ve škole, ale mají individuální vyučování. 2x za rok (podle pololetí) máme přezkoušení. U nás to probíhá tak, že předloží všechno, co jsme dělaly -- písanky, pracovní sešity, vstupenky z muzea, obrázky, oblíbenou knížku...zahrají na hudební nástroj, zazpívají...prostě je to čas, aby ukázaly co umí 🙂 Vysvědčení píšu já -- vybrali jsme si slovní hodnocení -- a paní učitelka to pak "ověří", když vidí co děti umí.

verusky
9. únor 2015

@helabella obdivuju. ja na vlastni deti nemam nervy... staci chystat do skoly a krouzku, domaci povinnosti... a to jsem, prosim, ucitelka... fakt obdivuju. ale s tretim se ted klidnim, treba nakonec budu uplny klidas a pohodar 🙂

polaks
9. únor 2015

@helabella A obsah učiva vám teda dajú v škole a dajú vám k tomu aj učebnice,pomôcky a pracovné zošity,alebo si to musíte zháňať sama? Celkom ma to zaujíma,vždy som nad tým uvažovala,ale nechcela som deti pripraviť o kolektív a dcéra sa hrozne tešila do školy...takže na jej vlastnú žiadosť som ju teda zapísala do školy a nechala tam,ale stále sa s tou myšlienkou zahrávam...
A budete tak pokračovať až do 9.ročníka?

helabella
9. únor 2015

@polaks -- ze školy máme rámcový vzdělávací plán, ale pak už je to na mně. Učebnice můžu dostat takové jaké mají ve škole nebo si pořídit vlastní, které nám více vyhovují. Já si loni uděla průzkum, obešla knihkupectví a poslechla si doporučení známých a podle toho jsem si vybrala učebnice. Máme tedy svoji volbu.
Jak dlouho to bude fungovat přesně nevím - zažím jsem na rodičovské dovolené s nejmladší, ale až mi skončí a budu bez peněz, tak je otázka, jestli to dáme. Já osobně bych moc ráda pokračovala i s dalšími dětmi, ale momentálně nevím. A zatím teda jen první stupeň, druhý mi už přijde docela náročný 😅
Holky mají každá kroužky, vídáme se s ostatními dětmi v dom.škole, takže kontakty s dětmi mají. Ale je fakt, že nejsou extroverti, takže jim velký kolektiv nechybí.

helabella
9. únor 2015

@verusky -- já bych zase nemohla učit ve škole 😀 Když si představím tam mít 25 dětí, každé úplně jiné a pocházející z jiného prostředí... moc dlouho bych na ně nervy neměla 😒 Kolikrát je mi těch učitelů fakt líto, když se snaží děti něco naučit, ty si z nich nic nedělají a ještě do školy pošlou rodiče 😝 Kamarádka učí na druhým stupni a někdy fakt nestačím zírat co vypráví.

verusky
9. únor 2015

@helabella no moralka upada, to je asi na tom nejhorsi. ja jsem extrem, co ma vic trpelivosti s cizima nez se svyma, takze mam co delat, abych se zlepsila 🙂 mozna moc ctizadosti (u svych deti). no porad se clovek necemu uci...

verusky
9. únor 2015

@polaks tak tento mesic z miminka nic nebude 🙂 mela jsem dostat mesicky, misto toho prisly plodne dny. chlap lecil chripku a ja z toho predchoziho nedorozumeni byla nejaka nevrla, tak nebylo sil ani chut se milovat. a dnes, posledni paty den, jsem si umyla vlasky, jakztakz se oblekla, byla vecer prijemna a hodna, ale nic z toho nebylo 🙂 prve nastvana, ted uz jsem v klidu, chlap spi a ja si brouzdam po netu 🙂

polaks
10. únor 2015

@verusky No teda...tak trpezlivosť...veď nieje všetkým dňom koniec...

