Snažíme se o čtvrté dítě

saminomimino
16. srp 2013

Ahoj všem,zakládám tuhle diskuzu protože se mi nepodařilo nic podobného najít a jiné diskuze na téma snažení jsou již zaběhlé a nějak nezapadám,nebo je tam spousta prvosnažilek a přece jen jsou věci co už probírat nepotřebuji 😉
Tak že moc ráda tu přivítám maminky co se snaží o několikátého potomka,co jim zkrátka evropský standart, dvě děti, nestačí 😀
Snažíme se nesnažíme první měsíc,necháváme to "plout" a uvidíme,každé z našich dítek se nám podařilo jinak,to třetí naprostým zázrakem,takže je velká neznámá kdy, a zda vůbec,k nám zavítá miminko č.4.
Ráda bych tu založila skupinku prima snažilek a maminek,co jsi budou pomáhat,radit,co si pokecají bez urážek a podobně,časem nejlépe soukromá skupina 😉

verusky
4. pro 2014

@krtecek75 ahojky 🙂
uz jste se snazili nebo budete?

krtecek75
4. pro 2014

@verusky ahojky, budeme. Mám do 29.12. prášky, pak se na to vrhneme 🙂

verusky
4. pro 2014

@krtecek75
takze novy rok ve znameni teseni se na ctvrteho uzlicka 🙂 tak si zatim uzivas pohody se trema. zatimco my ostatni uz mame nervy, jestli se zadarilo nebo ne 🙂 at leky vsechno vyleci!

krtecek75
4. pro 2014

@verusky jj teseni i nervu. Jeste kojim a bojim se aby nam to vubec slo. U druhyho nam to pres kojeni neslo dokud jsem malyho neodstavila. Bylo mu 26 mesicu. No a klidek, no jsou zrovna nemocny takze jsou protivny, provokujou se a jsou proste na odstrel 😀

numerenka
4. pro 2014

@krtecek75 :
@verusky :
Holky, já vám tak závidím, že se budete snažit nebo už možná máte po snažení 😉 Já stále toho svého muže ne a ne přesvědčit ☹

verusky
4. pro 2014

@krtecek75 ja kojila prvni dceru dalsich pet mesicu i s tehotenstvim (holky jsou rok a ctyri mesice od sebe). ted jsem zvedava, co priroda, za prve mi nadelila mesicky dost brzy a za druhe kojim plne (predtim jsem dostala prvni mesicky pul roku po porodu a pak byla hned tehotna). mala mi pred tydnem nejak radila u prsa, rikala jsem si, jestli se nejak mlicko nezmenilo, ale pak uz dobre. to jsem se vystrasila... musim se o sebe vic starat, protoze kdyz skoncil marathon obou dcer a druhou jsem odstavila, nemohla jsem na kolena...
a Ty mas mozna telo uzpusobene tehotenstvi az po kojeni... kazda to mame holt jinak. v jine diskuzi snazilek tam holky resily, jak se miluji denne, takze i v plodne dny a presto se treti mesic nedari. je to prostre pestre...

krtecek75
4. pro 2014

@numerenka treba polevi ani nemrknes. Nechce to na chlapy tlacit

verusky
4. pro 2014

@numerenka cim ten Tvuj chlap argumentuje? a cim Ty? podle me je pro deti nejlepsi sudy pocet, ja sama jsem treti a posledni, na prd... brasi me sikanovali, vetsina her je pro dva (lode, sachy), jo, ja kdybych mela k sobe sourozence... byla bych taky mozna lepsi maminka, takto jsem se to musela ucit. mamka chtela, ale tatka mel jeste jednoho syna a bal se, ze pet neuzivi.

