Snažíme se o čtvrté dítě

saminomimino
16. srp 2013

Ahoj všem,zakládám tuhle diskuzu protože se mi nepodařilo nic podobného najít a jiné diskuze na téma snažení jsou již zaběhlé a nějak nezapadám,nebo je tam spousta prvosnažilek a přece jen jsou věci co už probírat nepotřebuji 😉
Tak že moc ráda tu přivítám maminky co se snaží o několikátého potomka,co jim zkrátka evropský standart, dvě děti, nestačí 😀
Snažíme se nesnažíme první měsíc,necháváme to "plout" a uvidíme,každé z našich dítek se nám podařilo jinak,to třetí naprostým zázrakem,takže je velká neznámá kdy, a zda vůbec,k nám zavítá miminko č.4.
Ráda bych tu založila skupinku prima snažilek a maminek,co jsi budou pomáhat,radit,co si pokecají bez urážek a podobně,časem nejlépe soukromá skupina 😉

saminomimino
autor
15. lis 2014

@nonacek děkuji,úplně se červenám,odvaha,to není odvaha,to je závislost,ale zdravá závislost,i vám přeji brzy miminko 🙂

nonacek
15. lis 2014

@saminomimino Já mám dva kluky a teď zadelavame😉 na 3 ale klidném bych šla i do 4. Doma je veselo i když někdy me z nich boli hlava,ale když jsou někde venku tak my je smutno už me tak nepotřebuji a to my vadit tak chci miminko zavisli na mamince 😉😉

saminomimino
autor
15. lis 2014

@nonacek jj chápu,můj nejstarší má brzy 6 let a i když je to pořád prcek,cítím že už je vztah ke mně úplně jiný,miminko je prostě o něčem jiným,ale každé má své plusy a mínusy,ale myslím že 4 mi stačí,už se to neumím představit znovu,ale u mně je to asi tím že během 6 let jsme porodila 4 děti

cuketka99
16. lis 2014

Saminomimino, tchýně bydlí blízko, pět minut od nás a hlídat sama chce. Někdy až moc a plete se mi do výchovy. Dokonce mi i vynadá, že jsem třeba někam malou s sebou vzala, vždyť by mi ji přece pohlídala. Takže nevím, co tady děláš můj rozbor, když o mně nic nevíš. Já bych péči zvládala sama, ale tchýně dělá, jako bych bez ní nezvládla nic. Ano, nejsem třeba perfektní kuchařka, ale poživatelné jídlo uvařím a svoje děti miluju a chci jich hodně, protože stejně jako ty si čas s nimi moc užívám, naplňují mě.

helabella
17. lis 2014

@cuketka99 -- my pomoc s dětma nemáme. Moje mamka už na to nemá zdravotně a tchýně bydlí daleko a navíc je alkoholička. Děti nechodí do školky ani do školy, učím je doma sama, takže je mám "na krku" opravdu 24 hodin denně. Tím se nechci nějak vychvalovat, naopak chci povzbudit, že to jde i se čtyřma dětma 🙂
A co se týče názorů tchýně, tak pak záleží na vás co chcete -- buď se rozhodujete podle sebe co opravdu chcete (i za cenu "obětí") nebo podle okolností. Vím, že tohle ti moc neporadí, ale já osobně jsem volila čtyři děti, i když okolí nesouhlasilo. Prostě je to věc moje a mého manžela a nikdo nemá právo nám říkat co máme a nemáme dělat. Sami si děti vychováváme i živíme, do toho nikomu nic není.
Jen si musíš zvážit, jestli je pomoc tchýně opravdu tak rozhodujícím faktorem ohledně počtu dětí.

numerenka
19. lis 2014

Ahoj holky, jdu se k vám přidat. Zatím se o čtvrté miminko nesnažíme, jelikož teď v červenci jsem v 10tt potratila a stále je to živé. Čtvrté těhotenství nebylo plánované. Teď váhám zda do dalšího mimi jít nebo ne. Srdce mi říká ano a mám stejné pocity jako když jsem chtěla třetí. Jen manžel tomu není moc nakloněný....argumentuje mi, že se o mě bojí ( bohužel, mě viděl krvácet v bolestech)...Jinak financí, prostoru a lásky máme pro čtyři děti moc 🙂

