Snažíme se o čtvrté dítě

saminomimino
16. srp 2013

Ahoj všem,zakládám tuhle diskuzu protože se mi nepodařilo nic podobného najít a jiné diskuze na téma snažení jsou již zaběhlé a nějak nezapadám,nebo je tam spousta prvosnažilek a přece jen jsou věci co už probírat nepotřebuji 😉
Tak že moc ráda tu přivítám maminky co se snaží o několikátého potomka,co jim zkrátka evropský standart, dvě děti, nestačí 😀
Snažíme se nesnažíme první měsíc,necháváme to "plout" a uvidíme,každé z našich dítek se nám podařilo jinak,to třetí naprostým zázrakem,takže je velká neznámá kdy, a zda vůbec,k nám zavítá miminko č.4.
Ráda bych tu založila skupinku prima snažilek a maminek,co jsi budou pomáhat,radit,co si pokecají bez urážek a podobně,časem nejlépe soukromá skupina 😉

verusky
11. únor 2015

@helabella jo, se znamkama jsme zabojovali. ale ted nad nim nikdo nedrzel straz, ja na to nemam sil, tak zas pad. jo s tou jejich mamou je to napovazenou, ale tata je dravec... cimz chci rict, ze ona hodna, pokorna nemela sanci. ale asi to tak u kluku bylo dobre. ted ceka ve 42 letech devcatko! tak nakonec bude mit jedno ditko opravdu svoje. bydli ve stejne vesnici. starsi jde za ni jednou za 14 dni na treba hodinu, mladsi jednou za dva, tri mesice. a ted nevim, jestli i to neni moc...
no- spravna zenska je lvice a o deti se dere... ale tezko soudit, co vse melo vliv.

katerina32
12. únor 2015

@helabella tak to máme podobně u nás asi největší problém bydlení, chtělo by to do většího, pokud by bylo další mimi určitě a jak píšeš srdce by chtělo, ale rozum říká něco jiného, tak uvidíme, co bude za rok, dřív bych určitě nechtěla 🙂

verusky
14. únor 2015

@polaks zacinam byt na moznost tehotenstvi zvedava 🙂 uz jsem si nakreslila puntiky do testovani, abych kazdy vecer ke kazdemu puntiku prikreslila kyticku a tech par dni mi rychleji uteklo. dnes jsem si cetla denicek, kdyze mi to zacaly ty plodne dny a jaka by nakonec mohla byt sance. ale vsak se za tyden nebo tyden a neco dozvim...

krtecek75
15. únor 2015

Ahoj holky tak co jak na tom jste, kdopak je uz tehulka? Ja se k pc nedostanu a pres mobil se do skupiny nedostanu uz vubec a vubec nevim jaky jsou novinky ☹

verusky
15. únor 2015

@krtecek75 polaks tehulka 🙂 🙂 🙂
ja cekam, ale asi bylo milovani o den pozdeji nez melo byt... za tyden bude jasno.
jak Ty??

krtecek75
15. únor 2015

@verusky tak super 🙂 tak u me s prekvapenim byla ovulace az jsem cumela pri kojeni a ms se dostavila po 26 dnech od posledni ms nems 😀 takze dalsi prekvapeni. Jen bylo minus ze mam kratkou lutealni fazi ☹ byla jen 8 dni. Takze jsem zvysila pyridoxin a beru 2 tabletky a chlemtam kontryhel uz druhy cyklus. Tak uvidime zda se zadari ted 🙂

verusky
16. únor 2015

@krtecek75 lutealni faze je co? od ovulky po ms? tu mam v tom pripade ted ja... ja taky byla za plodne dny vdecna. druhe znatelne po porodu (pozoruji hlen). jedny byly po Vanocich a ja u rodicu a druhe minuly vikend a v pondeli jsem nemocneho chlapa (chripka) neprimela k sexu a to byl vrchol hlenu. milovali jsme se az v utery v noci, tak mozna par hodin pote, mozna jsme jeste stihli, ja mu o plodnych dnech nerikala... ale v to pondeli jsem byla tak nastvana, nebo zklamana, ze jsem v noci zrala cokoladu za pc... 😠
snazim se tehotentsvi neresit, ale jde spatne... prala bych si, no... nastesti to utika...
kdy budes mit plodne dny?

