Snažíme se o čtvrté dítě

saminomimino
16. srp 2013

Ahoj všem,zakládám tuhle diskuzu protože se mi nepodařilo nic podobného najít a jiné diskuze na téma snažení jsou již zaběhlé a nějak nezapadám,nebo je tam spousta prvosnažilek a přece jen jsou věci co už probírat nepotřebuji 😉
Tak že moc ráda tu přivítám maminky co se snaží o několikátého potomka,co jim zkrátka evropský standart, dvě děti, nestačí 😀
Snažíme se nesnažíme první měsíc,necháváme to "plout" a uvidíme,každé z našich dítek se nám podařilo jinak,to třetí naprostým zázrakem,takže je velká neznámá kdy, a zda vůbec,k nám zavítá miminko č.4.
Ráda bych tu založila skupinku prima snažilek a maminek,co jsi budou pomáhat,radit,co si pokecají bez urážek a podobně,časem nejlépe soukromá skupina 😉

verusky
2. dub 2015

napadla me jeste jedna vec. ze se zadari, az bude chlap chtit, nebo tedy oba chtit. jak psal @krtecek75, ze pak uz moc chtel manzel a sup a uz je miminko na ceste. muj chlap asi nechce, boji se, v podstate uz ceka, ze bude brzy dedecek a on se venoval detem hodne, hodne, proto je ma taky deset let v peci. a vi, ze to hodne uz neni schopen dat dalsim detem (ale zas v tom jsem ja sikovnejsi, nechci od nej tolik pomoci, poradim si). takze se zadari, az bude chtit on...a jestli bude chtit... ach jo. smutna uvaha po ranu.
nebo to mozna moc resim. duverovat, ze vse ma svuj cas! 🙂 🙂 🙂

verusky
7. dub 2015

@krtecek75 krtecku, sili, sili? jak se citis? musis byt stastna 🙂
ja ode dneska budu lecit kvasinku, co me o vikendu prepadla a pak bych cekala do tydne plodne dny...

krtecek75
7. dub 2015

@verusky nejsem stastna. Ve ctvrtek zacal test slabnout a vcera byl pomalu bilej. Takze mimi se nekona asi biochem. Ted cekam na mrchu az se uraci

verusky
7. dub 2015

@krtecek75 drzim palecky... kdyz jsem spinila po vanocich, rikala jsem si, ze se mimi zahnizduje. ale test za par dni bily. dalsi dny nic, test bily a pak ms. mela jsem radost, ze vlastne byly testy bile, nez kdyby daly nadeji a pak nic. fakt jsem byla vdecna, ze nic, kdyz nic... (mozna jsem si to uvedomila, protoze potratila znama a tak jsem citila, jak je hezci nemit nadeji, nez se radovat a pak se zklamat).
krtecku, klid, klid, bude to, jak ma!!!

krtecek75
7. dub 2015

@verusky tak uz jsem se dockala 🙂 tak ve ctvrtek nasadim clostik a jedeme dal. 🙂

verusky
7. dub 2015

@krtecek75 skoda... ale ma to tak byt, kdyz se tak stalo. drz se...
budeme dve cekatelky 🙂

krtecek75
7. dub 2015

@verusky njn neda se nic delat ☹ holt se budem snazit dal

ivettina
7. dub 2015

@krtecek75 Ahojky,už jsi clostík zkoušela ? Zajímala by mě reakce těla na něj.Máš nějaké vedlejší účinky ? Slyšela jsem, že je zázračný co se miminek týče, ale pro tělo ženy pěkný nápor - ač dočasný...Díky. 😉

krtecek75
7. dub 2015

@ivettina prave ze nemam. Budu ho brat poprve. Ale co jsem cetla tak ma i sve minus. Riziko mimodelozniho tehu a vicecetneho

ivettina
7. dub 2015

Ja vim,kdyz tak nebudou 4,ale 5 😉 Drzim pesti,taky budu mit nejspis pristi tyden premieru...

katular79
9. dub 2015

@saminomimino
Tak se nám to podařilo a doma mi spinká 4 týdenní chlapeček🙂)) jsme nadšení a vše jde, když se chce🙂))

ivettina
9. dub 2015

@krtecek75 Viděla jsem, že máš tři chlapečky.Rádi by jste čtvrté holčičku ? Nebo to neřešíte ? 😉

krtecek75
9. dub 2015

@ivettina neresime to. Do ctvrtyho jsme sli, ze jsme chteli. Neslo o dalsi pokus holcicky 😀

saminomimino
autor
9. dub 2015

@katular79 Velikánská gratulace 😵 😵 😵 😵

katular79
10. dub 2015

@saminomimino Děkuji moc, ono psychika delala svoje, ale je to pro nas krasny zazrak a vubec nikdo nelituje, ze jsme pocetnejsi, nez byva obvykle🙂)) je to moc prima. Co Vy?