verusky
10. únor 2015

@polaks me na tom bude zalezet za mesic, ja bych rada strelce a rodit jeste letos 🙂 to bych chlapa asi i premlouvala... tak se ozvu za mesic, co plodne dny. snad prijdou... jo, jo trpelivosti je v nasi obr rodine treba... s pubertakem ted potize a tarinek ho omlouva... ja bych ho hnala, kdyby byl muj... oba kluci tri ctyrky, na co by se ucili, ze... no nebudu si tu stezovat, musim prijimat, jake to je. a jdu si nanosit drevo, i kdyz to mel za ukol nekdo jiny.

katerina32
10. únor 2015

@verusky kolik dětí máte doma, ty 3 jsou vaše a pak jsou s vámi ještě manželovy, jestli se tedy můžu zeptat 🙂

verusky
10. únor 2015

@katerina32 spolecna je az posledni dcera, ja mam dve holky z predchoziho vztahu, pritel dva kluky z manzelstvi (10let je ma v peci). takze je tu pet deti a my dva.
Ty mas vsechny deti se stejnym tainkem?

katerina32
10. únor 2015

@verusky aháá, tak to obdivuju, že jdete do dalšího i když já bych taky ještě to pátý chtěla, tak za rok, ale nevím, jestli manžel, někdy, že jo a pak, že ne, tak uvidíme, já mám první s jiným a pak už s manželem 🙂

helabella
10. únor 2015

@verusky -- tak to se doma fakt nenudíte 😅 To máš široký rozpětí -- puberťák a miminko. To musí být náročný.

helabella
10. únor 2015

@katerina32 -- mě to moc povzbuzuje číst tvoje řádky 🙂 My totiž řešíme to samý. Akorát, že pokud se rozhodneme, tak bychom nemohli dlouho čekat. V květnu máme výročí svatby (10 let), tak jsme si řekli, že bychom to k tomu datu měli rozlousknout jestli jo nebo ne.

verusky
10. únor 2015

@helabella
@katerina32 no holky, Vy jste teda uzasne. jeste pate... ja bych brala pate jen nahodnym "omylem", planovite ne. u nas kluci 18, 14, holky 7, 8 a ted miminko. clovek by rekl, ze to jde, ale je toho nad hlavu... a chlap porad v cudu... ale ctvrte je muj sen 🙂

helabella
10. únor 2015

@verusky -- já si občas říkám, že právě "omylem" by to bylo nejlepší -- nemusela bych se rozhodnout jestli jo nebo ne, prostě by se stalo 😀 Ale přeci jen musím přemýšlet hlavou a ne jen srdcem. Dítě je závazek na celý život.
U vás mi to další přijde naprosto logický -- kluci jsou celkem u sebe, holčičky taky...tak nejmladší by se taky hodil parťák 🙂

irenka
10. únor 2015

Holky, moc všem děkuji... ani nevíte kolik mmi dáváte naděje a odvahy... 🙂
NO uvidím co bude, ted se musím vzpamatovat z toho frmolu a jestli se rohzhodneme pro další zatím nevíme.
Ale muž by rád, já jsem opatrnější. 🙂

verusky
11. únor 2015

@polaks tak vcera jsme taky zalehli a nic, to jsem nechtela ja. tak nejak unavena z deti, ze vsech peti, kluci maji nejaky ukol od taty, uplne se na nej vykaslou, vsak tatinek je hodny, zadny postih je nemine (to ja jsem ctizadostiva a cilevedoma furie). ach jo. ale v noci si me vzbudil, tak jsem zvedava, jestli to jeste na miminko bylo nebo ne 🙂
jsem nejaka podrazdena z toho vseho kolem me... nevim, jak si tech kluku nevsimat, kdyz holky kmitaji cele odpoledne... a chlap prichazi domu az v devet, takze jeho vychova a vliv temer nulovy. cas od casu se rozcili, ale jinak duslednost, to je absolutne mimo nej. a prece duslednost je ve vychove klicove slovo? duslednost a laska. mozna mam te lasky malo. tezko se hleda, kdyz se nekdo zasije nahoru od dvou a sleze jen na jidlo... drevo nic, pomoc nic, zhrbeny je az hruza, nezacvici se, proste to odpoledne proflaka..... pak tady resi s usmevem nejake kraviny (takove hricky, ze si kasi sype na ctvrtiny kazdou jinak) a me to drazdi, protoze za sebou nema zadny vysledek, skola hruza, konicky zadne, proste nic. a ja jsem z rodiny, kde se ctila uroven vzdelani, zajmu, prace... ach jo. prominte mi me vypovidani, ale chlap nic slyset nechce, ten bere vse jako stiznost.

