Snažíme se o čtvrté dítě

saminomimino
16. srp 2013

Ahoj všem,zakládám tuhle diskuzu protože se mi nepodařilo nic podobného najít a jiné diskuze na téma snažení jsou již zaběhlé a nějak nezapadám,nebo je tam spousta prvosnažilek a přece jen jsou věci co už probírat nepotřebuji 😉
Tak že moc ráda tu přivítám maminky co se snaží o několikátého potomka,co jim zkrátka evropský standart, dvě děti, nestačí 😀
Snažíme se nesnažíme první měsíc,necháváme to "plout" a uvidíme,každé z našich dítek se nám podařilo jinak,to třetí naprostým zázrakem,takže je velká neznámá kdy, a zda vůbec,k nám zavítá miminko č.4.
Ráda bych tu založila skupinku prima snažilek a maminek,co jsi budou pomáhat,radit,co si pokecají bez urážek a podobně,časem nejlépe soukromá skupina 😉

saminomimino
autor
9. bře 2014

@glimmer syn byl na třetí pokus a nějak extra jsme se nesnažili,druhé dítě trvalo nejdéle,moc jsem ho chtěla a nešlo to,až na 5 tý pokus,no a třetí miminko vzniklo ani nevíme kdy a vlastně z čeho,nebyla nehoda ani snažení,byla jsem 5 měsíců po porodu,takže velký zázrak a čtvrté bylo okamžitě ten měsíc kdy jsme řekli že ho zkusíme,docela mně to překvapilo že to šlo hned,tohle je velká neznámá 😵

cellik
14. bře 2014

už aby to bylo špatne se mi dycha a už se tešíme rekla sem to už sousedce normalne sem to na ni vybalila a ta se postara o to aby se to rozneslo cucela na me ja si stoho dělala srandu pokud na to jsou financni prostředky tak proc nemit deti kolik chcete omlouvam se nejdou mi hacky a carky zase !!! moje deti kluk 16 let dcera 15 a dve dcery 6 a 7 let ted pujdou do skoly tak si budu užívat miminka moc se tesime hlavne ty nejmladsi uz se nemůžou dočkat budeme mit 4 holku a jsem za to rada mame spusty obleceni 🙂 🙂 🙂 🙂

enalga
21. bře 2014

Tak u nás opět nic, a to jsem tomu už fakt hodně věřila, když jsem měla tak moc pozitivní ten OVU test.... asi na to ještě nejsme úplně připravení.... ☹ Teď řešíme přípravy na svatbu, snad na to "množení" nebudu tolik myslet...i když ... 😔

saminomimino
autor
21. bře 2014

@enalga to bude ta psychika,určitě ti pomůže soustředit pozornost jinam,takže pořádně se zapojit do svatebních příprav a jistě to půjde,mám odzkoušené že rezignace fakt pomůže..
A ať Vám svatba výjde 😵
Jinak já se vdávám zítra,taková malušká svatbička s velkou družbou,vlastníma dětma 😀

enalga
22. bře 2014

@saminomimino Tak to moc gratuluju, a přeji hoooodně štěstíčka v nové životní etapě 🙂 Já na to nechci až zas tak rezignovat, jde o naše PRVNÍ společné dítě, takže chápeš, jak moc se ten chlap těší .....

saminomimino
autor
22. bře 2014

@enalga tak rezignovat,pokud je touha se úplně nedá,ale prostě topit se v tom pak vede k tomu že to nejde,bohužel psychika je mocná čarodějka

enalga
22. bře 2014

To víš, že se snažím se v tom nějak extra nešťourat, ale teď jsem na ošetřovačce s dětma, a co máš dělat jinýho, když nemůžeš jít do práce, kde aspoň na těch 12 hodin přijdeš na jiný myšlenky? Já to tak mám už 4 měsíce, vždycky, když se blíží ovulace, tak jsem pozornější vůči svýmu tělu, v hlavě lítaj myšlenky... a před očekávanou MS je to snad nejhorší, to pak mám vždycky pocit, že si ji snad i přivolávám tím, jak moc si přeju, aby nepřišla ☹

gamoad
24. bře 2014

Ahoj holky 🙂
Mámm 3 holky ( 2, 4, a 7 let) váhám, zda nepořídit ještě bratříčka..♡♡♡

saminomimino
autor
24. bře 2014

@gamoad no a nebo dočtvrtice ségru 😀
tak věk mají už super,to by tak akorát čtvrté zapadlo,co muž na to,

gamoad
24. bře 2014

@saminomimino manžel by chťěl moc, ale já furt váhám 😉

saminomimino
autor
24. bře 2014

@gamoad a tvůj důvod váhání?

