Snažíme se o čtvrté dítě

saminomimino
16. srp 2013

Ahoj všem,zakládám tuhle diskuzu protože se mi nepodařilo nic podobného najít a jiné diskuze na téma snažení jsou již zaběhlé a nějak nezapadám,nebo je tam spousta prvosnažilek a přece jen jsou věci co už probírat nepotřebuji 😉
Tak že moc ráda tu přivítám maminky co se snaží o několikátého potomka,co jim zkrátka evropský standart, dvě děti, nestačí 😀
Snažíme se nesnažíme první měsíc,necháváme to "plout" a uvidíme,každé z našich dítek se nám podařilo jinak,to třetí naprostým zázrakem,takže je velká neznámá kdy, a zda vůbec,k nám zavítá miminko č.4.
Ráda bych tu založila skupinku prima snažilek a maminek,co jsi budou pomáhat,radit,co si pokecají bez urážek a podobně,časem nejlépe soukromá skupina 😉

verusky
8. pro 2014

@denyzuza06 deny, ale ony se nemusi starat o sourozence, ony chteji. jako casem treba budou muset (za rok, za dva), ale ja jim vychovne rikam, jen at si vsechno pamatuji, protoze budou vedet, az budou samy mamy (a dodam, ze ja takove stesti nemela- posledni).
a kdyz je pozoruju, jak treba musim (spise vyjimka) neco udelat a maji ji zabavit, jak me opakuji... jen trochu po svem, je to moc krasne, jsou to takove maminky... ja myslim, ze v holkach to je proste geneticky dane a s tim mensim vekovym rozdilem (ne 13let treba) je to kouzelne.
nevlastni syn, 14lety, si s ni taky krasne hraje, 18lety hleda cestu. tomu mladsimu ji klidne sverim. jako dela psi kusy, ale je tam citit pece a i laska. moje holky malou miluji, to jde citit a chteji ji porad nosit. to vzdy reknou- a maminko, az si bude ivuska stezovat, muzu ji vzit? (nechci, aby ji tahaly, kdyz v klidu a spokojena).
takze neboj...

verusky
8. pro 2014

@denyzuza06 numurenka to napsala pekne, ctu to az ted 🙂

verusky
8. pro 2014

@polaks mas aspon poradek 🙂 ja test negativni a mesicky nikde. takze hormonalni neporadek 🙂 to vis, ze trochu doufam... prave teda bojuju s nejakym pruduskovym oslabenim a mala je taky trosicku neklidna (k ranu katastrofa- ryma), ale pak uz se usmivala, snad to bude dobre!! a ja uz dnes i mluvim, vcera jen septani a sipani.
cetla jsem tu diskuze o mesickach po porodu a pak si rekla, kasli na to, bud sama se sebou a ver sobe. tak musime verit, ze detatko prijde v pravy cas 🙂 a to teda prijde!!!

verusky
8. pro 2014

@polaks
da-li Buh.....

polaks
8. pro 2014

@numerenka
@denyzuza06
JA len na margo toho,že sa starší súrodenci "musia" starať o mladších. Ja osobne som to po našej dcére nikdy nechcela,má 8 rokov,synovia majú 3a4 r. Ale nikdy som po nej nechcela,aby bola chlapcom "opatrovateľka" Keď sa nám narodil najmladší tak mala 5 rokov a sama postupne odsledovala čo a ako robím a keď bolo drobcovi cca4-5 mesiacov a videla,že idem malého kúpať,tak mi sama od seba pripravila plienku a priniesla osušku,vždy som ju po chválila,no nikdy som to po nej nechcela a už vôbec nič také nedostala príkazom .. A ak sa nám aj narodí Ďalšie,nebudem po deťoch nič také chcieť.Deti nemám preto,aby som si z nich robila sluhov,lebo poznám aj také rodiny,že majú 5-6 detí,ale na to,aby sa rodičia mohli váľať a deti ich obskakujú..
.MAť deti ma naplňuje a baví ma starať sa o ne,neviem čím to je,ale keď vidím,že sú deti spokojné je to pre mňa ten najlepší pocit.A čím su deti staršie,tým viac mi to svojou láskou oplácajú.NIeje nič krajšie,ako keď mi syn po prebudení povie,maminka mám ťa rád! Dcérka je už staršia a jej pochvaly sú skvelé v tom,že ma už dokáže ohodnotiť,napr. maminka TY tak skvele varíš...a ja v takých chvíľach cítim,že to čo robím má fakt zmysel a že to nieje zbytočné...
Nedávno som šla v sobotu ráno do obchodu a deti som nechala doma,manžel niečo kutil a keď som sa vrátila,tak som skoro odpadla,celá obývačka bola uprataná (utretý prach,povysávané,hračky odložené v izbách),dcérka mi povedala,maminka my sme Ti chceli urobť radosť,aby si si mohla oddýchnúť..Bola som na nich taká pyšná,a šťastná,že mám také úžasné deti!!!
To ale neznamená,že mi teraz upratujú celý byt deti. Nebolo to tak a nieje to tak.Jedinou úlohou,ktorú dcéra má,je upratať si hračky vo svojej izbe.Po chlapcoch chcem len to,aby mi poholi,keď im upratujem ich hračky. A to je všetko.Deti vidia,koľko toho robím,občas majú snahu zapojiť sa,no nebazírujem na tom.
Keď som bola malá a chela som mame pomáhať s upratovaním tak mi vždy povedala: Raz budeš mať svoju rodinu a ešte sa naupratuješ dosť,teraz sa hraj. Myslím si,že to bolo super.A robím to tak tiež,keď mi chce dcéra pomôcť a nedá sa odbiť,tak jej to dovolím,ale vždy používam stejnú vetu,ktorú mama vravela mne.Mám kamarátky,ktoré sa vždy sťažovali,že nemôžu ísť von,lebo musia pomáhať s varením,potom zas upratovať a čo ja viem čo,toto som nezažila a nezažijú ani moje deti.
Detstvo je pre deti!!
Prepáčte,že som sa tak rozpísala 😉

