Snažíme se o čtvrté dítě

saminomimino
16. srp 2013

Ahoj všem,zakládám tuhle diskuzu protože se mi nepodařilo nic podobného najít a jiné diskuze na téma snažení jsou již zaběhlé a nějak nezapadám,nebo je tam spousta prvosnažilek a přece jen jsou věci co už probírat nepotřebuji 😉
Tak že moc ráda tu přivítám maminky co se snaží o několikátého potomka,co jim zkrátka evropský standart, dvě děti, nestačí 😀
Snažíme se nesnažíme první měsíc,necháváme to "plout" a uvidíme,každé z našich dítek se nám podařilo jinak,to třetí naprostým zázrakem,takže je velká neznámá kdy, a zda vůbec,k nám zavítá miminko č.4.
Ráda bych tu založila skupinku prima snažilek a maminek,co jsi budou pomáhat,radit,co si pokecají bez urážek a podobně,časem nejlépe soukromá skupina 😉

elgreco
22. srp 2013

@saminomimino chtěla jsem se zeptat, máš docela blízko u sebe děti, jak to zvládáš není to o nervy. Plánujeme s manželem 3 dítko, máme holčičku 5 let a kloučka 18měsíců a já bych ještě jedno chtěla. Sama jsme ze 4 dětí a vím, že to je super mít sourozence a taky jsme teda bydleli v 3+1 v paneláku, ale nikdy nám to nevadilo. Teď taky bydlíme v 3+1 v paneláku, ale říkám si, jestli tam ještě třetí vmáčknu 🙂

elgreco
22. srp 2013

@saminomimino ještě jsem chtěla napsat, že mi bude 30 let, takže věk nás netlačí, ale asi bych raději měla třetí hned než třeba čekat a pak si před 40cítkou pořídit mimi, myslím, že by to byl pak takovej jedináček a tomu moc nefandím 🙂

helabella
22. srp 2013

Ahoj holky,
my už se teda dosnažili (a občas je mi z toho smutno), ale chci vám moc popřát, ať se k vám ty čtvrťátka jen hrnou 😀 😀

Reakce okolí mě teď už jen baví, téměř denně z nás někomu můžou vypadnout oči z důlků a stejně tak téměř denně odpovídám na otázku, jestli jsou všechny děti moje 😀 😀 Jo a v závěsu s tím přichází dotaz, jestli jsme to tak chtěli. To už mě štve, nechápu, proč to mám probírat s cizím člověkem na ulici.

Jinak máme zatím jen jeden dětský pokoj a nejmladší je s náma v ložnici. 🙂

wendulka
23. srp 2013

ahoj já se k vám přidám i když nejsem snažilka, ale už čekatelka.

saminomimino
autor
23. srp 2013

@elgreco no asi bych nemusela děti mít po roce jak mám holky,přece jen je to fuška,ale s rozrstupama dětí jako máš ty,bych se nebála,nepříjde mi to takový rozdíl,blázinec je i se dvěma,myslím že pokud 3 tá chcete,na co čekat,však nebude hned 🙂

saminomimino
autor
23. srp 2013

@wendulka vítej,a třeba se brzy přidám,uvidíme,zda semínko zasadíme tak rychle jak u předchozích dětí

saminomimino
autor
23. srp 2013

@helabella lidi neber vážně,vím jakou umí být debilové,s prominutím,je snad věcí každého kolik dětí má,u cikánů se to bere jako samozřejmost a jak děti vychovávjí a pečují o ně to už je věcí vedlejší,slušná vícečetná rodina se setkává často s negativním ohlasem,ale občas umí i potěšit,a jak válčíte?taky máš prcky brzy zasebou a jistě je to tak nejlepší

lucikvr
26. srp 2013

Ahoj, tak já jsem to ten víkend dostala, takže zatím taky nic. ☹

saminomimino
autor
26. srp 2013

@lucikvr škoda,ale nevěš hlavu,podaří so to,určitě,já jsem dnes 23 DC,MS čekám 3 tího,ale vzhledem k tomu že v den ukázkové ovulace nic nebylo,bylo mi děsně zle,jen dva dyna den před ovu,tak nevím nevím,jako nehrozím to,prostě v hlavě mám jasno,není kam spěchat,ale sakra docela bych si přála aby to vyšlo 😀

maky_maky
27. srp 2013

@saminomimino niki a vy bydlíte v domečku nebo jak to řešíte s dětma a pokojíčkem??

maky_maky
27. srp 2013

@saminomimino aha už jsem dočetla diskuzi a vidím 6+kk 😀

saminomimino
autor
27. srp 2013

@maky_maky jj máme novostavbu,pro děti máme vyhrazené 3 pokoje,v dvou velkých už bydlí a jsou zařízené,zatím myslím že jako menší budou spolu,až budou starší rozhážeme je 😵

helabella
29. srp 2013

@saminomimino -- válčíme jak kdy 😀 Teď jsou zrovna poslední 3 dny výjimečně hodný, tak čekám kdy to bouchne 😀 😀
Navíc nejstarší budu teď učit doma (máme domácí vzdělávání), takže bude zábava. Sice už jí zkušebně nějaký čas učím, ale bylo to lážo plážo, když se nám chtělo a byl čas. Holt teď to bude muset mít aspoň trošku řád 🙂