gamoad
24. bře 2014

Nejsem si jistá, že bych se zvládla postarat o 4 dětičky, už takhle holky zlobí jako čerti 😉 znamenalo by to nákup nového auta, už by jsme se nevešli. Asi nejvíc mi vadí, že bydlíme v pronájmu☹

janesafari
24. bře 2014

Ahoj holky-já mám zatím děti dvě- 11 let dcera a synovi ted bylo 8 měsíců...A na třetí myslím neustále,ovšem vletíme na něj tak za rok 😀
V listopadu sme se nastěhovali do nového domku a ještě tu máme hodně práce-ovšem místa je hodně a klidně by dětí mohlo být víc...Ovšem už mám nějaké roky,ikdyž se necítím a nevypadám na ně...A máme dvě hypo-tak je to i otázka peněz...Ale třetí chci a těším se...chtěla bych holčičku 😀

saminomimino
autor
28. bře 2014

@gamoad tak to je docela blbý,ten pronájem,mi nemít svůj dům,taky bych váhala,auto jsme kupovali větší už pro 3 děti,takže to už máme vyřešeno naštěstí

saminomimino
autor
28. bře 2014

@janesafari jůů,tak to máte velký věkový rozdíl,každopádně ať se třetí zadaří a ani na 4 té není pozdě,když se chce 😀

janesafari
29. bře 2014

@saminomimino Jj-první chlap byl životní omyl a na toho ,,pravého sem dlouho čekala...Ten věkový rozdíl není schválně-já chtěla druhé daleko dřív ale měla sem dlouho smůlu na chlapy ☹
A holt si to vynahradím ted později,no!!!
Nikdy není pozdě a ani na čtvté by nebylo pozdě....Je čím dál víc matek po 40 roku...

saminomimino
autor
29. bře 2014

@janesafari tak ne vždy to v životě jde jak chceme,hlavní je že teď už se máš dobře a je načase začít plnit si sny 😵
já se zase těším že ve 40 budu mít děti velké a užiju s nimi zase novou etapu,těším se jak mně budou hnát kupředu a nestárnout,ale kdo ví,třeba se taky sprčím a bude i tak pozdě ještě prcek,i když u mně pochybuju 😉

janesafari
30. bře 2014

@saminomimino Nikdy neříkej nikdy !!!
A kolem mě je zase tolik těhulí,že bych na to vletěla snad i hned...Ale ikdych já chtěla -nejde to!!!Musíme ještě počkat...Tobík byl kvůli komplikacím nakonec akutním císařem a i po propuštění s porodky sem měla problémy s jizvou-hnisala víc a víc,8 týdnů po porodu sem šla znova pod kudlu a týden na to zase znova hnisání...Tak sem Dr.donutila,aby mě odstranila stehy se slibem,že na sebe budu opatrná,aby se to nerozjelo.Ale stehy jak byly zahnisané tak hodně bolely a pak se mě ulevilo a konečně sem se začala hojit..
Takže mě se doba po tomhle porodu na další mimi prodloužila,tak na to vletíme tak za rok-aby mě navyzovaly mateřské 😀 ...
A já mám pocit,že sem s malým o 10 let omládla a užívám si to moc moc 😅

saminomimino
autor
30. bře 2014

@janesafari to je fakt !
No já mám třetí miminko taky akutním císařem,ale naštěstí teda hojení ,to fyzické ,proběhlo v pořádku,ale za to psychika,skoro rok jsme byla kvůli sekci na dně,otěhotněla jsme 13 měsíců po sekci,měla bych rodit normálně,pevně věřím že už se mi sekce vyhne...
jinak věřím,děti jsou hnací motor,takže jistě i v pokročilém věku člověk chytne díky nim druhou mízu 😵

janesafari
30. bře 2014

@saminomimino Taky mě ještě i ted deptá,že sem neporodila normálně...ale okolnosti a situace malého to nedovolila....Uklidnuju se tím-že je v pořádku a zdravoučkej...Já sem se zbrchala a sem tu pro něj a rodinu vůbec a třetí můžu zase rodit normálně-snad se miminko zase nezamotá.... ☹
I dcera byla zamotaná-a porod byl naprosto šílený a dlouhý 2,5 dne...Měla šnůru přehozenou přes ramínko a já se pomalu otvírala-nakonec sem byla i tak dotrhaná,že mě hodinu sešíval a i celé šestinedělí bolesti-dokud nevypadl poslední steh-byla to hrůza...Už tehdy problém se stehama a ted ještě víc...
Ale snad do třetice i já zažiju normální porod a KONEČNĚ snad budu rodit ve vaně !!!Tak do třetice se mě to snad splní 😅

katular79
17. dub 2014

Ahoj holky, tak komu se zadařilo, tak gratuluji k dalšímu přírustku, Já mám 3 děti a 4 bychom moc rádi, bohužel mám po revizi, tak čekáme, co z toho bude. Ale strašně se bojím, dítě bych si moc a moc přála.