nessik
19. lis 2014

Holky, já tu tajně nakukuju, já teda budu ráda, když dám vůbec to třetí, potratila jsem za poslední 2 roky už třikrát, ale všem drřím pěsti, jste úžasné maminky.
@numerenka určitě do toho jdi , ať srdíčko nebolí 🙂

saminomimino
autor
24. lis 2014

@cuketka99 nevím,reaguji na to co tu píšete,můj úsudek můj názor,neznám vás,odpovídám jen na to co tu sama píšete,teď píšete zase něco jiného,takže už nebudu reagovat,prostě sama si víte nejlépe co chcete,já 4 děti mám 24 hodin denně na krku bez pomoci,jde to to,ba naopak jsem občas radši,že mi nikdo nekafrá do výchovy

saminomimino
autor
24. lis 2014

@numerenka Kde je touha,mnohdy to bohatě stačí,je brzy i bříško,tvé obavy chápu,ač asama jsme tohle nezažila,dokážu se do situace vžít,ale ta touha by byla silnější,ono co má být bude 🙂
Trošku je škoda že manžel s dalším potomkem váhá,tady to asi chce vážně si promluvit o pocitech a touhách a najít společné řešení....
My s manželem čvrté chtěli ale přišlo tak strašně rychle,což jsme nečekali že to mažela dost vzalo,ale máme ho a jsme ti nejšťastnější rodiče 😵

jekota
25. lis 2014

Ahoj všem, většinou se takových diskusí moc neúčastním, většinou jen pročítám, ale teď se ráda přidám. Je to asi dva dny, kdy jsem zjistila, že jsem těhotná (po čtvrté) a jsem z toho trošku nemile překvapená. S manželem jsme se o čtvrtém jednu dobu bavili, spíš chtěl on, já už jsem se těšila, že vyrůstají z těch nejnáročnějších let. Na potrat v žádným případě nejdu, to je jasný, ale bojím se jak to zvládnu ☹ Vím, že tady hodně píšete, že se to zvládnout dá, ale zatím mě obavy neopustily. Mám dvě holky 5,4 a kluk 1,5 roku. Jsou hodný, žádní divočáci, tak to snad zvládnu, ale vzhledem k tomu, že je brzo na oznamování, tak to ani nemám komu říct. Budu ráda za nějaký povzbuzení, ať v tom nejsem tak sama. Díky 🙂

saminomimino
autor
26. lis 2014

@jekota Povzbudím tě ráda,ač naše čtvrté bylo plánované,tak v té době měli mé děti 4 a půl roku,2 roky a 1 rok.Ano dá se to zvládnout,já tvé pocity chápu,ač se chráníme,jistota není nikdy a kdyby bylo páté,tak mně asi trefí,těším že až odrostou a budu si zase užívat jinou etapu,dudlíčků a nočníčků my stačilo,ale stejně jako pro tebe je pro mně potrat nepřijatelný,takže hlavu vzhůru,on člověk nakonec bude rád pač vše je tak jak má být,ale něco pochopíme až později,my takto přišli ke třetímu dítku,holky jsou po roce a když se zvládlo tohle jde už vše.My už čtverku máme skoro 7 měsíční a řeknu ti že to tak utíká že se děsím,určitě si těhu pokus užít,co to jde a využij naplno nabízené šance.A jak dlouho si cca těhotná?Máš to potvrzené

polaks
26. lis 2014

Ahoj. My máme doma dievčatko 8r a synov 4 a 3.A práve sa snažíme o štvrté.Začali sme iba pred mesiacom,takže to možno ešte potrvá,no dúfam,že nie dlho,prvé tri detičky sa nám podarili v podstate hneď na prvý krát,tentokrát sa nám prvý pokus nepodaril,tak uvidíme čo bude ďalej,práve mi skončili plodné dni,doma už mám kúpený test,ktorý si za pár dní určite urobím,lebo nevydržím čakať,kým sa dostaví M. Nikdy predtým som si nepriala konkrétne pohlavie dieťatka,ani som si to nikdy nenechala zistiť,tešila som sa na prekvapenie,no teraz by som si priala dievčatko,ale to len z toho dôvodu,aby sme mali doma vyrovnané sily 😉.Po detičkách som už dávno predala všetky vecičky a tak sa neviem dočkať,až dostanem tehotenskú nákupnú horúčku,už teraz zisťujem kde a aké kočíky a postieľky predávajú.