verusky
16. únor 2015

@polaks jak se citis? je dobre?

krtecek75
16. únor 2015

@verusky jj to je od ovulky po ms. No dneska jsem 11 dc. Koupila jsem si poprve v zivote ovu testy 😀 no vetsinou mivam ten 17 dc ovulku. Tak uvidime no

polaks
16. únor 2015

@verusky Tak som dnes síce skoro skolabovala,ale dopadlo to fajn...ono sa mi to trošku nakopilo,synovi vyberali ráno nosné mandle,v noci som sa nevyspala,lebo nemocničné postele sú fakt,že super,nehovoriac o tom,že sme mali na izbe zimu ako v ruskom filme! Na raňajky bola drožďová pomazánka,no na můj žalúdok úplne fakt super!!! Ale ináč pohodička...

verusky
17. únor 2015

@krtecek75 tak se s manzelem budete brzy snazit 🙂 🙂 🙂
me ted trochu mrzi, ze jsem si o sex nerekla, mozna jsem mela- ze mam plodne dny. ale my se ted nemame moc pekne, same nemoci, oslabeni, prace moc, deti moc... (pubertak katastrofa...). ale treba mi to vyjde i s dennim zpozdenim, ovu test jsem nedelala, jen hlen pozorovala a cetla take, ze vrchol muze byt den pred ovulkou, ale nazory se biji (i odborne). jen nekdy me to popadlo a neco jsem si precetla 🙂

verusky
17. únor 2015

@polaks psala jsem vcera, ale asi neposlala, kdyz tu nic neni...
se synkem to bude dobre, anicka na zakroku taky byla. nemocnice teda krize, ale zvladla jsi to. a je moc fajn, ze je jinak dobre. ja minuly tyden mela den, kdy kvuli motajici se hlave jsem musela i zrusit vysetreni dcery. a rikala jsem si, jak bych zvladla byt takto tri mesice... ale musela bych 🙂 nebo mi treba bude take dobre 🙂

polaks
19. únor 2015

@verusky Tak som dnes bola na prvom vyš a drobček už má srdiečko,ktoré krásne bije!

verusky
23. únor 2015

@polaks gratuluju, to je krasne. ja dnes 1 dc... a nejhorsi je, ze pritel ted dalsi miminko nechce... jestli za to muze jeho vycerpani a unava po nemoci (takova apatie, porad spi, pretizil se...) nebo ma malo pece ode me a sam si ji neni schopen dat... zkonstatoval, ze to nezvladam ani ted...
takze ja slzy pro plac...
ted jsou jarni prazdniny, odjela jsem k rodicum, on odpociva, treba i premysli... ja jsem zklamana, ale v klidu...
tak preju krasne dny 🙂

polaks
23. únor 2015

@verusky Tak to ma mrzí..že bol taký krutý...tak možno chvíľu počkať,dajte sa dohromady a až budete obaja fit a plný energie,tak možno zmení názor...

verusky
24. únor 2015

@polaks tu krutost pochopi asi jen zena, dekuju za podporu 🙂 treba to bude zase dobre.
Ty uzivej tehulkovani, ja se tady prozatim loucim a krteckovi preju brzske //.

ivettina
11. bře 2015

Ahoj maminky 🙂 .Rada bych se pridala ke snazicim se maminkam,ktere uz deti maji a treba i ve vetsim poctu.Jsem jednou z nich.Mam jiz 3 deti - dcera 17,syn 12 a syn rok a trictvrte.Od ledna se snazime o detatko ctvrte a je nam uplne jedno,co na to ostatni. 😀
Je to nase volba a deti jsou smyslem naseho zivota.Tak hledam podobne smyslejici duse. 😉

helabella
11. bře 2015

@ivettina -- my už čtyři děti máme a jsou jako stupínky. Ale než jsem měla děti (a kdybych s nima začala dřív), tak jsem si to představovala právě takhle -- nejdřív 2 a pak za delší dobu další 2 🙂

ivettina
11. bře 2015

@helabella Tak to muselo byt hodne narocne,tolik deti naraz.Ty vetsi uz jsou opravdu vice samostatni,naopak spise pohlidaji...Tak uvidime,jak se zadari,aby nebyl benjaminek sam a rozmazleny 🙂 Co na tolik porodu za sebou tve telo?Vycerpane,nebo uplne v pohode?

