Snažíme se o čtvrté dítě

saminomimino
16. srp 2013

Ahoj všem,zakládám tuhle diskuzu protože se mi nepodařilo nic podobného najít a jiné diskuze na téma snažení jsou již zaběhlé a nějak nezapadám,nebo je tam spousta prvosnažilek a přece jen jsou věci co už probírat nepotřebuji 😉
Tak že moc ráda tu přivítám maminky co se snaží o několikátého potomka,co jim zkrátka evropský standart, dvě děti, nestačí 😀
Snažíme se nesnažíme první měsíc,necháváme to "plout" a uvidíme,každé z našich dítek se nám podařilo jinak,to třetí naprostým zázrakem,takže je velká neznámá kdy, a zda vůbec,k nám zavítá miminko č.4.
Ráda bych tu založila skupinku prima snažilek a maminek,co jsi budou pomáhat,radit,co si pokecají bez urážek a podobně,časem nejlépe soukromá skupina 😉

jituneli
5. pro 2014

@saminomimino Mám to taky tak, teprve s nimi žiju a jsem šťastná, taky někdy dost unavená, ale za chvilku mi zase nabijou energií 🙂 Měla jsem plán mít děti tři, ale teď bych to jedno ještě brala do party, aby byli dva na dva🙂

krtecek75
5. pro 2014

@verusky no já zase uslyším jak jsme se zbláznili a jak to chceme utáhnout atd. Přesně jako u třetího, to už těžce rozdýchávali

krtecek75
5. pro 2014

@jituneli ahojky, vítej 🙂 to mě mrzí co se stalo. Přeji aby vše bylo ok a brzy si zase čekala malé prdítko 🙂

krtecek75
5. pro 2014

@saminomimino u nás už třetí rozdýchávaly těžce babičky. A to moje babička má 3 děti. No ale nakonec se smířily a teď jsou šťastný. Ale opravdu si nedokážu představit tu reakci u čtvrtého, to je rovnou klepne asi

numerenka
5. pro 2014

@saminomimino : Bojí se o mě...má strach, že se to nepodaří, že to zdravotně nezvládnu apod. Věřím, že to pro něj také není lehké...vidět svou ženu v bolestech jak krvácí a odváží jí záchranka...má prostě strach. Asi to chce víc času...Nevím...snažíme se o tom doma mluvit, ale nějak ta komunikace na toto téma vázne ☹

saminomimino
autor
6. pro 2014

@numerenka to je blbé že se o tom nedá mluvit,ale východisko by se mělo najít,moc ti to přeji,tohle je těžké témě a mělo by se vyřešit....

saminomimino
autor
6. pro 2014

@krtecek75 taky jsem myslela že je u čtvrtého klepne,ale nakonec už to ani nekomentovali,koneckonců příbuzných se to týká pramálo,u nás tedy rozhodě babičky a dědečky nevyužíváme,pokud o děti projeví zájem tak pouze ve svůj prospěch,ale s dětmi nám nikdo nepomáhá,takže nemají co kafrat

krtecek75
6. pro 2014

@saminomimino jj presne, kdyby nam pomahali, zivili atd tak at si kafraji ale takhle? No uvidime no jak to s nimizamava

saminomimino
autor
6. pro 2014

@krtecek75 no zamává,ale ty se tím netrap,je to jejich boj .-D

krtecek75
6. pro 2014

@saminomimino no vis, ja se vzdy snazim byt s kazdym za dobre, nedela mi to dobre na plet kdyz jsou problemy a nasi dokazou udelat z pidimouchy megavelblouda.☹

saminomimino
autor
6. pro 2014

@krtecek75 i já,mám to stejně,ale nikdy nevyhovíš všem a žiješ svůj vlastní život,tobě má být dobře,ty máš činit tak aby tobě především bylo dobře,nemáš šanci zavděčit se všem ani to není smysl života,vždy někdo bude na tvůj život mít námitky,ale tvoje cesta a tvůje vnitří spokojenost je to nejdůležitější,oni ať i žijé své životy

numerenka
6. pro 2014

@saminomimino : obecně muži o svých pocitech moc mluvit neumí...vím, že se manžel snaží pochopit a já se snažím zase chápat jeho...ale víš jak to je...asi je to pro něj moc čerstvé...Nechci na něj tlačit..
Byla bych ráda, aby to čtvrté dítko bylo chtěné od obou a aby jsme se na něj celé těhotenství spolu těšili...tak tomu nechám volný průběh 🙂