Myslím, že mít děti takhle po sobě, se u nás fakt osvědčilo. Jsou si hodně blízký, holky ještě mají moc pěkný vztah k nejmladší (i když rozdíl od nejstarší je 6 a půl). Možná bych to udělala jinak, ale potkala jsem toho pravýho až dost pozdě, takže pak to muselo být všechno rychle 😀 Koukám, že ty bys stíhala i víc než jen to čtvrté 🙂 🙂

@lucikvr -- mrzí mě to zklamání, ale třeba se povede teď 🙂

petkula
29. srp 2013

@helabella jestli se můžu zeptat, v kolika jsi měla poslední mimi? Taky bych chtěla ještě dvě děti ale potřebuji teď aspoň 2-3 roky pauzu a dělat taky něco jiného, než být pořád doma s dětmi 🙂 Máš děti tak 2 roky za sebou a jsi 7 roků doma - nevyšiluješ z toho někdy? Mně přijdou ty čtyři roky, které jsem doma už moc a to mě čeká ještě jeden rok 😲

saminomimino
autor
29. srp 2013

@helabella já si taky myslím že když už mít více dětí nedávat velké rozestupy,naši si už taky bezva vyhrají a to jsou ještě prcci,proto i to 4 té nechceme oddalovat,ano stihla bych jich ivíc ale myslím že by taky měl nastat čas pořádně si to snimi užíváta dokud jsem mladá 😀
Domácí vzdělávání u nás taky bylo na talíři,ale syn se do školy těší šíleně,takže nejspíš půjde do Montessori v Brně,na soukromo,základka u nás sice je ale krom opravené budovy se úděsné tradiční zvyky nijak nezměnili 😀 ,bohužel 😒

mapurka
30. srp 2013

@saminomimino zdravím tuto prima skupinu, mám 3 děti a obrovskou touhu po dalším, jak už tady padlo, 3 podle mě není ideální počet. Bude mi 33 let, tak už není moc času to odkládat, takže nezbývá než se do toho vrhnout po hlavě a ne pořád jen probírat pro a proti, jinak bychom se asi nerozhoupali nikdy. Bože já se tak těším 😉

helabella
30. srp 2013

@petkula -- poslední až ve 39 😅 😝 A první se narodila měsíc před mými 33. narozeninami 🙂 Jasně, že mi to někdy leze na mozek, že už jsem tak dlouho doma, občas i závidím manželovi, že může v pondělí odejít do práce 😀 😀 Teď mě celkem děsí, že jak budu učit doma, tak budu mít všechny čtyři děti za zadkem opravdu 24 hodin (loni chodily holky na 3 dopoledne do školky). Ale zároveň celou dobu na mateřský částečně pracuju, tak si procvičím mozek a hlavně mám pocit, že jsem z toho tak úplně nevypadla, je to takový malý kontakt se světem venku.

@saminomimino -- u nás právě místní školy taky nemají zrovna dobrý jméno. Ale my bysme šli do domácí asi tak jako tak 🙂 Je ale pravda, že to není pro každýho, tak uvidím, jak to bude s dalšíma dětma 🙂

saminomimino
autor
1. zář 2013

@mapurka ahoj vítej,doufám že zůstaneš,přesně,tady už moc není prostor pro zdravý rozum,když velí srdce a jak říkáme s mužem to co má být bude,pokud to bý nemá dítě nepříjde,to je prostě karma osud ,vyšší moc,je jedno jak to nazvat,některé věci prostě nemáme ve svých rukách,a je to dobře,moc moc štěstí ať miminko brzy příjde,všichni říkají 3,4,5 dětí,v dnešní době,ale kdy je doba ideální?za války jich měli 15,to bylo ideální?každý dle svého,myslím že slušná obyčejná rodina potřebuje k životu málo,nemyslím chudobu,ale skromnost,radost není ve věcech 😒

saminomimino
autor
1. zář 2013

@helabella
@mapurka
holky nechce se mi tomu věřit ale asi potichu říkám možná to vyšlo,jsem 11DPO,MS čekám v úterý a dnes tohle na testu,předevčírem byl mikro duch a dneska naskočila druhá,sice slabá ale okamžitě

helabella
1. zář 2013

@saminomimino -- 🙂 🙂 🙂 To jsou ty měsíce, kdy je to fáákt hodně nepravděpodobný, že by to mohlo vyjít 🙂 🙂 Držím palce, ať už je tam příště pořádná dálnice 🙂

saminomimino
autor
1. zář 2013

@helabella díky,no na to že jsme se první měsíc nechránili a nijak nesnažili,by to bylo fakt super,mimo to máme dnes výročí a já zítra narozky.tož dárek ten nej

maky_maky
2. zář 2013

@saminomimino supe, bože držím ti palečky ať to vyjde, to je krása, závidím 🙂))

saminomimino
autor
2. zář 2013

@maky_maky děkuji kočko,ale ještě negratuluj 😉

maky_maky
2. zář 2013

myslím, že to tak má být, že je to osud a to bude v pořádku 🙂
@saminomimino

saminomimino
autor
2. zář 2013

@maky_maky děkuji 🙂

saminomimino
autor
3. zář 2013

taky 4 té asi bude,mám už kráásný čárky,nechápu,bylo to hned 😀

helabella
3. zář 2013

@saminomimino -- už to tak bude 🙂 Gratuluju 🙂

maky_maky
3. zář 2013

@saminomimino fotku fotku 🙂

saminomimino
autor
3. zář 2013
saminomimino
autor
3. zář 2013

@helabella díky přiznám se že mně to až zaskočilo