Snažíme se o čtvrté dítě

saminomimino
16. srp 2013

Ahoj všem,zakládám tuhle diskuzu protože se mi nepodařilo nic podobného najít a jiné diskuze na téma snažení jsou již zaběhlé a nějak nezapadám,nebo je tam spousta prvosnažilek a přece jen jsou věci co už probírat nepotřebuji 😉
Tak že moc ráda tu přivítám maminky co se snaží o několikátého potomka,co jim zkrátka evropský standart, dvě děti, nestačí 😀
Snažíme se nesnažíme první měsíc,necháváme to "plout" a uvidíme,každé z našich dítek se nám podařilo jinak,to třetí naprostým zázrakem,takže je velká neznámá kdy, a zda vůbec,k nám zavítá miminko č.4.
Ráda bych tu založila skupinku prima snažilek a maminek,co jsi budou pomáhat,radit,co si pokecají bez urážek a podobně,časem nejlépe soukromá skupina 😉

irenka
9. kvě 2015

@verusky Jejda... držím palce at je ui vás vše v pořádku..

@helabella U vás už dosněžíno??? Jakpakto? Nebo jsem to špatně pochopila?

irenka
10. kvě 2015

HOLKY, KRÁSNÝ DEN MATEK.. A ŽE JSTE VŠECHNY MATKY S VELKÝM "M".... 🙂

ivettina
10. kvě 2015

@irenka tobe taky, mas krasne 3 deti !!! Patris jiste mezi skvele mamy. 🙂

irenka
10. kvě 2015

@ivettina Jeee, děkuju moc, takového komentáře si cením. 🙂

jadupka
10. kvě 2015

@verusky držím palečky, aby se mimi ukázalo, tam kde má být.Já se chtěla zítra objednat a místo toho poletím k obvodní,pže jsem se včera vzbudila s bolestí v krku a bolí to docela dost ☹

verusky
11. kvě 2015

@jadupka med s citronem a priznitzzovy zabal... hlavne zadne leky 🙂
k dr. jdu zitra, dnes zubar ☹
tatinek uz to vi dnes pres telefon, prima otazka... vcera usmireni po mem mori slz a reseni nasi mesicni krize (kterou on vidi mesic a pul a pak jsme zjistili, ze je to od te doby, co s nama spi mala v posteli. ja to nemam rada, on ji to naucil a tak jsem vnitrne nastvana na nej. podle me je postrel dvou milujicich se rodicu a ne mezi nimi dite... tak budeme muset vymyslet nejke zahrazdeni nebo lehavat k sobe na jednu pulku nebo tak... tak snad uz nam bude jen hezky a budeme se radovat 🙂
@irenka dekujeme za pranicko a dodatecne i Tobe 🙂 🙂 🙂
ja vcera primela toho sileneho pubertaka, at jde teda tatovi (mame) utrhnout sedmikrasky a donesl mu--- koprivu 🙂

jadupka
11. kvě 2015

@verusky už jsem u obvodní byla, mám angínu a skončila jsem s penicilínem ( o těhu jsem jí řekla a ty léky se můžou ).Je to docela nepříjemná bolest, tak doufám, že atb rychle zaberou.Ve středu už konečně zvednu tel.a objednám se na gyndu.
Naše malá naštěstí spí v postýlce a nemá s tím problém.Jen jí chci naučit na nočník aby bylo o straost míň

verusky
11. kvě 2015

@jadupka tak to je mi lito, at bolest brzy zmizi! ja teda asi nedam injekci na umrtveni, ted jsem o tom cetla a radsi budu opatrna. jak si clovek na to tehotenstvi musi zvykat 🙂 kolik ma mala? kvuli tomu nocniku. ja se zamerila totalne, zrusila plinky a za tyden jsme uz curani mely v malicku, ale behala jsem za detmi porad, porad, proste totalni zamereni. zhruba rok a osm mesicu a obe to mely plus minus tyden ve stejne dobe, jsem zvedava na tu treti 🙂 bracha pockal na pozdeji a uz byly potize, mala si uz vymyslela... ale to mela asi dva a pul, to uz ty deti maji rozum a chteji peci rodicu 🙂

sarykbrok
11. kvě 2015

Ahoj, můžu se přidat? Vypadá to, že se nám zadařilo čtvrté dítě. Taky máte tak zvláštní pocity? Já vím, že je každému do toho nic, ale stejně se trochu bojim reakcí. Můžu se zeptat v kolika čekáte čtvrté? Mně je 36 a trochu cítím, že jsem na hraně, ale na miminko se strašně těšim a doufám, že to vyjde. Jsem teprve na začátku 5tt + 1, k doktorovi půjdu asi až za 14dní, strašně se to táhne, už bych to měla potvrzené.