polaks
8. pro 2014

@verusky tak rýchle uzdravenie,nech sa zadarí!

krtecek75
9. pro 2014

Tak ti vám mám chuť už ty prášky házet z okna 😀

helabella
10. pro 2014

@denyzuza06 -- my máme 4 a celkem zvládáme 🙂 Samozřejmě jsou lepší a horší dny. Já teda učím děti doma, takže jsem s nima opravdu 24 hodin denně (ani mladší nechodí do školky). Je to náročné, ale už jsme se tak nějak sehráli. Hlídání víceméně nemáme, takže jsme se museli naučit dělat všechno s dětma 🙂

A co se týče péče o mladší sourozence -- nechci po starších žádné velké věci, aby se samy staraly o malé, atd. Ale myslím si, že by se děti měly naučit pomáhat. Konec konců jsme rodina a tak by všichni měli přispět k chodu celé rodiny (samozřejmě podle věku a schopností). Manžel pracuje, já se starám o domácnost, děti a školu a děti mají také své povinnosti. S těmi mladšími mi holky pomáhají tak nějak automaticky. Když slyší, že nejmladší křičí, samy se jdou podívat co potřebuje. Nemá to pro ně být "práce" -- o děti se mám starat já, ale nabídnout pomoc by mělo být přirozené.

verusky
10. pro 2014

@krtecek75 ja bych je vyhodila hned! ja bych je ani nikdy nebrala 🙂 a chlap by taky nechtel... tolik je clanku a my baby jsme tak hloupe a cpeme do sebe neprirozenost a nicime si tela... kdyby nekdo chtel, mam na mailu preposlany rozhovor s jednou gynekolozkou... tak ip...

verusky
10. pro 2014

@helabella to jsi napsala moc pekne!

jituneli
10. pro 2014

Naše děti taky pomáhají doma, myslím, že je správné, aby věděly, že když se něco vyndá, nebo prostě rozbordelí, že se to musí dát na své místo. Ne, že by pracovaly pořád, ale nechávám je vyndávat z myčky ty věci, kam dosáhnou a uklízí si pokojík, tedy společně uklízíme, prostě je vedu k tomu, že každá věc má své místo a společně to dáme dopořádku🙂

krtecek75
10. pro 2014

@verusky já jsem ho včera 15 minut žmoulala a pak snědla, jsem srab. Chlap chce abych je dobrala a mě by to žralo kdybych je tajně nebrala. Jsem taková blbka upřímná ☹

numerenka
10. pro 2014

Dneska hlídá babička a já opět zkusím nahodit to ,,naše čtvrté,,...jsem nervózní jako pes 😒 Připravuji dobrou večeři, víno, film...tak snad se mi podaří manžela trochu nahlodat...stačí mi, že by připustil, že bude...s tím se dá už nějak pracovat 🙂

verusky
10. pro 2014

@krtecek75 jejda, jestli to mesic beres nebo ne, to snad manzel neresi, ne? ja bych rekla, ze uz to brat nechci, tak jsem nezacala. nemyslela jsem, ze by to bylo tajne a za zady. kdyz jste se dohodli, ze jo, tak na co cekat...

verusky
10. pro 2014

@numerenka moc drzim palce! jsi sikovna, ze tak chystas vsechno okolo 🙂

krtecek75
10. pro 2014

@verusky prave resi, chce abych to dobrala. Taky si myslim, ze to je fuk, ale co uz nadelam. Jeste 18 prasku 😀

verusky
10. pro 2014

@krtecek75 zajimavy postoj, asi chce mit jeste mesic vyrovnanou zenu 🙂 neb ve znameni hormonu uz jsme v jednom vlnobiti 🙂 dnes smutno, slzicky, je toho na me moc a do toho nemocna... a to prijela mamka mi s detmi pomoci...

polaks
10. pro 2014

@verusky už dorazila M,alebo je nádej ,že už najbližších 9m nedorazí?