krtecek75
4. pro 2014

@verusky no je fakt, ze cely tehotenstvi treti bylo jiny jak u tech dvou. Ty byly pres kopirak. A i po porodu bylo vse jinak jak u prvnich dvou. Po prvnim jsem nemela vubec ms a to i kdyz jsem uz nebrala HA. Ale jakmile jsem odstavila, dostala jsem ms a byla hned tehotna. Ale po tretim porodu ms mam i kdyz nepravidelne a to at beru HA nebo ne

verusky
4. pro 2014

@krtecek75 a nechces tu HA nebrat? je to chemie a na nic... ja po prvni ms 6m po porodu, po druhe 9m po porodu a ted 2m po porodu. to jsi dobra, ze jsi kojila tak dlouho, to si ani nedovedu predstavit. prvni si rekla sama ze nechce v roce, druha mnou drsne odstavena v roce a ctyrech mesicich, protoze jen cucla a to stale, uz jsem nemela nervy.

polaks
4. pro 2014

@krtecek75 No ja som otehotnela počas kojenia,dostala som po pôrode prvú M a ďalšia už neprišla😉 chlapci sú 15 mesiacov od seba. Ten najmladší ma 3 roky,chceli sme s tým štvrtým ešte počkať,1-2 roky,ale nakoniec sa pár vecí zmenilo a rozhodli sme sa,že sa do toho pustíme už teraz. Tak vám držím palce,nech sa vám úspešne zadarí.

verusky
4. pro 2014

@polaks mam to s prvnima dvema stejne, jen mesicky o mesic pozdeji 🙂

jamia
4. pro 2014

@verusky Sourozence určitě plánujeme, manžel by chtěl 4 děti. Já mu říkám, že budeme mít tolik dětí, abychom měli dost peněz na ně a na plastiky pro mě po porodech 😀

verusky
4. pro 2014

@jamia plastiky nejsou treba, kdyz Te bude milovat! holt nam ta prsa trochu visi...

jekota
4. pro 2014

Ahoj všem, dnes jsem měla tak náročnej den, že se bojím až se narodí čtvrté dítě ☹ Já to snad nezvládnu, škola, školka, dva malý doma, domácnost, ......... Okolo mají lidi narážky na tolik dětí (myslí ty moje tři), kdyby věděli, že ještě jedno čekám, asi mě všichni odsoudí....... No, jsem dneska nějak na dně. Čtvrté jsme neplánovali a jsem z toho pořád nějak mimo. 😅

krtecek75
4. pro 2014

@verusky tak uz jsrm nacla posledni plato, tak ho uz doberu. To vis, ze bych s tim sekla, ale tak uz jsme se s chlapem na tom domluvili. Jj prvniho 26, druhy bohuzel jen 3 a tretiho stale kojim a je mu pomalu 23 mesicu. Kojim normal jak si rekne a v noci hlavne

krtecek75
4. pro 2014

@polaks no tak super, tak preji aby se tez brzy zadarilo 🙂

krtecek75
4. pro 2014

@jekota bud v klidku 🙂 ja mam to same. Nedokazu si predstavit az sdelim nasi rodine, ze cekam dalsi dite. Mam z toho nocni muru popravde. Nikdy mi nic do vybavicky nekoupili ani s ji nepomohli. A delaji jak kdyby nasmrli zivit.

jamia
4. pro 2014

@verusky O to se nebojím, plastiku bych chtěla kvůli sobě 😉

verusky
4. pro 2014

@jamia ja bych na plastiku sla k sedmdesatce, kdybych mela vrascitou tvar, tak zasit za usi. ale jinak prsa... prsa umela jsou o nicem... neznam moc chlapa, ktery by chtel drzet silikony... jen jedine nejak zmensit tu kuzi. no treba bych nad tim taky casem pouvazovala. ale prijde mi to jako nohy- mam je desne krive, tak nema cenu je holit 🙂
@krtecek75 ja se tesim, az to rodine reknu. idealne co nejpozdeji... ale to nevydrzi pritel. ten to vyklabosi hned prvni den, jak ho znam. naznaky jsme dali (pritel), takze to asi nikoho neprekvapi... moji rodice moc nadseni nebudou - strach, jestli to zvladnu. klasika... ale nikdo by si netroufl neco rict.

verusky
4. pro 2014

@jekota neboj, to das. deti jsou dar. chtelo za Vami prijit dalsi, tak ho prijmi!!! s laskou a pokorou...

