Snažíme se o čtvrté dítě

saminomimino
16. srp 2013

Ahoj všem,zakládám tuhle diskuzu protože se mi nepodařilo nic podobného najít a jiné diskuze na téma snažení jsou již zaběhlé a nějak nezapadám,nebo je tam spousta prvosnažilek a přece jen jsou věci co už probírat nepotřebuji 😉
Tak že moc ráda tu přivítám maminky co se snaží o několikátého potomka,co jim zkrátka evropský standart, dvě děti, nestačí 😀
Snažíme se nesnažíme první měsíc,necháváme to "plout" a uvidíme,každé z našich dítek se nám podařilo jinak,to třetí naprostým zázrakem,takže je velká neznámá kdy, a zda vůbec,k nám zavítá miminko č.4.
Ráda bych tu založila skupinku prima snažilek a maminek,co jsi budou pomáhat,radit,co si pokecají bez urážek a podobně,časem nejlépe soukromá skupina 😉

maky_maky
3. zář 2013

@saminomimino super pekne fakt a co muz uz to vi melo to byt prekvapko na vxroci ze?

elgreco
4. zář 2013

@saminomimino moooc gratuluji, tak to je paráda, že to tak krásně vyšlo. My plánujeme zatím třetí, ale začneme se snažit až od ledna 🙂. Držím palečky, ať je vše v pořádku a určitě bude 😉.

saminomimino
autor
4. zář 2013

@maky_maky na výročí jsem našla toho ducha a řekla jsem mu o tom ruhý den až to bylo jasnější 😉

saminomimino
autor
4. zář 2013

@elgreco díky,tak hodně štěstí v zimě 😵

maky_maky
4. zář 2013

@saminomimino a uz jsi byla u lekare?a co rikal muz?

saminomimino
autor
4. zář 2013

@maky_maky ne nebyla,nic by neviděla,půjdi tak za 3 -4 týdny,přímo na srdíčko,muž je rád za mně,on až tak moc 4 té nechtěl,je rád samozřejmně už plánuje co a jak 😉

wolfii
4. zář 2013

pardon, ze sem lezu, ale proste nacuhuju 🙂
my cekame treti , ctvrty by manzel uz nezvadnul.. 😀 ale vam holky drzim pesti !

@saminomimino moc gratuluju 🙂

saminomimino
autor
4. zář 2013

@wolfii díky moc 🙂

maky_maky
4. zář 2013

@saminomimino a jak to udelate s autem?

saminomimino
autor
4. zář 2013

@maky_maky to už máme vyřešené z loňska,máme 7místný citroen C4

sonia79
4. zář 2013

@saminomimino gratuluju, já vás fakt všechny obdivuju a asi i trochu závidím tu odvahu mít tolik malých dětí po kupě ... proč já mám pocit že se mi vymyká to mé jedno? nepotřebuje náhodou sourozence? 🙂 😉

saminomimino
autor
4. zář 2013

@sonia79 děti potřebují děti,sourozenec je nutný i pro dospělý život,můj názor🙂

cacenka_d
4. zář 2013

@saminomimino Jak vam ta C4 vyhovuje? 🙂

saminomimino
autor
4. zář 2013

@cacenka_d prostor konfort spotřeba super,ale elektronika děs,prostě lempli francouzi,furt s tím něco je,kufr,teď blnou čidla,jako nejsem moc na ty elektorinický věci a tohle auto jich má dost a ještě furt blbnou,je to škoda jinak je to luxustní auto,ale už bychom do toho znova nešli

sonia79
4. zář 2013

@saminomimino já vím to je jasné a chtěla bych do toho jít ... jen už mi není tak málo a trochu se bojím jak to zvládnu. je mi 34. každopádně teda fakt klobouk dolů, tolik rošťáků najednou, kolik let ses nevyspala? 😉

saminomimino
autor
4. zář 2013

@sonia79 5 let nevím co to je pořádný spánek,snad pár nocí ale to je hold daň 😀

emtu
4. zář 2013

@saminomimino 😀 Dneska jsem prvně na tuhle diskuzi narazila a hned koukám, že to snažení jste vzali dost šupem, teď abys přejmenovala diskuzi na Čtvrté dítě snadno a rychle 😉 . To bych se mohla taky zapojit. Jinak moc gratuluji a přeji, ať se vše daří i nadále!

sonia79
4. zář 2013

@saminomimino no právě, mě nikol příšerně spala už od začátku, v noci třeba osmkrát vstávat a přes den o nic lepší, upravilo se to kolem dvou let, přestala sice spát po O, ale zas večer mám v osm klid .. ale je to sobecký svým způsobem, já další mimčo chci, mám o hodně mladšího přítele a i ten by chtěl, ale děsí mě otázka peněz .. jenže pak si zas říkám že to zvládli všichni a ne každý je milionář . nevím. ale promiň jsem od tématu. co bys radši (vím, že je důležité jen zdraví, ale stejne 😉 kluka, partaka k braskovi?