verusky
11. kvě 2015

@sarykbrok nazdarek, to jsi o tyden min jak ja. ja dnes potvrdila telefonicky priteli a nevim, jestli to nekomu uz nepovedel. chtela jsem pockat, az to pujde videt. ale asi je mi to stejne jedno, co je komu do me. muj sen byl ctyri, tak budou ctyri.
je mi take 36, budu v tomto veku i rodit a a predchozi deti mam ve 27 a 28 a loni ve 35. jako s odstupem mit mimiska je moc pekne (to sis asi ozkousela)a clovek uz se vic zna. ja kdyz bych byla unavena, nevyspana, jsem nevrla a nervozni. takze jdu obcas s malou radsi spat, treba i pres den...
jinak ja ted mam kolem sebe dve maminy, co maji ve 42 letech mimiska... takze jsme mladice 🙂 🙂 🙂

jadupka
11. kvě 2015

@verusky děkuji, že já musím být furt marod, jak jsem těhotná, s malou jsem měla zánět průdušek, jsem kuckala, jak tuberák.
Malá bude mít teď v květnu 21 měsíců a od zítřka začínám, snad to půjde rychle.

@sarykbrok já budu mít letos 33 a docela se taky bojím reakcí okolí a hlavně u nás na vesnici kde někdo něco udělá a než dotyčný dojede domů, tak to ví celá dědina, proto to nikde a nikomu říkat nebudem, dokud to nepůjde poznat.To zas bude haloooo

verusky
12. kvě 2015

@jadupka neco Te dusi 🙂 tak prijd na to, co a bude dobre 🙂
ja bych fakt tu vesnici neresila, bud hrda!! ocividne se na vsechny podivej, jake je to stesti mit brisko a tolik deti. kdo by to dal?? vzdyt to neni jednoduche! jo kritizovat s jedinackem, ze druzi maji ctyri... ale at si to vyzkousi!! ja bych se naprosto hrde nesla a mozna casem i sama rekla, kdyby ve vesnici nekdo zastavil a dali jste se do reci. jako treba " no.. uz je velika, bude mit za mesic dva roky 🙂 a pak se ji narodi jeste posledni braska a uz budeme vsichni 🙂 to je nase stesti 🙂" proste tak, jak to citis, vzdyt je to stesti! proc by ho druzi meli kazit. a navic cim! tim ze vi prd, co je to velka rodina a ted myslim i v dobrem (to zazemi), i ve zlem (nervy, penize). takze hrdost, hrdost a pohoda v dusi, narovnej se, usmej se 🙂
at Vam to odvykani plinek pekne jde! idealni cas.
a zubare jsem posunula na cervenec, at mam zdrave mimuso.
a chlap jeste- prijel po devate, ja jecela na nejstarsi dceru, protoze blbla ukoly, uz ji to nemyslelo, hlavne ze predtim skakala na trampoline... takze harmonie nikde, ale kdyz jsem kojila ke spani, prisel k nam a dal mi velkou pusu a byl stastny. jo, bude stastny, ze to ctvrte cekame... (nevim, proc mam porad takovy strach, ze ne).

jadupka
12. kvě 2015

@verusky nene nedusí, jen jak jsem čekala malou, tak před koncem těhotenství jsem chytla zánět průdušek a u toho strašně kuckala.
Já se s nejstarší učím tak do hodinky co dorazí ze školy, večer by už nebyla schopná, jak je unavená z venku a mě by se nad ní taky sedět nechtělo.Všichni doma, plno kraválu, by se ani nesoustředila.
No už nejsem taková ustrašená, už mi to všechno došlo.Tak snad vypustím i to že nás okolí bude řešit.
Jj nočník nachystaný, malá vzbuzená, chtěla jsem jí tam posadit a nedá se.Začala mi řvát.Tak jsem to zkusili později,chvilku seděla a pak ho tahala v ruce, jak nějakou hračku.Tak budem zkoušet a snad to pochopí.
Jo kéž by vyšel ten bráška to bych byla šťastná jak blecha.
Jména už máme dávno vybrané.A možná podle toho jaké mě honí chutě by ten kluk mohl i vyjít 🙂

jadupka
12. kvě 2015

@verusky a manžel ( přítel ) je určitě rád, že čekáte miminko.Myslím si, že kdyby nechtěl, tak nesvolí ani k sexu nebo se bude ptát po ochraně.Třeba mu to taky pomaloučku dochází, tak jako mě, že Vás bude o jednoho víc.

verusky
12. kvě 2015

@jadupka ja tu psala driv, ze pritel po porodu chtel, ale zjara chytl obrovskou chripku a pak se zalekl a bal se, jesli bychom utahli sest deti. tak a budeme muset 🙂
nocnik, no, jo, nachystej pevne nervy!!