verusky
16. dub 2015

@krtecek75 krtecku, zdravim 🙂 cekas plodne dny, ne? me asi zacinaji. ale nejak se nezenu, trosku rodinna nepohoda, neumim unest, ze ja tu dru a ctrnactilety pubertak si vali sunky a tatinek ho necha... tak ted tri dny prehodnocuju a myslim, ze bych mela prestat delat vsechno...
tim chci rict, ze ani neni nalada na milovani... a pritel naucil malou spat s nama, tak s nama v noci spi uz asi tyden. to pak cloveka odradi i od milovani v noci, kdyby prisla chut.
ale jsem v klidu. jak jsem chtela mit deti co nejbliz k sobe, tak to nevyslo a asi je to tak dobre, budu moci se venovat kazdemu s vetsi silou. pokud se zadari.
proc ten clostik beres? vsak nejsi stara, abys potrebovala co nejdriv. ja jsem o pet let starsi a vubec to neresim... detatko prijde tehdy, kdyz chce... a pokud to ma vedlejsi ucinky, to pak uz vubec nechapu. nebo mas nejakou potiz?
tak milovani zdar 🙂

krtecek75
16. dub 2015

@verusky ahojky 🙂 jsem 10 dc a clostik jsem dobrala v pondeli. Dr mi ho napsal kvuli tomu, ze mam ovu okolo 18-20 dc a chtel aby byla driv. Protoze cykly mam 26-27 a tudiz kratka LF. No delam ovu testiky a snad bude ovu do nedele, uvidime. Jinak ja tu taky delam vse. Ale jak jsem si to udelala tak to mam. Ja uz vlastne presluhuju. Chtela jsem deti max do 30 😀

verusky
17. dub 2015

@krtecek75 aha, tak to jo. desaty den, to mas jeste tri, ctyri dny. ja to asi zrat nebudu, ctvrte chci, ale jak Pan Buh nadeli... asi je to tim, ze se vlastne pul roku nezadarilo, tak clovek trosku otupi a necha to na prirode a prestane tlacit na pilu 🙂
pekne snazilkovani 🙂

krtecek75
17. dub 2015

@verusky jj dekuji 🙂 no my mame cas do cervna pak az pristi rok. Sice na to netlacime, ale pomict tomu clovek muze, kdyz to nepujde tak se neda svitit

helabella
1. kvě 2015

@irenka -- tak teď se zase omlouvám já, že jsem úplně zapomněla reagovat 😅
Se školou a dětma.... holky jsou docela samostatný a navíc je to celkem baví, takže ráno si samy vytáhnou matiku a jdou na to 😀 Občas je já musím krotit, že právě ještě nejsem připravená se jim věnovat. S menšíma dětma je to občas náročný. Syn se teď začal hodně zajímat o písmenka a čísla, takže se taky "učí". Ale přeci jen ještě nemá tu výdrž, takže ho to baví chvilku a pak by chtěl dělat něco jinýho, což ne vždy jde, protože třeba zrovna něco vysvětluju holkám. A nejmladší je dračice -- momentálně je na kordy se synem, takže ho schválne provokuje, všechno mu bere ...tak je to hodně náročný. Některý dny toho tím pádem moc nestíháme.
A samozřejmě je to taky znát na domácnosti -- holt je až na posledním místě. Obědy taky občas odbýváme nebo často vařím večer dvojitý porce a máme to pak druhý den na oběd.
Ale zároveň nemáme takový ten klasický spěch ráno 🙂

verusky
5. kvě 2015

@polaks
PRAVE JSEM NASLA KRASNE DVE CARKY!!! Dr. Max., nelze se mylit... 🙂

ivettina
5. kvě 2015

@veruskymoc blahopreji!!!Drzte se!Myslite,ze je Dr.Max lepsi,nez treba Mamatest?

jadupka
5. kvě 2015

Ahoj, můžu se k vám přidat?Už máme tři děti a dnes jsem našla dvě čárky na testu.Docela se bojím jak to vše zvládnu a hlavně reakce okolí.Bydlím na vesnici kde se zná každý z každým, drby letí rychlostí blesku.......to zas budou kecy na náš účet.
Verusky gratuluji.Třeba to budem moct spolu prožívat

verusky
5. kvě 2015

@jadupka ja jsem taky na vesnici, dva roky pristehovana k priteli a on ma navic v peci dva kluky, takze sest deti. ale ja jsem hrda, takze mi muze kazdy vlezt nekam. naopak jsem tady velmi prijata, spis ze me kazdy obdivuje, ze jsem prisla k tem dvema klukum, se dvema holkama a jeste jedno spolecne. a az zacnou rikat na brisko, povim, ze prece ta posledni nebude sama 🙂
jak mas stare deti?

verusky
5. kvě 2015

@ivettina no pisou to tady na konikovi, ze mamatest dela falesne duchy a dr. max je spolehlivy.

jadupka
5. kvě 2015

@verusky mám 8mi letou, 5ti letého a nejmladší budou v srpnu 2 roky.No já to zatím jen naznačila babičce ( rodiče bohužel už nemám ) a ten vyděšený výraz mluvil za vše.A ty kecy jak to zvládnu sama s tolika dětmi při narození nejmladší mi docela stačili. Nevím no všechno si strašně beru a docela se toho děsím

helabella
5. kvě 2015

@verusky -- to je krásný, moc gratuluju 🙂 🙂

helabella
5. kvě 2015

@jadupka -- tobě taky gratuluju 🙂 Nenech si to od okolí zkazit. 🙂

jadupka
5. kvě 2015

@helabella Děkuji.

irenka
5. kvě 2015

@helabella Helu, děkuju za odpověd. Máš můj obdiv a respekt.. VIdím to živě, jak to u vás asi vypadá.
Mám děti jenom tři. Ale zato žijeme v garsonce a jsem z nich občas na prášky. Musí to být opravdu hodně náročné, když ti nejmenší se ještě na tak dlouho nezabaví že?

JInak bych ráda všechny vás zde pozdravila a popřála hodně štěstí ve snažení a pilnému těhulkování.
🙂
A jeslti můžu tak otázka. Máte představu, jak vše zvládnout s více dětmi? domácnost, povinnosti se školou a pak práce? dekuju. 🙂