saminomimino
autor
6. pro 2014

@numerenka to naprosto chápu a souhlasím,určitě ten praví čas nastane,asi ten čas pomůže,to že o tom nemluví,nebo není zatím schopen je vlastně možná důkaz, že o tom hodně přemýšlí a zvažuje obě možnosti,mít i nemít,jen se musí srovnat s tou událostí co jste zažili oba

krtecek75
6. pro 2014

@saminomimino ja vim, kdyz ja nerada proste zle v rodine. Ono bude stacit az jim oznamime, ze se zatim stehovat nebudeme ☹. Proste co se jich tyce, tak rok 2015 bude plny negativ

verusky
7. pro 2014

@numerenka
@krtecek75
tak holky jen hlasim, ze test negativni a MS nikde. trochu zklamani, ale co nadelam. rozhozena MS po porodu...

krtecek75
7. pro 2014

@verusky urcite se brzy zadari 🙂 ja mam od vcera taky naznak blizicich se apacu, ale ja mamjeste prasky, tak jsem zvedava po nich. Furt premyslim jestli si zase merit BT nebo ne. Vstavam v noci k malymu nekolikrat tak jestli to ma vubec cenu.

verusky
7. pro 2014

@krtecek75 asi nejlepsi je nechat to na prirode... ale kdo by to v dnesni dobe vydrzel, ze? ja premyslim, jestli nekoupit ovulacni test (ja urcite nebudu merit bazalku, kojim plne... a ted jsem zrovna ochraptela a kaslajici). ale idealne uplne to nechat byt a nesledovat ani plodne dny... zustat v souladu sam se sebou a muzem a tim prichazejicim drobeckem... jsem zvedava na sebe taky 🙂

numerenka
7. pro 2014

@verusky
@krtecek75 : Určitě se brzy zadaří...Nový rok pro vás bude určitě ,,plodný,, 😉

verusky
7. pro 2014

@numerenka premluvis manzela a budete mit taky plodny... jestli se muzu zeptat, co se delo, jak Te vezla zachranka??

denyzuza06
7. pro 2014

Ahoj maminky, narazila jsem na vaši diskuzi a je to téma co mě dost zajímá. Momentálně čekám třetí dítko takže jsem oproti vám trochu pozadu ale uvažujeme i o čtvrtém a já tak nějak pořád nevím zda už to není moc a zároven bych ho chtěla. Dům máme velký dost a manžel je podnikatel takže uživit bychom ho taky zvládli spíš mám strach ohledně zdraví a jestli starší děti nebudou mít pocit že pořád jen rodím a nevěnuji se jim. Často na to myslím i když je to ještě hudba budoucnosti a tak by mne zajímalo jak to máte jak to zvládáte kdo už ty čtyři dítka máte.

krtecek75
7. pro 2014

@verusky ja taky prave stale kojim a ted je malej nastydlej tak je pricuclej furt 😀 jj asi to necham byt, i kdyz moje zvedavost zda mam ovu bude hodne velka. 😀 BT jsem merila az u tretiho. Predtim jsem nevedela co to jea hlavne jsem o konikovi ani nevedela ze existuje 😀