verusky
10. pro 2014

@polaks nedorazila... takze nadeje... dnes precitlivela a skareda na starsi deti... uz mam i slzicky, je toho na me moc. ted jsem uspala malou a jen chci vypnout pocitac, tak proto pisi tak kratce, letim spat. plne kojici matka. zitra asi budu muset k dr. zkontrolovat me zdravi a koupila bych test.

krtecek75
10. pro 2014

@verusky no nevim, jsem precitlivela az moc. Furt bych brecela 😀 tak to u tebe vypada nadejne. Tak drzim palecky a koukej dat vedet 🙂

polaks
10. pro 2014

@verusky Tak držím palce,nech je pozitívny...dobrú noc

verusky
11. pro 2014

@krtecek75
@polaks ted jsem tu pred Vama jak naha na mole 🙂 test nebude, protoze doktora jeste vzdavam, ze se snad uzdravim sama. tak pojedu s dcerou zitra do baletu a koupim ho (jestli balet nevzdam...). je to blbe na vesnici 10km od mesta s miminem, ze se clovek nedobere jen tak testu 🙂

verusky
14. pro 2014

@polaks
@krtecek75
hlasim, ze tehotna nejsem... ac mesicky nic, test je negativni a ja bastim antibiotika na zanet prudusek ☹ tak se ani snazit nemuzeme. ale bude lip, uz ted je 🙂 a vse ma svuj cas, i ta nase vysnena miminka 🙂
mejte se, holky, u nas vanoce zatim nevoni, ale treba neco jeste napecem. az budu vic fit.

numerenka
17. pro 2014

@krtecek75
@verusky
@polaks
Já to už holky vzdávám...diskuse s manželem na téma ,,čtvrté mimi,, jsou čím dál horší. Prostě nějak cítím, že už další dítě nechce. Asi se s tím budu muset vnitřně smířit, že to tak je...On je takový můj realista - vidí ty starosti, nemalé finance apod.
Takže budu jen tiše závidět.. ☹

krtecek75
17. pro 2014

@numerenka Ale prosím tě, nic není konečné, tak mu dej chvíli čas, třeba časem s tím přijde sám od sebe. Chlapi nemají rádi, když se na ně tlačí a mluví se o tom denně, vím to u sebe

krtecek75
17. pro 2014

@verusky tak snad už jsi fit. U nás taky nic nevoní, dnes jsem pár kousků koupila. A docela výhoda, sice to je dražší, ale člověk se s tím ne.ere 😀 Už měsíc odolávám chlapovi, protože chce mít ozdobenej stromek a já ještě ne, až 23. večer 😀

polaks
17. pro 2014

@numerenka Tak to na chvíľu prestaňte riešiť a potom to možno ešte prehodnotíte a dáte sa na to...

verusky
18. pro 2014

@numerenka ja bych taky radila uplne mlcet a diskuzi na tema ctvrte dite zrusit. dej si treba dva nebo tri mesice. ani slovo. a pak rict, ze Te to trapi, protoze citis, ze jeste nekdo k Vam patri (tak nejak to v podstate je, kdyz zena jeste chce dite)
@krtecek75 jejda, chlap chce nazdobeny stromek? to my mame pet deti a zdobi se az na stedry den! fit jeste nejsem, zitra doberu atb, ale skocim radsi na kontrolu, nebot ty prudusky a chlad na nich citim porad. to jsem zas jednou neco prechodila...
@polaks pomalu uz se Ti blizi plodne dny... ja mesicky nic 🙂 nebudou chodit, citim to v kostech. a pokud mi jeste bude doprano jedno miminko, podari se pred mesickama, pocitam za dva, tri mesice. budu Vas tu sledovat 🙂 a jednou za nejaky cas vzdycky testnu 🙂 at Vam nezavidim 🙂
ja predevcirem s detma sest test a bude z toho sedm druhu cukrovi (vcera se peklo, ale ten stres.... ☹), chybi jen kulicky raffaelka (kdo nezna nejlepsi recept- sladke salko smichat s balickem kokosu, pres noc v lednicce a pak obalovat oloupane mandle, neda se srovnat s tim receptem ze suseneho mleka a je to mnohem jednodussi 🙂 anicka vykrajovala perniky, ale uplne vzorne. jen spat se slo pozde a ty nervy a mala rvala... a zas zdrbat pubertaka, ze neni dobrym prikladem pro holky (no kdyz se davaji dve rodiny dohromady... skoda ze kluci nejsou mi, to by uplne jinak kmitali a taky by ta rodina lip fungovala a ja nemusela byt nemocna...ale tak jednou budeme vic sehrani, uz za rok, pak za dva 🙂 musim byt optimista 🙂

polaks
18. pro 2014

@verusky jj,plodné dni začínajú,takže dúfam,že sa podarí.
A Tebe rýchle uzdravenie a pevné nervy!

verusky
18. pro 2014

@polaks Ty se mas 🙂 pekne, laskyplne milovani 🙂