jekota
26. lis 2014

@saminomimino Díky za tvoje povzbuzující slova 🙂 Pomalu se začínám sžívat s tou představou....... Nerada bych, aby to působilo, že jsem z toho nešťastná, to tak není, ale je pravda, že mě to zaskočilo 😉 Jinak bych měla být v 5.tt, k doktorce jdu až v pátek. Ale dělala jsem si dva testy, oba pozitivní a MS mívám dost pravidelně, takže už jsem měla pochybnosti brzo. Vím, že to rychle utíká a nakonec budu určitě spokojená, ale máme dost malej domeček, už teď se vejdeme natěsno a vypadá to, že budeme muset co nejrychleji vyřešit rekonstrukci podkroví. Aspoň to snad bude dřív, než jsme původně plánovali, což je dobrý. Taky jsem zvědavá na ty reakce, až to budeme oznamovat, musím se na to psychicky připravit a pak si to užívat 😀
Ty jsi to měla teda docela drsný, jak byly dětičky rychle za sebou. Naše holky jsou sice taky po roce, ale pak byla 3 roky pauza a teď budou dva roky. To si ani nedokážu představit, že jsi měla děti 4,2 a 1 rok 😲 Seš dobrá!
Každopádně díky moc, fakt mi to pomáhá 🙂 a určitě se tu zase objevím.
Přeju dobrou noc........

verusky
28. lis 2014

ahoj holky, pridavam se do diskuze...
@polaks jsme na tom uplne stejne, take jsem se zacali snazit...
@cuketka99 tchyne Ti urcovat zivot nesmi, jestli Ty citis, ze miminko chces... na nas se ted taky kazdy diva jak na voly (mam tri mesice po porodu), ze chceme dalsi (pritel to vykecava, nemuzu ho zastavit). ja uplne mlcim, protoze vim, ze nikdo nadsen neni, kazdy se boji, jestli bychom to ustali. ale ja mam holky rok a ctvrt za sebou, ted jsou pomocnice, jen je samozrejme tezke, ze tu jsou jeste kluci od pritele a holky hraji na hudebni nastroje, takze hodne jidla a pece do skol (at normalnich nebo hudebnich). ale presto budu stastna, kdyz se dockam vytouzeneho ctvrteho ditete (od mladi jsem chtela ctyri deti). tchyni mam taky pet minut, ale ma dost sve zajmy a druhemu jejimu synovi se narodila dvojcata, tak tam na tyden jezdiva.

verusky
28. lis 2014

@cuketka99 cimz jsem chtela rict, ze kdyz je ticho, kdyz pritel mamince oznamil, ze budeme delat miminko, nic si z toho nedelam. citim, ze se ji to nelibi, je mozne, ze si rika, jestli budeme moc chtit jeji pomoc a ona babka na plny uvazek vnitrne byt nechce... (treti sve dite dala pryc, nechtela velkou rodinu). nevsimam si toho a mlcim a pocitam s tim, ze mi nepomuze a je to. ja dite chci, chce ho pritel, jsou seznameni nase deti a dalsi nejsou duleziti..... a da-li Buh, je to velky dar.

verusky
28. lis 2014

@jekota miminko zavidim🙂 zaskoceni je normalni 🙂 zvladnes, neboj, jinak by to tak nedopadlo 🙂
deti po roce jsou uplny mazec, ja bych to ted chtela, ale byla jsem uplne hotova z holek - rok a ctvrt za sebou. ale ted jsem odolnejsi, mam sikovnejsiho pritele (nechce po me s malymi detmi vzorne uklizeno, obed na cas a nevysedava u televize, tu vubec nemame) a nez mit deti od sebe, to radsi rychle za sebou.
takze raduj se 🙂 budete krasna velka rodina!

polaks
28. lis 2014

@verusky No na nás tiež všetci pozerajú,ako na bláznov,keĎ poviem,že túžime po ďalšom,nikomu sme zatiaľ nepovedali,že sa už o štvrté pokúšame,lebo si nechceme nechať ten krásny čas snaženia od nikoho pokaziť.Až sa nám to podarí,tak všetkých postavíme pred hotovú vec.NAše deti si ešte súrodenca prajú,ani sme sa ich na to pýtať nemuseli,dcérka už dlho "otravuje" s tým,že chce sestričku, a prostredný syn sa ma tiež asi pred 3 mesiacmi opýtal : Maminka a kedy budeme mať miminko.TAk som mu povedala,že ešte neviem,ale že určite ešte budeme mať.