helabella
12. bře 2015

@ivettina -- moje tělo asi holt jednou padne 😀 😀 Vyčerpávalo mě hlavně poslední těhotenství, porody ani ne. A teď teda jedu na doraz, ale to se nedá nic dělat. Naštěstí mi manžel hodně pomáhá.

krtecek75
31. bře 2015

Tak jsem zase po měsíci na PC, tak pište pište co je nového 😉

verusky
31. bře 2015

@krtecek75 no ja pisi, ze se mi nakonec povedlo premluvit chlapa, at seste mimco (kazdeho z nas teda ctvrte) neresi, ze priroda si rekne sama. plodne dny jsem nepoznala, ale hlidala jsem sex obden 🙂, ale stejne nic, pred par dny mesicky. ale pozitivni, ze poprve po porodu mesicky po mesici, jinak byly po dvou nebo mesici a pul.
snad chlap vydrzi... je toho ted na nej moc. i zodpovednost uzivit ten mancaft zde (kluci maji 14 a 18, to neni pul rohliku k veceri...).
jak, krtecku, u Vas?
@polaks vsechno dobre? zrusila sis pocet deti... nekde se to nehodilo? snad se brzy pridame k tehulkam 🙂

krtecek75
31. bře 2015

@verusky no u nas snad dobry 🙂 testiky sili tak doufam, ze budou dal a bude vse v poradku 🙂

irenka
31. bře 2015

@verusky Jeee tak se povedlo přemluvit.. držím palce! 🙂

@helabella Omlouvám se, nějak sjem zapomněla reagovat.
Jak zvládáš doma 4dětičky a ještě se jim věnovat a něco je naučit?

HOlky, já s tím 4ťátkem nějak nevím. Ted mi není moc dobře a potřebuji se dát dohromady po zdrav. stránce.

@krtecek75 žeby další těhulka? 😉

krtecek75
31. bře 2015

@irenka kez by 🙂

verusky
1. dub 2015

@krtecek75 gratulka!! velika!! taky chci! ale az bude ten spravny cas... zatim asi jeste nebyl...
@irenka urcite se dej do kupy. nevim, co Te trapi, ale at jsi pri sile. ja taky chtela byt tehotna co nejdriv po porodu, mela jsem zanet prudusek, pak mel velkou chripku chlap a je dobre, ze jsme si tim prosli. a i telo se posili.

krtecek75
1. dub 2015

@verusky ten spravny cas urcite brzy prijde 🙂 dekuji 🙂

irenka
1. dub 2015

@krtecek75 Tak to moc držím palce. 🙂

@verusky děkuji. Já tak nějak cítím vnitřně, že nejsem úpolně OK. SPím tak 3hod. denně a jsem fakt KO.
Však to znáte. Cellý den hodnička s dětmi a pak místo odpočinku uplakané miminko ve dne v noci. No miminko... prostě jí to nespí a stále jí mám na ruce.
Zrovna v pondlěí mi tělo naznačilo, že by chtělo oddych.
Rozum velí něco jiného než srdce, možná to některá znáte.. 😀 Ale pochyby tam jsou a veliké.

krtecek75
1. dub 2015

@irenka dekuju 🙂

verusky
2. dub 2015

@irenka a jak mas stare deti? a miminko? ja mam miminko sikovne, o spanek si rekne. taky nekdy neumi zabrat, ale nakonec zabere. vcera teda poprve, ze jsem si s ni musela lehnout (to ji uci tatinek).