krtecek75
7. pro 2014

@numerenka i vam se urco brzy zadari. Chlap povoli a bude 🙂

verusky
7. pro 2014

@denyzuza06
deny, mas holky, to je ohromne plus. az se male narodi, budou Ti pomahat jako ty moje cacorky. sestricku miluji a tesi se na dalsi! odmala byly vedene, ze az potkame sikovneho tatinka, jeste chci jedno nebo dve deti mit. chuderky po porodu dostaly utrum, uz jim nemam cas cist pohadku na dobrou noc, tak cte ta starsi a dole v obyvaku mi jdou jen dat pusu po umyti. ja myslim, ze mit tri je skoda. je to cislo na nic, sudy pocet deti je lepsi... asi jsem ovlivnena, ze jsem sama byla treti... a moc jeste chtela sourozence k sobe, at nejsem sama.
takze se neboj 🙂 jako po porodu bylo chvilkama ouvej a padalo to na me, ale uz je to tri mesice, najely jsme a radi bychom pridali posledni uzlicek, at jakehokoliv pohlavi. a to moc zeru vychovu, vzdelani a tak, holky hraji na hudebni nastroje... jeste tu mam kluky od pritele, at uz jsou velici, tak s tim pubertakem se ucim... pritel je zivnostnik (nema rad slovo podnikatel), ale je vecne v praci a nekde v cudu, jako fakt sama na pet deti, ale vsichni nejak pomahaji. holky uplne, podaji dudlicek, pochovaji, poskacou na balone. mala je sice uz na ne tezka, ale aspon chvilku vystridaji. a jinak holky musi zabrat v kuchyni a to jim taky je dobre do zivota 🙂

verusky
7. pro 2014

@krtecek75 hele a Ty pujdes do mimca hned po vysazeni HA? se rika, ze se ma telo vycistit. ja bych bejva to posledni baleni uz nebrala... ja pilulky bastila jen tri mesice v osmnacti, jinak nikdy... a mam chlapa, co by mi rozmlouval, kdybych to bastit chtela...

krtecek75
7. pro 2014

@verusky jj. Ono se o HA mluví hodně no. Někdo říká to někdo ono. Já beru HA od 18? Asi jo, možná od 17. Teď mám zase nehormonální kvůli kojení. No uvidíme no. Já zase bych nemohla bez toho. Kondom je o ničem a aby to šlo mimo, tak si to zase neužiju já. Anču jsem brala do května, pak nic a dávali jsme si pozor. Jenže chlap se nemohl rozhoupat zda jít do prcka teď nebo chvíli ještě počkat, tak jsem řekla, že si koupím HA na ty 3 měsíce, protože mě to prostě takhle nebavilo

denyzuza06
7. pro 2014

@verusky a nemáš strach že se jednou od nich dovíš že neměli žádné dětství protože se museli starat o sourozence? Asi se mnou ted moc mlátí těhotenské hormony 😀 . Starší taky chodí do kroužků mladší začne jak půjde příští rok do školy, zatím do žádného nechtěla ale to se nebojím že bych nestíhala mám v domě tchýni a kousek od domu rodiče co pomůžou. No hlavně uvidíme jak to bude s tou třetí holčičkou 🙂 Manžel by chtěl ještě toho následníka trůnu 😀 😀

polaks
8. pro 2014

Takže test neklamal a dnes mrcha dorazila na hodinu presne! 😖 tak pokračujeme ďalej.

numerenka
8. pro 2014

@denyzuza06 : sice otázka nebyla pro mě, ale odpovím na ní z pozice dítěte. Jsem ze čtyř dětí a jsem nejstarší. Nikdy jsem si na nic nestěžovala a to jsem musela sestry hlídat, pomáhat mámě s domácími pracemi apod. Mám své sestry ráda, i když někdy jsme se pohádaly. Jediné, co jsem mamce vyčetla bylo, že všechno slíznu i za ty mladší sestry...Snažím se toho u svých dětí vyvarovat a i proto jsem chtěla děti věkově blízko. Já mám po sobě sestru o 10let mladší....sestra se měla lépe, jelikož od ní jsou o 1,5roku dvojčata a vždy jsem jim záviděla, že si spolu mohou hrát...já řešila už jiné věci 😒
Navíc, to beru tak, že já a manžel jsme si pořídili miminko a tudíž nedávám holkám, aby se o ní musely starat...Zároveň musím přiznat, že mám pocit, že Verunka ( naše nejmladší) už vyrůstá sama, bez toho parťáka...Baruška ( 5let) si s ní ještě pohraje, ale Terezka ( 6,5let) už si s ní hrávat nechce...má jí ráda, ale má ,,jiné,, starosti....Holky obě po narození Verunky pomáhaly u přebalování, kojení apod., ale jakmile začala lozit, tak se začaly zavírat v pokoji, aby jim něco nebrala apod. To jsou jen mé postřehy, ale každá rodina to má jinak 😉

numerenka
8. pro 2014

@polaks : Tak třeba do roku 2015 vstoupíš už jako těhulka 🙂 Budu držet palce..

polaks
8. pro 2014

@numerenka Ďakujem,to by som bola rada...