verusky
29. lis 2014

@polaks a kdy cekas mesicky? kdyz ted obe zkousime... ja 5.11. mela prvni po porodu a plodne dny jsem neodhadla. tak jsem si dnes rano rekla, ze pokud pres tyden neprijdou, za tyden v sobotu testnu. bylo by to ve vyroci poceti nasi male ivusky (neplanovane- ja myslela, ze uz mam po plodnych dnech).
jsem jakasi nervozni, tak to odnaseji deti... no kdo jiny, ze ☹

polaks
29. lis 2014

@verusky M sa má dostaviť 8.12.,ešte 2dni počkám a urobím si testík,nevydržím čakať či sa dostaví M.

verusky
30. lis 2014

@polaks to se teda testnes brzy. ja radsi vydrzim- jestli zklamani na testu a porad nadeje nebo rovnou zklamani mesicku, to mi prijde druhe lepsi. snazite se prvni mesic? me vcera bolelo bricho, je hrozne, jak se clovek najednou pozoruje.

polaks
30. lis 2014

@verusky Možno je to skoro,ale aspoň budem vedieť na čom som.Ak bude negatívny,tak si holt počkám na M a zas to skúsime! JA to neberiem ako veľku tragédiu,všetky tri deti sa nám podarili na prvý krát,takže nejaké to napätie a dlhšie očakávanie nezaškodí...

polaks
1. pro 2014

Tak nič,máme ďalší mesiac snaženia pred sebou.

verusky
1. pro 2014

@polaks no ja si to taky rikala... prvni slecny napoprve, druha po prvnich mesickach po porodu, treti napodruhe a necekane (oba pokusy mimo plodne dny, jeste jsme spolu s pritelem nebydleli, tak ovu v tydnu) a ted... bud se zopakuje druhy pokus, nebo si clovek prozije napeti- zklamani. kdyz naposled 🙂 (ja chtela ctyri deti).
ja se vcera priatihla, ze uz potreti obrovska chut na zavarene okurky (v zadnem tehu jsem nemivala chute), tak jsem se jen zastavila - ze by?, ale bude to, jak to bude- kazdy vecer mam radost, ze se blizim k terminu, kdy uz budu vedet.
ale stejne si myslim, ze testujes brzy a pak neni vysledek stoprocentni. nebo je? ja se vsemi tremi detmi testovala az s pravdepodobnym vynechanim ms (nebyla jsem vzorne pravidelna).
pekny den i bez ranni radosti. aspon mame kam mirit a na co se tesit...

polaks
1. pro 2014

Je to 100%,testy,ktoré si robím ukážu tehotenstvo už 5-7 dní po oplodnení,Takže pokračujeme..Držím palce nech sú chute dobrým znamením.

helabella
4. pro 2014

@polaks @verusky -- to je krásný, že se snažíte o čtvrťátko 🙂 Držím palce 🙂

polaks
4. pro 2014

@helabella Díky,zatiaľ sa nezadarilo...v pondelok dorazí M,ale dúfam,že na Vianoce,resp po Vianociach už bude test pozitívny.To by bol ten najkrajší darček...

jamia
4. pro 2014

@verusky Jéé, před časem jsem tu četla tvé trápení s manželem, a teď koukám, jak ses posunula, nový muž, děcko a snažíte se o další, to je super 😵

verusky
4. pro 2014

@jamia jee, tak to trapeni s chlapem, to uz je par let... nakonec k rozchodu muselo dojit, nasili... nejak nemohl unest, ze ho neposloucham, na druhou stranu ja si ho malo vazila a byla malo zena (takticka, prijimajici).
ano, novy muz 🙂 je to uplne jine... ale take jsem jina ja. je pravda, ze se s predchozim neda srovnat (ten pohodlny, tento az prilis dric), ale i ja vic unesu, vic zvladnu a nejsem takova krehotinka 🙂 nad chlapem jsem se naucila povznest a funguje to bajecne, ma me moc rad.
tak dekuju za napsani 🙂
a taky pridejte dalsi, budou kamaradi na cely zivot 🙂

verusky
4. pro 2014

@helabella dekuju za palecky, vcera a predevcirem bolelo brisko, vypadalo to, ze mesicky prijdou, ale zatim nic. tak je nadeje... sobota je testovaci, bude-li to mozne 🙂

krtecek75
4. pro 2014

juuuuu super, tak já se přidám pokud mohu. My se budeme teď taky snažit o čtvrté 🙂