saminomimino
autor
20. dub 2014

@katular79 Ahoj,ajaj to mně mrzí,ale myslím že není důvod aby se to opakovalo,hodně štěstí do dalšího boje 😵 😵 😵

katular79
21. dub 2014

@saminomimino Držím palce i Vám, koukám, že máte za chvíli termín porodu, tak ať vše dopadne dobře a jste zdraví. Děkuji za podporu. Ono psychika dělá svoje, snad bude líp, zítra jdu na kontrolu, tak uvidíme, co mi dr. řekne. Děkuji.

saminomimino
autor
22. dub 2014

@katular79 Děkuji i já,
ano psychika je potvora,držím vám palce a dejte vědět jak se Vám daří 😉

katular79
22. dub 2014

@saminomimino Ahoj, dám vědět, každopádně ty dej dříve vědět, až se Vám miminko narodí. At máme hezkou motivaci🙂)) Teď musíme čekat, mám výborného dr, ten mi řekl, ať na věk nepomyšlím, hlavně ať se tělo dá dopořádku a pak to budeme řešit. Já měla problém už u třetího dítka, tak uvidíme, ale existují lidičky, kteří nám přejí, což je fajn. Je to dobrý slyšet i něco pozitivního, než stále, že tři děti už je moc atd. Kéž by si lidi více všímali sami sebe a byli k sobě tolerantnější. Snad se nám podaří pozitivně se naladit. 😉

saminomimino
autor
23. dub 2014

@katular79 ajaj,o reakcích okolí,těch negativních,víme své,tím se netrap,lidi milují řešit někoho jiného,sami asi mají nudný nebo nenaplněný život
Já se určitě ozvu jak to mládě vykoukne na svět,už se hodně moc těším 😵 😵

cuketka99
12. lis 2014

Ahoj holky, obnovuji tohle téma, je teď pro někoho aktuální? Mám tři děti, kluk 8, holka 4 a holka 2. Původně jsme chtěli tři děti, ale protože ta třetí přišla neplánovaně (chtěla jsem až později, benjamínka na rozmazlování, až ti první dva odrostou) už dva roky po sestřičce, prožila jsem těhotenství v šoku, těhotná jsem být nechtěla a vůbec jsem si to neužila, protože jsem se starala o prvňáka a o rok a půl letou dceru, kterou jsem pořád kojila a přebalovala. Prostě jsem si to "poslední" těhotenství vůbec neužila a nemohla jsem se s mířit s tím, že už to je naposled. A tak moc manžela přemlouvám ještě o jedno, ale nevím, jak to dopadne. Žiju v cizině, manžel je do večera v práci a s dětma mi hodně pomáhá tchýně, která nepracuje, takže pohlídá kdykoliv, když nemá aerobic (na to chodí několikrát v týdnu) nebo když nemá nějaké aktivity s kamarádkami. Ale už na třetí dítě se netvářila. Docela na mě i vyjela stylem, co budeš dělat? Dodneška netuším, co si jako představovala, že jí odpovím, ale já jsem jí odpověděla, že to dítě samozřejmě porodím. Pak už žádné řeči neměla, ale jen mě upozornila, že už bysme měli končit a že s víc dětma by nám už nepomohla. Jsem na její pomoci docela závislá, protože tu nemám vlastní rodinu. Tak pořád váhám, jestli do toho jít nebo ne. Manžel řekl, že pokud by to byla holka, tak že čtvrté jo, ale ve chvílích, kdy děti hodně zlobí, říká, že už to stačí. Nejvíc se bojím reakce tchýně. 😢 Představovala bych si to tak za dva roky od teď, až ta nejmladší bude ve školce.

saminomimino
autor
15. lis 2014

@katular79 tak pozdě ale přece si jdu pochvalovat naši šestičlenou rodinu,malý už má půl roku a je to neskutečný poklad,andílek úžasný 🙂

saminomimino
autor
15. lis 2014

@cuketka99 no upřímně,já mám děti,protože je chci,uživíme je a mám na ně čas,absolutně nespoléháme na pomoc v rodině,taky ji moc nemáme,zcela výjmečně.
Dělat si další dítě a proč vlastně chcete?vpyaáte že máte dosti svých zájmů a starostí a 3 děti přece stačí,chcete si jen užít těhu nebo proč??Příjde mi hodně zlváštní chtít další dítě s tím že jsem ale závislá na cizí pomoci,docela tchýni chápu,děti jsou vaše ne její,pomoc ano,ale proč ji 100% očekávat,asi omezit aerobic a vyžitít s kamarádkamy,pač 4 děti jsou 100% zábava sama o sobě,nebo se na 4tvrté dítě vykašlat..můj názor🙂

nonacek
15. lis 2014

@saminomimino jsi odvazna a fajn moc ti držím palce,takova milující maminka si zaslouží Krásná miminka😉 💜💛💚💝💘💙💚💕💓💖💗💛💚💙💘💝💞💛💚💙💜💟💞💙💘💜💗💙💖💗💛💚💙💟💞💝💘💗💙💚💛💜