jituneli
5. pro 2014

Ahoj holky, ráda bych se mezi vás přidala, i když jsem plánovala děti tři, měla jsem možnost být chvíli těhotná počtvrté, bohužel jsme museli ukončit těhu v 17tt. Už jsem si ale zvykla na ten pocit, že budeme mít čtyři dětičky a chtěla bych to ještě jednou zkusit. Můžu tedy nejdříve někdy únor, spíš březen. Tak uvidíme. Děkuju.

saminomimino
autor
5. pro 2014

@jituneli Vítej,mrzí mně co se ti stalo,miminko mělo VV?Hodně zdaru do snažení 🙂

saminomimino
autor
5. pro 2014

@krtecek75 úplně jako u nás,třetí dítě přošlo nečekaně,ani mně nenapdalo bát se to říct rodně,a to byly řeči,hrůůza,čtvrté jsme se zařekli že neřekneme do pordu,ale logicky to nebylo možné vyšlo to do 20tt,ale úplně si vzpomínám na pocity,že to prostě neřeknem,že to za ty řeči nestojí

saminomimino
autor
5. pro 2014

@jamia jsme po 4 dětech a korm toho že potřebuji zpěvnit zadek a břicho,jsme hubená na své váze poměrně pohledná holka jako kdysi před dětmy,nic nevisí neplandá 😀

saminomimino
autor
5. pro 2014

@numerenka a čeho se pořád bojí,o tebe?Nebo nechce dítko?

saminomimino
autor
5. pro 2014

@jekota okolí ať se jde bodnout!!!!Vím jak tě to trápí a teď v těhu s těhu homrony,ale opravdu nech to být jsou to debilové!!
A uklidním tě, ráno vstávačka výprava ,zbudit mimino,nakrmit všechny,nakojit,oblíct,naložit do auta,dojet do MŠ odevzdat děti,taky mám doma pak dvouleté a miminko,i když dvouletá mi chodí do miniškolky,sama moc chce na dopolko,ale moc pomoc to není,než stihnu uklidit uvařit a obstarat dům psa a pod,nakládám malého do auta a jedeme do miniškolky,pak rychle dom,nakrmit dvouletou a dát spát,takto pořád dokola,něřekla bych že se to dá zvládat ,ne předtíma teď,v pohodě,dokonce mně do řitě kopla i moje vlastní matka,s tou je to na dlouhou řeč,co je doma,kape jí na maják,seřvala mně za uschlou kytku a já aby se nehádala před dětma o kravině, jí řekla ať jde domů,raději,řekla mi že jsem velká piča a od té doby semnou ONA nemluví,když jsem nutně potřebovala pomoc pač miminko marodilo,típla mi telefon,takže tak,nemáme nikoho k do by nám s dětmi občas vypomohl,nikdo celý šrumec je v týdnu na mně,manžel pak po práci pomáhá,ale leze mi tak na nervy že lepší je když sedí a mlčí 😀 Něvěš hlavu,my ženy vydrží neskutečně moc!

jituneli
5. pro 2014

@saminomimino Děkuju, ano moje malá dušička měla Edwardsův syndrom s mnoha vadami neslučitelnými se životem. Každopádně ten pocit, že jsou čtyři, byl fajn a věřím, že mi potvrdíš, že mít čtyři je dobré. A že to už není takový rozdíl mezi třemi a čtyřmi.

saminomimino
autor
5. pro 2014

holky vy mně neskkutečně štvete,já když to tu zakládala před více jak rokem,nikdo nikde a teď když už čtvrté má 7 měsíců je tu taková banda,fakt díky 😀 😀 😀

saminomimino
autor
5. pro 2014

@jituneli brouček,tohle je ošklivý syndrom vim ☹
Určitě k vám příjde brzy nové,dušička k vám chtěla jen ta schránka se porouchala 🙂
Ani potvrzuji,4 děti je mít báječné,navíc ja už syn i starší dcera prožívají miminko,je krásný,nejstarší je rád že má bráchy strašně si ho přál a miluje ho nesutečně moc,ano náročné to je,jsou malý,všichni,ale za to vše to stojí,není vác než je mít,a je jedno kolik jich je 😉