cacenka_d
4. zář 2013

@saminomimino diky za nazor, tak hold asi ten cmax 🙂

elgreco
4. zář 2013

@sonia79 ono když je víc dětí, tak práve si vyhrají a je opravdu míň práce než když je jeden prcek, ten Ti pak furt vysí na krku a chce aby se mu někdo věnoval. Poznala jsem to i letos na prázdninách, kdy jsme tu měli synovce, který je o 3 roky starší než dcera a jak si vyhráli, zapojil se i nejmladší a bylo to moc fajn, prostě si vystačili a já si v pohodě napekla, navařila a ještě přečetla knížku 🙂 😉 .Takže za mě, když je víc dětí, tak máš sice víc prádla na praní a víc úklidu, ale zase oni si spolu vystačí a rozvíjí se i neuvěřitelným tempem než jedináček. A stará určitě nejsi, 34 let není žádné stáří, určitě si ještě miminko pořiďte, ať není malá tak sama 🙂 .

sonia79
4. zář 2013

@elgreco mockrát díky za tvou zprávu. já to právě taky vím, jen si ještě bereme hypo na větší byt a straší mi z toho v hlavě ☹ každopádně ještě jedno mimino chci, kvůli malé i kvůli sobě. děkuju

elgreco
4. zář 2013

@sonia79 my máme taky hypotéku a ještě jí budeme splácet 8 let, bydlíme v paneláku v bytě 3+1, ale plánujeme ještě třetí. Snad se vmáčkenme 😉 a až se zbavíme hypotéky, rádi bychom si pořídili domeček, ale to je ještě daleko.

sonia79
4. zář 2013

ale nic, jsem od tematu, vsem vam preju to nej a snad i ja se rozhoupu ..... ale ctyri uz asi nedam 🙂

saminomimino
autor
4. zář 2013

@cacenka_d pro ten jsme jeli,ale byl jetý a v dezolátním stavu tak tchán ukecal muže na ten C4 a teď trochu litujem,že se mohlo počkat,ale prý je blbý výhled z toho fordu

helabella
4. zář 2013

@emtu -- ahoj, tak přece jste se pustili do čtvrtého 🙂) Je sranda, jak jsme u čekání třetích, probíraly, že čtvrtý asi ne 😀 😀 😀

eeefffaaa
4. zář 2013

Ahoj mamky,
i když se o ctvrte nesnažíme a ani nemůžeme,jelikoz mame jen dve deti,tak musim prispet.Strasne vam vsem fandim a hlavne zavidim..chtěla bych taky ještě alespoň to treti,strasne moc,ale financne bychom to uz urcite nedali..mame taky kluky dost brzy od sebe a nevim jak bysme to tahli az budou na skole a budou mit nejake konicky a do toho nejaky ten tabor atd.,s muzem bysme oba strasne radi treti,ale moc si neverime v tech financích ☹ proto strasne rada ctu takoveto diskuze a tise zavidim...a nejvic me dostava,kdyz lidi reknou,ze mam kluky od sebe a ze to mam alepson uz "za sebou" 😅 to em dokaze vždycky desne vytocit,jak nekteri lide jsou v tomto ohledu primitivni a trapni...deti nemam jen proto abych je mela,ale proto,ze me to naplnuje,nekdy mi rpijde ze jsme v tomto uplne sami...a když reknu,ze bych klidne ještě další dve deti,tak nechapou,ze to vůbec myslim vazne...co si budeme povídat laka me ta holka,strasne bych chtěla holku,fakt strasne moc a za druhé materstvi me opravdu naplnuje,ted mam teda zrovna dny,kdy chci nejradši utéct,ale to mame asi kazda...no proste vam mamky strasne moc fandim,strasne zavidim a hlavne vam preju at se vam ty miminka podari a jsou zdrava!!!a omlouvam se za vstup a za slovni prujem 😅

elgreco
4. zář 2013

@eeefffaaa my taky nemáme moc peněz, manžel bere průměr a já jsme na miminimu, takže nic moc. Ale říkáme si, že to snad zvládneme, hlavně aby byli děti zdraví a trošku se holt uskromníme. Jinak taky jsme se už setkala s tím, že mám odbyto a to hned po porodu, když jsem ležela na šestinedělí, tak ke mě přišla sestřička a řekla " Maminko, tak vy už máte dvě děti, tak to už máte splněný úkol ". Tenkrát jsem sebou cukla a říkala jsem si, co když budu chtít ještě třeba další, ale s tím se asi v dnešní době nějak nepočítá ☹

elgreco
4. zář 2013

@helabella taky si říkám, teď plánuji třetí, ale co když mě pak chytně čtvrté 🙂))

helabella
4. zář 2013

@elgreco -- sama musím říct, že od třetího ke čtvrtému je až nebezpečně blízko 😀 😀

cacenka_d
4. zář 2013

@saminomimino znamy ho maji a nemohou si ho vynachvalit