verusky
11. únor 2015

@helabella to vis, ze z "omylu" se rodi pekne deti, zvlast pokud v tom omylu je partnerska laska rodicu. ta mi prijde klicova...
u nas ctvrte logicke, to mas pravdu. jen toho mam na hlavu a nekde vevnitr se zlobim na partnera (viz predchozi muj prispevek). sice vydelava drinou pekne penize, ale co ja z nich mam, nic (krom toho ze tu bydlime a ze skudlim na jidle, protoze mam od partnera 10 000 na mesic a nechci jit do svych financnich zasob). no asi takova úpredjarni deprese... a to mi vcera bracha rekl, ze imunita se tvori myslenkama... ale ja zas hledam cesty, jak z toho ven, treba na to drevo, ktere ma na starosti pubertak, jsem udelala tabulku, kde zapisuji, jetsli donesl sam, nebo po upozorneni nebo vubec. ale nevim, jestli to ma smysl, kdyz tata nic... uz se nechci rozcilovat... staci, ze ma starsi dcera za tyden soutez ve fletne, okresni kolo, tak jsem ji vcera drtila... plus uvarit pro deset hladovych krku (vcera se tu stavoval deda)...
jejda, ja si jen stezuju. pujdu pracovat a usmat se. proste mame kazdy nejakou zivotni cestu a kdyz ji zvladnem, porosteme tim. a nekdo holt ma tu cestu trochu obtiznejsi a nesmime zavidet tem, co ji maji jednoduchou.
monolog... pardon.

katerina32
11. únor 2015

@helabella a vy by ste to páte ještě chtěla nebo nejste rozhodnutá?

katerina32
11. únor 2015

@verusky no u nás je to čtvrté omylem, vlastně se zadařilo přes antikoncepci, já to hodně dlouho nemohla zkousnout a ted mě to nějak chytlo a to pátý bych brala hned 🙂 ale možná je to tím, že kolem mě jsou samé těhulky nebo už čerstvě narozená mimi.

verusky
11. únor 2015

ja mam treti dceru taky jako poklad, zadarilo se pote, co jsem rozhodla, ze jdu za chlapem z ciste lasky a ne ze jsem tehotna (vypoved, stehovani 150km, holkam vzit stavajici zazemi, nebylo to jednoduche rozhodovani...).
ale vzdyt Tva nejmladsi ma rok, to mi prijde jeste malicka 🙂 ale mam to stejne- jeste devet mesicu v brisku a to starsi zatim vyroste 🙂.
no obdivuju to pate. ale treba dopadnu taky tak 🙂 starsi kluci se osamostatni, budou z nich nakonec sikovni chlapi a tady zustane jen ma rodina a vic klidu. (utopie?)
nejhorsi na tech klucich je, ze jsou vzorem mym holkam, ony pak take nechteji nic delat, jen se valet... na posteli nebo za pc... to je asi na tom to nejhorsi. kdyz jsou holky na vikend u taty, jsem v klidu a vic tolerantni, nevadi mi ani to hrickovani kravin toho mladsiho. ale jak je to pak pred holkama, vnitrne me to drazdi...

helabella
11. únor 2015

@katerina32 -- já bych chtěla. A manžel občas taky. Ale už takhle máme napnutý rozpočet, omezené možnosti bydlení a taky jsem už "stará". Tak si to pořád v hlavě přehrávám, jestli by to nebylo už nezodpovědné mít další. Jak bych snášela těhotenství (poslední mi dalo dost zabrat), spoustu věcí jsem už dala pryč, jak by to vzaly děti.... srdce by chtělo, ale rozum to pořád řeší 😅 Navíc nemůžu mít vždycky další dítě, když to předchozí povyroste 😀 😀

@irenka -- jak máš děti od sebe? Je to jiný, když máš člověk větší rozestupy a nebo jako stupínky jeden za druhým.