jadupka
12. kvě 2015

@verusky jj už budete muset, ale je to radost i starost ty děti naše 🙂

helabella
13. kvě 2015

@irenka -- u nás se pořád neví 🙂 V okamžiku, kdy já mám pocit, že spíš ještě jo, tak manžel to vnímá jako ne a pak zase opačně 😅
Jsou to klasický otazníky -- peníze, bydlení... Ale jak jsem četla, že bydlíte v garsonce, tak mi zase otrnulo 🙂 To musí být fakt na hlavu se srovnat v malým prostoru. Já mám občas aspoň kam zalízt, když už urgentně potřebuju být aspoň minutu sama. Máš starší děti ve školce?
A pak taky hodně řeším svůj věk, jestli bych to ještě dala... A chca nechca řeším i to, co by na to řekla třeba moje mamka... i když si 100x můžu říkat, že do toho nikomu nic není. 😔

jadupka
14. kvě 2015

@verusky tak jak jsi dopadla na gynekologii?Doufám, že vše je ok.
Já jsem už konečně, taky objednaná a jdu v pondělí

verusky
14. kvě 2015

@jadupka na utz gestacni vacek, jsem o tyden opozdena, ale to je pozdejsi ovulaci. dalsi kontrola az klasicky za tri tydny... nekdy mam trosku obavy, zda vse v poradku. neni nad to dr. nenavstivit do osmeho tydne 🙂

jadupka
14. kvě 2015

@verusky jj právě proto jsem nijak zvlášť nepospíchala s objednáváním.Uvidíme v pondělí jak dopadnu

verusky
14. kvě 2015

@jadupka no ja puvodne volala na objednani za tri tydny... ani jsem netusila, ze umi byt tak akutni na onom pracovisti (to je uplny kolos postupu, prve nahlaseni u okynka, cekani, pak na zavolani mikrofonem za dvere, k jedne sestre, tam dostat kartu a teprve druha cekarna primo k dr... objednani normalne je na tri mesice jako u zubare...
takze tak. me je celkem pekne, jen obcas se mi zamota hlava, ted jsem u kojeni premyslela, jak dlouho ivuska vydrzi... (prvorozena presne v roce prso prestala chtit a za ctyri mesice jsem rodila).

jadupka
15. kvě 2015

@verusky ty jo tak to máš docela hustý provoz na gynekologii já volala ve středu páč tam je jen pondělí, středa, pátek a měla jsem jít hned dneska, ale jelikož jedu ještě dneska se synem k dr, tak jsme to nechali nato pondělí.
Můj gynekolog dělal v gyncentru, tam se asi nepohodl a začal jinde, když jsem tam teď volala, tak opět jinde, takže uvidím, jak to bude chodit tam a to mi říkal, že budou ve svým, no jsem zvědavá kdy 🙂

verusky
18. kvě 2015

@jadupka tak jak? srdicko 🙂 🙂 🙂
ja byla trochu smutna, ze u me minuly tyden nic, ale pak to preslo (obavy, jestli je vse v poradku). je mi nevolno, takze mimi v poradku 🙂 mispule skoro devitimesicni uz STOJI (drzi se), lozi a sedi, to vse zvladla behem minuleho tydne, tak to je bezva. jen clovek u ni porad musi byt, protoze si chce vsude stoupat a nema nejaky pud sebezachovy, hodne riskuje (a pak si mnohdy namele pusu).

jadupka
18. kvě 2015

@verusky srdíčko ještě nebylo, pže jsem taky objednaná za tři týdny na srdíčko a to se už domluvíme na poradnách apod.Dal mi fotečku a na ní je velikost 1,5 cm což odpovídá 5t a 3d tudíž 6 týden a dle menses mi kalkulačka vypočítala na 6t a 2 d tak 7 týden no rozdíl 6 dnů a to vím, že jsem ovulaci neměla přesně 14 den ale až 17 den takže tři dny, ale uvidíme na další ko, třeba pořádně vyroste a bude to odpovídat

verusky
19. kvě 2015

@krtecek75 krtecku, jak plodne dny?! 🙂

verusky
19. kvě 2015

@jadupka smazal se mi prispevek ☹
ze ty pidi rozmery nemusi uplne sednout, takze pekne vysetreni 🙂
u pritele vcera konecne radost z mimiska. byl na utz srdce a vyvratili mu infarkt (mel v unoru kolaps). mel tak desnou radost, ze jsem i hledela, jak netusime, co ty chlapy trapi... a ze sest deti zvladne 🙂 🙂 🙂

krtecek75
19. kvě 2015

@verusky cekam cekam. Snad se dockam 😀

jadupka
19. kvě 2015

@verusky jj je mi jasné, že ještě může vyrůst a né každé utz je kvalitní.Tak to je super, že se už těší a že má srdíčko v pořádku.Ti chlapi se neradi svěřují a dusí to v sobě.Já doufám, že taky 4 děti zvládnu 🙂

verusky
19. kvě 2015

@sarykbrok
@jadupka
jak se citite, holky? me je nevolno cim dal vic... ted vecer se mi pekne mota hlava, sla jsem s malou uz v devet, ale jeste nespim. tak jsem poskladala pradlo a porad me to nebere. najedla bych se, ale to by asi slo ven (musim jist dost dietne, jinak se mi zveda zaludek, mela jsem to tak i driv). ale zaplatpanbuh za to... jen je to narocne.

jadupka
20. kvě 2015

@verusky mě příjde, že když mám hlad, je mi šoufl, ale zase moc najednou toho taky nesním.Musím po malých dávkách, ale často.už tak mi příjde, že se mi hůř ohýbá a jen co jsem zjistila, že jsem těhotná, tak šup a dvě kg na váze šly nahoru ☹ .Jinač únava, jen vidím postel a už spím.