@verusky -- to musí být náročný -- kluci a puberta 😒 To je už samo o sobě těžký období a když navíc je táta hodně pryč... A jak berou tebe?

verusky
11. únor 2015

@helabella ten starsi si dost vede svuj zivot. sleduje, jak se k sobe mame s pritelem a uci se se sestrickou. je spis samotar, ale nekdy je to na obtiz (nutime ho, aby jedl s nama atpod.). no je vecne zasity u pc nahore, ve tretaku na gymlu, ale tri ctyrky, na co by se ucil, ze. vnima me jako partnerku taty.
ten mladsi, ten za mamou nechodi skoro vubec, nema k ni vztah, je od peti let u otce. loni jsem se s nim ucila a zlepsili jsme trinact znamek. ale za cenu nervu, on je proste vypla hlava. na co by premyslel, na co by si pamatoval. respektoval me, ale ted je to nejakou dobu horsi... ale posloucha me vic nez tatu, mozna ze jsem duslednejsi, ale nekdy kricim... (proste trvam na splneni ukolu a zvysim hlas, kdyby to nemelo jit).
ale jako celkove me oba respektuji, myslim, ze v jinych rodinach by to mohlo byt mnohem horsi... me jen desne mrzi, ze nemaji konicka, skola spatna, zadny tah, zadny cil.

polaks
11. únor 2015

@verusky Tak sa možno niečo zadarilo...to som zvedavá..

polaks
11. únor 2015

@verusky No na to treba fakt nervy,ale tak každý si musí prejsť obdobím puberty,u niekoho to prešumí bez povšimnutia a u niekoho je to na provaz... Na druhú stranu si myslím,že ich musí trápiť,že oni nemajú mamu,na ktorú by sa mohli spoľahnúť,tým pádom si myslím,že tú pubertu zvládajú ešte veľmi dobre...

irenka
11. únor 2015

@helabella Nejstarší je Maty bude mít v březnu 5let. Anička má dnes 3roky a nejmenší je Kačka a ta bude mít 9měsíců.
Já necháu jak můžeš doma učit děti.. veliká poklona. Ty máš pedák že sis to riskla?

helabella
11. únor 2015

@irenka -- tak to jsou děti celkem rychle po sobě. To je jasný, že chceš chvíli načerpat síly 🙂
Kdepak, peďák nemám, ani nic podobnýho. Ale ta první a druhá třída jsou celkem v pohodě. Samozřejmě mám teda k učebnicím manuály pro učitele -- hlavně na matiku je to potřeba, děláme tu novou matematiku prof. Hejného. Ale víceméně je to jen matika, psaní a čtení. Prvouka mi přijde děsně jednoduchá, že to už dávno zná většina dětí ještě před školou.
Hodně mě uklidnila "naše" paní učitelka, když mi řekla, že všechno co dítě umí před nástupem do školy/školky, ho naučili rodiče. Takže není důvod proč by ho neměli naučit ještě o něco víc 🙂

helabella
11. únor 2015

@verusky -- to mi přesně říkala ta kamarádka učitelka -- že v dnešní době je hrozně těžký děti motivovat, že je nic nezajímá 😒 Ale právě ani koníčky, nic.
Stejně mi přijde smutný, že nemají moc vztah se svojí mámou. Je to samozřejmě zobecnění, ale tak nějak se očekává, že matky mají mateřský cit, že se o svoje děti postarají, atd.
S těma vylepšenýma známkama jste borci. Ale chápu, že v pubertě jsou známky to poslední co je zajímá 😝